Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.10.2014., 09:41   #91
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Pretjeruješ malo. Procesuiranje vektorske grafike? Imaš Corel, imaš Illustrator, dakle sve radi.
Sve je kompatibilno, samo .exe nije, treba ti Microsoftov Office ako išta pametno misliš raditi i trebaš platiti ako želiš nešto raditi s NTFS diskovima, tj. biti kompatibilan s ostatkom naroda koji koristi Windowse.

Na kraju se i svodi na zdrav razum jer ni ja ne shvaćam kupovanje inferiornog hardvera (sve osim Mac Pro su laptop komponente u različitim kućištima), ali tko ima, nek izvoli. Netko kupi Mercedesa S klase, a vozi se sam u autu do posla i nazad, nekome je dovoljan i Smart. Tvoji novci, tvoj izbor.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 09:56   #92
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,742
u ovom slučaju je PC mercedes, a MAC Smart?
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 10:11   #93
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Obratno, bar to tako vlasnici Maca doživljavaju
Premium proizvod, jelte, točnije imidž premium proizvoda.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 10:16   #94
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Odgovorno tvrdim da u IT branši(tu ne mislim na one koji briju na aplikativne spike i cloud poslovna megamix rješenja nego prave znalce) ljudi ne koriste MAC proizvode. Ostali ljudi ponekad ih i koriste zašto je tome tako? Radim u velikoj firmi i kod nas je pravilo da što manje znaš raditi na računalu, veća je šansa da ćeš kupiti mac.
Bi li definirao što je to pravi znalac?
Onaj koji redovito prčka nešto po postavkama windowsa ne bi li mu sustav radio bolje? Ovwerclocker? Gamer?


Citiraj:
Jel stvarno istina da mac i dalje ne može procesuirati vektorsku grafiku danas u 21. stoljeću?
Kolega ti je odgovorio, a zaista ne vidim što pod tim misliš...


Citiraj:
Jel stvarno istina da sa macom 90% stvari će ti biti nekompatibilno sa ostatkom normalnog svijeta?
O kojoj ti nekompatibilnosti pričaš?
Od consumer tržišta, skoro sve je kompatibilno i postoji isti softwer i za OSx i Win, iznimka su pro aplikacije vezane uz platforme i direct-x igre koje nisu portane u OpenGL. Čak i MS Office odavno ima za OSX i radi čisto ok.

Paralelno koristm i Win i OSX već godinama i ne pamtim da mi se dogodio neki problem zbog nekompatibilnosti.


Citiraj:
Kupiti macbookpro, iphone x, i dat doslovno duplo više para je nebuloza i kosi se sa zdravim razumom te se može objasniti oprostite mi na izrazu jedino kur*enjem kao gledajte ja imam soma eura i kupiosam si iphone 6 a ti nemaš!
A kao da su win laptopi te klase značajno jeftiniji, ili da su galaxy s4/nexusi značajno jeftiniji od iphonea.

Ima nas koji od rada na računalu zarađujemo/živimo, i ima nas kojima je to lakše/jednostavnije/ugodnije/bolje raditi na Macu, ili pak i jedino moguće (logic studio, final cut studio, xcode...). Ne vidim zašto si netko tko od toga živi ne bi priuštio MBP ili sl. iz kojeg god razloga to želi, jel. Svaka roba ima svog kupca.

Hardverski su Macovi gotovo identični klasičnim PC računalima/laptopima jer dijele istu arhitekturu, a i softverski su vrlo bliski, s time da bih ja osobno ipak prednost dao OSX-u, no zbog toga sasvim sigurno neću na temama o Windowsima pljuvat i govorit da je to smeće i da jedino OSX valja.


Ne znam zašto svaka tema o Macu/OSX mora otići u flejm. Valjda zato što su od Apple fanboya jedina gora stvar - Apple hateri
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690

Zadnje izmijenjeno od: Roberto. 13.10.2014. u 10:46.
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 11:32   #95
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 503
Pod prave majstore mislim na ljude koji su u ovoj branši 30 godina, te sređuju servere/domene/ups/mreža itd itd...jako slabo aplikativni dio kao što ostali znalci koriste taj izraz koji su čuli na tečaju

Ma sve ok tko oče neka kupi si mac, meni se osobno gadi.

Znate što je Steve Jobs rekao prije nego je umro? iBok!


edit : evo dobio da sredim za nekog šefa Lenovo Yoga 2
Pro http://shop.lenovo.com/hr/hr/laptops...ga/yoga-2-pro/
Evo mogu reć da je ovaj laptop koji ima i touch screen, intel i7 2 klase iznad macbook-a po kvaliteti izrade i ostalome. (p.s. njega isto ne bih kupio
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 11:35   #96
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Odgovorno tvrdim da u IT branši(tu ne mislim na one koji briju na aplikativne spike i cloud poslovna megamix rješenja nego prave znalce) ljudi ne koriste MAC proizvode.
Mozes ti tvrditi sta god ti srce zeli. No daj konkretne dokaze, ili barem kakve-takve argumente. Upali google pa provjeri koliko mac racunala koriste njihovi programeri npr. No valjda tebi i jedan google ne spada u 'prave znalce'.

Citiraj:
Jel stvarno istina da mac i dalje ne može procesuirati vektorsku grafiku danas u 21. stoljeću?
Pod te 'prave znalce' valjda ne racunas sebe? Jer vec si kod 'servisiranja' ispao smijesan, a ovo je vec zalosno.

Citiraj:
Jel stvarno istina da sa macom 90% stvari će ti biti nekompatibilno sa ostatkom normalnog svijeta?


Citiraj:
Na poslu isto tako moram odrađivat za razne šefove razne sinkronizacije između uređaja, i moram priznat da iako je u početku išlo glatko nakon nekoliko desetaka primjera sa iphoneovima ipadeovima bugova ima kolko oćeš, tipa pukne na pola sinkronizacije bez obzira mijenjao kabel ili ne do neprepoznavanja uređaja od strane itunesa i sl.
U firmi trenutacno 20ak PC-a, 30ak macova. Zanimljivo da jos ni jednom nisam cuo da je sinkronizacija pukla. A ako mislis da je problem u kabelu, sinkroniziras preko wi-fia kao i ostatak 'pravih znalaca'. Ukoliko treba, napisem ti tutorial koji nece biti predug. Tocno jedna recenica je dovoljna da ti objasni kako to napraviti

Citiraj:
Bavio sam se u svoje vrijeme web dizajnom dok je to bilo popularno sveukupno cca 6,7 godina i nijedan program mi nije štekao takoreći bez problema sam koristio cijeli bivši adobe i macromedia paket u punoj brzini tako da ni tu ne vidim opravdanje za drugi os.
Zar je netko tvrdio suprotno? Ne svidja ti se osx/linux/windows/itd. ? Pa barem covjek ima izbora, odaberes sebi ono sto ti odgovara i sve 5

Citiraj:
Kupiti macbookpro, iphone x, i dat doslovno duplo više para je nebuloza i kosi se sa zdravim razumom te se može objasniti oprostite mi na izrazu jedino kur*enjem kao gledajte ja imam soma eura i kupiosam si iphone 6 a ti nemaš!
Najbolji su mi ovakvi poput tebe. Padobranci kojima je samo do flejma. No kad si vec tako pametan, evo dajem ti poprilicno jednostavan zadatak. Nadji mi ultrabook na razini aira, da mu baterija bez vecih problema traje 10-13h, da ima flash drive sa 700/800 read-write i ostatak slicnih specifikacija. Za duplo nizu lovu.

Jer prvi cu ga kupiti, posto nisam glup da placam nesto duplo vise ako stvarno za upola cijene mogu to dobiti za manje.

Koliko godina imas? 13? E moj znalac, nisi ti ni vidio, a kamo li koristio mac. Jos jednom cu ti ponoviti, na stranu OSX. Jer tu su vec subjektivne stvari u pitanju. I windowsi su danas odlicni, razno razne distribucije linuxa takodjer, kao i osx. Samo odaberes ono sto tebi odgovara za tvoj workflow.

No reci da su macovi losi na racun jednog (navodno) pokvarenog primjerka je stvarno gluparija. I onda se ides izvlaciti na racun 'pravih znalaca' cime si jos i dublje potvrdio teoriju da stvarno nemas pojma o cemu pricas. Komentar o vektorskoj grafici je vrh vrhova, onda ovaj o nekompatibilnosti, itd. No hvala ti, nasmijao si me, a danas mi nije bas dobar dan. Glava rastura, pa jos jedno - hvala
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 11:47   #97
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 503
Pod prave znalce ne računam sebe jer imam tek 6 godina staža u struci, ali činjenica je da svi znalci pljuju po macovima.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 11:53   #98
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
Pod prave znalce ne računam sebe jer imam tek 6 godina staža u struci, ali činjenica je da svi znalci pljuju po macovima.
Ovo nikako nije činjenica, već tvoj bijedni pokušaj temeljen na neznanju sa kojim se i sam hvališ.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 11:54   #99
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
tu na poslu svi pljujemo po windowsima odnosno njihovoj politici (edukacije, os, bugovi), hp-u i njihovim fakin updejtovima za servere, oracle bazama i njihovim "patch na patch" updejtima

Uostalom, prema mom saznanju, ma macu mozes dici virtualku sa sedmicom ili osmicom i sve radis na nativnoj platformi za ostatak svijeta.
domis je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 11:54   #100
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Opet ti o cinjenicama, no naravno, bez ikakvih konkretnih argumenata. Pa daj barem par argumenata da imamo o cemu pricati.

Nesto tipa ovoga sto cu sada napisati:

Serviser si koji ne zna rastaviti macbook. A macbook ima sve komponente kao i klasicni laptop. Spominjes 'jaci' i7 proc kod drugih laptopa, a koriste apsolutno isti. Naime, apple ih uzima od intela kao i svi drugi. Dakle ni o tome nemas pojma.

Onda price o nekompatibilnosti... Majko mila, jesi ti ikad upalio mac racunalo?
Nisi. Jer price o vektorskoj grafici su tek smijeh same po sebi. A da bi o tome znao ne moras cak ni upaliti mac. Dovoljno je da upalis google i 10sec searcha rijesilo bi te takvih nebuloza.

Nadalje, mijesas pojmove. Mac i OSX nisu jedno te isto. Da, OSX dolazi uz mac. No bez trunke truda instaliras windowse na isti (podrzano od strane applea), a uz malo truda i linux. Pa cak i Linus Torvalds koristi aira sa instaliranim linuxom, i uvijek ga hvali. No naravno, ni on ne spada u 'znalce'.

Ukratko, eto ti par argumenata. Izvoli iznijeti svoje. U suprotnom je eod sa moje strane, jer sa 'znalcima' se u tom slucaju ne da raspravljati. A meni se ne da vise hraniti tro... Oops
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 11:57   #101
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
tu na poslu svi pljujemo po windowsima odnosno njihovoj politici (edukacije, os, bugovi), hp-u i njihovim fakin updejtovima za servere, oracle bazama i njihovim "patch na patch" updejtima

Uostalom, prema mom saznanju, ma macu mozes dici virtualku sa sedmicom ili osmicom i sve radis na nativnoj platformi za ostatak svijeta.
Na stranu virtualka. Upalis bootcamp aplikaciju na macu, sama ti kreira windows instalaciju pa imas dual boot. Evo i link za 'znalca':
https://www.apple.com/support/bootcamp/getstarted/

Imas odmah instalirane drivere, sve radi out of the box. Ako vec ne koristis osx, izbrisi i isti. Dakle mozes samo windowse na macu drzati ukoliko ti je to zelja.

Za Linux instalacija nije bas tako jednostavna (preko bootcampa bi i ovaj 'znalac' uspio instalirati windowse). Na zalost. No nije ni komplicirana. Dapace.
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 13.10.2014., 12:29   #102
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Potpisujem sve gore

I radim na jednom i drugom 15+ godina
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 10:49   #103
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Yosemite izasao iz bete, dostupan je javno. Ukoliko ste na gm3 ne vrijedi upgrejdati, pricekajte neku novu inacic. GM3 je dakle bio finalna verzija
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 20:57   #104
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Yosemite izasao iz bete, dostupan je javno. Ukoliko ste na gm3 ne vrijedi upgrejdati, pricekajte neku novu inacic. GM3 je dakle bio finalna verzija
Si siguran?

Jer kod mene je GM3, i piše mi verzija 14A388a, a kolko vidim današnji finalni ima verziju, 14A389.

Mislim ono, skida se, free je za Mavericks ownere, ali samo dam provjerim, neću instalirat ako ne treba


__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 21:01   #105
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Kod mene je takodjer gm na 14a388a, dok je finalna verzija na radnom stroju 14a388b. Dakle promjena u rangu proslogodisnje, a prosle godine nisam upg napravio, vec kasnije samo OTA na 9.1.

Sad me ovaj tvoj finalni broj ubija u pojam. Jer po raznim portalima vidim da je sve kao kod mene, i razmisljam da ponovno skinem i testiram :S
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 21:36   #106
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Kod mene je takodjer gm na 14a388a, dok je finalna verzija na radnom stroju 14a388b. Dakle promjena u rangu proslogodisnje, a prosle godine nisam upg napravio, vec kasnije samo OTA na 9.1.

Sad me ovaj tvoj finalni broj ubija u pojam. Jer po raznim portalima vidim da je sve kao kod mene, i razmisljam da ponovno skinem i testiram :S
Gle, ja sam samo pobrao naslov na IM forumu, tak da nemam pojma kolko je vjerodostojno

I na MBP i na hacku mi ne nudi update, već samo instalaciju kroz App store. Htio bih se bete riješit, nisam siguran da li će se kasnije moći update napraviti ili samo full install.

EDIT:
Probao sad kroz App store napraviti install unutar OSX-a - napravi ga za cca 30 sec, i onda restart, ali nakon restarta stoji ista verzija.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 21:37   #107
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Ukoliko i ima razlika, sitne su. Necu ipak dirati laptop na kojem je beta. Pricekat cu prvi update, pa ako ne bude ponudjen OTA update, onda skidam. Ovako mi je gnjavaza
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 21:44   #108
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Kako sam glup, na MBP imam i Mavericks, s njega mogu napravit upgrade

To cu sutra rijesit
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 21:47   #109
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Javi rezultate, jer sad i mene kopka
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 22:00   #110
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
inače radi performansi preporučaju uglavnom da se radi clean install, ne upgrade. Ja upravo radim backup i pripremam se na clean install.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 22:02   #111
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Zadnji GM (beta 6) i final su iste verzije, oznaka je drugacija ali isto je.. Sacekati prvi apdejt i onda podici..
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 22:19   #112
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
inače radi performansi preporučaju uglavnom da se radi clean install, ne upgrade. Ja upravo radim backup i pripremam se na clean install.
Clean install je precijenjen
radio sam update lion - mountain lion - mavericks, bez ikakvih problema

Gm3 388a, zadnja public beta 388b, finalna 389, bezveze seru s verzijama
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 22:36   #113
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Clean install je precijenjen
radio sam update lion - mountain lion - mavericks, bez ikakvih problema
nije stvar u problemima, ali clean je clean.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 22:48   #114
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Apropo korištenja mac vs pc u firmama, ne potičem flejm nego bih želio informaciju: u kojoj branši se koristi više osx od winsa na računalima koje koriste radnici firme i koji je tome konkretni razlog?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 22:58   #115
zubich
Premium
Moj komp
 
zubich's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - zapad
Postovi: 130
Koristimo Mac kada god radimo na mobilnim aplikacijama, za iOS ti baš treba a i Android je 100% prirodan na unixoidu... Na winsima (barem prije) je bilo sto problema s eclipseom. Sada sa Android Studiom mislim da je sve ok.

Ja još koristim i za PHP i Python ali htio bi nadodati da, ako ti iOS ne treba, sve se može na Winsima. No ja sam već daleko previše indoktriniran na macu, a na winsima jedva znam kak se pale i gase. Zato za posao obavezno Mac, a doma za igrice windows i bok :-P

Btw, upravo mi Mac skida Yosemite preko App stora, to je ovaj OTA jel? Ne da mi se raditi clean install tako da bu valjda i ovo ok.
__________________

CPU: Intel i7 3770 (be quiet! Dark Rock 3)
MBO: ASRock z68 extreme3 gen3
RAM: 16GB (4x4) DDR3 1600mhz HyperX
GPU: GTX 960 (Gigabyte Windforce OC, 2GB)
SSD: Kingston K3 120GB
SSD: Samsung 850 EVO 512GB
PSU: be quiet! Straight Power 480W
Case: Corsair 330R (2x140 + 120 be quiet! Silent Wings 2)
Monitor: 27" Dell U2715H
Periferija: few custom keyboards and few different mouse
OS: Windows 10


Macbook Pro 13" (mid 2014)
CPU: Intel i5
RAM: 8GB
SSD: 512GB
OS: OSX Catalina
zubich je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 23:10   #116
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor zubich Pregled postova
Btw, upravo mi Mac skida Yosemite preko App stora, to je ovaj OTA jel? Ne da mi se raditi clean install tako da bu valjda i ovo ok.
S Mavericksa, da, mozes update napravit.

Meni je clean install trenutno velka gnjavaza zbog kompliciranog setupa, tako da je to zadnja opcija.

U firmama najcesce macove vidim u audio video i photo obradi, prvenstveno zbog pro aplikacija vezanih uz osx i jaki hardver u macu pro, plus iphone programiranje, i u zadnje vrijeme php i python, kako kolega kaze. Frend programer se skroz prebacio na mac i programira sam na njemu (ruby/rails...)

U gotovo svim video studijima su mac pro racunala i FCP.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 23:31   #117
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
evo ja pišem sa yosemitea.. desktop viber nije podržan na yosemiteu i spotlight ne radi kako bi trebao, odnosno izbacuje čudne rezultate. U docku mi ispod nekih ugašenih aplikacija stoji crna točka kao da su upaljene, a zapravo nisu. Ostalo se zasada čini okej, UI je stvarno prva liga. Živio minimalizam.

Ostalo javim.
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 23:45   #118
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Updateao i mac i hack

Evo što je dobra strana updatea - nudi mi sad update za iphoto i aperture koji prije nije nudio. Ili su ih taman sad stavili

Sve ok prošlo osim što sam na hacku morao reinstalirati ethernet.

Performance je čak nešto bolji sudeći prema nabrzinu odrađenim cinebench i geekbench testovima. cinebench grafika sa 65 na 73 boda.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screen Shot 2014-10-17 at 22.41.00.png‎
Views:	453
Size:	227.4 kB
ID:	13968  
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 23:46   #119
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,797
Citiraj:
Autor zubich Pregled postova
Koristimo Mac kada god radimo na mobilnim aplikacijama, za iOS ti baš treba a i Android je 100% prirodan na unixoidu... Na winsima (barem prije) je bilo sto problema s eclipseom. Sada sa Android Studiom mislim da je sve ok.

Ja još koristim i za PHP i Python ali htio bi nadodati da, ako ti iOS ne treba, sve se može na Winsima. No ja sam već daleko previše indoktriniran na macu, a na winsima jedva znam kak se pale i gase. Zato za posao obavezno Mac, a doma za igrice windows i bok :-P
Želiš li reći da je macos većinom pogodan za neke software development primjene [(ultra) high level programming, dizajnerstvo i slično]?


Postoji li u ijednoj firmi server-client-domain mac sustav?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2014., 23:50   #120
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
inače radi performansi preporučaju uglavnom da se radi clean install, ne upgrade. Ja upravo radim backup i pripremam se na clean install.
Ja od 10.6 pa evo do 10.10 nisam napravio ni jedan clean install. Sve radi kao prvog dana. Obicno ekipa taj nacin razmisljanja prenese sa nekog drugog OS-a.

Da je ponekad potreban - je. No samo ukoliko si prckao po sys filesima, ili se nisi bas snasao po terminalu a izvodio si gluparije. U suprotnom, stvarno ne vidim smisao clean installa

Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Zadnji GM (beta 6) i final su iste verzije, oznaka je drugacija ali isto je.. Sacekati prvi apdejt i onda podici..
Zadnji GM je bio GM7 ako me sjecanje dobro sluzi?

Citiraj:
Autor wnbeeeE Pregled postova
evo ja pišem sa yosemitea.. desktop viber nije podržan na yosemiteu i spotlight ne radi kako bi trebao, odnosno izbacuje čudne rezultate. U docku mi ispod nekih ugašenih aplikacija stoji crna točka kao da su upaljene, a zapravo nisu. Ostalo se zasada čini okej, UI je stvarno prva liga. Živio minimalizam.

Ostalo javim.
Preporuka da izgasis spotlight i instaliras alfreda. Toliko jednostavna a toliko mocna stvarcica da glava boli. Ima i alternativa, provjeri ih, pa odaberi sebi sta ti odgovara. Vecini je to alfred, i stvarno cuda radi sa svojim custom workflowsima.

Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Apropo korištenja mac vs pc u firmama, ne potičem flejm nego bih želio informaciju: u kojoj branši se koristi više osx od winsa na računalima koje koriste radnici firme i koji je tome konkretni razlog?
Dosta video/photo ekipe koristi mac, razloge si vec dobio.
Mada kod nas neces sresti puno firmi van te branse da koriste mac, ima ih ipak. Ne bas kao na zapadu, no ima ih.

Ja sam inace .NET developer. Na mac dosao prije 5-6-7 godina, ne sjecam se vise ni sam. Sasvim slucajno. Od gazde prijatelj trebao nekakvu mini aplikaciju. Rekao nema problema. No bilo ih je, firma je bila na macovima. Ajde poigrao se malo, pa ovo, pa ono... Nakon tih cca mjesec dana (od toga valjda 80% vremena ucio) vratim se na windowse i... Adio winzi.

Mislim, i dalje ih koristim. Kad moram (vec spomenuti .NET). No u medjuvremenu poceo malo freelencati (django/python, php, itd.) pa onda se prebacio i u mobilni svijet.

Nije za svakoga. Prvi sok je sto se dosta stvari radi drugacije nego na winzima. Ali bas dosta. A ekipa koja isproba ocekuje windowse, a to nije izoliran slucaj. Isto ide i kad isprobaju Linux recimo.

Nakon sto sam jednom isprobao unixoidni OS, ne vracam se nazad. Winzi su mi super i dalje, koristit cu i njih. No kao primarni OS mi ostaje OSX.

Najbolja stvar su mi updejtovi na OS-u. Ne mislim samo updejtovi, vec u potpunosti novi OS kad izadje. Instalacija je toliko jednostavna da bih svom djetetu dopustio da istu obavi.

I jednu stvar jednostavno moram reci. Sto se tice alata za web development, tu mi je OSX osjetno bolje rjesenje od windowsa. Gotovo sve vrijedno spomena sa windowsa imas i na osx-u, no obrnuto ne vrijedi na zalost.
Mileni je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na