Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.03.2007., 15:14   #1
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
cudan problem sa se555

pozz ekipa! evo malo sam gledao po forumu, posto nitko nema slican problem prisiljen sam otvoriti temu..
ovako imam se555 router i sve je radilo 2 mj normalno (2 kompa su zicno spojena-on je u route modu) i sve oke, onda sam htio jos 1 komp zicno spojit pa sam morao fleshat firmware bio je prvo 1.30l cini mi se i radilo je 1 mj, i onda pocinju problemi (sad mi je 1.30n ista stvar ) , ugasim kompove, dodjem natrag za 1-2 h gledam na router lampica online ugasena (adsl ukljucena) , pogledam ja conect mode "always on" ..hmm.. probam ga na prekidac off/ pa on , i opeta dodje sve do adsl lampice ukljucena al nikako online, pa moram ic u basic net wizard u routeru i kao napisat ponovno sifru za spajanje na net, iako ona pise vec, i onda kad se resetira se spoji..zatim kad surfam rjetko se tako odspoji, samo nekad, al sto je interesantno, 2 kompa igraju wc3 , i svako malo nas isljuci, l000d sam vec...neznam koji mu je k**ac, u 30min , nas 3 puta iskljuci, i svaki put moram ponovno upisat sifru i taj refresh njegov pa se spoji. probao sam ga resetirat pa sve nanovo i nista..zvao t-com, oni kao da ce ispitat liniju al nema javljanja od njih vise (rekli su da ce nazvat)..neznam sta da radim, any ideas?
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 19:01   #2
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,603
Pretpostavljam da ti i nije toliko bitno biti stalno "always on", uostalom ćemu biti on-line a kompovi su ugašeni. Za probu postavi Connection on demand i Idle time before disconnect: 30 min pa prati da li će te "izbacivati" tj. prekidati vezu dok radiš "nešto korisno". Još jedna napomena, jesi li prilikom promjene firmware - a na ver. 1.30n prvo nakon promjene firmware - a napravio factory reset kroz web sučelje pa tek onda cijelu konfiguraciju?. Ako nisi, prvo to napravi, ova opaska stoji u popratnom tekstu firmware - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.03.2007., 20:46   #3
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
da jesam to napravio , procitao sam readme )
evo sad ljepo stoji online a prije 15 min sam isao igrat i naravno 2 disc u 5 min...
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 18.03.2007., 23:25   #4
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
ovo stvarno nemozes vjerovat, evo vec sam 2 h online , samo surfam , a prije toga sam odigrao 2 partije i nije me kickalo, mozda je stvarno nesto do linje ovih dana... stavio sam connect on demand , al isto me izbacivalo al sam ostavio na tome a ne always connect.
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 10:37   #5
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
evo nikky bas me zvao lik iz t-coma koji kaze da mu se ne svidjaju ocitanja dok je testirao liniju...pa kaze da mi kabel od splitera do routera mora bit najvise 0.5-1m , hmm a ja imam od splittera do routera 10m tel 2zilnog kabela zakrimpanog...hmm pa me sad zanima kako je to tek nakon 3-4 mj prestalo radit?! jel znas ti iz iskustva koliko moze bit kabela. znaci od splitera do routera
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 12:15   #6
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,121
Citiraj:
Autor spik3 Pregled postova
evo nikky bas me zvao lik iz t-coma koji kaze da mu se ne svidjaju ocitanja dok je testirao liniju...pa kaze da mi kabel od splitera do routera mora bit najvise 0.5-1m , hmm a ja imam od splittera do routera 10m tel 2zilnog kabela zakrimpanog...hmm pa me sad zanima kako je to tek nakon 3-4 mj prestalo radit?! jel znas ti iz iskustva koliko moze bit kabela. znaci od splitera do routera
Di bi došli da svi imaju od splittera do routera najviše 1m. Nema šanse.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 12:44   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,344
Ja sam od splittera (na stubištu zgrade) do utičnice za router imao preko 15m TF kabela pa je sve bilo ok i to 2 godine.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 12:46   #8
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
da to sam i ja rekao sam sebi i kazem ovome iz tcoma, da kako je to radilo 4mj, a on meni obrusi "necu se ja s vama raspravljat, kabel nece radit ako je 10m" i sta rec
evo ja sam malo nanovo spojio te kebele jer se tu nesto mjestilo pa da nije neki kontakt i sad vec stoji par sati online, ako ovako bude u redu sve cu zakrimpat pa ce valjda bit oke... jer je ovako preevise frljanja i kontakata.. javim se s rezultatima...hmm mada mi sad javlja da mogu samo 95kb/s download a prije je bilo 120kbs, ma mora da je to do kontakata pa radi neki shum..
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 13:28   #9
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
e izgleda da sve radi, vec je spojen 3h i radi bez prob, download test sa http://bwm.carnet.hr/top.php je 107kbs, tako mi je i prije bilo koliko se sjecam jer sam krivo napisao 120kbs, toliko mi nekad pise kad skidam nesto tako da je sve oke ocito, samo je valjda kontakt bio los pa je sumilo. haha a on da 1m. a ocito se tako najlakse rjesit posla.. hvala svima, za sad sve radi, pa cemo vidit
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 13:51   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,603
Evo su ti odgovorili dok je mene na poslu proxy za * * *a. Normalna stvar da "stvar" jako ovisi o kvaliteti kabela i spojeva. Za one druge koji budu čitali, svakako bih preporučio korištenje tel. kabela sa zaštitnim opletom - širmom (cca 1.5 Kn/M) gdje god je moguče (čitaj: ako već nemože od tel. priključne kutije u kući, onda barem od glavnog priključka pa dalje). Sama dužina kabela nije toliko bitna, jedino ako se nalazite podalje od centrale, a i onda kvalitetan kabel može pomoći.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2007., 14:08   #11
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
da da koristim taj kabel, ma to je zbog kontakata jer bolje da ne pricam kako je to sve zafrljano i koliko je tu kontakata...
e samo mi kazite za zakrimpat RJ11 , meni je dovod od vana (glavna linija) dvozilna i ima crvenu i bijelu zicu, pretpostavljam da nije vazno koja ide na 2gi a koja na 3 konektor, vazno je da su ta dva u upotrebi jelda? znaci kad gledam rj11 da onaj kliker gleda dolje i da je ulaz za kabel prema meni idem s ljeva na desno 2 i 3, al nije bitno di je bijela a di crvena, a na drugom kraju bi trebalo bit isti raspored kao na prvom, ko kod patch kabla , jelda? hvala
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 19:57   #12
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,603
Pa svaki taj "zafrljani" spoj ako nije kvalitetno napravljen je potencijalni izvor problema. Dobro si zaključio da se koriste srednja dva kontakta, a sam raspored - polaritet nije bitan.

Za potvrdu statusa i kvalitet linije možeš prepisat ili postat smanjenu sliku
iz sučelja se555 Status - Internet - ADSL Line sekcija.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 21:17   #13
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
evoga sve sam zakrimpao kako trebi i so far so good kak bi se reklo

ADSL Line

Status: Cable connected
Line mode: G.992.1 (G.DMT)
Maximum line rate: 1024 kbps (downstream) / 192 kbps (upstream)
Noise margin: 31 dB (downstream) / 31 dB (upstream)
Line attenuation: 5 dB (downstream) / 7 dB (upstream)
Output power: 8 dBm (downstream) / 0 dBm (upstream)


evo taj pejst..jel to cemu?
hvala
spik3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 21:28   #14
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,603
Citiraj:
Autor spik3 Pregled postova
Output power: 8 dBm (downstream) / 0 dBm (upstream)
Ostale brojke su manje više ok osim "0 dBm (upstream)". Ta bi brojka trebala biti veća, kod mene je 11 dBm. To je nivo signala tvog modema/routera prema centrali i morao bi biti do cca 15 dBm. Ovo 0 mi je malo "nisko".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2007., 09:59   #15
spik3
Premium
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 62
mozda si ti blize centrali ako to ima veze ) evo jutros mi je to bilo 5dBm-a, al upload mi je normalan na testu oko 20kb/s , dobro znaci sve radi . topic closed onda hehe. jos jednom hvala nikky , hvala svima i
spik3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na