Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2017., 00:46   #8641
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Sjecam se davne 2000 na proljece kak sam se brusio na novu telku. Planirao sam kupit pristojan tv za ne previse novaca a u nekoj buducnosti bi kupio playstation 2 konzolu (koja u to vrijeme jos nije bila izasla), najvise zbog dvd playera koji se tada činio kao čudo tehnike. Prvi korak je bila kupnja tv-a te je izbor pao na philipsa 28pt4475. Made in France iskesirao 3500kn. Iako samo 50hz i sa osnovnim funkcijama slika je na mene ostavila dojam vau. Malo vise od gdinu dana nakon toga dosao je i famozni ps2 čiji me je dvd player posteno razočarao.
Uglavnom sa tv-om sam bio jako zadovoljan i koristio ga godinama. Nakon nekog vremena ga proslijedio starcima. Dan danas radio ko beba bez i jedne greske. Prije par mjeseci ga zbog toga pocastio malo kvalitetnijim scart kablom i slika jos koju nijansu svijetlija kao i zvuk koji se poboljsao.Jos očita lekciju glede sd signala čak i tvom novom 65xe9005 u nekim situacijama. Dakle nije bio top model tada niti je kostao nekakvo bogatstvo.
Druga je stvar sto si ti mozda naletio na sony-a koji se negdje početkom dvijetisućitih jako pokvario bas u tv segmenu. Na jako losem glasu su bili spanjolski trinitroni na kojima bi slika nakon nekog vremena poblijedila a geometrija je bila losa.
Ne mogu se niti sloziti sa tvrdnjom da su svi danasnji jeftini lcd-i lost. Dapace rekao bi da su ovi skuplji precjenjeni jer generalno ne nude neznam koliko bolji kontrast od ovih jeftinijih ili vidljivi kut
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 02:35   #8642
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Jos očita lekciju glede sd signala čak i tvom novom 65xe9005 u nekim situacijama.
Je li moguce ista drugo ocekivati od 26" viewable dijagonale? Zna se zasto SD na CRT izgleda bolje, nije nikakva magija u pitanju.

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Ne mogu se niti sloziti sa tvrdnjom da su svi danasnji jeftini lcd-i lost. Dapace rekao bi da su ovi skuplji precjenjeni jer generalno ne nude neznam koliko bolji kontrast od ovih jeftinijih ili vidljivi kut
Mislio sam slicno do zadnjih ovih izleta sto sam imao nedavno sa TV-ima. Iznenadilo me je npr koliko je jedan KS8002 bolji od KS7002 u svemu, a naoko bi se reklo malo drukciji dizajn, vjerojatno isti paneli. Od izrade do uniformnosti sto bijele sto crne, i hrpe manjih stvari vidi se da je KS8002 klasu iznad. I onda usporedim sve to sa jednim Grundigom VLE5620BN i vidim da isti kosta tocno onoliko koliko vrijedi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 08:46   #8643
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nije to samo zbog manje diagonale pa da se slika doima ostrije. Na osnovu svih svojih dosadasnjih usporedi crt tv vs lcd tv bi rekao da crt ima detaljniju sliku sd signala a obicno je i prikaz crne bolji pa scene gdje nema jacih izboja svjetlosti dakle sjene polumrak i slicno izgledaju znatno bolje. Lcd pobjedjuje u sd signalu kada treba prikatat jako svijetlu sliku, kada je neki tekst na ekranu,kada se prikazuju neki grafikoni, katalozi od trgovackih centara i sl. Doduse nisam do sada usporedjivao sa nekim lcd-om koji ima fald vec s nekim prosjekom cca do 5000kn.
Za ks7002 na hdteleviziji su tvrdili da po pitanju kvalitete slike nema razlike u odnosu na ks8002
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 10:43   #8644
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
CRT ima puno "meksu" sliku, zbluranu na neki nacin sto znaci da su skriveni i digitalni artefakti. Nema to puno veze sa crnom kad je i po danu, kad je kontrast losiji od LCD-a i dalje SD izgleda generalno bolje. Naravno da dijagonala igra ogromnu ulogu. 65" ima vise od 6 puta vecu povrsinu. Tako veliki CRT, kad bi ga bilo i moguce napraviti, bi izgledao znatno losije.

Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Za ks7002 na hdteleviziji su tvrdili da po pitanju kvalitete slike nema razlike u odnosu na ks8002
Nisam citao njihove recenzije ali vidim da nema razloga da se to promijeni Uza sve, KS8002 ima i dvostruki broj edge zona pa lokalno zatmnjenje ponekad cak i funkcionira. Sama izrada je na potpuno drugoj razini. Panel je prekriven prednjim "staklom" tako da je ravan od ruba do ruba. KS7002 ima lose rijesen prijelaz izmedju bezela i panela pa tako sastrane mozes vidjeti da probija svjetlo na random mjestima. Kao da sam usporedjivao low end i high end a ne modele slicnih serija.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 11:08   #8645
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,974
U pravu je Rista kad je CRT u pitanju i veličina dijagonale. U vrijeme CRTa frend je bio kupio u ono vrijeme čudo od CRT-a koji smo trojica jedva odnijela na četvrti kat po stepenicama, zauzeo mu je trećinu manje sobe . Ne sjećam se više modela ali kad je pustio DVD film na njenu moj mali 55cm crt je imao oštriju i bolju sliku....svejedno išli smo kod njega na filmska druženja, jer na oštrinu se navikneš nakon deset minuta gledanja a prednost velikog ekrana je nezamjenjiva...svi težimo kino iskustvu.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 11:33   #8646
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Da 55cm crt ima ostriju sliku od nekog npr 82cm wide crt ekrana nije nista cudno kada se zna da crt tehnologija opcenito najbolje rezultate daje na manjim diagonalama. Jedino kod tih manjih telki kako su bili namjenjeni za donji trzisni segment cesto je bila problematicna kvaliteta samih uredjaja.
Nije slucajno da upravo crt monitori imaju najbolju ostrinu i geometriju upravo iz razloga sto se tu radi o manjim diagonalama ekrana. Stoga famozni 24 sony trinitron monitor je vjerovatno najbolji crt uredjaj (koji je namjenjen za siroku primjenu) ikada napravljen i puno bolji od high end crt televizora.
Rista istina je da pixeli na crt-u kao da imaju mekse prelaze nego lcd pixeli pa niza rezolucija ne dolazi do izrazaja toliko
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 15:28   #8647
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 635
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Nisam citao njihove recenzije ali vidim da nema razloga da se to promijeni Uza sve, KS8002 ima i dvostruki broj edge zona pa lokalno zatmnjenje ponekad cak i funkcionira. Sama izrada je na potpuno drugoj razini. Panel je prekriven prednjim "staklom" tako da je ravan od ruba do ruba. KS7002 ima lose rijesen prijelaz izmedju bezela i panela pa tako sastrane mozes vidjeti da probija svjetlo na random mjestima. Kao da sam usporedjivao low end i high end a ne modele slicnih serija.
Da, ta kvaliteta izrade je zbilja vidljiva na oko u korist ks8002. Jeli ks8002 ima problema sa premazom ekrana, odnosno one mrlje koje si spominjao od ks7002, kad se ekran čisti pa ostaju fleke?
Jel ks9002 isto imun na ta razmazivanja?

Btw ćestitam na Sony prinovi , dobro je da onaj coil whine nije kod svakog pojedinačnog primjerka.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 17:12   #8648
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Pogledaj ovdje: http://imgur.com/a/ZCu2V

Takav mi je KS8002 dosao i apsolutno je neocistivo To jest ako diras napravis samo gore. Suhom krpom, destiliranom vodom, kombinacijom destilirane i isopropyl alkohola, razlicita sredstva bas za TV cleaning, NISTA ne pomaze. 9002 nisam probao ali usudio bih se reci da je cijela KS serija takva.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 18:20   #8649
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 635
Auf šta Samsung napravi kriminal od te Ks serije. Nije mi jasno, super slika, UHDPremium tv i onda upropaste na osnovnim stvarima. I to najvjerojatnije motivirano da se uštedi . Samo ks serija je premium, ko ovo kupuje teško da je spreman na ovako nešto. Ma da kupiš i najnižu seriju tva, ne virujen da bi itko tia tv koji se guli .
Stvarno, xe9005 još je jedini koji je bez ovih dječjih bolesti. Ako ne zuji naravno.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 18:24   #8650
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa jesi ga vratio? to je nedostatak u proizvodnji i pokriva jamstvo
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 18:46   #8651
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Jesam vratio ali sam pogledao u trgovini jos 2 druga i isti su pa sam odustao od Samsunga. Ako pogledas bolje po forumima ovo je vrlo cest slucaj. Fora je sto se u slabije osvjetljenoj prostoriji slabo vidi. I onda tek kad ljudi donesu u osvjetljeniju sobu im se digne kosa na glavi. Dakle ekran je opcenito neocistiv, i od najobicnijeg otiska ako pokusas ostane PLAVA mrlja tipa ovog:http://uploads.tapatalk-cdn.com/2016...f19a85deeb.jpg Nije moja slika ali je identicna stvar sto se dogodi kada ides cistiti. Kontrast je na tom mjestu naravno losiji po danu. I uz sve to mnogi dolaze ovako zasrani iz tvornice pa ne mozes ni pokusati paziti i da hoces. Sa QLED modelima nemam iskustva ali ako su ovakvi nikad ih ne bih kupio pa makar bili ne znam kakvi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:00   #8652
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
Pozdravljam ekipa,

moram baki uzet tv od 82cm. Cilj je da ja sto jeftiniji i da ima onaj dvb2 standard da 2019 ne mora ponovno kupovat onaj prijamnik.
Ja sam nasao ovo
https://www.ekupi.hr/VIVAX-IMAGO-LED...sp-998422.aspx

ako mi mozete predlozit neki best buy rangu do cca 1700kn (ako moze i nize bilo bi odlicno)
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 10:47   #8653
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,544
Nema tu nekih best buyeva, u tom cijenovnom rangu gledaj samo da ima što više godina jamstva
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2017., 13:17   #8654
zzmakii
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Pula
Postovi: 39
Takvih ima i u INTERSPARU, ispod 1400.- kn., sa tri godine jamstva.
zzmakii je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 07:43   #8655
Thunder6767
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 66
Ekipa, može neka preporuka TVa 55" u cjenovnom rangu 7-10kkn?

Neki best buy.

Zahvaljujem!
__________________
Bez reklama u sigu!
Thunder6767 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 08:11   #8656
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Ako ti se cijenovno uklapa mislim da ti je Sony XE85 najbolja stvar za te novce. Ako si iz ZGa doleti do mene na posao pa ti pokazem sve sto te zanima
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 09:58   #8657
Thunder6767
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 66
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Ako ti se cijenovno uklapa mislim da ti je Sony XE85 najbolja stvar za te novce. Ako si iz ZGa doleti do mene na posao pa ti pokazem sve sto te zanima
Možeš mi dat link na konkretni model?

Za oko mi je zapeo i LG radi OLED displaya.

Radim u Samoboru, ali doma sam u Prečkom tak da nije bad. Di si na poslu?
__________________
Bez reklama u sigu!
Thunder6767 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 10:59   #8658
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor Thunder6767 Pregled postova
Ekipa, može neka preporuka TVa 55" u cjenovnom rangu 7-10kkn?

Neki best buy.

Zahvaljujem!
Ako se možeš malo rastegnuti do 11.5kkn onda svakako bolje LG OLED FHD nego bilo koji LCD, bez obzira na tehničke specifikacije:
https://edigital.hr/led-televizori/l...m_medium=click
Pecarosh je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 15:07   #8659
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Ekipa, može li preporuka za TV do 5k-6k kuna. Gleda se sa nekih 3-3.5 metra udaljenosti.
Uz naš jadni tv program, gleda se mkv HD/FHD materijal.
3D je nepotreban, ako se uopće još koristi.
Hvala.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 15:13   #8660
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,001
Baš sam čitao nekidan da u 2017 nitko nije izdao ni jedan 3D TV osim Panasonica, i ta je ta "tehnologija" pregažena pomalo. Ide se na VR, a 3D skoro nitko ne koristi osim nešto kineza.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 16:27   #8661
Thunder6767
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 66
Citiraj:
Autor Pecarosh Pregled postova
Ako se možeš malo rastegnuti do 11.5kkn onda svakako bolje LG OLED FHD nego bilo koji LCD, bez obzira na tehničke specifikacije:
https://edigital.hr/led-televizori/l...m_medium=click
Hvala na preporuci, ali dati 12kkn za TV koji ima samo 2god garancije...radije bih se stisnuo 1500kn nego rastegnuo radi TVa u dnevnoj.

Ukratko, u spavaćoj sobi imam Samsung UE48HU7500T i želim 55" TV jednakih specifikacija/slike. Ne mora biti bolji, ali da nije lošiji.
__________________
Bez reklama u sigu!
Thunder6767 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2017., 16:40   #8662
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Sony 55XE8505. Mozda Samsung 55KS7002 na nekakvim 5g jamstva akcijama ali radije bih osobno na Sony zbog normalnog premaza ekrana.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 11:12   #8663
Thunder6767
Premium
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 66
Uzeo Samsung, hvala svima na preporukama/pomoći.

https://www.sancta-domenica.hr/led-t...u8002-uhd.aspx
__________________
Bez reklama u sigu!
Thunder6767 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 15:48   #8664
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
Citiraj:
Autor Thunder6767 Pregled postova
Uzeo Samsung, hvala svima na preporukama/pomoći.

https://www.sancta-domenica.hr/led-t...u8002-uhd.aspx
Ufff, za te novce si mogao uzet kudikamo bolje, Sony XE9005 ili još jeftiniji a i dalje odličan tv, XE85.....

Ova MU serija od Samsunga se nije proslavila ove godine..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 16:11   #8665
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Istina, iako je i dalje OK TV. Ne na KS8002 razini ali taj dizajn mi je odlican.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 19:44   #8666
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Istina, iako je i dalje OK TV. Ne na KS8002 razini ali taj dizajn mi je odlican.
Ma ok, al puno novaca je to, dizajn je super i to je to..

Za te novce, tu nema dileme, 9005...

Da je taj Samsung 8tkn, onda još kak tak, al ovak, puno novaca..

Eventualno da je našao flagšip seriju od prošle (serija 9) godine, onda ok..
Ovaj MU sam i ja pikirao, al brzo sam odustao, nije se baš proslavio Samsung ove godine..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 21:03   #8667
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Bas na netu se tesko moze naci neki test od jačih modela mu serije, kao taj mu8002 npr. Dizajn je definitivno vrhunski i na prvu djeluje puno kvalitetnije napravljen nego npr mu6xxx serija. Bas me zanima jel ima na tim ovogodisnjim modelima samsungovih nestasluka u kvaliteti izrade.
Sada im je cijena jos prilično napuhana, vjerovatno ce kasnije sa nizim cijenama predstavljati jako zanimljivu kupnju
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 21:34   #8668
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Je, ali koliko ce pasti ispod 55KS8002 kojeg sad vidim ima za 9400. Vjerojatno ne bas puno, a KS bi trebao biti bolji. MU nema quantum dots.
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Bas me zanima jel ima na tim ovogodisnjim modelima samsungovih nestasluka u kvaliteti izrade.
Pomislio bih da nema ali kada ovo vidim nekako sumnjam: https://www.youtube.com/watch?v=_DBzfkP9w0s
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2017., 22:05   #8669
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Je, ali koliko ce pasti ispod 55KS8002 kojeg sad vidim ima za 9400. Vjerojatno ne bas puno, a KS bi trebao biti bolji. MU nema quantum dots.

Pomislio bih da nema ali kada ovo vidim nekako sumnjam: https://www.youtube.com/watch?v=_DBzfkP9w0s
Ha-ha-ha dobro su nađuskali qled-a
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2017., 17:27   #8670
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,644
zvonac je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na