Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2009., 23:08   #181
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Hvala, uzeo sam danas 1.5tb green i icy box kučište, sada mi je samo frka jel ću znat to složiti jer nisam to nikada radio ali mislim da je jednostavno, barem bi trebalo biti i naravno da je tiho

Hvala svima na ovom threadu!!
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2009., 00:07   #182
Zyklon
Premium
 
Zyklon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 171
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
Hvala, uzeo sam danas 1.5tb green i icy box kučište, sada mi je samo frka jel ću znat to složiti jer nisam to nikada radio ali mislim da je jednostavno, barem bi trebalo biti i naravno da je tiho

Hvala svima na ovom threadu!!
Nemaš kaj fulat... 4 do 6 šarafa i 2 konektora piknut
Zyklon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.12.2009., 18:42   #183
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ekipa kaj velite na ovo?
Tražim nekaj bežično A kolko vidim ima i GLAN
Mada ima i u ponudi 1TB al je i malo skuplji.Il imate vi kakve preporuke a da ima LAN i hdd,500-1500gb?tnx



HDD 3.5" IOMEGA Home Media Network HArd Drive
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 14:56   #184
Loly
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 3
Poštovanje!

Nedavno sam dobila hdd. Ovaj: http://www.directron.com/wd80.html . Nije bogtepitaj kaj - ima samo 80GB, al bi mi koristio taj prostor...
Koje kučište preporučate za nj (a da nije prestkupo - ne više od 500kn)?

(P.S: spajala bi ga na laptop, a ne na pc, ako to igra kakvu ulogu.. )

Isričavam se za svoje neznanje XD
Loly je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 15:03   #185
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
to je tipfeler i tražiš kućište od 50 kn?

za 500 kn dobiješ ovo http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=19145&servisID=1
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 16:29   #186
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Loly Pregled postova
Poštovanje!

Nedavno sam dobila hdd. Ovaj: http://www.directron.com/wd80.html . Nije bogtepitaj kaj - ima samo 80GB, al bi mi koristio taj prostor...
Koje kučište preporučate za nj (a da nije prestkupo - ne više od 500kn)?

(P.S: spajala bi ga na laptop, a ne na pc, ako to igra kakvu ulogu.. )

Isričavam se za svoje neznanje XD
Bolje ti je kupit neki 2,5'' disk već u kučištu. Manji, lakši i bolji za prenošenje a nema potrebe niti za dodatnim napajanjem.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 23:31   #187
Loly
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 3
Citiraj:
Autor pingmachine

to je tipfeler i tražiš kućište od 50 kn?

za 500 kn dobiješ ovo http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=19145&servisID=1
nije tipfeler. bubnula sam cijenu koju bi si mogla priuštit. nisi morao odmah najskuplji ić tražit. i neki od 200 kn bi bio dovoljan XD

Citiraj:
Autor Chome Pregled postova
Bolje ti je kupit neki 2,5'' disk već u kučištu. Manji, lakši i bolji za prenošenje a nema potrebe niti za dodatnim napajanjem.
ma gledaj, ja bi na taj hdd stavila samo neke podatke koji su mi važni, a ne trebaju mi svakodnevno. tako da mi nije važna veličina ni prenosivost kučišta, jer taj hdd ni neću koristiti toliko (čitaj: prebacit ću podatke na njega i spremit ga)...
Loly je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 23:42   #188
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Citiraj:
Autor Loly Pregled postova
ma gledaj, ja bi na taj hdd stavila samo neke podatke koji su mi važni, a ne trebaju mi svakodnevno. tako da mi nije važna veličina ni prenosivost kučišta, jer taj hdd ni neću koristiti toliko (čitaj: prebacit ću podatke na njega i spremit ga)...
Onda ti se ne isplati nikakvo kućište kupovat. Ne isplati se za tako mali disk. Možda da samo ga spojiš unutra na komp i onda staviš na njega što trebaš i poslje odspojiš i ovako ga staviš na stranu.

Inače kućišta ima svakakvih i u principu gledaj što jeftinije ako ti baš treba za tako nešto nevažno.

Evo najjeftinije:
http://www.protis.hr/artikl.aspx?id=18001&servisID=1
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 13:05   #189
Loly
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zgb
Postovi: 3
Hvala na odgovorima

Kupljen je ovaj: http://www.chipoteka.hr/www_new/modu...fra=6108990006

Bit će dobar sad za silu XD
Loly je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2010., 01:39   #190
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
HDD 2,5 ICIDU sata ladica (ESATA & USB2.0) iz linka

Posto na kucistu imam eSATA izlaz volio bi ga iskoristiti (da se ne patim vise sa sporim USB-om) pa me zanima da li se ko susretao s ovime.
Ovo Icidu kuciste ima USB i eSATA konekciju. Za usb znam da sljaka bez napajanja (2,5" hdd), a da li eSATA treba dodatno napajanje iz adaptera ?
I otprilike kolika je realna razlika u brzini izmedju USB 2.0 i eSATA, tj. da li je ona iste propusnosti kao i SATA?; Ako je, sve mi je jasno
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.01.2010., 10:57   #191
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Mišljenje TOSHIBA HDD EXT 1,5TB

http://www.ekupi.hr/default.aspx?tab...articleId=2533

Ne izgleda mi puno s obzirom na kapacitet i to da je eksterni, ali ne znam koji je disk unutra i da li neko ima nekih loših iskustava. Vidjeh negdje da se ljudi žale na lošu brzinu, ali on će ionako glumiti NAS u mreži, pa mi brzina i nije tolika briga, samo da je tih i pouzdan.
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2010., 23:46   #192
DMan
Premium
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 46
Da sam sebi odgovorim na predhodni post: kupio sam tu Toshibu, disk unutra je Seagate Barracuda LP SATA 3Gb/s 1.5TB. Za sada sam zadovoljan, kučište je decentno, bez ikakvih ventilatora, disk je tih, ne grije se, brzina je dovoljna i s obzirom na cijenu/kapacitet (999 Kn/1500 GB) čini mi se najpovoljnija kupnja. Nadam se samo da disk neće poći putem Barracuda prethodne generacije (ovo je mislim 12., nadam se da je bolja od 11.)
DMan je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 15:48   #193
leteci
Premium
Moj komp
 
leteci's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 89
Ljudi može mi netko nešto više reći o kućištu ICY BOX IB-390StUSD-B LINK.
Odlična mi je ova kombinacija eksterno kućište + docking station, jer bi se kućište vadilo iz kompa par puta godišnje. No zanimaju me iskustva ljudi koji imaju ovo kućište jer sam čitao da se kućište unutar docka zna tresti pa da se onda nalijepi izolir traka da se podeblja malo zadnja strana i onda bude ok. E i kontam u kućište staviti WD 1TB, WD10EARS , SATA II, 64MB Cache, WD Caviar Green jer ce mi tu biti uglavnom filmovi i muzika. Hvala na odgovoru
__________________
leteci je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2010., 22:09   #194
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 19:11   #195
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Preporuka 3,5" externog kučišta za HDD

Poštovani,
zanima me koje je best buy externo kučište za 3,5" HDD
radi se o ovome hardu : http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=162411

znaci serial ATA II....
googlal sam i naišo na mnogo podjeljenih mišljenja pa bih molio vas ljude s nekim iskustvom da date čovjeku savjet

e i da=) to mi treba prvenstveno za filmove=) znači na tome budu bili samo filmovi i filmovi.... za gledane preko ovoga: http://www.westerndigital.com/en/pro...sp?DriveID=735
__________________
Bez reklama i linkova u sigu :-)
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 19:57   #196
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2010., 22:26   #197
dj_dannijel
love is back
Moj komp
 
dj_dannijel's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Varaždin
Postovi: 270
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
hm ja nebi... netreba mi sminki led blue neon... jer pretpostavi da je player kraj telke... hdd kraj playera.... i to mi onda izgleda ko ometanje :-) a i nije neki best buy... neg je najskuplji.... hm....NE.... sljedeci
__________________
Bez reklama i linkova u sigu :-)
dj_dannijel je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 15:20   #198
sigdrag
Registered User
Moj komp
 
sigdrag's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija, HR
Postovi: 17
Citiraj:
Autor leteci Pregled postova
Ljudi može mi netko nešto više reći o kućištu ICY BOX IB-390StUSD-B LINK.
Odlična mi je ova kombinacija eksterno kućište + docking station, jer bi se kućište vadilo iz kompa par puta godišnje. No zanimaju me iskustva ljudi koji imaju ovo kućište jer sam čitao da se kućište unutar docka zna tresti pa da se onda nalijepi izolir traka da se podeblja malo zadnja strana i onda bude ok. E i kontam u kućište staviti WD 1TB, WD10EARS , SATA II, 64MB Cache, WD Caviar Green jer ce mi tu biti uglavnom filmovi i muzika. Hvala na odgovoru
Imam ga ja, super stvar, i ništa mi ne zvecka. Kupio u Linksu u Osijeku, koliko se sjećam, čak je bilo malo i jeftinije nego je sada.
sigdrag je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 23:07   #199
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Ekipa, molia bi vas jedan savjet. Kupujen EKSTERNI HD na kojem ce bit vise manje samo muzika, koji film i takve stvari.

E sad san ja to malo gleda i vidia da iman 2 solucije.
1. solucija je kupnja standarnog HD i to bi uzea OVAJ WD HD - 819 kuna. To je 640 GB i to mi je ok, al naravno da je uvik bolje šta više

2. solucija mi je da kupin ovaj standardni WD DISK - 699 kuna i nek kuciste recimo OVO - 189 kuna. Sve skupa 888 kuna za 1 TB eksternog i internog diska. I to mi isto odgovara, jer bi taj diska moga držat unutra dok mi ne zatreba negdje na terenu.

I sad ja tu imam par pitanja za ovu drugu soluciju. Zanimaju me iskustva, kako to funkcionira, jeli klapa, šuška, jel brzina standardna?
Isto tako me zanima da li je potrebno dodatno napajanje za ovu drugu soluciju ili napajanje ide preko USB-a?

Zanima me šta vi mislite, ima li kakva treća solucija za ove novce? E da, da li ovo kučište odgovara, našao sam najjeftinije za 3.5 diskove.

P.S: zanam da imaju eksterni od WD od 1 TB, al vidim da je to sa napajanjem preko adaptra pa mi ta opcija nije dobra!
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2010., 23:58   #200
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Za drugu soluciju uz ladicu dobijes USB kabel i kabel od napajanja tako da je dodatno napajanje obavezno. Prva solucija je 2,5" disk koji ide samo preko USB-a i kao takav je manji i lakse prenosiv.

Ja sam recimo nedavno mora reklamirat 640GB 3,5" eksterni WD disk u Linksu i kako takvog vise nije bilo odlucia sam u zamjenu uzet:

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.510.093

plus sam tu na trznici uzea rabljenu ladicu za 100kn

http://www.sharkoon.com/html/produkt.../index_en.html

Znaci za 620 kn sam dobia 3,5" eksterni disk od 750GB koji uvik mogu ubacit u stolno racunalo (koje nemam ).
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2010., 01:12   #201
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor [Psyho]Cox Pregled postova
Za drugu soluciju uz ladicu dobijes USB kabel i kabel od napajanja tako da je dodatno napajanje obavezno. Prva solucija je 2,5" disk koji ide samo preko USB-a i kao takav je manji i lakse prenosiv.

Ja sam recimo nedavno mora reklamirat 640GB 3,5" eksterni WD disk u Linksu i kako takvog vise nije bilo odlucia sam u zamjenu uzet:

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.510.093

plus sam tu na trznici uzea rabljenu ladicu za 100kn

http://www.sharkoon.com/html/produkt.../index_en.html

Znaci za 620 kn sam dobia 3,5" eksterni disk od 750GB koji uvik mogu ubacit u stolno racunalo (koje nemam ).
Da, prednost je šta ga mogu ubost da stoji dole u kutiji, a nedostak je napajanje koje moram vuci za sobom gdje god idem.

Nista, ostaje 1. opcija, mislim da je ovo definitivno najisplativi prijenosni HD od 640 GB.
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2010., 02:00   #202
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Prije par mjeseci u rukama sam imao jedan eksterni hd od 250 GB koji je uz standardni USB ulaz imao i jedan SATA ulaz,i to je to,bez ikakvih ulaza za napajanje. Ima li gdje za nabavit nesto takvo,da je i eksterni i interni a da netreba dodatno napajanje nego da se napaja preko usb-a ili SATA prikljucka.
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2010., 11:15   #203
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Ekipa trebam jednu informaciju:
Postoji li ladica ili eksterno kučište za 2.5inch diskove koji se u tu ladicu spoje preko svog USB priključka a onda se ta ladica na matičnu preko sata priključka i tako da bude to interni HD????

EDIT: da li je to možda OVO?

Ispričavam se na tripliranju posta, al nitko mi nije dao odgovor pa sam morao pitati dalje...
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 11:38   #204
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
jel pametnije uzeti 1TB hard sami pa odna jos eksternu ladicu ili bas eksterni hard?
sluzio bi mi za storage uglavnom , tu i tam za spojit na bluray player .
mislim da sam postavio vec to pitanje ,stvar je u tome da imam na lapu esata port, pa bih rado ak bi tak bio brzi prijenos da to moram koristiti.

ako bih kupovao ladicu+hard, na kaj paziti kod kupovine ladice (ocito ce bit 3.5¨ i sata , jos nesto?)
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 22:57   #205
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Od volje ti... Gotova rješenja najčešće imaju lošiju kvalitetu kućišta dok su diskovi više-manje isti. Uz to još ide kraće jamstvo na cijeli proizvod, nema "šarafanja", nema vađenja diska u slučaju neke havarije jer ode garancija itd.

Ako znaš složiti, zašto ne? Izaći će te nešto skuplje, ali imaš mali milijun kućišta (ne ladica) po trgovinama i isto tako mali milijun diskova na izboru pa si možeš napraviti omiljenu kombinaciju.

U slučaju 3.5", nemaš na što više paziti, to je to. Imaš SATA unutra, eSATA vani, USB i kod nekih on/off switch. Za eSATA bi morao imati SATA kontroler s AHCI-jem.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2010., 12:58   #206
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
pozdrav, treba mi vanjski hdd...po mogucnosti sto vise memorije,za sto manje para...dakle neki best buy.pa molim vas za malo pomoci.ako neko ima kakve linkove za neke dobre ponude.i zelim bas vanjski a ne ova spajanja,kupovanje ladica i sl.
hvala
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 12:01   #207
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
Eksterni hdd

Pozdrav, namjeravam si uzet eksterni hdd. treba mi što više gb-a, a da dam što manje kn-a :-) dakle neki best buy. Ako imate prijedloge za 2.5" i posebno 3.5", jer još nisam odlučio koji bi. S obzirom da često putujem a nosio bi ga sa sobom...hvala unaprijed.
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 12:23   #208
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Ako puno putuješ, 2,5" je bolja opcija jer ne treba dodatno napajanje u vidu ispravljača (aka 'cigla na žici') kojeg trebaju sve 3,5" verzije, već mu je dovoljan i usb priključak. Vidim da se zadnjih dana po povoljnim cijenama (cca. 350kn) nudi Transcend 250Gb kojeg ljudi dobivaju za produženje ADSL ugovora s t-scumom pa pokušaj takvog ubosti. Baci oko na tržnicu i razne oglasnike.
Ako ti treba veći kapacitet, preporučujem zasebnu kupnju harda, a zasebnu externog kućišta (preporuka za Icy Box).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 12:30   #209
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
a jel ima tko kakav link,u nekoj trgovini sa nekim best buyom?!
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2010., 00:07   #210
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Evo danas uzea My Passport Essential od 750 GB.

Evo nabacit ću par rezultata pa bi volia čut komentare.



lujito je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na