Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2008., 00:24   #31
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor petar75 Pregled postova
Jesi probao možda sa Y usb kabelom?
Znam da Passport dolazi sa jednostrukim usb kabelom i dešava se ponekad
da ne dobije dovoljno struje preko usb-a.
Ja sam sa Simpletechom dobio Y kabel, a koristim i jednostruki.
Sa jednostrukim ponekad bude takvih problema, a sa dvostrukim nikada.
Znači da mu ponekad fali struje.
Bih da ga imam... Već dugo ga tražim i nigdje ga nema posebno sa kupiti.

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
@st-ri-dd
Disk će se pokrenuti, ali će prijenos podataka biti kriminalno spor (cca. 1Gb=30min). Kontroler bi možda pomogao, ali to ti nitko ne može zagarantirati.
Točno je da je usb 2.0 brzinu dobiješ sa SP1 od XP-a, kao i to da sa istim SP-om dolazi podrška za diskove veće od 128Gb. SP1 je uključen u SP2 tako da ti je dosta i instalacija samo SP2.
Nećemo pretjerivati. 1 GB se preko USB-a 1.1 prebaci za cca 15-20 min najviše jer ide oko 900-1000 kB/s.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2008., 15:40   #32
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Relativno Hitno!!!

šta mislite o ovome http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.520.031

je ovako malo fensi šmensi ali mi se čini skroz ok i cijenom i kvalitetom.

p.s. nevjerojatno ali u HGŠROTa isti ovaj je 10kn skuplji hahahaha
__________________
Bilobrkster je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 05.08.2008., 14:03   #33
Cro=RocK=U=
Premium
Moj komp
 
Cro=RocK=U='s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: HRV. Zagorje
Postovi: 141
externi hdd vs hdd+ladica

imam pitanje kaj mi je bolje kupiti/napraviti
znači da kupujem externi hdd koji bi me koštao preko soma kn,ili da uzimam obični hdd mislio sam kod beštije 500gb sa 32mb+neku ladicu

jer trebao bi mi veliki prijenosni hdd a ovi od terabajta su mi još preskupi....ovisi sve o cijeni iphonea kad krene prodaja

al sve u svemu kaj se više isplati?
Cro=RocK=U= je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2008., 00:50   #34
Ivanozo
Destroy all nod-32
Moj komp
 
Ivanozo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 392
Mislim da ti je nešto manja cijena da ga napraviš ali samo u 3.5, ne i u 2,5. Pogledaj malo po stranicama. odi na nabavu i izracunaj što bi te više došlo. Meni je osobno bolje napraviti za 3.5 jer imaš više izbora.
Ivanozo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 14:32   #35
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 294
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Ja sam imao ovo:ICY BOX IB-360StUS-B-BL crno, 3.5'' SATA - USB 2.0 + SATA.U linksa dode trenutno 223 kn.Samo bih napomenuo da to kucise ima sata prikljucak(ne eSATA) i s njim se dobije sata barcket.Ladica ljepo izgleda ,ali joj je najveca mana abnormalno zagrijavanje diska u njoj.Ne posjeduje nikakav ventilator.Seagate Barracuda NS od 250 gb se grijao zimi preko 50+ stupnjeva.Brzo sam je se rijesio.Moj bi savjet bio da kod kupnje vise obratite paznju na hladenje ladice ,a ne fancy izgled.
Ja imam ovo ICY BOX IB-360StUS-BL i prije sam u njemu drzo HITACHI HDT725032VLA360 320gb i temreratura mu nikad nije prelazila 50 stupnjeva (sad se ne sjecam tocno kolko je bila, mislim par stupnjeva vise od sistemskog (isti disk)).
Sad je u njemu Samsung HD642JJ 640gb i temp mu je oko 40 stupnjeva, otprilike isto ko i WD 6400AAKS 640gb koji je sistemski i u kucistu.
Sad vec snima tv program u jednu particiju oko 45 min i u isto vrijeme je prebacio oko 30 gb s jedne u drugu particijiu i temperatura koju pokazuje Everest je 45.
U sobi mi je 28 stupnja

Po meni je ovo kuciste ipak za preporuku pogotovo u kombinaciji sa samsungom ili nekim drugim hladnijim HDD-om.
Pozdrav!
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 16:18   #36
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Eksterno kućište - SATA i eSATA

Kupit ću eksterno kućište, ovo:
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.612.005
ili ovo
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.603.077

Prvo ima SATA priključak, a drugo eSATA, pa ne znam koje od toga uzeti. Na kompu imam eSATA bracket koji na izlazu ima eSATA priljučak, a uz njega je došao kabel eSATA-SATA, znači u hard se uštekava ovaj obični SATA (tako sam radio do sada dok nisam imao eksterno kućište). Gledano tako, meni bi više pasalo ovo prvo kućište koje na sebi ima SATA priključak, dok bi za ovo drugo morao kupiti eSATA-eSATA kabel (na slikama na internetu ne vidi se dobro kakav točno kabel dolazi uz kućište). Razmišljam li dobro i je li možda moguće kabel koji završava SATA priključkom uštekatu u eSATA na ovom drugom kućištu? Evo slika zadnje strane jednog i drugog.
Ovo drugo ipak je modernije, postiže veću brzinu prijenosa...

EDIT: Ovog prvog sad odjednom nema više u ponudi, pa ostaje samo pitanje je li možda moguće kabel koji završava SATA priključkom uštekatu u eSATA na ovom drugom kućištu.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600

Zadnje izmijenjeno od: prasak. 18.08.2008. u 16:47.
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2008., 23:20   #37
NIGHT RID3R
Uber pwner
Moj komp
 
NIGHT RID3R's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb / Sesvete
Postovi: 188
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova

EDIT: Ovog prvog sad odjednom nema više u ponudi, pa ostaje samo pitanje je li možda moguće kabel koji završava SATA priključkom uštekatu u eSATA na ovom drugom kućištu.
Neznam u kojem linksu si mislio kupovat, ali ja sam u subotu bio u Linksu u Zagrebu i uzo bas ovo kuciste sa linka (prvo) i bilo je ostalo jos dosta komada
NIGHT RID3R je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 00:11   #38
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Danas kad sam pisao post link je normalno radilo i pisalo je da je proizvod raspoloživ (u ZG), pola sata kasnije link baca na Linksovu početnu stranicu, a u rubrici eksterna kućišta više ga uopće nema. Sutra ću provjeriti...
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 00:48   #39
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 294
Citiraj:
Autor prasak Pregled postova
Danas kad sam pisao post link je normalno radilo i pisalo je da je proizvod raspoloživ (u ZG), pola sata kasnije link baca na Linksovu početnu stranicu, a u rubrici eksterna kućišta više ga uopće nema. Sutra ću provjeriti...
Jesi mozda na ovaj mislio

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=051.612.006
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 19.08.2008., 11:00   #40
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Na ovaj je mislio, a njega više nema koliko vidim...

http://www.raidsonic.de/en/pages/pro..._objectID=4259
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2008., 14:09   #41
St-Ri-DD
Registered User
Moj komp
 
St-Ri-DD's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 13
Eksterno kućište SHARKOON 3.5

... interesira me dali tko od Vas ima nekakva iskustva sa ovim:

- http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.612.013
ili sa nekim drugim njihovim modelom externog kućišta za 3.5" diskove, te bih Vas zamolio za Vaše mišljenje o njima ?

... i u čemu je toliko bolji "razvikani" Icek... da ga se toliko preporučuje... npr... ovo:
- http://www.links.hr/index.php?option...kl=051.612.003

... koliko vidim, barem prema njihovom cjeniku, Sharkoon... ima dvostruko veću garanciju (a navodno... nemaju negativnih iskustava sa reklamacijama za njih, u odnosu na Icek)... stoga nije mi "jasno"... zašto se onda ta Sharkoon-ova ext. kućišta (i općenito njihovi modeli ext. kućišta)... nigdje ne "pojavljuju"... kada "čačkam" po razno-raznim tražilicama...

... dakle... dali je to kućište toliko lošije od Icy Box-a... kako bi se dalo isčitati komparirajući im cijene ?

... pomagajte druZje... (jerbo sad u subotu mi stiže rezervirano diskovlje... a negdje bih i WD6400AAKS trebao udomiti) !!



Edit 001:
... Što baš nitko nema nikakva saznanja o SHARKOON-u (pa kome ih oni onda tako uspješno prodaju ) ili nikom` nije do recenzija ?

Edit 002:
... mda... ni "drugovi" više nisu kao što su nekada bili (valjda su "evoluirali" u gospodu) ... riješih se dvojbi... WD6400AAKS je komforno udomljen u ICY BOX (IB-3218StU-B) .
__________________
K: - - -

Zadnje izmijenjeno od: St-Ri-DD. 31.08.2008. u 18:30. Razlog: x - Edit 002
St-Ri-DD je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2008., 16:23   #42
pappo
Registered User
Moj komp
 
pappo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 27
pomoc pri kupnji harda

Naime razmisljao sam o kupnji externog hard diska od 500GB.Dvoumio sam se izmedu WD mybook essential edition i seagate freeagent oba 500GB,cijene su 630 kn za prvog i 700 za drugog u linksu.Onda sam procitao na raznim forumima da se i jedan i drugi dosta kvare i da nisu pouzdani bas,pregrijavanje,spori itd.Pa me sad zanima dal ima tko kakvu preporuku ili iskustva s ovim diskovima?hvala
pappo je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2008., 10:58   #43
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
St-Ri-DD, Icy Box puno više dolazi na reklamacije vjerojatno zbog toga jer ih se proda puno više pa je zbog toga i broj kvarova veći. Ista stvar kakva je prije bila s Maxtorima - svi se žale na kvarove, a nitko ne računa na to da je prije svaki drugi-treći disk u kompu bio Maxtor. Kako god, mislim da će te tvoj Icy Box dobro služiti kao što mene služi moj već jako dugo.

Pappo, to koliko se kvare ovisi i o načinu korištenja. Budući da se tu radi o 3.5" diskovima, treba biti puno pažljiviji nego kad su u pitanju 2.5" diskovi. Seagatea još nisam imao u rukama, ali za WD mogu reći samo da je prosječan disk, ni loš, a ni dobar. Loše je to što je kućište lakirano i plastično pa se nakon nekog vremena počinju vidjeti ogrebotine i otisci, a kasnije krene i škripuckati. Osim toga, ima samo dvije godine garancije. Ono što će jednome biti dobro, a drugome loše je to što nema sklopku za isključivanje nego se isključuje softverski i što disk nakon par minuta nekorištenja odlazi u standby.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2008., 20:17   #44
Jakesevic
Truth is out there!
 
Jakesevic's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Croatia
Postovi: 496
My BOOK WD 500gb

Kupio sam doticni externi hard. Problem se javlja kad kopiram neki krupniji file npr. image od igre je 6 gb, on mi javlja file is too large for destination file system
kako to rijesiti???
__________________
"Covjek je star koliko i zena koju osjeca!" C.Sheen
Jakesevic je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2008., 20:24   #45
Adisabeba
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 166
Citiraj:
Autor Jakesevic Pregled postova
Kupio sam doticni externi hard. Problem se javlja kad kopiram neki krupniji file npr. image od igre je 6 gb, on mi javlja file is too large for destination file system
kako to rijesiti???

Formatiraj ga u NTFS.
Adisabeba je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 01:49   #46
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
This is caused by the format on the destination hard drive. Western Digital pre-formats external hard drives in a FAT32 File System. This File System is recognized by most computer operating systems, but has a 4 GB file transfer and creation limitation. This means you cannot create a file or transfer a file or group of files larger that 4GB to the hard drive.
Resolution:
If you are running Windows 2000 or Windows XP, you can delete the partition on the drive and reformat the drive with the NTFS File System. NTFS File System does not have this limitation.
Important: Deleting or formatting a partition or volume will erase the data on that partition or volume.
WARNING: FAILING TO SELECT THE CORRECT DRIVE MAY CAUSE PERMANENT LOSS OF DATA ON YOUR OTHER HARD DRIVE(S)!
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 13:42   #47
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Zašto WD inzistira na FAT32? Kaže mi kolega da je sa WD stranice skinuo program za formataciju istog ovog diska i da mu nudi samo opciju FAT32.
Iz windoza ga je formatirao u NTFS.

Također, kaže da mu na laptopu preko USB-a malo radi, malo ne. Šugavi USB na laptopu ili nešto drugo?
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 15:13   #48
alan_poh
Premium
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: mamuti
Postovi: 310
Citiraj:
Autor Delta S4 Pregled postova
Zašto WD inzistira na FAT32? Kaže mi kolega da je sa WD stranice skinuo program za formataciju istog ovog diska i da mu nudi samo opciju FAT32.
Iz windoza ga je formatirao u NTFS.

Također, kaže da mu na laptopu preko USB-a malo radi, malo ne. Šugavi USB na laptopu ili nešto drugo?
ja koristim dotični hard disk već 2 godine....radi savršeno....kupljen u Nitelu...formatirao sam ga na NTFS preko windowsa....
ako mu hard radi na drugom kompu dobro a na laptopu šugavo...onda je sigurno do usb-a laptopA...neka proba u drugi usb port stavit...
alan_poh je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2008., 18:36   #49
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Zašto WD inzistira na FAT32?
Citiraj:
This File System is recognized by most computer operating system
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2008., 11:56   #50
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Mi smo imali WD 500GB worldEdition (sa ethernet karticom) koji je imao isti problem. Iz WD nam je javljeno da problem sa velikim fileovima ovisi o Enclosure -u i da su upoznati sa time.

Po kratkom postupku smo ih upakirali i poslali nazad, zamijenili ih za Seagatove diskove, bez etherneta ali barem rade kako treba.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 18:27   #51
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
500-1000GB eksterni HDD (ili disk+eksterno kuciste)

treba mi 500/1000GB eksternog prostora za storage, znaci nesto sto ce vecinu vremena samo "stajati u ladici".
bitna je POUZDANOST, dakle da mi se ne dogodi da hard koji ne radi vecinu vremena samo tako "crkne" jer ako moj Samsung u kompu koji radi skoro 24/7 radi vec godinama isto (i jos bolje) ocekujem od novog HDD-a.
gledam naravno WD posto iskacu iz svakog izloga skoro svake trgovine i da se dobro prodaju.
tocnije, ova 2 modela:
http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16822136170
http://www.newegg.com/Product/Produc...82E16822136172

i vidim da ljudi pisu u reviewima da im crkne nakon 14-18 mjeseci.
Ima li itko iskustva s tim MyBook WD-ovima a da ih ima duze od navedenog perioda?
A sta kazete na Seagate Freeagent?

...ili...

kao sto naslov kaze mozda je bolje uzet standardni HDD + neko vanjsko kuciste?
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2008., 23:35   #52
i4004
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: planet zemlja!
Postovi: 64
najjeftinije sata kućište u diskont24 i kako ga ohladiti...
http://picasaweb.google.hr/i4004b3/P...PenghongComCn#

(icybox sata kutije su preskupe)

izbuža ga i stavio ventilator s nekog pregorjelog napajanja.
zadnje slike su situacija prije modifikacije: samo kućište bi išlo blizu 40, a hdd unutra valjda i preko 50-60°c...

sada hdd ne dolazi do 40, kućište ima sobnu temp.
i4004 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 17:14   #53
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Nabavio jucer od jednog clana s foruma slijedece IcyBox kuciste...

http://hardwarelogic.com/news/138/AR...008-03-28.html

Unutra je Hitachi 250GB SATAII disk, Deskstar T7K250

Kuciste spojeno preko eSATA sucelja odostrag na maticnu i evo i malog benčanja u HD Tune programcicu:

__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 17:33   #54
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Ja sam nedavno zamjenio IcyBox sa Cooler Master X Craft 350, kuciste podrzava IDe i S-ATA diskove, ima USB i eS-ATA prikljucke koji mogu biti zajedno spojeni jer ima jedan mali prekidac nazad za preklapanje usb-e s-ata samo resetujes racunar i prebacis sa jednog na drugi ulaz, jos dode i lim sa sata prikljuckom za ploce koje nemaju eS-ATA i naravno svi kablovi su tu.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 17:38   #55
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Obzirom da vidim zahtijeve za recenziju Sharkoon kučišta...

Kupio u linksu preko lijeta, gledanje filmova u potkrovlju bez klime, Seagate od 200Gb se grijao solidno ali ne previše. Uz kučište dobijete stalak za vertikalno postavljanje, odvijač, usb kabel, i naravno kabel za napajanje + šarafi.

Imam i IcyBox i ono što mi definitivno paše je mali adapter za napajanje, praktički ko za mob (za razliku od gargantuanskog za icybox(imam stariju ladicu,neznam dal su novi adapteri manji).



Sve u svemu kučištem sam i više nego zadovoljan obzirom da sam ga platio 150 kn
Par slika(isprike na kvaliteti slikano mobom)


__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020

Zadnje izmijenjeno od: Deathwish. 28.09.2008. u 19:26.
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2008., 17:48   #56
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Ja ne kuzim bas kako funkcionira taj eSATA...ne mogu ukljuciti disk kad je racunalo upaljeno, jer sve smrzne kod inicijalizacije. Kad je spojen USB kablom, normalno ga prepozna kao i USB stick, ali eSATA nula bodova. Toliko o hot-swapanju.

EDIT: Probao i s prebacivanjem JMicron kontrolera iz IDE u AHCI mod u BIOS-u...isti racku, ako upalim disk dok je komp ukljucen - sve smrzne. Mogu ga jedino upaliti prije paljenja racunala, dakle da se boota zajedno s kompom, iako i onda primjecujem nekakva trzanja svakih par minuta kao da nesto ucitava s njega...inace je kontroler dobro prepoznat u windowsima i tu ne bi smjelo biti problema.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU




Zadnje izmijenjeno od: Dizel. 28.09.2008. u 10:38.
Dizel je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:28   #57
Bošnjak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osiječko-Baranjska
Postovi: 21
Preporuka externog diska

Ovako stvari stoje: dosadilo mi je stalno prženjje dvd-a pa sam odlučio kupiti eksterni disk. Slučajno sam naišao u merto-u verbatim eksterni HDD 1Tb 3,5¨ za 1060.00kn ili od 500Gb 596,00kn, ali ima i drugi model firme WD My Book 500Gb za 694kn, pa vas molim pošto se ja nimalo nerazumijem u ostale karakteristike osim kapaciteta da mi date prijedlog, vaša mišljenja ili prijedlog za neki drugi model.. koristio bih ga u svrhe spremanja filmova veće rezolucije a spajao bih ga na laptop... eto pomagajte ako nešto znate.. veliki pozdrav
Bošnjak je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2008., 17:51   #58
Chome
TK
Moj komp
 
Chome's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,088
Kupio ovo:

Chieftec CEB-35S, 3.5'' eksterno kućište SATA HDD, crno, USB2.0& eSATA konektor

u Ve-milu, donio doma i skužio da ne radi adapter koji je došao sa njime jer sam probao adapter od modema (isto je 12V) i sa njime je radio.

Uglavnom naletio sam na ovu stranicu na internetu gdje je pri dnu stranice slika svega što se dobije sa tim kučištem i taj adapter izgleda potpuno drugačije od ovog mog a još k tome ovaj moj na kontaktima što idu u utičnicu ima male hrđave točkice.

Zadnje izmijenjeno od: Chome. 29.09.2008. u 17:00.
Chome je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 11:31   #59
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor Dizel Pregled postova
Ja ne kuzim bas kako funkcionira taj eSATA...ne mogu ukljuciti disk kad je racunalo upaljeno, jer sve smrzne kod inicijalizacije. Kad je spojen USB kablom, normalno ga prepozna kao i USB stick, ali eSATA nula bodova. Toliko o hot-swapanju.

EDIT: Probao i s prebacivanjem JMicron kontrolera iz IDE u AHCI mod u BIOS-u...isti racku, ako upalim disk dok je komp ukljucen - sve smrzne. Mogu ga jedino upaliti prije paljenja racunala, dakle da se boota zajedno s kompom, iako i onda primjecujem nekakva trzanja svakih par minuta kao da nesto ucitava s njega...inace je kontroler dobro prepoznat u windowsima i tu ne bi smjelo biti problema.
Za AHCI moraš imati instalirane drivere. Kod sebe sam već par puta spajao disk na eSATA i normalno radi, samo moram malo pričekati.

Citiraj:
Autor Bošnjak Pregled postova
Ovako stvari stoje: dosadilo mi je stalno prženjje dvd-a pa sam odlučio kupiti eksterni disk. Slučajno sam naišao u merto-u verbatim eksterni HDD 1Tb 3,5¨ za 1060.00kn ili od 500Gb 596,00kn, ali ima i drugi model firme WD My Book 500Gb za 694kn, pa vas molim pošto se ja nimalo nerazumijem u ostale karakteristike osim kapaciteta da mi date prijedlog, vaša mišljenja ili prijedlog za neki drugi model.. koristio bih ga u svrhe spremanja filmova veće rezolucije a spajao bih ga na laptop... eto pomagajte ako nešto znate.. veliki pozdrav
O WD-u se već dosta pričalo pa potraži malo po forumu. Ukratko, osrednje kućište i disk.

Za veće rezolucije svakako veći disk jer ćeš 500 GB popuniti vrlo brzo. Na takav disk stane cca 18-19 BD-ova što je ništa ili cca 50-100 Matroski.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2008., 16:42   #60
Dizel
3.14zda ®
Moj komp
 
Dizel's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 8,311
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Za AHCI moraš imati instalirane drivere. Kod sebe sam već par puta spajao disk na eSATA i normalno radi, samo moram malo pričekati.
Ma sve se instalira ponovo(one JMicron fore) cim prebacim kontroler u AHCI mod u BIOSu i bootam u WinXP, jedino sam skuzio da je DVD przilica(IDE) forsana u PIO mod, kako god je postavio u devices da forsira DMA...a disk radi isto kao i kad je kontroler u IDE modu, nikako. Kad se boota sa sistemom radi cca 5 min dok sve ne smrzne i stalno nesto trza, a kad ga pokusam ukljuciti sa dignutim WinXP sve smrzne u trenu.
__________________

QuadCore Intel i3-8100
Gigabyte H310 MBO
8GB DDR4 Transcend
Gigabyte GeForce GTX 1060 3GB Windforce
Kingston 240GB SSD
Dell U24 monitor
Sharkoon AM5 Case
Corsair 400W PSU




Pentium G4600
Asus H110
16GB G.Skill Aegis
Kingstom 240GB SSD
Sapphire Pulse RX560
Point Of View 500W Black Diamond
Samsung 225 LCD/TV
Benq DVDRW 18X
Antec NSK4400
Sharkoon "S-Series" 1x120mm + 2x80mm
Logitech mouse & Logitech UltraX Flat keyboard
Logitech Rumblepad II & Cordless Rumblepad II




Lenovo X1 Extreme

QuadCore Intel i5-8300H CPU @ 2.30GHz
8GB DDR4 Samsung
240GB Samsung
NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti Max-Q





HexaCore Intel i5-9400F
MSI B360I Gaming PRO AC ITX MBO
8GB DDR4 Transcend
MSI GeForce GTX 1050 Ti Gaming X 4GB
Patriot Burst 240GB SSD
Dell U24 monitor
Thermaltake Core V1 case
LC Power 650W PSU


Pentium D Presler 940 3.2GHz
Asus P5WD2 Premium
4GB Kingmax DDR2 667MHz
XFX GeForce 8800GTS
Kingmax 240GB SSD
LC Power 550W PSU


Pentium G620
Gigabyte H61
8GB Kingmax DDR3
Radeon HD6670
Kingmax 240GB SSD
MS 550W PSU



Dizel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na