Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2018., 21:06   #31
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
nit jedno
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tamska-antena/

ovo kupiš ..
napajanje. pojačalo i vozi miki
eventualno 2 antene, ako si u takvom kraju da imas vise toga za lovit
I nikako pod krov.. i dalje mora bit vani, ako ne želiš probleme
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:19   #32
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
nit jedno
https://www.emmezeta.hr/multimedija/...tamska-antena/

ovo kupiš ..
napajanje. pojačalo i vozi miki
eventualno 2 antene, ako si u takvom kraju da imas vise toga za lovit
I nikako pod krov.. i dalje mora bit vani, ako ne želiš probleme
nesto renoviram i sredjujem jedan stan, a treba mi 7 izlaza za antenu, antena bi isla na krov, sa direktnim pogledom na odasiljac, odnosno, jedna kuca smeta, al mislim da nije strasno, jel mogu stavit dvi obicne riblje kosti i na svaku antenu razdjelnik 1 na 4, odnosno 1 na 3, oce to radit bez pojacala, s tim da sad radi bez pojacala na 3 izlaza jedna antena
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2018., 21:25   #33
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
a šta fali pojačalu ?
svaki spliter ima svoje gušenje
čim veči .. tim veče gušenje
ili da razdjelis na 1 antena 4 way spliter i pokaš .. x2
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 21:37   #34
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
a šta fali pojačalu ?
svaki spliter ima svoje gušenje
čim veči .. tim veče gušenje
ili da razdjelis na 1 antena 4 way spliter i pokaš .. x2
Svašta fali pojačalu, koliko pojačava korisni signal toliko pojačava i raznorazne smetnje npr. od raznoraznih električnih i elektronskih uređaja pogotovo kineskih.
Ako se već ide na pojačalo onda treba kupiti pojačalo sa što manjim šumnim brojem a što je manji šumni broj to je potrebno više krznašica.
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 10:42   #35
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Ta antena ne odgovara iako može raditi, dovoljno je antena za uhf koja je manja a pokriva sve kanale koje primaš.Duplo bolju dobit(dBi) imaju Yagi naprema LPDA i normalno uži kut prijema.
Pošto se dobit kreće oko 7dBi znači da pokriva prijemni kut od preko 60' pa netrebaju dvije ako su odašiljači u smjeru tog kuta prijema. Radi gušenja kao što i kažu na spliteru bilo bi dobro uzeti pojačalo koje montiraš što bliže anteni ( na isti stup) i ima splitera sa 8 izlaza. Gledaj da spliter montiraš negdje (npr potkrovlje) gdje ima struje jer se tu treba spojiti i napajanje za pojačalo.
Šumni broj i veliko pojačanje (>20dB) kod pojačala se zanemari ako je odašiljač blizu i imaš vidljivost prema njemu.

ps: Ima kupit uhf yagi sa ugrađenim pojačalom koje ima filter protiv smetnji od mobilnih odašiljača (Vip Tele2 itd.)

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 22.02.2018. u 10:58.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 23:39   #36
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Imam jedan nezahvalan problem s vanjskom antenom. Riblja kost mi mora bit pozicionirana u određenom smjeru no prepreku mi radi zid te nedostaje 20° za pozicioniranje željenog smjera. Mislim da je to najduži i najveći model riblje kosti...ali palo mi je napamet da uzmem onu "mini" model pa me zanima dal je dovoljno jaka da uhvati signal ? Konkretno LOG mini UHF 7.5dB...klik
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 00:09   #37
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Zašto nebi mogla, pa te LPDA imaju maksimalno 8dBi bila ona 2m ili pola metra duga.
Kod LPDA za UHF najduži elemenat je upola kraći nego kod VHF/UHF a VHF se u HR i ne koristi za TV.
Ukoliko je odašiljač daleko možda zatreba antena veće dobiti (dBi) pa pogledaj UHF yagi po trgovinama.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 09:09   #38
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Bio bih zahvalan kad bi mi dao pokoju sliku da vidim kakve je konstrukcije ta yagi antena...odmah bi znao da li će odgovarati za rotaciju smjera.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 09:32   #39
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Evo par sličica .. ova prva je ta što sam predložio a dobit (dBi) joj se povećava sa brojem elemenata na njenom nosaču. (Triplex yagi vrste su samo problem sa otporom na vjetar , glomazne a pojačanje gotovo isto kao konstrukcija sa jednim nosaćem elemenata).

https://ibb.co/mAwvxo
https://ibb.co/jqGHA8
https://ibb.co/bPH2co
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 14:01   #40
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Riblja kost mi mora bit pozicionirana u određenom smjeru no prepreku mi radi zid te nedostaje 20° za pozicioniranje željenog smjera.
Vrlo nejasna situacija. Zasto nisi slikao ? Kakav zid ? Zgrada, kuca ?

Koliko sam ja to sebi predocio ti antenu ne mozes okrenuti ljevo ili desno radi nekakvog zida tj. fali ti kut od 20 stupnjeva da antena gleda u zeljeni smjer i naravno u taj zid ?

Dakle kakav je zid u pitanju jer ako je to primjerice zgradurina onda i da skratis antenu tj. zamjenis sa kracom vrlo je upitno da bi dobio ista bolje kroz zid nego pokraj zida.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.06.2018., 19:22   #41
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Vrlo nejasna situacija. Zasto nisi slikao ? Kakav zid ? Zgrada, kuca ?

Koliko sam ja to sebi predocio ti antenu ne mozes okrenuti ljevo ili desno radi nekakvog zida tj. fali ti kut od 20 stupnjeva da antena gleda u zeljeni smjer i naravno u taj zid ?

Dakle kakav je zid u pitanju jer ako je to primjerice zgradurina onda i da skratis antenu tj. zamjenis sa kracom vrlo je upitno da bi dobio ista bolje kroz zid nego pokraj zida.
U pravu si da sam trebao poslikati,ali bilo mi malo nezgodno zbog bebača da ne otvaram prozore i naginjem za sliku mog problema. No potpuno si dobro shvatio za taj kut zakretanja antene,a još bolje potvrdio da je upitno dobiti bolji signal kroz zid. Evo mučio se danas dobrih 2 sata da bih dobio sljedeće:


MUX A (HRT1-HRT2-NOVA-RTL) jačina signala varira 71-85
MUX B (HRT3-HRT4-RTL2-DOMA) jačina signala varira 71-78
MUX D (KOCKICA-CMC-SPTV-SBTV-PLAVA TV) jačina signala varira 65-71 s tim da nebitna zadnja 3 kanala u zagradi imaju varijaciju signala 71-78

Svih tih 13 programa imam u boravku na tv koji je spojen na malu riblju kost...jačina signala svih programa 100% i ne varira nikad jer je usmjerena tip top i bez ikakvih prepreka.

A u ovoj spavaćoj sobi situacija je drugačija...sjeverna strana,puno vjetra,kiše,snijega zimi i loša pozicija za usmjeravanje. Nisam ništa dobio kad sam je usmjerio identično pravcu ove druge koji drži 100% jer očigledno zid smeta. Jedino što mi pada na pamet da spojim još jednu antenu pa napravim 2 smjera...jedan za mux A/B i drugi za mux D. Dobijem jačinu signala za mux A/B 93%,ali mux D pada u vodu i obratno. Jbg zid zid! Navjerojatnije on uzima svoj danak.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 19:49   #42
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Svih tih 13 programa imam u boravku na tv koji je spojen na malu riblju kost...jačina signala svih programa 100% i ne varira nikad jer je usmjerena tip top i bez ikakvih prepreka.

A u ovoj spavaćoj sobi situacija je drugačija...
I kaj sad imas zenu zmaja da ne smijes kablom iz dnevne do spavace ?

Potpuno nevezano za tvoj problem i situaciju to mi je inace najjace kada se jave papci da se rijesi kakav hw/mrezni/tv i slicni problem ali kuciste more bit u boji zida ili mora biti 5 routera u stanu/kuci jer zena ne voli zice.


Nema razloga da si kabl po podu uz lajsnu/zid ne dovedes do spavace sobe, makar i duzim putem gdje se manje vidi ako ce zena pizdit. Posto je ta antena za dnevnu dobro pozicionirana taman i da oslabi nesto signal u spavacoj uvjek mozes staviti dodatno pojacalo nakon dnevne ili gore na antenu kakvo, opcija ima mali milion ali signal ce biti dobar jer je u startu vec sad dobar.

Druga opcija je da probas majmunirati sa pojacalom na toj drugoj anteni ali upitno je sta i dali ces dobiti upotrebljiv signal koji nece "kockati" prilikom atmosferskih i drugih smetnji koje ce se povremeno javljati.

Ponekad se cak i jacina signala smanji jer odasiljac iz xy razloga 2-3 dana emitira sa manjom snagom nego uobicajeno, nije da je to remont lokalnog opskbljivaca vodom pa da daju obavijest kada se to desava... ali se desava.
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 20:45   #43
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Ccc...vidim ja da je tebi kompliciranije jednostavnije. Kompletno novu sobu napravio...zidovi,laminat,namještaj,modularna utičnica za tv s antenskim kablom uštemanim u zid i sad ti meni vuci kabal kroz stan!? Bolje da si mi šamar opalio! :-)))

Sad je gotovo tak je kak je i naravno ne bježim od greške što na taj detalj u vezi signala nisam mislio odmah na startu adaptacije. Jedino što mogu napravit je da s vanjske strane zgrade ispod prozora provučem 5m kabla i nosač postavim na balkonski dio. Onda bi to bilo identično kao i u boravku.

A vjerovali ili ne u boravku se zna smrznut slika kad glavnom cestom prođe jedan stari Štef na tomos apencu! Prolaze auti,kamioni,john dere/fendt/deutz grdosije što ih ljudi voze na obližnja polja i sve super ni da bi slika zatitrala. Al kad ovaj prođe na APN-u...pa ja ne znam koji bog smeta. Doduše još nisam zamijetio da neki drugi motorići utječu na signal isto tako nisam primjetio ni jednog drugog apn tomosa da sliku zblesira...možda što su rijetki u mom području...ma ko će ga znat šta ovaj ušarafo u njega da ometa signal.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 23:52   #44
Gnjurac
i dida mi je bija Torcida
Moj komp
 
Gnjurac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: na škoju
Postovi: 129
Da ti APN nebi smetao napravi 5-6 namotaja koaksijalnog kabela promjera 15 cm neposredno ispod antene. Naravno da ti John Dere neće smetati jer je dizel pa nema bobinu i platine. . Ostali motorići i automobili ne smetaju jer imaju elektroničko paljenje. Pokušaj signal na drugoj anteni uhvatiti refleksijom od nekog većeg objekta (brdo, zgrada).
__________________
Lijepi pozdrav !

Again member of PC Ekspert 100+kg demolition squad

Započni dan s osmijehom - mukte je.
Gnjurac je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2018., 07:43   #45
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,327
Ili onesposobi apeenca
Ista stvar kod mene: spavaća soba okrenuta na jug, prvi kat, dvadeset metara udaljen od ulaza u tehnički pregled čija su vrata stalno otvorena, moš mislit kaj ostane od slike kad na tehnički dolaze auti starijeg datuma tipa stojadin, buba, pezejci, lade, fićeki itd. a ima ih, vjeruj mi.
__________________
Dabogda ti Chris Bangle radio facelift.

Zadnje izmijenjeno od: lobo64. 08.06.2018. u 07:51. Razlog: dodavanje
lobo64 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2018., 19:34   #46
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Po mom skromnom mišljenju tu neće pomoći zavoji koaksa već možda spliter ovisno o izvedbi ( sa feritnim transformatorima galvanski odvojeno).
Inducirana veličina smetnje tog iskrenja platina i svjećica na anteni ovisi o njenoj blizini/dužini /površini pa samim tim kod LPDA gdje je i nosač spojen sa antenom i koaksom najveći za razliku od Yagi antena gdje je spojen samo dipol (a ne reflektor , nosać i direktori) čime je i smetnja manja.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 08.06.2018. u 19:44.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2018., 20:32   #47
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
Question

pozdrav


kupio sam dvije yagi antene i pojačalo
kad ih spojim na pojačalo signal opadne u pola dok bez pojačala ima full signal
ali kad spojim dvije riblje kosti također sa pojačalom signal odličan
o čemu se tu radi?


na yagi antene ne ide pojačalo radi onog filtera što imaju u kučištu ili??
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 00:45   #48
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
može link ili slika tih antena, pojačala i napajanja za pojačalo ?


ako pojačalo ima prolaz napajanja tada može doć do kratkog spoja koji daje antena pa bez napona napajanja pojačalo ne radi već signal kroz njega oslabi.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 01:47   #49
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor stokis Pregled postova
ali kad spojim dvije riblje kosti također sa pojačalom signal odličan
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
ako pojačalo ima prolaz napajanja tada može doć do kratkog spoja koji daje antena pa bez napona napajanja pojačalo ne radi već signal kroz njega oslabi.

Koljega, logike malo.... misli, znam da mozes

Ako mu sve savrseno radi sa 2 "riblje kosti" koje su u kratkom spoju same po sebi onda te nepoznate yagice taman ako su izvedene kao zatvoreni dipol ne mogu biti u kratkom spoju sa tim pojacalom !

Dakle kratki spoj ovdje nije problem jer bi se detektirao vec na "kostima"
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 06:53   #50
stokis
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: vinkovci
Postovi: 191
stokis je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 09:58   #51
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Oprema je OK i ako je dobro spojeno (bez kratkih spojeva) trebale bi svjetliti LED na ispravljaču i na pojačalu (nisam koristio tog proizvođača ali piše da imaju indikaciju sa led).

Neznam samo kako spajaš 2 antene na pojačalo sa jednim ulazom jer bi spliter prije pojačala oslabio signal (ako je to kod tebe kritično) ?
Yagi antena kao i ta 9 elementna je puno bolje dobiti (dBi) nego LPDA i zračeći elemenat (zatvoreni dipol) ima prilagođenje sa 300 na 75ohma da bi se pravilno prenio signal na koaksijalni kabal te ne dolazi u obzir to odvojiti.


https://ibb.co/mhofvT



@silver_tip - podatke sam tražio da vidim ima li indikaciju rada (ako nema mora mjeriti instrumentom) ili je meni poznato pojačalo za koje bi znao ima li prolaz...a inače normalno da LPDA (Logoritamska) ima kratki spoj ali i neke Yagi antene na kojima je "asimetrični" član ( transformator impedance - simetrično/asimetrično) izveden bez kondenzatora pa ima kratki spoj.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 23.06.2018. u 10:21.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 11:05   #52
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Jedno pitanje za znalce. Pozicija je takva da ne vidim direktno ni Sljeme ni Ivanščicu pa me zanima sljedeće : ima li neke razlike u postavljanju antene s obzirom na polarizaciju odašiljača, naime Ivanščica emitira u vertikalnoj polarizaciji.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 11:59   #53
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Da , za vertikalnu polarizaciju (ako je točno da je vertikalna na odašiljaču) bi trebalo zakreniti antenu 90' tj. da elementi stoje vertikalno....samo paziti jer kod nekih antena spojna plastična kutija možda ne bude za kišu nepropusna kao i F konektor ako ga ima.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2018., 14:37   #54
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Da , za vertikalnu polarizaciju (ako je točno da je vertikalna na odašiljaču) bi trebalo zakreniti antenu 90' tj. da elementi stoje vertikalno....samo paziti jer kod nekih antena spojna plastična kutija možda ne bude za kišu nepropusna kao i F konektor ako ga ima.
Je, Ivanščica emitira u vertikalnoj pa ću probati kako kažeš. Hvala za savjet
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 18:13   #55
estugarda
"Samo vodu ne!"
 
estugarda's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: ZG istok > Legrad
Postovi: 1,717
Ekipa, trebam pomoć. Odlučio sam osposobiti stare TV instalacije u staroj kući. Prijašnji vlasnici su očito sve imali spojeno (DVB-T i DVB-S ili analogni satelit), no u procesu čišćenja i adaptacije prije cca 2.g. netko je počupao kablove i napravio dar-mar. S obzirom da ja nemam blage o TV instalacijama (iako imam volje učiti), nisam uspio pospajati cijelu stvar. Ono što se meni činilo logičnim; ne radi. Došao sam do toga da moram angažirati majstore. S obzirom da je to iz više razloga problematično, ipak bih još pitao vas prije. Može li netko pojasniti ovu zavrzlamu!?

Pa idemo redom. Za početak, kuća je u Podravini. 13 km zračne linije od odašiljača D03 Koprivnica. Teren je manje više ravan. Ne vidim odašiljač direktno, zbog okolne vegetacije, ali mislim da bi bio vidljiv kad bih gledao sa 20m veće visine. Na DVB-T USB dongle Gigabyte U7000 sa onom malom antenicom dobijem 45% signal, tako da bi sva ova skalamerija morala nešto dati.



1. ANTENE
Ovo su antene na krovu. Ja ih nisam dirao. Ne znam jesu li dobro usmjerene. Stup na kojima stoje je 100% stabilan i nije ga moguće okrenuti. Na žalost, ne mogu pristupiti antenama sa tavana. Ako ih diram, moram s vanjske strane po krovu, a s obzirom da su i krovište i pokrov stari, dosta je zeznuto verati se po tome.


2. "SETUP"
Ovako sam ja to shvatio. Prvo je (gore), pretpostavljam skretnica sa pojačalom, a drugo nemam pojma što bi bilo osim skretnica za DVB-T i satelit. Ovdje sam na skretnici pokušavao razne kombinacije antenskih ulaza, pošto ne znam koji je ulaz od koje antene. Ali s nijednom kombinacijom nisam dobio nikakvi rezultat pri skeniranju digitalnih (a naravno, ni analognih) kanala.


3. SKRETNICA SA POJAČALOM!?
Ovo bi bila skretnica sa pojačalom. Tu su ulazi za antene, ovisno o MUX-u, ako sam dobro shvatio. Pokušavao sam razne kombinacije...


4. "!?"
Nisam siguran što je ovo, ali na IN sam spojio izlaz iz skretnice, a na OUT kabel prema napajanju.


5. NAPAJANJE
Ovo mi je napajanje između oređaja iznad i TV-a.


6. ŠTO JE OVO!?
Ovo sam također našao na tavanu. Mislim da su to neki ostaci od analogije, pošto su svi kabeli koji izlaze iz toga (ili ulaze) odrezani.

I to je to. Ispračavam se zbog kaosa, ali ne znam bolje objasniti.
Satelit za sada ignoriram.
__________________
It just works. Except when it doesn't.



CPU: AMD Ryzen Threadripper 2950X @ stock + Noctua NH-U12S
RAM: 4x16GB DDR4 Corsair Vengance LPX 3200
VGA: NVIDIA GeForce RTX 1080 Ti 11GB
SSD: Samsung Evo Plus 500 m.2 NVMe
HDD: Toshiba 3TB
PSU: Corsair CX650M
CASE: Fractal Design Meshify C
Display: Dell U2715h + U2407WFP
Audio: Asus Xonar U7 MK2 + Logitech Z-5500 5.1
Input: Logitech G915 + Logitech G602
OS: Windows 10 Pro x64


Asus N76VZ
CPU: 7-3610QM @ 2.30GHz
RAM: 2x8GB DDR3 HyperX 1600
VGA: NVIDIA GeForce GT 650m 2GB
SSD: Crucial MX100 256 GB
HDD: WD Scorpio Black 750GB @ 7200
Audio: Fiio Q1 DAC + AudioTechnica M50x
Input: Logitech G915 + Logitech MX Master 2S
OS: Windows 10 Pro x64


In progress...


CPU: AMD Ryzen 4350G @2.8GHz + AMD stock cooler
MBO: ASrock B550m Phantom Gaming
RAM: GSkill 2x8GB DDR4 3600MHz
VGA: AMD Vega 6
SSD: Samsung Evo Plus M.2 NVME 250GB
PSU: Seasonic 620W
CASE: Fractal Core 2300
Display: 32" LCD TV + BENQ W1070 DLP projector
Sound: Yamaha RX481 + ELAC Cinema 5.1
Input: Logitech vulgaris



CPU: AMD Athlon X2 5050e @0.8-2.6GHz + AC Freezer 64 Pro PWM
MBO: Gigabyte GA-M720-US3
RAM: Kingmax 2x2GB DDR2 800MHz
VGA: Gigabyte GeForce 8600 GTS SP
HDD: Seagate 7200.10 250GB single platter (Speedy Gonzales)
PSU: Chieftec 400W
CASE: Frontier generic
Display: 22" LCD AOC 2230Hf + ACER X1160 DLP projector
Sound: Logitech S-220 2.1
Input: Logitech vulgaris
OS: Windows 8.1 PRO x64


2017: FX-8370E, ASRock 990FX Extreme3
2016: FX-8320E, Asus M5A97 PRO
2015: i7 6700k, Asus Z170-A
2014: FX-8350, ASRock 990FX Extreme3
2012: i7 3610QM, Asus N76VZ
2011: AMD Athlon II X4 640, Gigabyte MA770-UD3
2010: AMD Phenom II X6 1090T, Thuban, ASrock 880G Extreme3
2010: AMD Phenom II X4 Deneb 945, Gigabyte 790X-DS4
2009: Intel C2Q Q6600, GIGABYTE EP31
2008: AMD Athlon X2 Winsdor 5600+ AM2, MSI K9N Neo V3, Gigabyte 790x
2008: Intel Core2Duo T7200, Toshiba A100-847
2007: AMD Athlon X2 4600+ Manchester S939, ASUS A8n32-SLI Deluxe
2005: AMD Athlon 64 3200+ Venice S939, Asus A8V Deluxe
2003: AMD Athlon XP 2400+ Thoroughbred, Matsonic MS8137C
2003: Intel Pentium III Mobile 1000 Tualatin, Compaq Evo N110
2002: AMD Duron 1200, Matsonic MS8127C
2001: AMD Duron 800, Matsonic MS8127C
1998: Intel Pentium II 300 Klamath
1996: Intel Pentium 120
1993: Intel i386SXSA 40MHz(turbo)
1991: Intel 286 @20Mhz



Zadnje izmijenjeno od: estugarda. 30.06.2018. u 18:27.
estugarda je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2018., 19:55   #56
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Ovo zadnje pod 6. zaboravi, ostaci "analogije".
Šta bi trebalo odraditi:

- pokušaj odrediti u prostoru kamo je usmjerena svaka od 4 antene,
na OIV i Google nađi lokacije odašiljača,
računaj da je sistem slagan nebi li osim naših uhvatio i susjede (vidi niže)

- centralni dio je složen oko skretnice / filtera sa pojačalom Max-TV ASSP 4UL (Zagreb),
na naljepnici imaš navedeno šta pokriva pojedini od ulaza,
nadam se da nisi premještao šta je gdje bilo spojeno, sad sam ponovo pročitao da jesi x

- pod 5. je napajanje preko kojeg "ovo gore" radi

- sudeći po slikama mislim da sam našao razlog zašto nisi ulovio šta treba,
pogledaj šta piše na naljepnici za UL1, vjerojatno piše Ivanščica (šta odgovara i za Koprivnicu - regija D03),
međutim ne odgovaraju propušteni kanali, na naljepnici je vjerojatno 36, 40 i 63 jer ovo su aktualni kanali: Mux A - 44, Mux B - 48, Mux D - 36 (on je ostao isti)

- gore donesi tv i napajanje,
za početak napravi komadić ant. kabela i samostalno jednu po jednu antenu direktno spoji u tv i napravi pretraživanje,
sa jednom od antena bi trebao dobiti odličnan ili max. moguće naše Mux A, B i D

Kad ovo odradiš možemo dalje, namjerno privremeno zaustavljam ovdje da se ne zakomplicira.
PS. Napravi dobru sliku naljepnice ASSP 4UL da se sve dobro vidi.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 01.07.2018., 00:22   #57
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Najbolji savjet je dao Nikky , da proba antene na nekom TV ili laptop sa DVB-T USB adapterom.
- Izbaciti iz opcija skretnicu (večina ulaza je za VHF kanale) sa pojačalom 4UL/xx i onu staru kramu od kanalnih pojačala .
- Spojiti izabrane 2 antene na ulaze pojačala ŠPP 2UL/N (20dB ) a izlaz na ispravljač i sa ispravljaća na TV. Normalno provjeriti instrumentom da li ima 12V sa ispravljača na pojačalo...tj da li je ispravno.


ps: antene i pojačala sa skretnicama vrijede i za analogno i za digitalno ako frekvencije kanala odgovaraju. Antene su VHF/UHF i odgovaraju iako bi i antene samo za UHF odgovarale.
Pažnja da prije spajanja antena na UL1 i UL2 dok je pojačalo uključeno na napajanje provjeriš da li ima 12V na njima... a nebi smjelo biti jer su antene LPDA u kratkom spoju za istosmjerni napon pa se može uništiti napajanje ili njegov osigurač.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 01.07.2018. u 00:45.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 10:41   #58
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ajde pomoć i meni laiku

Čisti pogled prema Ivanščici (cca 25km), te prema Kalniku (cca 18km). Za sad imam složenu pripremu (kabel za antenu od tv-a do van - di bude na krovu) i namontirani TV na zid . Dužina kabla cca 3-4m. Kakvu antenu i kavo pojačalo kupiti?

Hvala unaprijed
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2018., 15:32   #59
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Pošto na Ivanščici ima više kanala a i mogućnost uhvatiti koji kanal slovenaca probaj sa Yagi UHF antenom i bez pojačala koje se uglavnom koristi kad je preslab signal ili je koaks duži od 20m pa gušenje smanji signal .

Imaš samo tih par metara i nebi trebalo biti problema sa jakošću signala.
primjer antene: https://ibb.co/nHbTeT
https://www.ronis.hr/vanjska-antena-...00387/product/
Logaritamske LPDA (riblja kost) i razne "triplex" Yagi ne uzimaj.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 24.07.2018. u 16:02.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2018., 08:32   #60
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Puno hvala,

Treba i kakav konektor kupiti između antene i kabela ili to ima u pakiranju od antene?

ako ulovim vremena, idem danas po to
Problem je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na