Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Konfiguracije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2006., 18:01   #1
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
archicad? konfa?

dobit ce u prvom neke pare pa se dvoumim da li da kupim novi komp il da cuvam za faks. pa sam vas mislio samo pitati iz znatizelje. kakva je konfiguracija dobra za archicad i autocad da lijepo radi a da sto jefitnije prodem? ako moze da mi pisu svi sa dobrim iskustvom u archicad-u? OC-ati neznam, a ako je lako onda bi samo klokao ram sa 667 na 800 jer to svi spominju a sa ovim drugim se nebi igrao posto se kuzim u klokanje. po koju igru bi bacio da razbim dosadu
hvala unaprijed
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2006., 02:20   #2
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Nisi baš puno rekao. Prvo i osnovno, koliki ti je budget? I drugo, pretpostavljam da ćeš AutoCAD korstiti za arhitekturu+, a za taj aspekt nije potreban nešto posebno nabrijan komp. Reci budget, pa ćemo složiti nešto.
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.12.2006., 12:13   #3
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
vise ce mi koristiti za archicad koji koliko sam cuo iskoristiti komp koliko moze i da guta ram. recimo nekih 8-9k. ako bih uzeo to bi bilo negdje krajem 1 mjeseca i u drugom mjesecu jer sam cuo da ce pojeftiniti conroe.
ovo sam bio sastavio prije koji tjedan sa ljudima iz ovog foruma ali mi je stari rekao da dobro razmislim koliko i na sta mislim potrosit pare jer ce mi trebat za faks.
CPU INTEL Core 2 Duo E6600 2400MHz BOX, socket 775, 4Mb c., FSB 1066MHz, 64 bit, DualCore
MBO INTEL BAD AXE 2 D975XBX2KR, Intel 975X Express Chipset, DDR2, zvuk, S-ATA, G-LAN, PCI-E, s. 775
DDR2 1GB PC5300 (667MHz) Kingmax
HDD 320.0 GB SEAGATE, 7200.10, Serial ATA II, 16MB cache, 7200 okr/min
DVD ROM LG 16x 52x, GDR-8164B, crni, bulk
DVD±RW LG H22, 18x, crni, Dual layer, DVD+-R/RW/R9/RAM, LightScribe, bulk
Floppy drive 3.5'', 1,44MB, crni
Gainward BLISS 7900GS, GF 7900GS, 512MB, PCI-E, TV-out, DVI
Kućište SHARKOON Rebel9 Value-Edition, MIDI, crno, bez PS
Napajanje SEASONIC 380W, S12-380, Super Silent, 12cm vent., ATX2 ver 2.0
Zvučnici LOGITECH 2.1 X-230, 32W RMS
LG 19" vidljivo, LCD TFT, Flatron L1970HQ, crni, contrast 1600:1, svjetlina 300 cd/m2, kut gledanja 170/170, rezolucija 1280 x 1024, D-sub + DVI-D input, response time 4ms, TCO 03
Tipkovnica HR, MICROSOFT, Wireless Optical Desktop Elite + bežični optički miš

umjesto monitora posto cu trebat stediti s parama bi mozda uzeo 931BF iako nije nesto lijep, mozda je tako na prvi pogled ali mislim da se moze na njega naviknuti. za proc sam cuo da ce u prvom mjesecu kostati nekih 1700 kn, a neznam da li mi je potrebna ovako jaka maticna. koju igricu bih bacio pa nek bude neka dobra graf ako moze da ova ostane. razer mi je preporucio da ne uzmem bezicnog misa, zasto? zbog baterije ili? zvucnike aj mozemo na neko vrijeme stavit neke solidne stereo. a neznam komentirajte slobodno necu se vrijedati. ipak ste profici
ili da cekam kad odlucim da cu ga kupiti pa onda pitati jer ce mozda jos koja cijena pasti
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2006., 12:20   #4
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
za arhitekturu je najbolje koristiti archicad. ma milijun puta je brze raditi na njemu. za isti projekt mi je u autocad-u trebalo prosjecno 14 sati dnevno dok mi je u archicad-u trebalo 5 dana po 6 sati. ogromna razlika. to sam bio crtao za skolu pa neke dane nisam isao u skolu. stalno sam crtao neke dane nisam spavao a kad sam zavrsavao sav sam se tresao od umora i onda odspavao jedno 14 sati u komadu. bio sam ko mrtvac hehe
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2006., 12:44   #5
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Ako ides do Trsta, vec sada je blizu ta cijena bez ive, tako da.... Javi se ako trebas neki info...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 04:26   #6
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Probao sam archicad i jedan je arhitekt tu u RV radio na njemu. Taj program guta sve zivo. Imao ti 1 gb 2 ili vise gb rama svejedno,a snage procesora nikad dosta. Hebote!
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 10:10   #7
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
cad konfe i tome slicno dakle non gaming konfe i non office konfe su manje vise workstation-i...a to ti ga znaci da ces progutat punooo rama i proca pa ti predlazem 2x c2d ili quad...te bar 4 gige rama...sto je sad tuzno budget ti je prenizak za tako sto...

ti sto si napravio je jaka gaming konfa...

gdje je bubba kad ga trebas
on ce ti bolje od mene objasnit
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 11:09   #8
Lesa
Premium
 
Lesa's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,121
Citiraj:
dobit ce u prvom neke pare pa se dvoumim da li da kupim novi komp il da cuvam za faks.
Mislim da se iz ove rečenice gore vidi da je konfa koju si je složio odličan izbor. All-Round komp sa dovoljno snage za sve što mu se stavi da radi. Mislim da Ej-Džej neće početi odmah raditi u fušu za Juru Radića pa da mu se sugeriraju Quad core, SMP ili 4Gb Rama konfe

Moja preporuka bi bila da se zakineš malo na periferiji i cijeni ploče (makar je jedna od najvažnijih, ako ne i najvažnija, stavka), a da višek para usmjeriš na monitor, barem 20"...

Tu ti stvarno može Nino pomoći ako uzmeš proc iz Italije prek njega; 400-500kn uštediš sigurno...
__________________
..smartphone...
Lesa je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 11:37   #9
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor Lesa Pregled postova
Mislim da se iz ove rečenice gore vidi da je konfa koju si je složio odličan izbor. All-Round komp sa dovoljno snage za sve što mu se stavi da radi. Mislim da Ej-Džej neće početi odmah raditi u fušu za Juru Radića pa da mu se sugeriraju Quad core, SMP ili 4Gb Rama konfe

Moja preporuka bi bila da se zakineš malo na periferiji i cijeni ploče (makar je jedna od najvažnijih, ako ne i najvažnija, stavka), a da višek para usmjeriš na monitor, barem 20"...

Tu ti stvarno može Nino pomoći ako uzmeš proc iz Italije prek njega; 400-500kn uštediš sigurno...
mene pitaju ja odgovorim tak je to islo ne?: lol2 :
ja sam mu reko sto su ked konfe all around je nes sasvim 5-o i u ovom slucaju dosta dobar izbor...makar bi ja u njegovu konfu bar jos jedanu gigu ugura?!...oko monitora svakako se slazem
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 12:53   #10
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
"CAD" i arhitektonsko projektiranje u npr. AutoCAD-u su dvije jako različite stvari. Kad se kaže "CAD" uglavnom se misli na Catia-u i slične programe, a za njih je potreban workstation, kao što mc fish kaže, no za većinu arhitektonskih potreba bit će dovoljan i puno slabiji komp. Neki C2D, grafička po želji (ovisno da li se želi igrati ili ne), 2x1GB rama, 2x320GB Barracude, Seasonic S12 380W...dakle, manje više kao što je i A.J. složio, s tim da ja ne bih preporučio te monitore - uzmi Philips 190P7ES naprimjer.
gorluk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.12.2006., 13:16   #11
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor mc_fish Pregled postova
cad konfe i tome slicno dakle non gaming konfe i non office konfe su manje vise workstation-i...a to ti ga znaci da ces progutat punooo rama i proca pa ti predlazem 2x c2d ili quad...te bar 4 gige rama...sto je sad tuzno budget ti je prenizak za tako sto...

ti sto si napravio je jaka gaming konfa...
Procesor se troshi ak se rade proracuni il renderiranje, sto se kod primjene ArchiCADa ne koristi, dakle proc nie tolko bitan.

Memorije, e to zdere recimo dosta, al opet ovisno na kakvim projektima covjek radi, ak radi obicne obiteljske kucice, ondak mu nie potrebno 4 Gb rama, ak pak radi zgradurine onda mu je dosta 2 Gb top...

S obzirom da ArchiCAD je pretezno vektorska grafika, jer se vecinom radi u 2D, onda nie niti jaka graficka potrebna, s obizrom da ArchiCAD ima i 3D, za koji koristi vrlo vjerovatno openGL engine, onda je NVIDIjina graficka logican izbor, jer sem sto imaju bolju podrsku za openGL, ima covjek i RivaTuner, gdi vec ima slozene konfiguracije za archicad.

@A.J.
Ovo kaj si slozil, bi svakak trebalo durati archiCAD, bar kaj se tice proca i grafike, tak da bi trebo biti miran za normalan rad u njemu.
Te naravno uvijek je dobro pogledat kaj ArchiCAD predlaze za preporucenu konfiguraciju za njegvu najbolju upotrebu.

Opet s druge strane, ta ce te konfa kostat kojih cca 12k kn, sto pak za tu cijenu mozes kupiti i profesionalnu HPovu radnu stanicu s 3 god garancije i testiranim hardwareom za CAD.
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 13:30   #12
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
Citiraj:
Autor KnezTame Pregled postova
Procesor se troshi ak se rade proracuni il renderiranje, sto se kod primjene ArchiCADa ne koristi, dakle proc nie tolko bitan.

Memorije, e to zdere recimo dosta, al opet ovisno na kakvim projektima covjek radi, ak radi obicne obiteljske kucice, ondak mu nie potrebno 4 Gb rama, ak pak radi zgradurine onda mu je dosta 2 Gb top...

S obzirom da ArchiCAD je pretezno vektorska grafika, jer se vecinom radi u 2D, onda nie niti jaka graficka potrebna, s obizrom da ArchiCAD ima i 3D, za koji koristi vrlo vjerovatno openGL engine, onda je NVIDIjina graficka logican izbor, jer sem sto imaju bolju podrsku za openGL, ima covjek i RivaTuner, gdi vec ima slozene konfiguracije za archicad.

@A.J.
Ovo kaj si slozil, bi svakak trebalo durati archiCAD, bar kaj se tice proca i grafike, tak da bi trebo biti miran za normalan rad u njemu.
Te naravno uvijek je dobro pogledat kaj ArchiCAD predlaze za preporucenu konfiguraciju za njegvu najbolju upotrebu.

Opet s druge strane, ta ce te konfa kostat kojih cca 12k kn, sto pak za tu cijenu mozes kupiti i profesionalnu HPovu radnu stanicu s 3 god garancije i testiranim hardwareom za CAD.

opet upitno kolko velike projekte radi, jer kao sto si i sam rekao o tome ovisi potrosnja resursi proca...covijek reko cad ja reko worstation logicki
enivejz relazi u ot...ako a.j. kani raditi neke lakse projekte tipa kao sto ja sad radim redizajn stana onda mu je ovo cist dosta...tj obicna all around konfa...jer eto ja trenutno radim redizajn stana na 850 duronu i 512 ddra i cist fino dura
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 15:02   #13
tigman
Banned
 
tigman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Republica Crikvenica
Postovi: 1,194
hebo sliku...

ti se plašiš dal će to to biti dosta, a ja radim u CATY 25metara modele i CAM na njima, sa 2GB i 3800 procesorom !!! koje je sve skupa na 7300GS kartici , i ne mislim da trebam više osim memorije...koje nikad dosta...

daj se saberi... s time sve možeš vrtiti ....

da parodija bude i veća , kaj na poslu koristim 754 , Semprona 2800, default sa samo 512 MB , i ugrađenom MX4000 !!! i opet više manje radi OK...

e pa sada tvoj progam troši i manje resurse od CATY R16

renderiranje je tek tu i tamo i nije bed malo i popiti kafu...

usput netko je več rekao...

CPU i MBO malo manje, ali zato monitor od 1280×1024 je sve samo ne CAD rješenje, pa barem navuci do Samcunga 204B..., imam ga i sasvim dosta dobro obavlja poslove u crtanju, a u svemu drugome tu je ipak EIZO 21" CRT
tigman je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2006., 16:09   #14
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
A i to što Tigman kaže - ta E6600 konfiguracija je jača od prošlogodišnjih Xeon workstation, tako da se nemaš što brinuti. Ja bih na tvojem mjestu uzeo što bolji monitor, a uštedio na nekim drugim komponentama (monitor će ti ionako najduže služiti od svih tih komponenti). Bolje bi ti bilo uzeti E6300 i slabijiu grafičku (ako se nećeš igrati) i neki kvalitetniji monitor (npr. NEC 2090UX ili 2090NX).

Ako ti nije ogromna žurba, pričekaj još nekoliko tjedana, cijene će pasti, kao i obično nakon Božića, a i Intel je najavio pad cijena Conroe procesora, te izlazak novih modela.
gorluk je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2007., 16:24   #15
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
tu su preporuke za performance:
http://www.graphisoft.com/support/ar..._requirements/
jos cu vam se javiti kad bude sigurno da cu ga uzeti. ovo je meni za skolu a ne za posao tako da mi ne treba neka velika brzina rada, nego neka s kojom cu raditi dobro bez stalnog trazanja. dok sam radio projekte za skolu radio sam na na LG F720P i dok sam bio u domu sam posudivao laptop od frenda i radio 15.4''. Ne treba neki ultra velik monitor, mislim da bi mi bio dovoljan neki 19'', al da je odlican tako da mi ne odu oci od njega. pa sam mislio uzet LG L1970HQ al kako ne stojim dobro s parama sam se opredijelio na 931BF. al cut cemo se kad bude sigurna odluka u vezi kupovanja.
hvala vam svima i SRETNA NOVA SA ZAKASNJENJEM

Zadnje izmijenjeno od: A.J.. 02.01.2007. u 17:30.
A.J. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na