Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2008., 14:48   #1
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
nemogu surfat normalno dok je utorrent ukljucen

kao sto u imenu teme pise, nemogu normalno surfat cim nes skidam preko utorrenta. imam Netgear Wireless Router model WGR614 v6, a u stanu nas koristi 4 laptopa wireless, ali je dovoljno da samo jedan pocne skidat preko torrenta, da nitko vise ne moze normalno surfati. imamo 8 Mbps vezu a ogranicio sam na svakom laptopu da je upload limit na utorrentu 15KB/s. ima li itko koji savjet kako rijesiti ovaj problem?
i usput ponekad nakon dugog koristenja router pocne isto tako zezat, iako nista ne skidamo, pa ga restartam svaki put vadeci kabal iz njega, jer nemogu preko kompa rebootat, bar ja nisam nasao. kako to rijesiti?
hvala na odgovorima, pozz
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 15:11   #2
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Mozes si malo olaksat taj "lag" ali sa torrentom u pozadnini je u banani svaka veza. Si probao port forwarding? meni je pomogao ali ne znacajno na uTorrentu.
PS
Skidaj kad nisi doma,
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2008., 15:24   #3
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Koji ti je broj konekcija postavljen u uTorrentu (na svakom računalu) ?

__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 15:26   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,576
Std blem za slabije / jeftinije routere. Smanji max br. istovremenih konekcija i max bandwth u postavkama uTorenta.
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 15:59   #5
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Uber Gosu Pregled postova
Mozes si malo olaksat taj "lag" ali sa torrentom u pozadnini je u banani svaka veza.
Ovo nije istina, na 8mb bi morao moci normalno surfati bez obzira na torrent u pozadini. Cak i na 3 mb se moze u vecini slucajeva normalno surfati, na 1 mb ce vec ici puno teze.
morph je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 16:41   #6
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor morph Pregled postova
Ovo nije istina, na 8mb bi morao moci normalno surfati bez obzira na torrent u pozadini. Cak i na 3 mb se moze u vecini slucajeva normalno surfati, na 1 mb ce vec ici puno teze.
Ne baš, nije ovdje u pitanju samo koliko ti bandwidtha "pojede" torrent, već treba znat da vezu otežava previše konekcija koje router teško podnosi.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 18:33   #7
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
kod mene su bili isti simptomi, problem je bio u tome sto windowsi xp od sp2 (vista takodjer) dozvoljavaju samo 10 attemptova za tcp/ip konekcijama istodobno. u utorrentu je broj tih konekcija defaultno namjesten na 8, tako da cim pokrenes jos npr browser, net se vuce ko krepana macka. rjesenje je ili lvllord patch (http://www.lvllord.de/ ) kojim mijenjas broj tih konekcija u windowsima (npr 50 je skroz uredu) ili u utorrentu odes na options > preferences > advanced i pod net.max_halfopen promijenis parametar na npr 4 (malo ce sporije torrent poceti skidati, jer sad ima puno manje konekcija koje moze istodobno zapoceti, al to je sve skoro pa zanemarivo, kad uhvati brzinu i dovoljno veza sve radi normalno).
shp je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 01:35   #8
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor kyz0 Pregled postova
Ne baš, nije ovdje u pitanju samo koliko ti bandwidtha "pojede" torrent, već treba znat da vezu otežava previše konekcija koje router teško podnosi.
Dobro, pa naravno da je pretpostavka da je sve dobro podeseno kako u utorrentu, tako i broj konekcija u windowsima. Ali jedanput kada se podesi nema razloga da "svaka veza bude u banani sa torrentom u pozadini".
morph je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 02:50   #9
Vejita
Hurr durr
Moj komp
 
Vejita's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Stančić
Postovi: 1,449
Ja na 5 kada je netko upalio torrent sve bilo ukomirano a sada kada imam 8 mogu upaliti torrent a da veza bude donekle ok, jer znam ga upaliti i svejedno mi frend kolje u cod 4 prek neta.
__________________





' alt='' border=0>
Vejita je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 10:43   #10
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Te brojke o konekcijama u praksi ne rade dobro, evo recimo mog slucaja di sve na defaultu kod podizanja torrenta (MAKAR I NISTA NE SKIDA) surfanje je nemoguce, google se otvara 30sec a Pcekspert 2min.........
Evo mojih settingsa:


Port forwarding ukljucen na ovaj broj(4 znamenke) jer sa 5 mi neradi...(BUG 64bit wins or whateva). i stavka: Enable uPnP port mapping ISKLJUCENA.
Provjera:

Postavke konekcije:

Te zadnje i NAJVAZNIJE:

Ovo OBAVEZNA stavi na 6 jer je to minimalni upload za koji ce ti dozvoliti maximalan download(ako stavis na 5 imat ces download LOCK na 35KB/s, sa 4 na 28KB/s.....).

Meni sa ovim postavkama na XPu radi neusporedivo bolje nego na defaultu na kojemu je bilo nemoguce surfat i skidat.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.02.2008., 12:07   #11
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Namjesti upload limit na max 70% od okupne propusnosti i surfanje će ići super.
Također možeš pokušati s QoS postavkama ako imaš router.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2008., 16:31   #12
shp
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
apsolutno nema sanse da ti ikoji od ovih savjeta upali, ovi sto preporucaju ogranicenje brzine dloada...

odi na start, run i upisi eventvwr, sigurno imas gomilu warninga, tj event id 4226 (EventID 4226: TCP/IP has reached the security limit imposed on the number of concurrent TCP connect attempts). jedino rjesenje je ili lvllord patch ili ogranicenje utorrent broja konekcija, ali pod advanced options kao sto i napisah (net.max_halfopen)
shp je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2008., 22:39   #13
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
dali s tim lvllord patch-om moram raditi na svakom kompu u stanu il samo na jedan pa to vrijedi za router?
A.J. je offline