Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2007., 21:10   #1
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
kako sa Viste na XP Pro

Imam Toshibu A200-1M8
http://www.tehnoline.com/web/shop/in...id=19&vmcchk=1
i htio bih maknuti vistu u potpunosti jer je pocela zaj.....ti. Mozete li mi reci kako da to tocno napravim jer nisam iskusan s time? i koji XP pro mi preporucate 32 il 64-bitni?
skinuo sam sa Toshibine stranice drivere za XP, ali jos moram stavit na drugu particiju sto mislim zadrzati.
na nekom postu sam citao da vista negdje cuva 1,5 GB mislim sakriveno, da li je to istina? da li se moze maknuti ako nije potrebno?
unaprijed hvala
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 22:09   #2
ClownKiller
Registered User
Moj komp
 
ClownKiller's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 32
fino obrisat particiju, napravit novu, stavit xp i viola nema nista skrivenog kad obrises particiju, samo goli disk
ClownKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2007., 01:41   #3
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
da li da stavim Xp 32 il 64-bitni?
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 09:54   #4
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
ja ti osobno preporučam 32-bita
ejSid je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 13:05   #5
ClownKiller
Registered User
Moj komp
 
ClownKiller's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 32
definitivno 32b i uvijek 32b osim ako ne zelis isprobavat granicu svoje tolerancije sto se zivaca tice onda mozes probat s 64b
ClownKiller je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 12:38   #6
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
Imam Toshibu A200-1M8
http://www.tehnoline.com/web/shop/in...id=19&vmcchk=1
i htio bih maknuti vistu u potpunosti jer je pocela zaj.....ti. Mozete li mi reci kako da to tocno napravim jer nisam iskusan s time? i koji XP pro mi preporucate 32 il 64-bitni?
skinuo sam sa Toshibine stranice drivere za XP, ali jos moram stavit na drugu particiju sto mislim zadrzati.
na nekom postu sam citao da vista negdje cuva 1,5 GB mislim sakriveno, da li je to istina? da li se moze maknuti ako nije potrebno?
unaprijed hvala
XP kao sto su ostali vec rekli svakako 32 bita a kako maknuti vistu i staviti XP...... imas ovdje
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 18:53   #7
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
hvala vam svima
cim nadem vremena krecem u akciju

i usput, namjeravam si stavit vista transformatio pack 8. ima li itko iskustva s tim programom?
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 19:08   #8
Pezzaa
Premium
Moj komp
 
Pezzaa's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: TZ
Postovi: 296
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
hvala vam svima
cim nadem vremena krecem u akciju

i usput, namjeravam si stavit vista transformatio pack 8. ima li itko iskustva s tim programom?
Niposto taj transformation pack, imao ga, nista lijepo za njega, na kraju jedini nacin da skolnim to je bilo komplet formatiranje, korumpira ti system fajlove, pola aplikacija ti ne budu radile.... bjezi od toga .....
Pezzaa je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 23:14   #9
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
Citiraj:
Autor A.J. Pregled postova
i usput, namjeravam si stavit vista transformatio pack 8. ima li itko iskustva s tim programom?
bjez od toga kako ti kolega Pezzaa savjetuje - bolja verzija (doduše nebuš imal sve fensi-šmensi stvarčice ko na Visti, ali temu da) je da pogledaš ovaj vodič, odnosno sa UxTheme patcherom omogućiš teme, skineš teme (sa npr. www.deviantart.com) i staviš si ih. ikonice promijeniš sa TuneUp itd. jest da je "teze" ali je i kvalitetnije/bolje u svakom slucaju. sry. na OT.

svebee je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2007., 13:38   #10
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
i onda na www.deviantart.com gledam theme "in Windows"?
da li cu imat onaj sidebar kao na visti sa onim gadget-ima?
i da li cu imat onaj search kod starta da nemoram listat programe pod programs?
kako znam koja thema je za XP ili su sve za sve Win?

Zadnje izmijenjeno od: A.J.. 09.12.2007. u 03:25.
A.J. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2007., 15:20   #11
bass_pleya
Premium
Moj komp
 
bass_pleya's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: pula / dubrovnik
Postovi: 82
ovako...da ne otvaram posebnu temu jer ih vec ima previse...

imam acer 5920g i htio bih sa viste hp x86 preci na win xp...

fora je ta da se nisam dosta vremena bavio sa xp-om...te mi je potrebna mala pomoc

malo sam guglao i nasao sam mali milijun verzija xp-a....te neka most wanted , te neka black...


volio bih imati professional verziju samo neznam koja od tih ima professional "ugradjen u sebi"...

oko mi je palo na mw jer ima dodatne opcije tj programe koji se mogu odmah instalirati, no to mi i nije toliko bitno...

sad slijedi pitanje..

koju verziju windowsa xp mi preporucujete?(po mogucnosti da to dokazete iskustvom)

te pitanje 2.

sa laptopom nisam dobio cd od viste, nego je vec bila instalirana...ako maknem vistu, a kasnije(nekim cudom) budem zelio opet instalirati vistu(sa cd-a RTM)...hoce li mi prihvatiti cd key koji sam dobio na laptopu?

zahvaljujem unaprijed
bass_pleya je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 18:02   #12
death13
Worldeater
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak/Zagreb/Požega
Postovi: 80
hmm, jedino sto ti smijem preporucit je da kupis original win xp, ak ga vec nemas i onda auto-updateom rijesis ostalo
death13 je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 21:02   #13
ejSid
Lunatic
Moj komp
 
ejSid's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 213
sve ove verzije MW i ova neka black su ilegalne,to su crackane verzije koje su neki timovi hackera malo prilagodili i u večinu njih več ugradili neke programe koji su također ilegalni, zato kupiš orginalni XP Pro i instaliraš i to je to!

Da, prihvatiti će ti taj key koji je na naljepnici.
ejSid je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2007., 21:18   #14
death13
Worldeater
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak/Zagreb/Požega
Postovi: 80
teoretski bi mogao, nakon sto kupis original winxp, skinuti negdje verziju s integriranim service packom 2 i onda instalirati sa SVOJIM cd-keyom, ali to ti ne bih preporucio jer tko zna na kakvu verziju naletis....
ma najbolje da ubodes original i onda auto-updatei neki 3rd party antivirus i firewall, dobitna kombinacija za skoro sve potrebe
death13 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2007., 19:11   #15
bass_pleya
Premium
Moj komp
 
bass_pleya's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: pula / dubrovnik
Postovi: 82
dakle...nabavio ja xp...namjestio u biosu da buta sa cd-a... sve je ok do nekog dijela kad ucitava drivere i kaze da ili hard disk nije dobro spojen ili je neki zaj#b sa driverima...bit ce ovo drugo hard radi normalno...

trebam instalirati mozda s-ata drivere? ako da kako... znam da treba neki flopi ali vidim da su neki i bez toga instalirali kad su prelazili sa viste na xp...


i jos nesto...nasao sam doma ,neznam ni sam kako i zasto je bio tamo, jedan originalni winxp samo sam izgleda izgubio cdkey... da zovem billove kolege u zg-u ?
bass_pleya je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2007., 23:16   #16
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
evo instalirao sam XP ali me j*** driveri nema sve na onoj stranici od toshibe, i razmisljam da napravim dual boot tako da mi XP sluzi za Archicad, a vista za ostatak. my document sam stavio na drugu particiju pa me zanima da li ce moc taj isti my documents sluziti istovremeno i visti tako da mi budu svi dokumenti na istom mjestu?
usput, htio sam sa partition magic smanjiti particiju na kojoj mi je Xp tako da stvorim jos jednu za Vistu i proširiti onu koju mislim koristiti za data ali mi pri pokretanju partition-a javlja: "Init failed: Error 117. Partition's drive letter cannot be identified" i sad sam se sjetio dok sam ovo pisao, dok sam imao vistu imao sam particije za HDD C i E, a otkad imam XP C i D, molim vas moze li pomoc

Zadnje izmijenjeno od: A.J.. 13.12.2007. u 04:17.
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 02:02   #17
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
malo sam jos trazio po netu i sjetio se da sam instalirao update za bios sa ove stranice http://eu.computers.toshiba-europe.c...nload_bios.jsp pa se pitam da li mogu sada staviti i vistu uz xp il ne zbog biosa?
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2007., 04:20   #18
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
riješio sam problem sto se tice drivera, poskido sve moguce i nacito se za ubit, ali imam jos par stvarcica za rijesit sto se tice hotkeys,ali nikako da rijesim problem u vezi partition magic pa molim vas za pomoc?
A.J. je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na