Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2017., 23:59   #2161
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Ma kažem ti, @Guls je PRO u usisavanju, samo kaj ga u zadnje vrijeme nema nešto, bi'će da ga je žena natjerala da i oko kuće pomete hjao ima čovjek da se naljuti na mene hahahah

Ma svatko od nas vodi svoju borbu, i svatko od nas se s istim bori na svoj način. Kako mi je rekla doktorica, da je bilo tko drugi imao takvu ozljedu kao ja na licu mjesta bi ostao invalid od vrata na dolje. Ja sam imao velike sreće da sam imao jaka leđa kada sam pao pa me to sačuvalo, ali tada, opis je nemoguć. Doslovno sam u momentu izgubio sav osjećaj u nogama i rukama, nisam se mogao mrdnuti. Sve je otišlo k vragu. I onda kao za inat nakon što sam odradio sve moguće za leđa i kada su vidjeli da nema pomoci, da se vratim u gym da podignem mišiće i da mogu makar privremeno hodati. Ali vrag nije dao mira i ubrzo nakon što sam prohodao i krenuo normalno trenkati i jesti, život me udario i umalo se ugušio u vlastitioj krvi pred roditeljima u 6 ujutro -.- i onda još dva puta nakon toga u roku od 3 tjedna... izbilo život iz mene...
Ali znaš šta je fora? Ne dam se preživio sam prometnu, preživio sam napadaje astme, preživio sam sve što je dosaddošlo pred mene, a ono zadnje obećanje koje sam sebi rekao, jest bilo, da ću se vratiti jači i bolji, i da ću na kraju dana izaći kao pobjednik, i da ću stati na binu i znati da sam skinuo svjetske rekorde, koliko god to nerealno sada izgledalo i zvučalo. Ali eto, danas prvi leg day i na leg pressu 320kg lagano, čučanj djeluje poprilično dobro, forma je tu, mobilnost će biti tu kroz koji tjedan, a onda krecem jako! (a ono baja nisam trenirao mjesecima i prošao kroz tonu sranja haha)

I može, zašto ne, taman kroz mjesec dva kada se vratim u formu i 3xBW čučanj i DL i da, a ovaj, budeš me naučio kako da zviznem minimum 200kmh servu?


EDIT: @Bubba - imaš li fb? točno sam danas tu sliku gledao na fb-u
Od danas, ti si moj heroj... bez zejebancije. Svako dobro i da se oporaviš čim prije i stučeš te WRove koji nisu u Overclockingu Celerona nego malo ozbiljnije stvari

Znam ljude koji su ostali bez pola malog prsta na lijevoj ruci pa su prikovani za krevet i ne mogu niš radit zbog teške povrede prilikom krađe drva iz državne šume.
A tebe doslovno Te-osamdesčetvorka pregazi, skrpalo te i u teretani na noge guraš 320 kg, par tjedana nakon što su medicinske sestre ti pomagale prilikom ustajanja iz kreveta.

Da nisi ti T-1000 možda ?

Svaka čast. Moj naklon i kapa do poda.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 00:05   #2162
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
EDIT: @Bubba - imaš li fb? točno sam danas tu sliku gledao na fb-u
Nemam brate, srecom, ali ima ova ekipa veseljaka oko mene, pa dobijem na mail s vremena na vrijeme, i dalje sam zadrti old school.

A ti bio na krafnama ili samo na dobroj volji, ne znam sto te pokrece, no nije niti bitno, ubijaj dalje, svaka ti cast!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.03.2017., 00:12   #2163
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Halos Pregled postova
Toroop - ak ti je fkt 20 god, nema tebi kraja , samo se nedaj, ne znam ovo za gusenje i to, ovo sam ostalo skuzio, kako god bilo nemres iz svoje koze, respekt i sretno(!)

Da ti bude malo lakse, skljoca mi i kuk nekada, al fkt se ne vidi to sve, al trpim godinama bolove i sada vidim da se fkt moze, prioritete sredis i rokas.
Rodjen 10.10.1996 u 3 sata ujutro i 15minuta ravno! Ovo za gusenje, znam da pisem romane bezveze i da nikog nije briga ali mozda nekome tko procita pomogne da nastavi dalje bez obzira na sve.. ugl, muku sam mucio sa krajnicima i astmom i odjednom sam poceo kasljati krv i to je trajalo cca 10dana (da znam trebao sam ici k doktoru, ali jebiga, naviknes se kada nekih 15 godina zivis s tim) i nakom tih deset dana sam se probudio jedno jutro i nigdje ni od kuda grlo mi se zacepilo tj krajnici te sam dobio napadaj astme (fun fact: ni jedan lijek ne funkcionira, probali smo sve) i poceo sam padati na pod i kasljati da bi doslo do toga da su mi se usta i grlo napunili krvlju koju niti sam mogao pljunuti niti progutati a krvario sam iz pluca i grla sve vise. I nekako sam nakon 2 minuta treskanja kao riba na suhom uspio prodisati i otvoriti grlo... I dalje krvarim iz pluca svako toliko, grlo je za sada okej. Operacija kao operacija je trajala cca 3h, vadili krajnike, nesto drkali po grlu, nisu mi ni rekli sta. Drugi dan kada sam se osvijestio su mi na zivo rezuckali po grlu i cistili pluca od svacega unutra. Ceka me jos minimum 5 odlazaka u bolnicu i lezanja u krevetu uz pretrage i analize, jer doticna gospoda ne zna kaj mi je sa tijelom i zasto ode u self destruct svaka tri cetri mjeseca. Nit pijem nit pusim nit se drogiram, sportas cijeli zivot haha.. ali sta je tu je. Ide se dalje.

Naravno da se sve moze! Samo je bitno u glavi ostati jak i srediti si zivot, sve ostalo bu lako. Hvala!

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Od danas, ti si moj heroj... bez zejebancije. Svako dobro i da se oporaviš čim prije i stučeš te WRove koji nisu u Overclockingu Celerona nego malo ozbiljnije stvari

Znam ljude koji su ostali bez pola malog prsta na lijevoj ruci pa su prikovani za krevet i ne mogu niš radit zbog teške povrede prilikom krađe drva iz državne šume.
A tebe doslovno Te-osamdesčetvorka pregazi, skrpalo te i u teretani na noge guraš 320 kg, par tjedana nakon što su medicinske sestre ti pomagale prilikom ustajanja iz kreveta.

Da nisi ti T-1000 možda ?

Svaka čast. Moj naklon i kapa do poda.
Hvala puno!

Haha a sta da ti kazem, ne znam, jace je od mene i nema te stvari koja bi mene zaustavila, to je tako.

Nego, nemoj se smijati ili misliti da sam cudak, ali sta je T-1000? haha

Hvala jos jednom!


@Bubba hahaha tocno sam se ponadao da ces reci da imam i da onda mogu reci da te znam! Haha
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 00:16   #2164
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
T-1000... lik iz Terminatora 2. Film iz 1991, malo stariji od tebe
Uglavnim, lik je od tekućeg metala. Pravac na YT i ukucaj T-1000
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 00:24   #2165
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,531
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Nit pijem nit pusim nit se drogiram, sportas cijeli zivot haha..
Tu si se i zajebo.

Citiraj:
@Bubba hahaha tocno sam se ponadao da ces reci da imam i da onda mogu reci da te znam! Haha
Imam samo onaj Linkać, a i tu su me natjerali, tj. napravili mi profil i dodali prvih 100 ljudi bez mojeg znanja. Al dobro, nelosa je to stvar. Drz' se!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 08:44   #2166
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680


Svaka čast, poslije ovog pročitanog samo ću sebi zadati dnevno STFU kad mi dođe da se požalim na to kako me noge bole / upala mišića / ruke od sparinga...

Samo naprijed!
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 09:56   #2167
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
T-1000... lik iz Terminatora 2. Film iz 1991, malo stariji od tebe
Uglavnim, lik je od tekućeg metala. Pravac na YT i ukucaj T-1000
Osjećam se jako mlado....


Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Tu si se i zajebo.
Točno to i pomislim nekada. "A zamisli da si se opijao vikendima, da si pušio kutiju dnevno, možda bi ti život drugačije išao..."


@tOta Haha samo jako, drago mi je da mogu nekoga i malo natjerati da radi jače :P





Nego da se vratimo na topic, mrzio sam se kada sam se probudio ujutro i morao sjesti na wc skoljku hahah, točno sam zaboravio na faktor upala i DOMS-a valja mi dodatno zasoliti hranu danas i sutra i magnezij dodatno uzimati.
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 12:22   #2168
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Ma kažem ti, @Guls je PRO u usisavanju, samo kaj ga u zadnje vrijeme nema nešto, bi'će da ga je žena natjerala da i oko kuće pomete hjao ima čovjek da se naljuti na mene hahahah
Da PRO, već sam master yoda s baratanjem usisavačem. I peglom. Metlu još nisam masterao, no kad me žena prestane mlatiti s istom, nadam se da ću i tu odraditi usavršavanje

Moram priznati da me ulovio period nedostatka motivacije u gymu. Preveć kućanskih poslova očito.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 15:13   #2169
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Toroop ak se ne varam, cucanj oko 200, dl preko toga? Benc? na ispod 80kg?

- prije tog krsenja kicme koje ti se desilo
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2017., 15:22   #2170
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Toroop ak se ne varam, cucanj oko 200, dl preko toga? Benc? na ispod 80kg?

- prije tog krsenja kicme koje ti se desilo
Cucanj 230, dl 220 bench 120 na kategoriju od 75 iako sam na dan natjecanja bio 73 kile jer me kucna vaga prevarila ��

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Toorop. 02.03.2017. u 23:58.
Toorop je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2017., 08:47   #2171
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Koje vježbe kombinirate uz postojeća 4 osnovna pokreta?
Tj da redefiniram pitanje, koje vježbe daju najviše koristi za vaš trening?
Npr uz čučanj kombiniram iskorak s težinama. I to je sve kaj radim za noge npr.

Kakva je situacija kod vas? Tražim savjete da uvedem dinamiku u trening.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 10:47   #2172
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Koje vježbe kombinirate uz postojeća 4 osnovna pokreta?
Tj da redefiniram pitanje, koje vježbe daju najviše koristi za vaš trening?
Npr uz čučanj kombiniram iskorak s težinama. I to je sve kaj radim za noge npr.

Kakva je situacija kod vas? Tražim savjete da uvedem dinamiku u trening.
Ono sto ti ja mogu preporučiti kada tražiš nacin da vratis dinamiku u trening jest super serije i giga serije i takve stvari, to unese nove izazove i razbija rutine.

Konkretno za noge - odradis cucanj kao prvu vjezbu recimo i nakon toga, ako si u gymu, odradis leg press recimo 8ponavljanja sa sirokim stavom nakon toga skupis noge 8ponavljanja i onda skupis noge jednu uz drugu i opet 8ponavljanja - bez ikakvih odmora izmedju. Zatim odradis cucanj s bucicama i nakon zadnjeg ponavljanja samo nastavis u iskorak i odradis 20komada (deset po nozi) i na zadnjem iskoraku se odmah vratis u cucanj. i odradis takve 4 serije i da vidis kako je lijepo sutra dan ustajati iz kreveta ili se spustati na wc skoljku 😂

Zadnja loza je malo drugacija stvar (bar za mene, jer ju ne zelim previse opterecivati) ali za nju je poprilicno jednostavno, sumo deadlift kao najbolja stvar za lozu i gluteus, romanian deadlift sa sipkom i sa bucicama te cucanj na smith spravi sa nogama skroz pomaknutim naprijed tako da je sav posao na zadnjoj lozi. I jedna od tezih stvari za lozu, glute ham raise.

Ovo je konkretno za noge uz pristup gymu

Ne znam kakav ti je pristup gornjem dijelu tijela pa da ne pisem napamet, napisi tu ili pm pa cemo rjesiti nesto (^^)

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 11:26   #2173
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Hvala ti na savjetima. Da se držim split sustava treninga, ovo bi svakako upotrijebio jer je poanta maksimalno ubiti skupinu mišića po treningu.
Ono što ja radim je čučanj svaki trening kao prva i primarna vježba.
Ostatak je vojnički potisak/mrtvo, a drugi dan bench/veslanje. I tako u krug.
Daje rezultate, samo je poprilično jednolično.
Nekad znam odraditi WOD nakon tog treninga, a nekad nemam snage prdnuti.
I kad tako radiš iz dana u dan, nekako se izgubi motivacija.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 11:36   #2174
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Hvala ti na savjetima. Da se držim split sustava treninga, ovo bi svakako upotrijebio jer je poanta maksimalno ubiti skupinu mišića po treningu.
Ono što ja radim je čučanj svaki trening kao prva i primarna vježba.
Ostatak je vojnički potisak/mrtvo, a drugi dan bench/veslanje. I tako u krug.
Daje rezultate, samo je poprilično jednolično.
Nekad znam odraditi WOD nakon tog treninga, a nekad nemam snage prdnuti.
I kad tako radiš iz dana u dan, nekako se izgubi motivacija.
Cek znaci, trening 1 ti je cucanj pa mrtvo/potisak - trening 2 je cucanj pa bench/veslanje i onda opet nazad na trening 1? Ili sam krivo shvatio?

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 13:02   #2175
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Upravo tako kako si naveo.
Dosadan, ali efektivan. 45-60min čistog iživljavanja.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 14:10   #2176
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
ne znam zasto treniras, ako je zbog izgleda odnosno bodybuilder si mogu ti preporuciti sljedeci trening, tzv. german volume training

1.
benc 10x10
jednorucno veslanje bucicom 10x10

2. off

3.
cucanj 10x10
trbuh podizanje nogu 5 serija do otkaza
listovi 10x12 stojecki

4. off

5.
military press 10x10
zgibovi 10x10

6.
straight leg deadlift 6x8
trbuh ab wheel 5 serija do otkaza
listovi 10x12 stojecki

7. off

zadatak:
pocni lagano, ispuni 100 ponavljanja u 10 serija. ako je zadatak ispunjen, sljedeci trening dodaj 2.5kg, ako je bodyweight vjezba zakaci uteg na sebe



trening je jednostavan ali vrlo efikasan, nije na duge staze vec za razbiti rutinu 6-8 tjedana odnosno koliko god mozes ispunjavati zadatak. ako zelis i mozes ubaci negdje arm day, ne dan prije treninga gornjeg tijela.

ako si powerlifter ides na natjecanja i lovis 1 repetition maximum, imas boljih principa treninga.
  Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 15:02   #2177
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
ne znam zasto treniras
Ne radim na izgledu, orijentiram se na snagu, da iz treninga u trening napredujem. Rekreativno, ništa kompetitivno. Baš zato mi compound treninzi odgovaraju. Jer kad dođe vrijeme za delat drva, nema bolje pripreme od ove.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 15:41   #2178
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ne radim na izgledu, orijentiram se na snagu, da iz treninga u trening napredujem. Rekreativno, ništa kompetitivno. Baš zato mi compound treninzi odgovaraju. Jer kad dođe vrijeme za delat drva, nema bolje pripreme od ove.

GVT trening nemoj ni pomišljati raditi ako si natural.

Ugl, što se tiče onog tvog programa i odabira viježbi a da daje rezultate za ovo što si naveo, probaj si npr, jedan trening raditi običan čučanj a drugi raditi prednji čučanj, da ti nije svaki trening isto. Onda recimo varijacije kod mrtvog, raditi iz deficita mrtvo ili raditi sumo deadlift. Ovako nekako;

Trening 1:

Čučanj
Mrtvo dizanje
Potisak ispred glave


Trening 2:
Prednji čučanj
Bench
Veslanje u pretklonu (nadhvat)

Trening 3:
Čučanj
Mrtvo dizanje iz suficita/deficita
Potisak iza glave

Trening 4:
Prednji čučanj
Kosi bench
Veslanje u pretklonu (podhvat)


I možeš onda npr i trening broj 5 napraviti totalno različito od svega jednom u tjednu čisto da bude neka razlika u shemi tipa super set čučnja i iskoraka ili farmer walk-a (da radiš na gripu da možeš nositi balvane :P ) nakon čega radiš veslanje u pretklonu i bench u supersetu i nakon toga ručice malo stresti u supersetu sa trapezom ili tako nešto. Sve je isto kao što ti radiš samo je uvedena raznolikost vježbi, koje su isto tako više zglobne


I tako variraš vježbe. Imaš i opciju npr napraviš mrtvo i kada si u gornjoj pozi, nagneš se i napraviš jedno veslanje, ispraviš se i opet mrtvo jedno ponavljanje i onda nakon toga opet jedno ponavljanje veslanja. To mi je isto ovako bilo zanimljivo. Što još, možeš umjesto military press-a ubaciti umjesto sa šipkom, možeš i sa bučicama. Bench lagano mijenjaš sa kosim benchom ili isto tako sa bučicama pa onda radiš jedno ponavljanje sa jednom rukom pa druga ruka, i tako u krug. Može se puno toga smisliti da ne bude konstantna rutina i ponavljanje, samo ne znam s čime sve barataš, ali evo, ovo je ovako s nogu što ti mogu reći, ako šta detaljno, lako to rješimo u PM ili wapp, rado ću ti pomoci
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 17:12   #2179
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
navodno od bencha ne rastu prsa, nego od razvlacenja...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 23:50   #2180
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Navodno ne rastu! Ali brojke na benchu rastu kad radis bench!

A znamo svi sto je najbitnije za bilokojeg vjezbaca...daj stisni biceps i koliki ti je benc!?
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2017., 23:52   #2181
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor papčić Pregled postova
Navodno ne rastu! Ali brojke na benchu rastu kad radis bench!

A znamo svi sto je najbitnije za bilokojeg vjezbaca...daj stisni biceps i koliki ti je benc!?
A kad se spomene cucanj, svi imaju problema s koljenima i ledjima! Hahah

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2017., 08:14   #2182
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
A kad se spomene cucanj, svi imaju problema s koljenima i ledjima! Hahah

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
ma nije, to samo ovi mi stariji sa 20ak sezona profesionalnog sporta iza nas...

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 01:56   #2183
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
Ekipa, ima li netko preporuku za neki "program" ili barem vježbe koje mogu integrirati u trenutni raspored ili raditi u međudanima (ako idem 3x tjedno); naime, treba mi nešto za posturu, sjebe me sjedenje po cijeli dan, pa onda pressovi u gymu, ono-ovo... imam "anterior pelvic tilt", ramena klasično, jači prednji delt od zadnjeg, bacam malo u stranu i tako to. Ne očekujem da mi netko sad sastavi program, nego čisto ako i sami nešto pratite da dobacite, malo sam išao pratiti onaj neanderthal no more, ali preuzme ti cijelu rutinu to,a nije da sam baš toliko iskrivljen da imam volje takav program pratiti jer je, iskreno, predosadan. malo čeprkam savjete po jutubu pa ću si lagano ubacivati čisto da kontriram sjedilačkom načinu života, ali eto... pitam dvidim kako se vi nosite
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2017., 02:02   #2184
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor zhecky Pregled postova
Ekipa, ima li netko preporuku za neki "program" ili barem vježbe koje mogu integrirati u trenutni raspored ili raditi u međudanima (ako idem 3x tjedno); naime, treba mi nešto za posturu, sjebe me sjedenje po cijeli dan, pa onda pressovi u gymu, ono-ovo... imam "anterior pelvic tilt", ramena klasično, jači prednji delt od zadnjeg, bacam malo u stranu i tako to. Ne očekujem da mi netko sad sastavi program, nego čisto ako i sami nešto pratite da dobacite, malo sam išao pratiti onaj neanderthal no more, ali preuzme ti cijelu rutinu to,a nije da sam baš toliko iskrivljen da imam volje takav program pratiti jer je, iskreno, predosadan. malo čeprkam savjete po jutubu pa ću si lagano ubacivati čisto da kontriram sjedilačkom načinu života, ali eto... pitam dvidim kako se vi nosite
Jednostavno, pojacaj workload na zadnjem ramenu, svaki trening na kraju odradi zadnje rame, imas vjezbi tonu, najbolje ti je face pulls, pec dec (obrnuto se postaviti) + neku po zelji i pojacaj trening ledja. Also, vjezbe za trbusni zid ubaci na kraju svakog treninga obvezno! Ali, nemoj zaboraviti na istezanja, veliki dio problema sa posturom dolazi i zbog toga sto su ti misici previse zategnuti... Kvadricepsi i zadnja loza su veliki problem, ako imas viska para kupi si foam roller i svako jutro i svaku noc se valjaj po tome i razbijaj misice koje sam naveo + gluteus, a i ostale nemoj zaboraviti.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 13:12   #2185
zhecky
Semper iratus
Moj komp
 
zhecky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Solin
Postovi: 483
Citiraj:
Autor Toorop Pregled postova
Jednostavno, pojacaj workload na zadnjem ramenu, svaki trening na kraju odradi zadnje rame, imas vjezbi tonu, najbolje ti je face pulls, pec dec (obrnuto se postaviti) + neku po zelji i pojacaj trening ledja. Also, vjezbe za trbusni zid ubaci na kraju svakog treninga obvezno! Ali, nemoj zaboraviti na istezanja, veliki dio problema sa posturom dolazi i zbog toga sto su ti misici previse zategnuti... Kvadricepsi i zadnja loza su veliki problem, ako imas viska para kupi si foam roller i svako jutro i svaku noc se valjaj po tome i razbijaj misice koje sam naveo + gluteus, a i ostale nemoj zaboraviti.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
Da, leđa i kukovi previse zategnuti, trbušni, gluteus i loža slabi... nisam očekiva da će mi gluteus ikad biti problem , moram jačat trbušni zid, ali bez crunchanja da ne aktiviram hip flexore, njih moram istezat, a za trbušne plankovi i tako neke kerefeke. Baš me iznenadila cijena foam rollera, komad cijevi 200 kn, provjerit ću prvo imam li u teretani i kako kažeš, baš svaki put face pulls, trebalo bi bit dosta
zhecky je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 19:14   #2186
Toorop
Mother Russia
Moj komp
 
Toorop's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 326
Citiraj:
Autor zhecky Pregled postova
Da, leđa i kukovi previse zategnuti, trbušni, gluteus i loža slabi... nisam očekiva da će mi gluteus ikad biti problem , moram jačat trbušni zid, ali bez crunchanja da ne aktiviram hip flexore, njih moram istezat, a za trbušne plankovi i tako neke kerefeke. Baš me iznenadila cijena foam rollera, komad cijevi 200 kn, provjerit ću prvo imam li u teretani i kako kažeš, baš svaki put face pulls, trebalo bi bit dosta
I ja sam mislio mi gluteus nikada nece biti problem, to je misic koji dosta ljudi zaboravi, i onda pravi ogromne probleme kasnije.. i to ne samo glut, vec kukovi i zadnja loza. To su samo takve muke. Ma imas za 140kn cca od myproteina, meni to bivsa poklonila, prosao sam mukte kazem ti, rad na zadnjem ramenu i ledjima + izbijanje cvorova iz zadnje loze ce te preporoditi ako nemas roller, nabavis si lopticu za tenis, pa stavi to pod lozu, pa da vidis "uzitka"
Toorop je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 20:01   #2187
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
kak znam kaj mi je prezategnuto, a kaj mi je preopusteno?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 20:47   #2188
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,940
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
kak znam kaj mi je prezategnuto, a kaj mi je preopusteno?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
Ne mozes imati pravilno drzanje pri izvodenju vjezbi te se ne mozes istegnuti u pogledu tih misica koji su prekratki/zategnuti za tvoj kostur.

Ne mora biti ali vjerovatno i u normalnom drzanju/stavu imas neke deformacije, tipa vec spomenuta ramena koja idu unaprijed.
Kod prezategnutih loza i kukova recimo ne mozes ispravno izvoditi mrtvo dizanje a bome ni cucanj.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
kasko je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2017., 21:04   #2189
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
kak znam kaj mi je prezategnuto, a kaj mi je preopusteno?

Sent from my MI MAX using Tapatalk
da phuck?!



Leđa su specifična, kad su ti noge ili ruke zategnute nemreš fulat, ali kad je recimo grba/jedna strana visi/kompresija kicme u pitanju osjetis kao da ti netko drzi prst na leđima dosta jako i dosta uporno...ako vecinu vremena sjedis ako te zateze kad recimo stojis duze ili vise od par minuta u umjetno "ispravnom" položaju postane toliko teško da jedva čekaš sjest.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2017., 00:30   #2190
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Roller si napravis od PVC cijevi
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na