Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.09.2010., 22:37   #181
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Iskreno, želim dobro izgledati u majicama i vestama. Prirodno sam odlično građen (šira ramena, jaka prsa), ali ne održavam to kako treba i malo sam se zapustio.
Zadnjih godinu dana mi i cura kaki da izgledam mršavo, što je istina jer sam prije izgledao puno bolje (godine plesa iliti break)
Čitajući tvoje postove Visage, razmišljam i o odlasku u teretanu. No, ima i to svoje mane - mogući loši treneri, hrpa ljudi (i ja) bez nadzora, članarina, vrijeme...

Nema vježbe bez partnera... Tako istinito. Meni baš treba netko tko će me poticati (čitaj goniti ko magarca).
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 23:20   #182
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Neke od štetnosti:

1. Hipertrofija mišića direktno smanjuje opseg pokreta zglobova. Popularni ROM. Dolazi do stvaranja kontraktura i zglobnih priraslica.
2. Snaga mišića u jednoj ravnini direktno ugrožava mogućnost mišića da se bavi kompleksnijim radnjama kao što su održavanje balansa što indirektno utječe na stabilnost tijela, brzinu i koordinaciju.
3. Recipročna inervacija se smanjuje. Time se uvelike smanjuje brzina pomicanja segmenta.
3. Jačanjem/hipertrofijom isključivo velikih skupina mišića isključuju se duboki mišići kralježnice (posturalni mišići) te dolazi do nestabilnosti između susjednih kralježaka. Budućnost je jasna. Pomicanje IV diskusa>diskus hernija>prolaps diskusa>protruzija>bolnost/gubitak funkcije>operativni zahvat
4. Stotinama puta se povećava pritisak na jedinicu hrskavice u velikim zglobovima, što rezultira trošenjem same i nastankom osteoartritisa. I da, kod toga vam ''kašika'' sredstva za obnavljanje hrskavice neće pomoći jer se hrskavica ne obnavlja!!!
5. Podizanje mišićne mase i snage povećanjem poprečnog presjeka mišića, teško opterećuje kardiovaskularni sustav, često dolazi do povećanja krvnog tlaka, a time i do hipertrofije samog srčanog mišića, što može biti uzrok nastanka problema sa svim unutrašnjim organima, posebice bubrezima. Šanse za infarkt miokarda se deseterostruko uvećavaju. (svjedoci smo toga).
6. Prečesto ponavljanje pokreta u jednoj ravnini, pogotovo onih koji su pod opterećenjem (uteg) dovodi do tendinitisa, te upala ostalih mekih tkiva.
7. I za kraj... parcijalne i totalne rupture mišića.

itd. itd. itd...

Naravno, ovjde govorim o čestom podizanju iznimno velikih tereta u odnosu na vlastiti lokomotorni sustav i to isključivo velikim skupinama mišića u jednoj ravnini, a to je česta slika Hrvatskih ''teretana''.


@vuco

1. ne mislim krivo... ne mislim da su slabi. Pa jaki su, izvanredno su jaki, ali samo i uvijek u odnosu na istu osovinu kretnje zgloba. Reci mi zašto raste poprečni presjek mišića dizanjem utega?
2. Generalno... Nemojte se ni usudit pisat kako sam ja protivnik vježbe, teretane i jačanja. Ja sam itekakav zagovornik toga, naravno. Na određeni način i uz određeni cilj.
3. Ne branim nikome da ide u teretanu i kako će provodit vlastito slobodno vrijeme, kao što ne branim ni pušenje, samo sam htio upozoriti, na sličan način kao i Visage, na opasnosti koje dolaze nekim neprirodnim načinom života.
4. Pa možda je najbanalniji primjer i možda ćete mi se smijat ali ovo je ukratko nešto od onoga o čemu pričam.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 15.09.2010. u 12:39.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2010., 12:23   #183
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
rodriguez BladeRunner - da, ovo je svaštara, ali ono - je*ote!
Rasprave "ja sam lepši, a ja veći jebač" ostavite za po doma i na forum.hr
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 13:04   #184
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Iskreno, želim dobro izgledati u majicama i vestama.
Znaci Borny, ti bi zapravo u frontali htio biti Alan Ford u svojoj najboljoj dolceviti, ali, uz profil Johny Wiesmilerra, ako sam te dobro procitao?

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Čitajući tvoje postove Visage, razmišljam i o odlasku u teretanu. No, ima i to svoje mane - mogući loši treneri, hrpa ljudi (i ja) bez nadzora, članarina, vrijeme...
Ma ne treba ti biti zao jedne clanarine. Osjetis polet kad imas pravu motivaciju, a ljudi oko tebe cine stvari u pocetku daleko ugodnijim i produktivniji rad. Vazno je samo naci mjesto koje tebi odgovara, prvenstveno (nakon sprava) po klimi i mentalitetu ekipe koja tamo zalazi. Mozes ti i sam otici. Ozbiljan igrac ce vrlo brzo prepoznati ozbiljne igrace i nadjes ti brzo pomoc u asistenciji. Jedino sto je prvi mjesec bolje da to bude netko koga si doveo i tko ce recimo s tobom uhodavati iz pocetka. Kad upoznas nekoliko ljudi, onda se dogovarate za termine i uvijek si pokriven.

Po opisu znaci Mezomorfna gradja. Misija ucvrscivanje i postizanje jos boljeg misicnog tkiva. Znaci uz bazicne vjezbe snage/izolacije, aerobni dodatak ti je itekako pozeljan. Bez da ti se "uzme mjera" i da Kumite-ras u vlastitom aranzmanu prvih nekoliko tjedana... ja bih isao ovim putem.

Prvo, nek ti netko pokaze u teretani pravilno izvodjenje statickog istezanja prije i nakon svake vjezbe (10s/30s) jer to je skoro pa higijena gipkosti i smanjivanje ozljede a ujedno i "osigurac" dobrog preduvjeta za gipkost. Bilo da ides trcati ili se spremas za trening, istezanje je saveznik prije svakog zagrijavanja. Gledaj svoje ljubimce kako su pametni i kako se znaju istezati. Covjek bi od njih puno mogao nauciti

Uz pocetne sklekove koje ces povecavati, super stvar (za zivot) koja ce ti biti akcelerator dobrog probijanja i mjere koliko si izdrzljiv je da si nabavis power walking i nordic walking stapove. Imas ih po oglasnicima od propalih vjezbaca koji radje gledaju TV nego idu u prirodu. Tako da uopce ne moras kupovati nove.

Power hodanje aktivira toliko misica na tijelu, da si zamalo sve pokrio zatezanjem. Kondicija, probijanje iste, i za tonus cista perfekcija. Izmjena koju radis 'ventilima' je od velike beneficije za ogranizam. Jedino sto se to mora odvijati pod pravim kutem i na pravom terenu, a u tvom slucaju to je recimo jedna Puntijarka via Sleme. Odi barem jednom tjedno pod vikendom tako. Cak i nakon istezanja i ako si aktivan u vjezbanju; sutradan ces svejedno osjetiti da si probudio vise misica nego sto si ocekivao


Ali idi kad se planina budi sto ranije i kad upravo idu takvi penjaci (citaj potpisani) od 05:30/06-08h plafon. Ma salim se, ako ti je to fanaticno rano, budi barem prije 09h.
Uglavnom, ovo ti je savrsen nacin aktivacije sto god kasnije radio. Mozda sam vec prije napisao u nekoj drugoj temi, ali najbolja poslovica za kondiciju je : vrhunska kondicija se tri puta teze gubi nego sto se postize.

Imunitet, cirkulacija (uz pravu prehranu) cini godisnje prelaze pravim uzitkom a i zacudilo bi te koliko manje garderobe trebas po zimi

Toliko o tome, buduci da istom kreces.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 15.09.2010. u 13:39. Razlog: ...pijane interpunkcije ispravak...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 13:12   #185
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
@Tomtam - jedno pitanje: bole me (zapravo peku) Ahilove tetive kod trčanja - da li da odem na pregled ili bi uz mirovanje trebalo proći? Tnx
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 14:41   #186
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Neke od štetnosti:

1. Hipertrofija mišića direktno smanjuje opseg pokreta zglobova. Popularni ROM. Dolazi do stvaranja kontraktura i zglobnih priraslica.
2. Snaga mišića u jednoj ravnini direktno ugrožava mogućnost mišića da se bavi kompleksnijim radnjama kao što su održavanje balansa što indirektno utječe na stabilnost tijela, brzinu i koordinaciju.
3. Recipročna inervacija se smanjuje. Time se uvelike smanjuje brzina pomicanja segmenta.
3. Jačanjem/hipertrofijom isključivo velikih skupina mišića isključuju se duboki mišići kralježnice (posturalni mišići) te dolazi do nestabilnosti između susjednih kralježaka. Budućnost je jasna. Pomicanje IV diskusa>diskus hernija>prolaps diskusa>protruzija>bolnost/gubitak funkcije>operativni zahvat
4. Stotinama puta se povećava pritisak na jedinicu hrskavice u velikim zglobovima, što rezultira trošenjem same i nastankom osteoartritisa. I da, kod toga vam ''kašika'' sredstva za obnavljanje hrskavice neće pomoći jer se hrskavica ne obnavlja!!!
5. Podizanje mišićne mase i snage povećanjem poprečnog presjeka mišića, teško opterećuje kardiovaskularni sustav, često dolazi do povećanja krvnog tlaka, a time i do hipertrofije samog srčanog mišića, što može biti uzrok nastanka problema sa svim unutrašnjim organima, posebice bubrezima. Šanse za infarkt miokarda se deseterostruko uvećavaju. (svjedoci smo toga).
6. Prečesto ponavljanje pokreta u jednoj ravnini, pogotovo onih koji su pod opterećenjem (uteg) dovodi do tendinitisa, te upala ostalih mekih tkiva.
7. I za kraj... parcijalne i totalne rupture mišića.

itd. itd. itd...

Naravno, ovjde govorim o čestom podizanju iznimno velikih tereta u odnosu na vlastiti lokomotorni sustav i to isključivo velikim skupinama mišića u jednoj ravnini, a to je česta slika Hrvatskih ''teretana''.


@vuco

1. ne mislim krivo... ne mislim da su slabi. Pa jaki su, izvanredno su jaki, ali samo i uvijek u odnosu na istu osovinu kretnje zgloba. Reci mi zašto raste poprečni presjek mišića dizanjem utega?
2. Generalno... Nemojte se ni usudit pisat kako sam ja protivnik vježbe, teretane i jačanja. Ja sam itekakav zagovornik toga, naravno. Na određeni način i uz određeni cilj.
3. Ne branim nikome da ide u teretanu i kako će provodit vlastito slobodno vrijeme, kao što ne branim ni pušenje, samo sam htio upozoriti, na sličan način kao i Visage, na opasnosti koje dolaze nekim neprirodnim načinom života.
4. Pa možda je najbanalniji primjer i možda ćete mi se smijat ali ovo je ukratko nešto od onoga o čemu pričam.
Ne znam što bih ti uopće odgovorio, jer zaista se sa ničime što si napisao, se ne slažem. Po nekoj logici, (teorijska znanja nemam prevelika pa ne mogu niti kontrirati) govoriš da svi koji treniraju išta, da bi bili do 30-te mrtvi od raznih kardiovaskularnih bolesti ili oni koji bi imali više sreće - bili invalidi ?

Ja iz osobnog iskustva mogu reći da kada sam dobio i kilažu i snagu, da sam uz treninge kickboxa bio u najboljoj kondiciji ikada, nisam imao nikakvih problema sa ROM-om, a bome niti sa koordinacijom i balansom. Ni sa čime.
Gym nije samo dizanje željeza, već i pravilno zagrijavanje i na kraju treninga rastezanje, s čime se rješava velika većina onoga što si ti napisao kao negativnosti.

Meni se nekako čini, no ti si očito zagovornik određenog načina vježbanja, a za sve ostalo nemaš razumijevanja.

A niti u prilog ti ne ide što si stavio kao primjer Bob Sappa - čovjeka koji ima u sebi testosterona i ostale kemije kao svi članovi ovog foruma. 160kg (iako je visok) i imati takav bodyfat te ga uspoređivati sa ostalih 99% stanovnika Zemlje je jednostavno nemoguće.
Sa treninga za običnog rekreativca (usto smo još i na PCEkspert forumu) ti si kao primjer za lošu koordinaciju, balans, kondiciju i mobilnost, stavio čovjeka poput Bob Sappa ? Lagao bih ti kad bi rekao da mi nije smiješno. Muška osoba koja ima odličnu genetsku podlogu, može imati niski BF i recimo visina -100 (ili 90) za kilažu.

Citiraj:
Boca s pijeskom kamo? Srednje rame? Ovako nešto?
http://www.youtube.com/watch?v=dxMu2dCYFwU

Još nešto: klasični sklekovi bez stolica nisu toliko učinkoviti kao ovi sa stolicama i propadanjem?
Da. Ja sam baš nedavno počeo raditi po principu g. Jakšića, znači jednoručno i sa zakretanjem (kao da hoćeš isipati vodu iz boce dok je u gornjem položaju). Dvoručno sam mogao sa većom kilažom, ali u zadnjih pol godine mi je umjesto srednjeg ramena, narastao trapez jer sam s njime previše vukao. Ovako je sad puno više kontroliran pokret, a osjeća se da rame puno više gori.

Sklekovi sa propadanjem su malo bolji za prsa jer što ideš dublje, to su prsa istegnutija. No i prednje rame je onda više opterećeno. No, ako si napraviš boce sa pijeskom, onda možeš i letenja raditi za prsa, ako imaš kakvu uzdignutu malo klupicu (dumbell fly).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"

Zadnje izmijenjeno od: Vuco. 15.09.2010. u 14:47.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 14:45   #187
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
@ flajpan

Ako nema drugih znakova upale (crvenilo/otok/povišena temperatura na palpaciju bolnog područja) ne trebaš se brinuti, u svakom slučaju smanji obujam aktivnosti pri kojem dolazi do bolnosti, uvedi jednostavne termo procedure (smrzni led u čašu od jogurta, ohladi zahvaćeni dio tako da direktno na kožu trljaš led nekih 5 minuta. Nakon toga osuši kožu i miruj 20 ak minuta (trnjenje), to ponovi 2-3 puta dnevno s razmacima od najmanje 4-5h. NIKAKO NEMOJ PREDUGO TRLJATI LED. Poslije svake primjene leda isteži m. triceps surae, (znači taj mišić čija je ahilova tetiva)... eee list.... tako se to kaže, jel. Ako imaš vremena umjereno šetaj i vozi bajk, te se kroz 2 tjedna možeš vratiti trčanju.

Po tome što si napisao pretpostavljam da voliš dosta brzo trčati i/ili da su ti koraci prilično veliki, ako sam u pravu (nagađam), barem smanji dužinu koraka, čime ćeš automatski i smanjiti frekvanciju trka. Opterećenje možeš povećati ako počneš trčati po neravnom ili uz/niz brdo ako si u mogućnosti.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ne znam što bih ti uopće odgovorio, jer zaista se sa ničime što si napisao, se ne slažem. Po nekoj logici, (teorijska znanja nemam prevelika pa ne mogu niti kontrirati) govoriš da svi koji treniraju išta, da bi bili do 30-te mrtvi od raznih kardiovaskularnih bolesti ili oni koji bi imali više sreće - bili invalidi ?

Ja iz osobnog iskustva mogu reći da kada sam dobio i kilažu i snagu, da sam uz treninge kickboxa bio u najboljoj kondiciji ikada, nisam imao nikakvih problema sa ROM-om, a bome niti sa koordinacijom i balansom. Ni sa čime.
Gym nije samo dizanje željeza, već i pravilno zagrijavanje i na kraju treninga rastezanje, s čime se rješava velika većina onoga što si ti napisao kao negativnosti.

Meni se nekako čini, no ti si očito zagovornik određenog načina vježbanja, a za sve ostalo nemaš razumijevanja.
Ma neće svi poginuti u teretani, neće nitko, ali postoje rizici za ozljeđivanje, to sam odgovarao na jedan drugi post. Ono što sam napisao je isto kao da čitaš mjere opreza i/ili kontraindikacije na papiriću od lijekova.

Ako pogledaš koji post gore vidjet ćeš što sam napisao za borlačke sportove.
Sviđa mi se što si upotrijebio GYM naziv. Ono što svaki GYM mora imati može se samo vidjeti u američkim filmovima, i u 10-15% hrvatskih ''gym''-ova. Ja sam imao prilike biti u super gym-u gdje su ovi builderi rekli da je igraonica...

Moja poanta je unaprijeđenje sposobnosti, što se itekako odnosi i na kickbox u kojem se totalno uključuju svi mehanizmi ljudskog tijela i automatski i voljni pa i zaštitne reakcije pri primanju udarca.

GYM nije samo dizanje željeza. E to, baš to. Mislio sam upozoriti na one kojima to nije jasno, a učinilo mi se kako ih ovdje ima.
Svakako se probaj vratiti kickboxu ili bilo kojoj naprednoj motoričkoj aktivnosti. Osobno, ne divim se estetici, divim se mogućnostima.

Zadnje izmijenjeno od: Tomtam. 15.09.2010. u 15:14.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 15:05   #188
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
molim brisati ovaj
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 15:15   #189
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
@ Visage

Za početak, hvala.

Vježbe istezanja više-manje dobro poznajem jer sam aktivno trenirao breakdance () 7 godina. Isto tako i znam koliko su bitni radi prevencije ozljeda, čak i više u plesu nego teretani (moguće da sam u kirvu, ali izvodio sam svakakve gluposti).
Ono što me kopka, a na što sam navikao je sljedeće: prije istezanja važno je zagrijati mišiće. Znači, nekakvo lagano skakutanje ili trčanje. Griješi li moj bivši trener?
Čak sam jedno vrijeme rekreativno išao na full contact, a i tamo smo trčkarali prije istezanja.

Proguglao sam slike dvojca navedenog kao primjer, nije loše
Iako dosta ciljam i na kondiciju, ne samo izgled (i snagu).

Power walking? Ne, hvala. Iskreno, prelijen sam za lutanje Medvednicom.


Pokušat ću naći kvalitetno društo za teretanu i otići vidjeti što se nudi u okolici. Btw, ako netko zna solidnu (cijenom, spravama itd.) dvoranu/teretanu u Dubravi (eventualno Maksimir), te nekog dobrog trenera po imenu i prezimenu, slobodno neka preporuči. ovdje ili na PM, nebitno.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!


Zadnje izmijenjeno od: borny. 15.09.2010. u 15:21.
borny je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 15:18   #190
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Kad smo već kod ozljeda, znam par ljudi koji su imali neke ozljede, a to su uglavnom oni ljudi koji svima okolo pametuju kako se moraju paziti i kako će se od toga i toga ozlijediti i... gle čuda, oni se ozljede

Ne kažem ja da se ozljede ne događaju, ali nemojmo pretjerivati...
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.09.2010., 16:24   #191
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
jer sam aktivno trenirao breakdance () 7 godina. Isto tako i znam koliko su bitni radi prevencije ozljeda, čak i više u plesu nego teretani (moguće da sam u kirvu, ali izvodio sam svakakve gluposti).
Odlicno, posebno plesno iskustvo bi ipak reklo i o nekoj stecenoj disciplini (kad se zeli) a 80's BD, necu ni kometirati. To ti je vec plus od mene

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Griješi li moj bivši trener?
Čak sam jedno vrijeme rekreativno išao na full contact, a i tamo smo trčkarali prije istezanja.
Nema torbe, koji god da je sport, da mi ova lijana nece stajati unutra.

5-8 min. konopca je osnova prije svega sto cu zapoceti - ako nemam nikakvu drugu spravu. A konopac je za izdrzljivost ionako pri samome vrhu. Vaznost zagrijavanja?

eVO logicnog objasnjenja koje mogu pojednostavniti a da ga zbilja svatko moze odmah shvatiti koliko je logicno. Ako ti Vuco sad iz cista mira u gradu proleti pored tebe i uvali ti neko rack kuciste od recimo 40-tak kila i kaze : "stari zurim do ducana da mi ne zatvore, samo da preuzmem biciklino i odmah se vracam. Daj budi prijatelj pa mi to pricuvaj"

Koja ce biti prirodna reakcija vecine ljudi? Vec refleksno ce krenuti za spustanjem ili gubljenjem tog objekta. Kako ces zgrabiti nesto za sto nemas dojavu da ces primiti, zar ne?

Nije li razumljivo od tijela na isti nacin ocekivati kad ce biti izlozeno povecanim naporima ili naprezanjima? I to na ciljane dijelove tijela, a ne generalno nosenje cementa do mjesalice.

Zagrijavanje i pocetno istezanje prije/izmedju i nakon vjezbe (recimo 10/15/30) upravo salje na civilizirani nacin tijelu poruku sto od njega trazimo. Smanjujemo ozljedu, cinimo bolje uvjete za odmor i na kraju napredovanje istog. Jer kao sto znas, misic napreduje nakon a ne za vrijeme izvodjenja. Pa nije li logicno da je priprema kao i u svemu od iznimne vaznosti? Vjerojatno uz snagu/iskustvo i kontinuiranost i neces vise imati toliku opasnost, ali ove radnje su kao neka vrste higijene koja postaje iskustvom nesto sto se nikad ne preskace.

Na spravama nikad ispod 20 minuta nisam zapoceo zagrijavanje a pocesto i puno duze. Ali to je zato sto jako volim trcanje i sprint.

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Power walking? Ne, hvala. Iskreno, prelijen sam za lutanje Medvednicom.
Buduci da si tesku uvredu bacio na PW, a u srcu si kazes bivsi Breaker. Onda ces se morati iskupiti jednim javim nastupom, recimo na Cvjetnom i na nogama ces imati opterecenje od recimo, paaa recimo .... 3 kile, ipak si profi.

Ima da 15 minuta tako opereš pred svima jedan Power Step Hop a nakon toga pred samim Markovim ces otplesati sa bucama od 5 kila jedan Hip Twist. Ali, da te vide svi koji izlaze iz zgrade. Ako to odradis kako treba, onda ti priznajem da ti ne treba powerwalk i jos dobijes originalni VHS Beat Street na poklon
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2010., 17:42   #192
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Buduci da si tesku uvredu bacio na PW, a u srcu si kazes bivsi Breaker. Onda ces se morati iskupiti jednim javim nastupom, recimo na Cvjetnom i na nogama ces imati opterecenje od recimo, paaa recimo .... 3 kile, ipak si profi.

Ima da 15 minuta tako opereš pred svima jedan Power Step Hop a nakon toga pred samim Markovim ces otplesati sa bucama od 5 kila jedan Hip Twist. Ali, da te vide svi koji izlaze iz zgrade. Ako to odradis kako treba, onda ti priznajem da ti ne treba powerwalk i jos dobijes originalni VHS Beat Street na poklon
Nisam uvrijedio PW niti kažem da je stvar loša/ne funkcionira. Samo mi se ne da hodati po šumi. Eventualno trčanje po Maksimiru.

Twist sa bučama, joj da mi je to vidjet Vidim, kužiš se... Kolega?

Znači, zagrijavanje i istezanje ispred svega, nikakva novost.
Razmišljao sam malo sinoć i danas, potražit ću teretanu i nafu*** nekoga sa sobom, ali trebam preporuku ljudi iz istočnog dijela Zagreba.

EDIT: našao teretanu dosta blizu, preko puta Lidla (ex Konzum) na Av. Dubrava.
Čekam da mi se promotor sa forum.hr javi, pa ću napisati detalje ako netko bude zainteresiran.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!


Zadnje izmijenjeno od: borny. 15.09.2010. u 17:53.
borny je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 11:30   #193
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
OT: Jel ima netko u ovoj temi da se bas bavi iskljucivo plivanjem tj trenirao je?
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 11:49   #194
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Mad duke ti se bavio plivanjem.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 13:52   #195
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Mad duke ti se bavio plivanjem.
Tnx uglavnom bum ga pitao za par savjeta\treninga ili mozda da ih ostavi ovdje nebi bilo isto lose...
Jerbo u osnovnjaku sam trenirao atletiku i nesto sitno u srednjoj, pa pauza od par godina (sto se tice redovnih sportskih aktivnosti) pa malo u teretanu pa odustao jer je uzasno dosadna meni barem, neznam zasto ali cak niti nakon 4 mjeseca nije mi usla u neku rutinu da me vuce dalje...

I prosle godine krenuo svako malo ne bas redovito na plivanje pa morao prekinuti radi drugih stvari i konacno ove godine bas redovito 3 puta tjedno mesarim vec zadnja 4mj i totalna je ovisnost (prvih par puta je bilo nikako uci u vodu pa nemrem 3 duzine u komadu isplivat itd) nakon plivanja sat vremena osjecaj je fantastican doslovno poput droge samo razmisljam kako ubiti vrijeme do sljedeceg odlaska na bazen

Pa me zanima sad kad sam uhvatio neku kondiciju i konacno solidno savladao tehniku disanja (koliko toliko kraul sad pravilno plivam) kako recimo trenirati, jer ovisno koliko imam snage nekada bez beda otplivam 20x25m 20x25m i jos par sprinteva, par puta sam i kilometar (40x25m) uspio u komadu isplivat a nekada iako sam odmoran i sve me copi da umrem nakon sto sam isplivao 10x25m, 10x25m, 10x25m i to bez da sam neke sprinteve radio...

Pa ono da netko tko se bavio ili mad duke da ostavi par savjeta kako nastavit dalje, dali vise sprinteve raditi ili vise mesariti na duze staze?
I koji je nacin za povecanje mase bolji tj razvijanje misicne mase? to je jedan od razloga zasto sam i krenuo jer mi fali nekih 10kila do idealne mase tj malo sam mrsaviji nego sto bi trebao biti
Pa ako moze da se nabace par treninga po kojima se orjentirati...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 13:58   #196
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Pa neces od treninga nabit 10 kila, vec od hrane. Jedi kvalitetno, 6 puta dnevno, bez junk fooda i slicno, pazi sto unosis ali tako da pojedes posteno, i uz trening 3-4 puta tjedno ces dobijat na kilazi. E da je meni tvoj problem

Isto imao frenda koji je htio "nabit malo misica". I dzaba mu sve dok nije u sebe trpao 2g proteina po kilogramu, raspodijelio 3 obroka na 5-6 i izbacio 80% junka koji jede. I nakon toga, 9 mjeseci, 6 kila gore. Ovako naoko, velika vecina cistih misica.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 14:20   #197
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Pa neces od treninga nabit 10 kila, vec od hrane. Jedi kvalitetno, 6 puta dnevno, bez junk fooda i slicno, pazi sto unosis ali tako da pojedes posteno, i uz trening 3-4 puta tjedno ces dobijat na kilazi. E da je meni tvoj problem

Isto imao frenda koji je htio "nabit malo misica". I dzaba mu sve dok nije u sebe trpao 2g proteina po kilogramu, raspodijelio 3 obroka na 5-6 i izbacio 80% junka koji jede. I nakon toga, 9 mjeseci, 6 kila gore. Ovako naoko, velika vecina cistih misica.
Evo ovaj tvoj odgovor sam upravo zelio IZBJEC no izgleda da nisam bio jasan....
Meni je jasno da se HRANOM dobija masa ali i PRAVILNO treniranje je pola posla, mene zanima kako podici efikasnost treninga da od njega izvucem maksimum....
Takoder forsiranje plivanja\trcanja vise od 3 puta tjedno po mojoj logici je prevelik fors, jer se misici nestignu odmoriti, bar kako ja to vidim....
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2010., 14:53   #198
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
PRAVILNO treniranje je pola posla
Rekao bih da je prehrana 80%, a treniranje svega 20% svega...

Iskustvo progovara

Koji god program nađeš, svi su više manje ok (da ne uključuju izolirane vježbe), no prehrana je najbitnija od svega. Kombiniranje UH, P i M je vrlo komplicirano za početnike i preporučio bih svakome da se prvo baci na proučavanje nutricionizma prije nego krene u teretanu.


Podizanje efikasnosti treninga se radi na slijedeći način:

1. odrediš si program kojeg ćeš raditi 3-6mj.
2. U početku radiš 3 ili 4x15 ponavljanja sa zadanom težinom dok više nisi u stanju napraviti dodatno ponavljanje (određivanje prave težine)
3. Polako težine podižeš, a broj ponavljanja ostavljaš isti
4. Kad dugo vremena više ne možeš dizati težine, došao si do vremena promjene programa
5. Razmak između serije ponavljanja nikako ne smije biti veći od 45 sekundi; razmak između različitih vježbi nikako dulji od 90 sekundi
6. Raditi super-ponavljanja (google it)
7. Više rada s utezima, manje sa spravama (čak izbjegavati sprave ako je moguće)


Trčanje:

0. nađi neko mjesto gdje ti se nitko nemre smijat (šuma, poljski put itd, samo ne beton - uništava zglobove i kosti stopala)
1. HIIT (google it)
2. HIIT (google it)
3. Pogledaj prve dve stavke - 3-4 puta tjedno uvrh glave (snaga, izdržljivost, eksplozivnost, eksponencijalni gubitak nepotrebne masti)
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard

Zadnje izmijenjeno od: Guls. 16.09.2010. u 14:59.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2010., 23:26   #199
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Gjurovski

Bok stari. Nije me bilo od 8. mjeseca na forumu pa nisam vidil.

Daj mi samo reci koliko često ideš tjedno i koliko dugo ostaješ. Odnosno možeš ostati (sat, sat i pol, dva?)

Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Rekao bih da je prehrana 80%, a treniranje svega 20% svega...

Iskustvo progovara
Ja dok sam bio u naponu treninga nikad nisam imao ove šeme sa prehranom toliko. Bilo je to. 06:45 doručak (žitarice, čokolino, mustli bla bla kaj god mi pasalo dok mi nije dopizdilo), 07:30 trening do 09:30.

Nakon toga fina sengula u La Maru kod doma sportova, pileći sa majonezom i kiselim krastavcima.

Ručak oko 12:00, 12:30.

Večera oko 20:00.

I tako 6 puta tjedno. A vikendom barem jedan dan žestoko opijanje vinom i pivom.
_____

Naravno da to nije dobro lol. Ali ja sam bio fit i u odličnoj formi sa tom prehranom. Pa samo pokazujem da ima i drugih primjera :P

Iako za 3 puta tjedno kraće vremenski treba paziti puno na prehranu jerbo eto činjenično ne burnaš toliko kalorija.
  Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 00:24   #200
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Ne znam što bih ti uopće odgovorio, jer zaista se sa ničime što si napisao, se ne slažem. Po nekoj logici, (teorijska znanja nemam prevelika pa ne mogu niti kontrirati) govoriš da svi koji treniraju išta, da bi bili do 30-te mrtvi od raznih kardiovaskularnih bolesti ili oni koji bi imali više sreće - bili invalidi ?
Nhf Vuco, ali čovjek govori dobro. Čitam ovu temu, ali ne želim komentirat, ali sad sam osjetio potrebu.
Si čuo u zadnje vrijeme koliko profesionalnih sportaša umire na terenu, onak "bez razloga"? Hvala Bogu svaki drugi dan su u teretani i forsaju se ko kreteni za bolje ugovore.
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 02:09   #201
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Nhf Vuco, ali čovjek govori dobro. Čitam ovu temu, ali ne želim komentirat, ali sad sam osjetio potrebu.
Si čuo u zadnje vrijeme koliko profesionalnih sportaša umire na terenu, onak "bez razloga"? Hvala Bogu svaki drugi dan su u teretani i forsaju se ko kreteni za bolje ugovore.
Nema smisla o tome razglabati dok netko ne nađe konkretan podatak o postotku koliko sportaša umre zbog toga, a koliko nesportaša umre.

A onda kao i kod lijekova sa svojim nuspojavama. Svatko si može odvagnuti, te odlučiti dal mu je rizik opravdan.
  Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 05:31   #202
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
svakakvih nebuloza se covjek ovdje nacita, pogotovo tomtamovih 7 razloga. trcanje je stetnije od utega neznam kolko, kad bi ljudi bili svjesni stetnosti trcanja na skelet prebacili bi se svi u teretanu. bavim se bbom posljednju godinu i mogu neskromno reci da znam sve, osim podrucja kemije.
jedina losa stvar odkad sam dobio ovih 6kg je sto sam postao malo tromiji i kruci, recimo prije sam mogao baciti kamen prek pol bundeka, sad 3/4 od tog
  Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 10:53   #203
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
@gjurovski, mogu ti i ja kao bivši vaterpolist dati savjet za plivanje. Uglavnom, kad smo imali pripreme i 2, 3 treninga dnevno, to je bilo ovako:

JUTRO: duge dionice srednjim tempom uz pravilno disanje svako 4. zaveslaj. (1X1600 -> 2X800 -> 4X400 -> 8X200 -> 16X 100, pa nazad 8X200 -> 4X400 -> 2X800 -> 1X1600) Naravno, prilagodiš metre i kilometre sebi ali kužiš uzorak Ako se dobro sjećam, na ovaj način se skupi mliječne kiseline u mišićima (uzrok boli u mišićima) koju onda "izbiješ" večernjim treningom

VEČER: kratke dionice, sprint, sa manje disanja (recimo kraul 25 metara na dah) i onda isto uzmeš uzorak, recimo 16X25 -> 8X50. Dišeš duboko prije i poslije sprinta.

3. trening je bio nekad između ova 2 a sastojao se od milijun trbušnjaka, leđnih (!), sklekova i čučnjeva + trčanje po zemlji. Teretana rijetko, i to ciljane skupine mišića, mala težina puno ponavljanja.

Poslije ovoga ždereš ko luđak i nema šanse da mršaviš od treninga. Da napomenem, to su bile pripreme za snagu za juniore. Ako ko ima primjedbu, neka me slobodno ispravi Pišući ovo sam dobio i ja želju da se uhvatim plivanja preko zime...

edit: ozljede u ekipi su bile rijetke, a najčešće su se događale u teretani (ako isključimo razbijene glave na klizavim pločicama oko bazena )
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 10:59   #204
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ja dok sam bio u naponu treninga nikad nisam imao ove šeme sa prehranom toliko.
Naravno da nije potrebno držati prehranu ako se time ozbiljno ne baviš.

Rezultati dođu i ako ždereš junk, samo to nisu "oni" rezultati koje čovjek želi. Dobiješ masu koja izgleda ok, ali nije to TO.
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 11:19   #205
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Nisam ni ja imao režim prehrane, a definicija i mišići su bili samo takvi. Snaga, izdržljivost, elastičnost i eksplozivnost da ne spominjem. Koje to rezultate osim ovih čovjek želi, nešto sam očito propustio (nisam pratio temu od početka)?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 11:47   #206
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 751
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
svakakvih nebuloza se covjek ovdje nacita, pogotovo tomtamovih 7 razloga. trcanje je stetnije od utega neznam kolko, kad bi ljudi bili svjesni stetnosti trcanja na skelet prebacili bi se svi u teretanu. bavim se bbom posljednju godinu i mogu neskromno reci da znam sve, osim podrucja kemije.
jedina losa stvar odkad sam dobio ovih 6kg je sto sam postao malo tromiji i kruci, recimo prije sam mogao baciti kamen prek pol bundeka, sad 3/4 od tog
Kad bi malo bolje pročitao raspravu, vidio bi da je ovo što si napisao totalna glupost. I malo bolje čitaj, ja sam samo upozoravao na jedan oblik vježbanja na koji sam na žalost prečesto bio svjedok pri posjećivanju GYM. Nisam govorio generalno u vježbanju u GYMovima.

A što se trčanja tiče, ja nigdje nisam naveo da je to pravi primer vježbi koje unaprijeđuju čovjeka.

1god si u BB.... bravo! go for it, pun si iskustva i znanja. Isto pitanje i za tebe. Zašto poprečni presjek mišića raste podizanjem tereta?
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 14:05   #207
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
tnx, zato kaj misicna vlakna pucaju pa se obnavljaju i postaju deblja
a postoji i pump za vrijeme treninga i kratko poslije dok su misici jos puni krvi
  Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 18:14   #208
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor ThePornstar Pregled postova
Nhf Vuco, ali čovjek govori dobro. Čitam ovu temu, ali ne želim komentirat, ali sad sam osjetio potrebu.
Si čuo u zadnje vrijeme koliko profesionalnih sportaša umire na terenu, onak "bez razloga"? Hvala Bogu svaki drugi dan su u teretani i forsaju se ko kreteni za bolje ugovore.
I nakon mjesec dana se sazna da su imali urođenu manu na srcu ili negdje, koja je to uzrokovala. Ali, o tome naravno nema članka, jer inače ne bi bila senzacija. Imao sam srčanu manu koju su mi otkrili dok sam se rodio, što ne bi onda našli nekome tko košta 20+mil. eura na sistematskom pregledu ?

Toliko je studija koje pokazuju da sport (i BB je sport) utječe dobro na zdravlje, a Vi opet vjerujete člancima kojih je svaki dan sve više. Zašto nitko od novinara nije stavio neki link sa pubmed-a kao dokaz za neku tvrdnju ili naknadno istražio od čega je pojedinac sportaš umro ?

Na kraju krajeva, i ak piješ puno vode možeš umrijeti. Nitko nigdje nije ovdje napisao da svaki puta ideš do kraja, da povraćaš na treningu ili da se onesvijestiš.

Moja tvrdnja je bila da onaj tko ide u teretanu, bilo kao primarnom aktivnosti ili sekundarnom (da trenira nešto drugo, a gym je dopuna) i želi dobiti na mišićnoj masi, mora imati određeni način progresije u dizanju utega. Jel to jedno ponavljanje više ili 1kg više, nevažno. Usto se i zalažem za složene/compound vježbe, a izolacije za do kraja izmoriti određeni mišić. Ako si ikada bio u teretani, onda i sam znaš da nisi stalno radio veslanja sa 20kg, mrtvo sa 40, čučanj sa 50kg, a da ne pričam za izolacije koje su onda tipa 5kg bučice.

Isto kako se znaju neka pravila u svim sportovima, kao i općenito u životu (kad prelaziš cestu isto su učili da se gleda lijevo-desno prije), mora se i u teretani naučiti kako pravilno izvoditi vježbe. To što je u gymu u 90% ego do stropa, to nije moj problem i takvi će se ozljediti sigurno i tu nema pomoći. To je potpuno druga tematika.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 19:25   #209
ThePornstar
Premium
Moj komp
 
ThePornstar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: -
Postovi: 4,394
Slažem se većim dijelom, ali opet vjerujem da nije sve crno-bijelo i da ih toliko umire od urođenih srčanih mana i ne znam čega.

Nego, u teretani sam bio svega 5 puta i odustao, jer priznajem da nije to za mene. Inače sam dobro građen i imam dosta brz metabolizam tak da se ne moram "klesat" i isticat mišiće.
Iako, danas svaki qrac se može nabildat i to je jednostavno jadno. Neki jednostavno nisu za to i ne stoje im mišići i leđa ko ormar, ako me razumiješ

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Isto kako se znaju neka pravila u svim sportovima, kao i općenito u životu (kad prelaziš cestu isto su učili da se gleda lijevo-desno prije), mora se i u teretani naučiti kako pravilno izvoditi vježbe. To što je u gymu u 90% ego do stropa, to nije moj problem i takvi će se ozljediti sigurno i tu nema pomoći. To je potpuno druga tematika.
Potpis
__________________


CPU: Intel i5 8250u

RAM: 16 GB

VGA: Intel UHD 620

SSD1: Samsung PM981 NVMe 256 GB

LCD: 14" Innolux N140HCG-GR2 (low power, 400 nits)

OS: Win 10 Pro x64

Battery: 57 Wh internal






ROM: Android 9
ThePornstar je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2010., 20:14   #210
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Nisam uvrijedio PW niti kažem da je stvar loša/ne funkcionira. Samo mi se ne da hodati po šumi. Eventualno trčanje po Maksimiru.
Ma sala, sve je jasno

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Twist sa bučama, joj da mi je to vidjet
Pa vidjet ces. Markov je osigurani prostor koji je pod 24h nadzorom. Dobit ces 4 snimke.

Jednu za advokata a ostale za potrebe HRT/RTL/NovaTV, odnosno njihovih priloga u kojem ce te pokazati u svojim informativnim prilozima tu vecer

Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Vidim, kužiš se... Kolega?
ccc

Pa nisi coe'k iz 80-tih ako nisi Bmx vrtio i Break tancao
Ne mogu naci kljuc po kojem bi - ako je youtube ima - pronasao legendarnu LEDO reklamu gdje mi se prijatelj pojavljivao kao jedan od BD-a. Poznata reklama za ledo stapic. Za ono vrijeme svi su se iznenadili kak su dobar ukus imali za ideju.


Citiraj:
Autor borny Pregled postova
EDIT: našao teretanu dosta blizu, preko puta Lidla (ex Konzum) na Av. Dubrava. Čekam da mi se promotor sa forum.hr javi, pa ću napisati detalje ako netko bude zainteresiran.
Odlicno, vazno je da ti pase prostor.

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
I nakon mjesec dana se sazna da su imali urođenu manu na srcu ili negdje, koja je to uzrokovala. Ali, o tome naravno nema članka...
Decki pa nismo od jucer.

Za takve stvari ima jako puno razloga i najcesce imaju veze s popratnim presucivanjima "takmicar i utreniranih" junaka koji imaju dva paralelna treninga i strategije : jednu koju predocuju ljudima i onu koju potajno odradjuju. Jedan mladi DIF-ovac koji je pefektno odradjivao treninge. Cudio sam se zasto toliko forsira kruzne kad je imao i staminu i izvodjenje bez greske. Svaki dan knjiga, plan rada i jos je tada vrhunski trcao na Jarunu s nama. A bas atletski tip na granici BB aspiracija. I jednog dana saznam da je zdravlje doveo na rub vegetacije. Toliko je kreatina tapetirao da mi nije bilo jasno da mu trener nije odvalio tri samara i dobro ga streso! Nazalost isti taj trener (inace super sportas) je ujedno bio izvor nabave i jos kojecega.

Bolna je tema cak i kad znamo dobro osoblja nekih teretana, da je puno trenera ujedno i veza za pomocna i "odmocna" sredstva koja cine atraktivne treninge ali ne bez cijene.

Mozak je lako varati da je tijelo "odmoreno" sve dok se organ ne pobuni i posalje racun na naplatu! A onda se nadajmo najboljem ili budimo statistika. Puno je razloga i vidio sam ih bogme dovoljan broj da uvijek budu na pragu prevelike samouvjerenosti ili jos gore, malog znanja a prevelikog povjerenja u "frenda" koji nabavalja "pravu stvar" za odmor! E onda se nekima odmor pretvori u onaj vjecni.

Davno sam ulovio jednog mladjeg decka koji je stalno povecavao bench. Bench mu je bio opsesija. Ulovim ja njega u sobi do saune kako se on fino pika serumom bajnim! Ali njegov šok nije bio u tome da mu je neugodno ili da zali zbog toga. Vec samo preklinjanje da to ne smije nitko znati. Nikad to ne smijem nikome reci! To je bilo njegovo razmisljanje. Publika je bila vaznija od razuma.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na