Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.06.2014., 23:52   #9421
Kresh0
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Kad pogledam ovu ponudu za Huawei Y330, koji bi razlog bio za naručivanje Jiayu F1?
Osim možda prednje kamere i bljeskalice (nisam radio detaljnu usporedbu) mislim da su ta dva modela tu negdje.
Kresh0 je offline  
Staro 29.06.2014., 09:11   #9422
brisani
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: ST
Postovi: 280
Citiraj:
Autor Kresh0 Pregled postova
Kad pogledam ovu ponudu za Huawei Y330, koji bi razlog bio za naručivanje Jiayu F1?
Osim možda prednje kamere i bljeskalice (nisam radio detaljnu usporedbu) mislim da su ta dva modela tu negdje.
+Jiayu ima bateriju 2400 m, a Huawei 1500 m.
brisani je offline  
Staro 29.06.2014., 09:30   #9423
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Baterija, IPS, dual sim..ali značajne razlike nema s obzirom da je Y330 jeftiniji.
GoodLooker je offline  
Staro 29.06.2014., 09:30   #9424
asimiliran
Premium
Moj komp
 
asimiliran's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2013
Lokacija: Split
Postovi: 67
U nabavci sam novog moba, naisa sam na ovaj model.. Moze misljenje i preporuka nekog za slicnu cijenu?..
http://www.tinydeal.com/doogee-turbo...-p-117119.html
asimiliran je offline  
Staro 29.06.2014., 09:45   #9425
florjan
Registered User
 
florjan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 75
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
@florjan Izgubiti ćeš sve na mobitelu osim stvari tipa kontakata koji su sinkronizirani na Googleu, backup ne znam možeš li i ima li smisla raditi.

Instaliraj drivere http://ge.tt/7nbYNYy/v/0
Preuzmi taj rom, raspakiraj arhivu, pokreni SP flash tool (vjerojatno je u paketu), odaberi Upgrade, odaberi scatter, pritisni Upgrade/download.
Sada poveži ugašeni mobitel i započeti će proces nadogradnje.
Hvala na pomoći, probati ću sutra navedeni postupak, što se tiće podataka jasno mi je da se sve briše, samo se nadam da nekaj ne zeznem i ne dobim jednu lijepu bijelu ciglu , ako negdje zapnem javim se opet

Ag008 imam mali problem, ne radi link sa driverima ima gdje drugdje za skinuti
da li su to možda "ALL MTK USB Drivers 2014" ili nešto drugo?

Hvala i pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: florjan. 29.06.2014. u 10:50.
florjan je offline  
Staro 29.06.2014., 11:17   #9426
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
malo je ot, ali samo malo: zanima me preporuka nekih kineskih zvucnika za mobitel, moze BT, a ne mora, samo da je zvuk relativno dobar i da su relativno mali
Fatal je offline  
Staro 29.06.2014., 11:23   #9427
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
U vezi Huaweija I Jiayua - ponuda
jeftinih dvojezgrenih mobitela u Kini je
gotovo nikakva. Izgleda da im je standard
bolji od naseg....
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.06.2014., 11:53   #9428
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor florjan Pregled postova
Hvala na pomoći, probati ću sutra navedeni postupak, što se tiće podataka jasno mi je da se sve briše, samo se nadam da nekaj ne zeznem i ne dobim jednu lijepu bijelu ciglu , ako negdje zapnem javim se opet

Ag008 imam mali problem, ne radi link sa driverima ima gdje drugdje za skinuti
da li su to možda "ALL MTK USB Drivers 2014" ili nešto drugo?

Hvala i pozdrav
Evo, ja sam uploadao isti file s mog računala, samo pokreni install.bat i staviti će sve potrebne drivere na računalo

Inače sam se ja dosta mučio s driverima za svog inew-a, ni oni s mobitela, ni dosta njih s weba mi nisu uključivali preloader koji je potreban za flashtools dok nisam našao ovaj "autoinstalacijski" paket.
__________________
.
Ag008 je offline  
Staro 29.06.2014., 13:29   #9429
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ima li smisla uzeti sada Hongmi, ili da idem na nesto drugo? Velicina ekrana do 4.7", a ako mora, moze i 5".
Imajte na umu da je https://www.smartson.hr/25627_xenon_c452 999kn, pa ne znam koliko ima smisla naruciti nesto iz Kine za tu lovu ako nije puuuuno bolje.
WraGG je offline  
Staro 29.06.2014., 15:54   #9430
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Mobiteli s takvim (i sličnim) čipsetom su već zastarjeli modeli i u Kini ćeš ih teško naći, a ako ih i nađeš cijena im ne pada (kao i većini kineskih mobitela).
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 29.06.2014., 23:04   #9431
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
evo da potvrdim da je i Lenovo A850 imun na ovu "=" poruku, sad mi je jos drazi :-D
Wuchko je offline  
Staro 29.06.2014., 23:16   #9432
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Evo nam i nasljednika Inewa V3 pod imenom iNew V8

__________________
brodjo je offline  
Staro 29.06.2014., 23:49   #9433
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Znači, kinez kopira kineza...

Izgleda isti Oppi N1.
gin.tonic je offline  
Staro 30.06.2014., 00:20   #9434
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
Znači, kinez kopira kineza...

Izgleda isti Oppi N1.
Od tih kopija treba bježat ko vrag od tamjana. Još se ni s ovim regularnim modelom nisu baš iskazali. A bome ni cijena nije nešto primamljiva, 250$ za to. Nadam se da se ne bude previše ljudi zaletilo i uzelo to.
bg_4_l je offline  
Staro 30.06.2014., 12:03   #9435
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ajde ne budite lijeni i popunite malo ANKETU iz prve poruke u ovoj temi...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 30.06.2014., 12:30   #9436
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
ispunio za trenutni Jiayu F1, makar nebu još dugo kod mene,
čim mi dođe Ampe A605 ovaj tjedan, prosljeđujem ga kćeri
dak0001 je offline  
Staro 30.06.2014., 12:35   #9437
razorinc
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Croatia
Postovi: 59
Ispunio i ja... Prodan Jiayu g3s, naručen Neo m1 i sad razmišljam još naručit Jiayu g4s ili imate neku bolju preporuku?
Što se tiče banggooda, nikad više od njih ne uzimam ništa, preračunata g@mad...
razorinc je offline  
Staro 30.06.2014., 12:43   #9438
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Ne kužim kak vam se da više zahebavati sa tim stranicama tipa Pandawill ili BBBaaanngggoooddd. Preko AliExpressa je duplo bolje kupovati. Prije svega jer ti likovi tamo žive od feedbacka a i imaju hrpu kazni koje mogu dobiti ako nije sve u redu. Briga ovoga na Pandawillu kakav će ti mob doći bitno da je on digo lovu. Ionako već ima mali milijun negativnih komentara za valjda svaku od tih stranica.
tommyman1507 je offline  
Staro 30.06.2014., 13:29   #9439
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Narucio Jiayu G5S i G4C sa iz Italije pa javim dojmove kad stignu.
__________________
Matta je offline  
Staro 30.06.2014., 13:46   #9440
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Ne kužim kak vam se da više zahebavati sa tim stranicama tipa Pandawill ili BBBaaanngggoooddd. Preko AliExpressa je duplo bolje kupovati. Prije svega jer ti likovi tamo žive od feedbacka a i imaju hrpu kazni koje mogu dobiti ako nije sve u redu. Briga ovoga na Pandawillu kakav će ti mob doći bitno da je on digo lovu. Ionako već ima mali milijun negativnih komentara za valjda svaku od tih stranica.
Nije problem u startu, ali što kad rikne kasnije u garanciji, feedback si odavno dao, garanciju ti daje seller, a ne Ali, kakvi su po tom pitanju prodavači tamo?
Bilo bi zanimljivo vidjeti iskustva s utjerivanjem garancija kasnije.
c-shadow je offline  
Staro 30.06.2014., 14:05   #9441
tommyman1507
Premium
Moj komp
 
tommyman1507's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 416
Pa za garanciju nemam pojma iskreno ali sada kada su uveli ovo sa privremenim izvozom nije me ni briga nešto posebno jer bi prije bacio mob ili ga probao prodati pokvarenog nego plaćao još 400-500kn troška sve skupa. Na Aliu imaš 60 dana garanciju za razliku od PayPala 45 pa etu i tu dobiješ barem ta dva tjedna više. Ako ti ne pošalje prodavač mob u roku 10 dana od kupovine dobiva kaznu do Alia jer prodaje ono što nema na lageru. Tako da ona sranja kao na Pandawillu i Bangu "PLEASE WAIT 4-5 DAYS MORE" ( to se nekada dogodi 3-4 puta zaredom pa ti mob ne pošalju i po 3-4 tjedna od plaćanja ) nećeš doživit na Aliu. Uzeo sam dva moba tamo od različitih prodavača i oba su poletila iz Singapura za HR unutar dva dana od plaćanja. To mislim da ni jedna od ovih stranica tako brzo šalje. I kada ti proradi tracking onda stoji 5-6 dana ona obavijest da je primljena informacija ili što već pa nakon 8-9 krene prema HR. Ako budem kojim slučajem uzimao ponovno kakvog kineza nema šanse da naručujem preko stranica. Ali mislim da i nema neke velike šanse da uopće i uzmem opet kakvog kineza.
tommyman1507 je offline  
Staro 30.06.2014., 14:30   #9442
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Ajde ne budite lijeni i popunite malo ANKETU iz prve poruke u ovoj temi...
Borami ste dobri, 23 unosa jutros
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 30.06.2014., 14:32   #9443
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor tommyman1507 Pregled postova
Pa za garanciju nemam pojma iskreno ali sada kada su uveli ovo sa privremenim izvozom nije me ni briga nešto posebno jer bi prije bacio mob ili ga probao prodati pokvarenog nego plaćao još 400-500kn troška sve skupa. Na Aliu imaš 60 dana garanciju za razliku od PayPala 45 pa etu i tu dobiješ barem ta dva tjedna više. Ako ti ne pošalje prodavač mob u roku 10 dana od kupovine dobiva kaznu do Alia jer prodaje ono što nema na lageru. Tako da ona sranja kao na Pandawillu i Bangu "PLEASE WAIT 4-5 DAYS MORE" ( to se nekada dogodi 3-4 puta zaredom pa ti mob ne pošalju i po 3-4 tjedna od plaćanja ) nećeš doživit na Aliu. Uzeo sam dva moba tamo od različitih prodavača i oba su poletila iz Singapura za HR unutar dva dana od plaćanja. To mislim da ni jedna od ovih stranica tako brzo šalje. I kada ti proradi tracking onda stoji 5-6 dana ona obavijest da je primljena informacija ili što već pa nakon 8-9 krene prema HR. Ako budem kojim slučajem uzimao ponovno kakvog kineza nema šanse da naručujem preko stranica. Ali mislim da i nema neke velike šanse da uopće i uzmem opet kakvog kineza.
Što se mene tiče, priča s kinezima je skoro završena :-)
Moja iskustva s Alijem (manje vrijedne stvari, pretežno oprema za mob) je da šalju vrlo brzo, sve je došlo u pristojnom roku, neki čak i singpostom po defaultu (za što ide doplata u nekim dućanima). Od reklamacija imao sam samo jednu, lik mi prodao izgleda fake foliju za ekran, tražena je prozirna, došla mat, a na slici natpis na kineskom, šifra proizvoda i dizajn nije se poklapalo sa slikom na stranici proizvođača (xiaomi). Jbt, sve na čemu piše xiaomi se izggleda danas krivotvori. Prijavio case i poslao slike, drugi dan odobren refund i to je prošlo u kratkom roku. Prodavač nije bio neki anonimus, nego imao dobar feedback. Makar nikad ne znaš, pogledaj samo koliko ih je kupilo fake mobač tamo, dobro vjerojatno ljudi nisu pazili i uzeli od neprovjerenih sellera.


Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Borami ste dobri, 23 unosa jutros
Daj nam šansu, ima nas i koji radimo neki klinac prijepodne, a ne visimo po forumu :-)
c-shadow je offline  
Staro 30.06.2014., 15:30   #9444
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Bilo bi dobro da vladosch napravi izvjesce sa ove ankete, da vidimo koje marke/modeli su najpopularniji. S tim da bi trebalo uzet u obzir koliko je anketa ispunjeno u tipa zadnjih 3-4-5 mjeseci a koliko krajem prosle godine...
__________________
prileee je offline  
Staro 30.06.2014., 16:03   #9445
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Preksutra na Pandinom HH-u su Xiaomi sluške po 8/11$
http://www.pandawill.com/original-xi...lk-p88022.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 30.06.2014., 20:23   #9446
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Ajde ne budite lijeni i popunite malo ANKETU iz prve poruke u ovoj temi...
Ne mogu odolit a da ne ne dam još jedan komentar
Više podataka je ubačeno danas nego u posljednjih 8 mjeseci.
Kako ste samo vrijedni kad vas se malo potakne

Ako me Lovrec ne preduhitri mogao bi izbacit i nekakvu statistiku, kako je već spomenuo prilee...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 30.06.2014., 20:47   #9447
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Nazalost jedino kreator ankete ima pristup da napravi reze sa pitama i grafovima, tako da cekamo lovreca....
__________________
prileee je offline  
Staro 30.06.2014., 20:50   #9448
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
Aj ljudi triba mi brz odgovor, sta je najbolje za 120 dolara? Jel uopće ima ista bolje od thl t5s?
pokra89 je offline  
Staro 30.06.2014., 22:33   #9449
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
Jiayu g2f.. Bez obzira kaj je za današnje "standarde" mali..
__________________
umjetna inteligencija ne može se mjeriti sa ljudskom glupošću
darmarH je offline  
Staro 30.06.2014., 23:47   #9450
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Preksutra na Pandinom HH-u su Xiaomi sluške po 8/11$
http://www.pandawill.com/original-xi...lk-p88022.html
to su one hvaljene pistols ili je ovo neka druga verzija?
reboot je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na