Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.06.2019., 14:22   #3151
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
ajme koji hejt intelaša (i self-hating amdovaca) koji se drže ko pijani plota single thread performansi naclockanih k procesora na z pločama (oboje cjenovna premija)
.
Nitko se ne drzi single core performansi vec pricamo da sa overklokom rastu sveukupne performanse, hoces single core hoces multi core
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:26   #3152
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
To uopce nije ni bitno niti ista predstavlja. Imas 9900kf i 8086 koji koliko znam imaju stock jako blizu max kloka.

I celeron na 100ghz bi razmetao bilo koji 8core, tako da su krajnji taktovi ononkaj se gleda pa uspoređuje spram konkurencije
Kad bi postojala tehnologija za tako nešto onda bi postojao i neki 8-core na bar 66GHz
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2019., 14:28   #3153
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Nitko se ne drzi single core performansi vec pricamo da sa overklokom rastu sveukupne performanse, hoces single core hoces multi core

Stvaraš navrativ koji tebi odgovara, a ne gledaš stvarne testove.

Vrlo je jednostavno, kad se mjeri famozni single core, npr Cinebench R15, onda se sve mjeri na stocku, bez clockanja. Guru 3d još dodatno clocka procesor koji testira, ali samo da vidi kako se ponaša u odnosu na stock frekvenciju, a ne protiv drugih procesora.

Kad se mjeri IPC, onda se frekvencije svih procesora normaliziraju, npr na 3500 mhz.

https://www.guru3d.com/articles_page..._review,9.html

Celeron na 100 Ghz, kakav argument
sti je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:29   #3154
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Kad bi postojala tehnologija za tako nešto onda bi postojao i neki 8-core na bar 66GHz
Ne kuzis poantu, nema veze
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:33   #3155
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
iza dobrog konja prašina se diže

najbolje mi je kada dodje zdrava konkurencija kako se pocnu izvlaciti, osmišljavati i natezati određeni podaci odnosno pristup nacinu mjerenja

ajde i ipc definicija od nekih kolega je vrijednost koja nema konstantu nego ovisi o clocku, a ne o app za koji se koristi
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:37   #3156
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Ovaj Bugovac je našao novi način mjerenja - "sveukupne performanse".

Treba kontaktirati Guru 3d, TPU i takve sajtove i reci im da umjesto 30ak testova po procesoru koje trenutno rade, samo clockaju svakog do ibera i izbace zajednički test koji će se zvati "sveukupne performanse".

Bugovac i Trpi će napisati kod.
sti je online   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:37   #3157
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Stvaraš navrativ koji tebi odgovara, a ne gledaš stvarne testove.

Vrlo je jednostavno, kad se mjeri famozni single core, npr Cinebench R15, onda se sve mjeri na stocku, bez clockanja. Guru 3d još dodatno clocka procesor koji testira, ali samo da vidi kako se ponaša u odnosu na stock frekvenciju, a ne protiv drugih procesora.

Kad se mjeri IPC, onda se frekvencije svih procesora normaliziraju, npr na 3500 mhz.

https://www.guru3d.com/articles_page..._review,9.html
Pa jasno kod dan, ipc razlike se mjere na istim taktovima, ali nitko o tome ne prica nego o ukupnim performansama koje dobijes klokanjem ovisno koliko kojeg mozes klokati.

Nebi se bunio da novi intel procesori imaju 10% manji ipc ali da se klokaju na 8.5GHz
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:39   #3158
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ti prvi si prije par tjedana pisao kako Oc procesora nema smisla, a sad odjednom mjerenje ipc-a na stock taktu nema smisla. Očito nema onda kad tebi odgovara. Evo tvoj quote:



Izgubim volju za raspravu s tobom kad si ovako nedosljedan. IPC mjeri na stock taktu, ajmo se držati toga, nitko ne spori da se Inteli klokaju ko blesavi.
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Očito ne kužiš što znači IPC
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Poštedi me očitih stvari.


Ti nisi ni spominjao ipc, nego je trpi. Rekao je da je sb imao "krajnje moguć ipc performans", što samo po sebi nema smisla pošto je ipc isti i na 3.3 ghz i na 4.7 ghz.


ma bravo hajmo po rjecniku tocne definicije ipc-a. ok izrazavat cu se krajnje moguc konkretni single core perfomans, bolje? ipc mada pojam postoji valjda od kad je procesora tek sada je postao razvikani termin amd lobista sto strogo gledaju identican clock vs clock, valjda tjeseci se sto imaju sirote krajnje frekvencije

to ono kao da usporedujes dva motora u automobilu jedan 200ks @ 6000rpm i tu je blokada dok drugi takoder 200ks @6000rpm ali blokada tek na 7000rpm gdje razvija 240ks, i sad izmisle termin konj po snazi (KPS) i obmanjuju kako je ovaj prvi ista stvar, e pa nije bato

overclock ugl da slabo se isplati za gayming za sto vecina ovdje koristimo ovih parsto mhz sto dobijamo na novim procesorima ali kad mozes dobiti +1.5ghz kao u doba zlatnog intela se svakako isplati
  Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:39   #3159
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Pa jasno kod dan, ipc razlike se mjere na istim taktovima, ali nitko o tome ne prica nego o ukupnim performansama koje dobijes klokanjem ovisno koliko kojeg mozes klokati.

Nebi se bunio da novi intel procesori imaju 10% manji ipc ali da se klokaju na 8.5GHz
ja se ne bi bunio da imam LN 24/7 i da ga mogu bezbrižno koristiti kao zracni hladnjak
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:42   #3160
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Ovaj Bugovac je našao novi način mjerenja - "sveukupne performanse".

Treba kontaktirati Guru 3d, TPU i takve sajtove i reci im da umjesto 30ak testova po procesoru koje trenutno rade, samo clockaju svakog do ibera i izbace zajednički test koji će se zvati "sveukupne performanse".

Bugovac i Trpi će napisati kod.
Da preformuliram da se ne mucis puno.

Recimo da slazes komp za posao, bitna ti je brzina obavljanja posla jer vrijeme=novac. Imas u ponudi dva proca iz razlicitih tabora, jedan ima ipc 15% veci ali se kloka manje za 1.5ghz, drugi je kontra i zbog tih 1.5ghz vise cak i sa manjim ipcom nadjacava prvog.
U vidu posla svakako ces uzeti procesor koji ce prije obaviti zadatak.

Nadam se da je sad jasno.
High_End je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.06.2019., 14:45   #3161
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Da preformuliram da se ne mucis puno.

Recimo da slazes komp za posao, bitna ti je brzina obavljanja posla jer vrijeme=novac. Imas u ponudi dva proca iz razlicitih tabora, jedan ima ipc 15% veci ali se kloka manje za 1.5ghz, drugi je kontra i zbog tih 1.5ghz vise cak i sa manjim ipcom nadjacava prvog.
U vidu posla svakako ces uzeti procesor koji ce prije obaviti zadatak.

Nadam se da je sad jasno.
ako vec pucas na dektop platformu za obavljanje posla, onda ces uzeto 2x platforme sa r7 1700/2700 za cijenu jedne i9 9900k platforme i dobiti xyz puta više obavljenog posla u jedinici vremena

ako pucas na hedt platofrmu....mislim da uopce nije vrijedno rasprave sto je bolje za uzeti
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:53   #3162
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
ako vec pucas na dektop platformu za obavljanje posla, onda ces uzeto 2x platforme sa r7 1700/2700 za cijenu jedne i9 9900k platforme i dobiti xyz puta više obavljenog posla u jedinici vremena

ako pucas na hedt platofrmu....mislim da uopce nije vrijedno rasprave sto je bolje za uzeti
Ne pricam u kontekstu ni intela ni amd u smislu da neciju stranu branim, ukazujem kako se gledaju i mjere performanse.

Jel tako tesko skuzit poantu?

Edit

Racunaj da su cijene iste, lakse ces shvatit
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:55   #3163
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
ma bravo hajmo po rjecniku tocne definicije ipc-a. ok izrazavat cu se krajnje moguc konkretni single core perfomans, bolje? ipc mada pojam postoji valjda od kad je procesora tek sada je postao razvikani termin amd lobista sto strogo gledaju identican clock vs clock, valjda tjeseci se sto imaju sirote krajnje frekvencije

to ono kao da usporedujes dva motora u automobilu jedan 200ks @ 6000rpm i tu je blokada dok drugi takoder 200ks @6000rpm ali blokada tek na 7000rpm gdje razvija 240ks, i sad izmisle termin konj po snazi (KPS) i obmanjuju kako je ovaj prvi ista stvar, e pa nije bato
ipc se više uzima kao mjera napredka između različitih generacija istog procesora. Naravno da nema previše smisla između različitih arhitektura s obzirom na različite taktove na kojima mogu raditi.

Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
overclock ugl da slabo se isplati za gayming za sto vecina ovdje koristimo ovih parsto mhz sto dobijamo na novim procesorima ali kad mozes dobiti +1.5ghz kao u doba zlatnog intela se svakako isplati
doba zlatnog intela, tj ono doba kad je ipc rastao punih par % između generacija i kad se štampalo četverojezgraše jednu cijelu deceniju. Ajd sva sreća da je i to završilo dolaskom konkurencije pa smo dobili bolje cijene, više jezgri i performansi )
nub je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 14:56   #3164
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Da preformuliram da se ne mucis puno.

Recimo da slazes komp za posao, bitna ti je brzina obavljanja posla jer vrijeme=novac. Imas u ponudi dva proca iz razlicitih tabora, jedan ima ipc 15% veci ali se kloka manje za 1.5ghz, drugi je kontra i zbog tih 1.5ghz vise cak i sa manjim ipcom nadjacava prvog.
U vidu posla svakako ces uzeti procesor koji ce prije obaviti zadatak.

Nadam se da je sad jasno.
Kod slaganja kompa za posao sigurno ne bi preskočio cijenu i softver kojega bi trebao vrtiti.
Mogu dati primjer za 3D (CPU-rendering) ili razne simulacije (fluida, požara itd.) ... trenutno ništa iz Intelove ponude nije vrijedno ni unosa u Excel tablicu.

Još bolje ako softver zna i mrežno podijeliti posao, pa onda dolazi u obzir i Gigijev prijedlog.

Da okončamo ovaj offtopic ... to je bila poanta, ukupne performanse ?
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:02   #3165
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Kod slaganja kompa za posao sigurno ne bi preskočio cijenu i softver kojega bi trebao vrtiti.
Mogu dati primjer za 3D (CPU-rendering) ili razne simulacije (fluida, požara itd.) ... trenutno ništa iz Intelove ponude nije vrijedno ni unosa u Excel tablicu.

Još bolje ako softver zna i mrežno podijeliti posao, pa onda dolazi u obzir i Gigijev prijedlog.

Da okončamo ovaj offtopic ... to je bila poanta, ukupne performanse ?
Tako je, ukupne performanse, sve ostalo na stranu. Rasprava je krenula oko toga kako se gleda koji je proc jaci, sada je i pojasnjeno, tko indalje ima problema neka ni ne pokusava shvatiti ocito je prekomleksno za njega.

Edit

Cijenu i ostalo zanemari, gledamo samo sa strane performansi o cemu i pricamo cijelo vrijeme, znaci proc jedan vs proc dva

Inace, konfa sa 9900k je oko 9000kn a sa r7 1700 6200kn, nemozes sloziti dvije za cijenu jednog nikako
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:03   #3166
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ne pricam u kontekstu ni intela ni amd u smislu da neciju stranu branim, ukazujem kako se gledaju i mjere performanse.

Jel tako tesko skuzit poantu?

Edit

Racunaj da su cijene iste, lakse ces shvatit
Odi u neku ozbiljnu firmu, i ozbiljnim glasom ih pitaj koliko su overclockali procesore...ako može, snimi video da vidimo što kažu
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:06   #3167
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ne pricam u kontekstu ni intela ni amd u smislu da neciju stranu branim, ukazujem kako se gledaju i mjere performanse.

Jel tako tesko skuzit poantu?

kazem ti obmanjeni su ipc-om, manite se ipc-a kad se ionako odnosi i koristi u kontekstu snage pojedinih jezgri razlicitih procesora a sto gotovo uopce nema smisla definicijskim nacinom ipc-a obzirom na dijametralno razlicite bilo stock bilo krajnje taktove razlicitih procesora, koristite stock ili krajnje moguc single core perfomance pojedinog procesora

Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
to je bila poanta, ukupne performanse ?
naravno
  Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:07   #3168
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nije offtopic, fina rasprava bez vređanja

Mene jedna stvar zanima? Odakle +1.5GHz razlike za Intel? Tko to drži 9900K ili 9700K na 5.5~5.8 GHz ako uzmemo u obzir da most recent Ryzeni u kućnoj radinosti postižu 4.0~4.3GHz. Ajde čak i da olakšamo teoretičarima i stavimo 1st gen Ryzen sa svojih 3.9GHz kao nekakav max kućne radinosti, opet, gdje je tu 5.4GHz na lntelima?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:07   #3169
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Odi u neku ozbiljnu firmu, i ozbiljnim glasom ih pitaj koliko su overclockali procesore...ako može, snimi video da vidimo što kažu
Nebitno je za koga je, poanta je kako se gleda koji je proc jaci, amen.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:07   #3170
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
kazem ti obmanjeni su ipc-om, manite se ipc-a kad se ionako odnosi i koristi u kontekstu snage pojedinih jezgri razlicitih procesora a sto gotovo uopce nema smisla obzirom na dijametralno razlicite bilo stock bilo krajnje taktove razlicitih procesora, koristite stock ili krajnje moguc single core perfomance pojedinog procesora



naravno
Ne kužim, pa ti si prvi s tim počeo?

Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Nebitno je za koga je, poanta je kako se gleda koji je proc jaci, amen.


Itekako je bitno, misliš da će neko u serverskoj farmi sa 100 procesora riskirati da mu render posao od 100 sati pukne nakon
90 sati jer se proc zblesirao zbog OC-a? Neće, nego će ako mu je sustav spor, kupiti još 100 procesora

Zadnje izmijenjeno od: segregator. 17.06.2019. u 15:12.
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:09   #3171
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Nije offtopic, fina rasprava bez vređanja

Mene jedna stvar zanima? Odakle +1.5GHz razlike za Intel? Tko to drži 9900K ili 9700K na 5.5~5.8 GHz ako uzmemo u obzir da most recent Ryzeni u kućnoj radinosti postižu 4.0~4.3GHz. Ajde čak i da olakšamo teoretičarima i stavimo 1st gen Ryzen sa svojih 3.9GHz kao nekakav max kućne radinosti, opet, gdje je tu 5.4GHz?

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ma to je hipotetski stavljeno da se ekipa manje mozga
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:11   #3172
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 669
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova


Tako je, ukupne performanse, sve ostalo na stranu.

...

Inace, konfa sa 9900k je oko 9000kn a sa r7 1700 6200kn, nemozes sloziti dvije za cijenu jednog nikako
Inače ovisi o namjeni ... za neki render-slave ti je dovoljna bezvezna grafička i mali SSD za OS. Razlika u procesorima je 3.000 Kn a 9900K sigurno nije duplo jači - do the math
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:11   #3173
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ne kužim, pa ti si prvi s tim počeo?





Itekako je bitno, misliš da će neko u serverskoj farmi sa 100 procesora riskirati da mu render posao od 100 sati pukne nakon
90 sati jer se proc tblesirao zbog OC-a? Neće, nego će ako mu je sustav spor, kupiti još 100 procesora
Ok znaci poglavlje o mjerenju performansi smo zavrsili, sada pretpostavljam krecemo o financijskoj isplativosti?
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:13   #3174
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Ma to je hipotetski stavljeno da se ekipa manje mozga
Ajde da se držimo činjenica, a ne hipoteza zdravije je za raspravu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:15   #3175
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ajde da se držimo činjenica, a ne hipoteza zdravije je za raspravu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Da ne spominjemo da bi 1GHz bilo i dalje pretjerano, ali još jednostavnije za računanje, ali eto...fanboys

jednostavno se nije mogao suzdržati
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:20   #3176
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ne kužim, pa ti si prvi s tim počeo?
pa da sa ciljem istaknuti koliko je ipc zapravo minoran nevazan termin bez previse smisla obzirom ne uzima krajnje radne taktove razlicitih procesora, mislim ono staviti tablicu usporedbi procesora na 3.5ghz sto je jednom overclock, drugom stock, trecem downclock i to koristiti za argumentaciju ("evo ga, presisali intel") i diviti se wow amd so nice
  Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:22   #3177
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor High_End Pregled postova

Inace, konfa sa 9900k je oko 9000kn a sa r7 1700 6200kn, nemozes sloziti dvije za cijenu jednog nikako
mozes mozes, i to ne sa shit plocom za ryzena


4835 kn
ryzen 7 1700
asus prime x370
2x8gb ram
2tb hdd
gpu gf 710(ryzen nema igpu)
kuciste srot naviatech
fortron hexa 400W
neki lg 20 inch monitor


5850kn
intel 9900k
asus prime z390
jos treba nadodati hladnjak i prelazi se 6t kn a nisi slozi konfu, ostatak ostaje isti

ugl moze se 2x r7 za cijenu 1x i9 9900k
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:25   #3178
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
pa da sa ciljem istaknuti koliko je ipc zapravo minoran nevazan termin bez previse smisla obzirom ne uzima krajnje radne taktove razlicitih procesora, mislim ono staviti tablicu usporedbi procesora na 3.5ghz sto je jednom overclock, drugom stock, trecem downclock i to koristiti za argumentaciju ("evo ga, presisali intel") i diviti se wow amd so nice
Pa AMD za istu cijenu daje duplo više jezgri, čemu onda uopće ono tvoje spominjanje dostizanja intelovog IPC-a od strane 10 godina novijih AMD-a...kad su ih brojem jezgri ostavili u prašini, pa samim tim i performansama, bez obzira koliko naclockao taj tvoj Sandy Bridge
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:25   #3179
High_End
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 100
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ajde da se držimo činjenica, a ne hipoteza zdravije je za raspravu.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ok, stavi 1ghz, opet je ovaj na 1ghz vise jaci.
High_End je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2019., 15:27   #3180
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Odi u neku ozbiljnu firmu, i ozbiljnim glasom ih pitaj koliko su overclockali procesore...ako može, snimi video da vidimo što kažu


E bas to, ni Robin Hood nebi bolje pogodio...

Citiraj:
Autor High_End Pregled postova
Nitko se ne drzi single core performansi vec pricamo da sa overklokom rastu sveukupne performanse, hoces single core hoces multi core
Ma jeli ? Bio to Intel ili AMD ako je OC za sve jezgre ispod max turbo clocka za jednu ili dvije jezgre, perfomanse u single core-u ce biti manje !
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na