Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2019., 10:48   #391
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor markec2102 Pregled postova
Pozdrav svima!

Jučer sam postao ponosni vlasnik Xiaomi M365 romobila. Kupljen u Mikronisu za 3199kn...

Uglavnom ga koristim od doma do posla i natrag u Zagrebu. Relacija Gajevo (Jarun) - Cvjetni trg.

Iskreno, nisam puno uspoređivao romobile jer sam baš zaglupljeni fan Xiaomia (imam RN6, Mi band 3, 2 selfie sticka, power bank, pa čak i Viomi termosicu ) pa je logično bilo da uzmem i romobil, a ako izbace i automobil, vjerojatno će i on ući u uži izbor

Prva vožnja danas do posla je prošla bez problema iako sam u podsvjesti cijelo vrijeme razmišljao kako će mi negdje putem puknuti guma.

Vidim da se dosta piše o CST gumama i zračnicama... Novi sam u ovome svemu pa baš nisam upućen gdje i što uzeti, pa ako može netko staviti link gdje kupiti gume i zračnice bio bih zahvalan.

Koliko sam shvatio po vašim postovima, poslije pucanja guma najveća mana mu je stup upravljača, pa sam htio uzeti one gumice, ako je potrebno i onaj jači "zub" ili ima neko drugo rješenje za taj problem. Kod onih gumica nudi mi 3 debljine (0,8/1,2/1,5mm) pa ako je netko uzimao, koju debljinu bi bilo najbolje uzeti?

Hvala svima na pomoći
Bok,

Prvo čestitam na kupnji.
Trebaš si nabaviti još i Xiaomi tenisice kao ja.
Gume ne pucaju ništa više nego na biciklu. Ako paziš da se ne zaletiš u nogostup s prednjom gumom i ako paziš da ti je tlak na nekih 3-3.2 bar trebale bi izdržati 800-1000km ako je baš nešto fizički ne probuši. Meni su orginalne trajale cca. 1000km, pa sam onda zamijenio sa no name zračnicama koje su se raspale za cca. 100km i onda sam si naručio taj zadnji model CST vanjskih i zračnica i za sada 1000km odradile pa ćemo vidjeti do kada će trajati. Možeš ih naći na Ebay-u, Aliexpress itd. ako upišeš ''CST Upgraded tire'' a možeš i naći i na njuškalu koje ja prodajem a cijena je skoro pa ista kao na ebayu za komplet vanjska i unutarnja. Ja ti preporučam da ne mijenjaš ove koje imaš dok se ne probuše, samo provjeri tlak svaka 2 tjedna i trebale bi dosta dugo izdržati...a ako probušiš ja imam za odmah.

Ja sam si za stup upravljača kupio podloške za namještaj iz Bauhausa (kao na slici u prilogu) i super odrađuju posao...mislim da je paket od 4 kom cca. 20kn i to je sve što će ti trebati da ne bacaš novce na te 3d modele jer nema potrebe. Taj zub će ti kad tad puknuti...meni ja na 800km ali sva sreća dok sam se sporo vozio pa se nisam razbio ali da je bilo na punoj brzini mislim da bi se poprilično razbio jer ti se sam sklopi upravljač prema tebi...moja preporuka je da si naručiš taj jači npr. sa vilda.lt i onda si bez brige. Ono što trebaš redovno raditi je da tu kukicu podesiš kada osjetiš da ima malo više lufta tj. da ti se upravljač ljulja naprijed nazad malo više nego bi trebao...imaš hrpu videa na youtube kako se to radi.
Osim toga jedino što bi ti još preporučio je držač zadnjeg blatobrana jer blatobran dosta radi gore dole i onda znaju popucati žice od zadnje lampe i sam blatobran pukne da dijelu gdje su šarafi. To isto imaš na vilda shopu i ako to sve staviš nemaš nikakve brige...ja sam trenutno na 2100km i od kada sam to sve zamijenio nikakavih problema ni brige nemam.

Ako imaš još nekih nedoumica slobodno pitaj.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20190114_112859.jpg‎
Views:	738
Size:	22.5 kB
ID:	20978   Click image for larger version

Name:	20190114_112919.jpg‎
Views:	786
Size:	36.2 kB
ID:	20979  
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 14:13   #392
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Je li netko probao tubeless na ovim romobilima?
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2019., 14:34   #393
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
Je li netko probao tubeless na ovim romobilima?
Nisam, ali sam po forumima dosta čitao i našao ekipu koji su to napravili i neki su zadovoljni a neki ne jer im se gubi dosta zraka jer guma nije napravljena za tubeless pa ostanu bez 0.5 - 0.8 bar tjedno jer im ne brtvi dobro uz felgu...bar tih nekoliko tako piše. A opet ako naletiš na nešto što će se zabosti u gumu će je isto izbušiti kao i ako imaš zračnicu. Iz mog iskustva a tako i dosta ljudi piše treba držati tlak na oko 3-3.5 bar s obzirom na kilažu, izbjegavati zabijanje u nogostupe i zračnice (kvalitetne npr CST a ne neke no name koje se raspadnu za 100-tinjak km) mogu izdržati cca. 800-1000km...vidio sam neke koji su napravili i po 1500km i onda im se jednostavno zračnica potrošila od trenja od unutarnju gumu. Naravno tu ne računam ako je nešto fizički probuši ali bar po ZG su nogostupi dosta čisti pa nema baš puno toga što se može zabiti i probušiti gumu.
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 15:31   #394
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nemam iskustva s romobilima, ali čini mi se da bi te malo masivnije vanjske gume mogle bez problema biti kao tubeless jer čak i tamo gdje pušta, uliješ sealant, recimo 1dcl po gumi i onda ti on zabrtvi sve pore di zrak izlazi.

Naravno, gubi se možda malo tlaka svakih tjedan, dva ali opet to nije problem dopumpati po potrebi.
Ukoliko ti komadić stakla, brukva ili vida probije gumu onda će se zakrpiti uglavnom ili bar držati dok ne dođeš kući dok kod klasične zračnice nema pomoći.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2019., 15:51   #395
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Bok,

Prvo čestitam na kupnji.
Hvala!

Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Trebaš si nabaviti još i Xiaomi tenisice kao ja.
Već duže ih gledam ih na gearbestu po 28$ i blizu sam da ih uzmem... Jedino što obuću uvijek prvo želim isprobat prije nego što kupim, a ne znam da li ih ima gdje za isprobati u ZG

Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Gume ne pucaju ništa više nego na biciklu. Ako paziš da se ne zaletiš u nogostup s prednjom gumom i ako paziš da ti je tlak na nekih 3-3.2 bar trebale bi izdržati 800-1000km ako je baš nešto fizički ne probuši. Meni su orginalne trajale cca. 1000km, pa sam onda zamijenio sa no name zračnicama koje su se raspale za cca. 100km i onda sam si naručio taj zadnji model CST vanjskih i zračnica i za sada 1000km odradile pa ćemo vidjeti do kada će trajati. Možeš ih naći na Ebay-u, Aliexpress itd. ako upišeš ''CST Upgraded tire'' a možeš i naći i na njuškalu koje ja prodajem a cijena je skoro pa ista kao na ebayu za komplet vanjska i unutarnja. Ja ti preporučam da ne mijenjaš ove koje imaš dok se ne probuše, samo provjeri tlak svaka 2 tjedna i trebale bi dosta dugo izdržati...a ako probušiš ja imam za odmah.

Ja sam si za stup upravljača kupio podloške za namještaj iz Bauhausa (kao na slici u prilogu) i super odrađuju posao...mislim da je paket od 4 kom cca. 20kn i to je sve što će ti trebati da ne bacaš novce na te 3d modele jer nema potrebe. Taj zub će ti kad tad puknuti...meni ja na 800km ali sva sreća dok sam se sporo vozio pa se nisam razbio ali da je bilo na punoj brzini mislim da bi se poprilično razbio jer ti se sam sklopi upravljač prema tebi...moja preporuka je da si naručiš taj jači npr. sa vilda.lt i onda si bez brige. Ono što trebaš redovno raditi je da tu kukicu podesiš kada osjetiš da ima malo više lufta tj. da ti se upravljač ljulja naprijed nazad malo više nego bi trebao...imaš hrpu videa na youtube kako se to radi.
Osim toga jedino što bi ti još preporučio je držač zadnjeg blatobrana jer blatobran dosta radi gore dole i onda znaju popucati žice od zadnje lampe i sam blatobran pukne da dijelu gdje su šarafi. To isto imaš na vilda shopu i ako to sve staviš nemaš nikakve brige...ja sam trenutno na 2100km i od kada sam to sve zamijenio nikakavih problema ni brige nemam.

Ako imaš još nekih nedoumica slobodno pitaj.
Hvala na iscrpnom odgovoru... Da, možda bolje preventivno djelovat pa uzet taj skuplji zub (kad ću ga već ionako morat uzet kad tad). Što se guma tiče, dobio sam još dvije dodatne sa romobilom pa kad ih probušim ćemo se dogovarat za kupovinu ovih CST
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 16:00   #396
Ikosla
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Split
Postovi: 3
Pozz
Pročitao sam od prvog do zadnjeg posta i super je tema.
Živim u Splitu i moje pitanje je ima li smisla kupiti Xiaomi romobil?
Split ima poprilično uzbrdica, ja imam 90kg(idem na djetu i spustit ću se na 85kg ) i 180cm.


Molio bih pomoć i preporuku oko kupnje romobila ako uopće postoji romobil za grad pun uzbrdica kao Split.


Hvala
Ikosla je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 15:15   #397
Darkokhan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Da li netko ima Kugoo S1? Kakva su iskustva?
Također da li je netko kupovao na dobi.hr i kakva su iskustva? Nadam se da narudžba ne ide iz vana nego iz nekog njihovog skladišta da me nebi carina maltretirala i sl
https://dobi.hr/collections/zabava-i...l-metalik-sivi
Darkokhan je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 15:35   #398
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Ikosla Pregled postova
Pozz
Pročitao sam od prvog do zadnjeg posta i super je tema.
Živim u Splitu i moje pitanje je ima li smisla kupiti Xiaomi romobil?
Split ima poprilično uzbrdica, ja imam 90kg(idem na djetu i spustit ću se na 85kg ) i 180cm.


Molio bih pomoć i preporuku oko kupnje romobila ako uopće postoji romobil za grad pun uzbrdica kao Split.


Hvala
Ja sam sličnih "gabarita" i po Zagrebu na uzbrdicama* bez zaleta se jedva može popeti.

*podvožnjak miramarska, vukovarska kod vodovoda,...
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 19:32   #399
Ikosla
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Ja sam sličnih "gabarita" i po Zagrebu na uzbrdicama* bez zaleta se jedva može popeti.

*podvožnjak miramarska, vukovarska kod vodovoda,...
Hvala na odgovoru.
Šteta a tako sam mislio kupiti taj romobil, a dali ovo čudo može na uzbrdice pez pedaliranja?
https://www.svijet-medija.hr/art/ele...cha-crni/86423
Ikosla je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 23:19   #400
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Možda bi ti tu najbolji izbor bio S1 jer ima jači motor od m365 (350 vs 250W) i bateriju.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.04.2019., 14:08   #401
markec2102
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Nakon par dana vožnje samo da javim da sam baš oduševljen romobilom. Zapravo sam shvatio da je najbolje pronaći dobru rutu za vožnju jer se zbilja svaka grba jako osjeti (u usporedbi s biciklom).

Malo sam bacio pogled na gume i rezervne gume koje dolaze u paketu s romobilom i primjetio sam na vanjskim i zračnicama oznaku CST, pa pretpostavljam da nove serije dolaze sa tim boljim gumama.

Naručio sam onaj "zub" sa stranice Vilda.lt. Piše na stranici da je upgradeana verzija i da se nemora zabijati klin sa čekićem unutra... Vidjet ćemo kad stigne pa ću javit kako se ugrađuje.

Nisam imao priliku potrošiti bateriju do kraja, ali ovako odokativnom metodom mogu reći da na mojoj ruti baterija može izdržati nekih 20-22km (sa mojih 92kg)
markec2102 je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2019., 21:17   #402
mathas
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Split
Postovi: 0
Oduševljenje!

Pozz is Splita! Da javim svoja iskustva nakon par dana (cca 30km).

Totalno oduševljenje, imam 104kg i nevjerojatno je kako romobil vuče moje sexy tijelo,to je cudo.

Uglavnom, iznenaden snagom koju pruza, ocekivao sam puno manje. Naravno snaga opada kako i baterija, osjeti se ispod 25%, sto je i normalno.
Brzina od 25km/h je vise nego dovoljna i zabavna, ne planiram stavljati jaci firmware.

Pošto su mi gume (CST, dosle sa njim) na cca 4,18bara osjeti se svaka veca grba ili rupa, nije ugodno ali bitno je samo naci dobru rutu po gradu. Uzbrdice rjesava dobro, barem u mome slucaju, vozim se dijelog grada blize moru. Gust je proci cijelu obalu.

Sa sada jedini problem koji imam je da se malo rasklimao preklopni spoj, stavio sam neke tanke spužve i zategnuo, sada je odlicno, ali bojim se da ce onaj klin puknuti zbog grube voznje tu i tamo,pa cu naruciti onaj klin sa Vilda.lt stranice, pa javim dojmove, ne bi trebalo biti tesko zamjeniti. Takoder imam dojam kako mi je taj klin malo zakrivljen udesno, jos nisam otkrio kako to nastimati.

Kupio sam neki posebni WD-40 (zeleni ako se ne varam) za podmazivanje kotača, super djeluje. Malo sam zategnuo kočnicu i planiram staviti vruceg ljepila na spoj od stop svjetla da ne struze po gumi. I savjetovao bi da uzmete produzni ventil za prednju gumu jer na pumpama necete moci koristiti pumpu za zrak na prednjem ventilu jer je prekratak tj. ventil je zavucen radi motora.

Sve ostalo je top,prezadovoljan sam, ispalo me cca 2500kn (na pretplatu) jer mi je A1 skinuo 300kn sa pretplate (24x115kn = 2760kn) jer su me mentalno izgnjavili dok ga nisam dobio, plus dobio sam bijeli umjesto crnog ali ne zalim, sve je vrh!

Ako netko sa romobilom ima zelju prikljuciti se voznjama od žnjana do marjana i popit pivicu usput, neka se javi
mathas je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 09:03   #403
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Pozdrav,

Mislim da si malo prepumpao gume, stavi si prednju na 3.6 a stražnju na 3.8 i biti će ti malo udobnije a i dalje dovoljno napumpano.
Od Vilde je odlična ta kukica za preklop...ja sam si zamijenio i kod zamjene vratio orginalni klin umjesto onog koji je došao od njega. Imaš puno video na youtube-u za izmjenu pa si pogledaj prije izmjene. Ako imaš odgovarajući alat trebalo bi ići bez problema.

CST su na svim M365 samo nisam siguran da li su na ovim novijima te ''pojačane'' ili su iste kao i na starima, ali meni su ''stare'' orginalne izdržale cca. 1000km pa bih rekao da su dobre, ali ove novije koje se sada mogu kupiti jesu nešto deblje zračnice a vanjske gume su malo mekše (bolje držanje na podlozi) i isto nešto malo deblje. Ali mislim da nema apsolutno nikakve potreba naručivati dok ne potrošiš te koje imaš.

Uživaj.
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 14:57   #404
Ikosla
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Split
Postovi: 3
Citiraj:
Autor mathas Pregled postova
Pozz is Splita! Da javim svoja iskustva nakon par dana (cca 30km).

Totalno oduševljenje, imam 104kg i nevjerojatno je kako romobil vuče moje sexy tijelo,to je cudo.

Uglavnom, iznenaden snagom koju pruza, ocekivao sam puno manje. Naravno snaga opada kako i baterija, osjeti se ispod 25%, sto je i normalno.
Brzina od 25km/h je vise nego dovoljna i zabavna, ne planiram stavljati jaci firmware.

Pošto su mi gume (CST, dosle sa njim) na cca 4,18bara osjeti se svaka veca grba ili rupa, nije ugodno ali bitno je samo naci dobru rutu po gradu. Uzbrdice rjesava dobro, barem u mome slucaju, vozim se dijelog grada blize moru. Gust je proci cijelu obalu.

Sa sada jedini problem koji imam je da se malo rasklimao preklopni spoj, stavio sam neke tanke spužve i zategnuo, sada je odlicno, ali bojim se da ce onaj klin puknuti zbog grube voznje tu i tamo,pa cu naruciti onaj klin sa Vilda.lt stranice, pa javim dojmove, ne bi trebalo biti tesko zamjeniti. Takoder imam dojam kako mi je taj klin malo zakrivljen udesno, jos nisam otkrio kako to nastimati.

Kupio sam neki posebni WD-40 (zeleni ako se ne varam) za podmazivanje kotača, super djeluje. Malo sam zategnuo kočnicu i planiram staviti vruceg ljepila na spoj od stop svjetla da ne struze po gumi. I savjetovao bi da uzmete produzni ventil za prednju gumu jer na pumpama necete moci koristiti pumpu za zrak na prednjem ventilu jer je prekratak tj. ventil je zavucen radi motora.

Sve ostalo je top,prezadovoljan sam, ispalo me cca 2500kn (na pretplatu) jer mi je A1 skinuo 300kn sa pretplate (24x115kn = 2760kn) jer su me mentalno izgnjavili dok ga nisam dobio, plus dobio sam bijeli umjesto crnog ali ne zalim, sve je vrh!

Ako netko sa romobilom ima zelju prikljuciti se voznjama od žnjana do marjana i popit pivicu usput, neka se javi
Koji si romobil kupio?
Ja sam iz Splita i volio bih kupiti jedan romobil al da znam što kupujem
Ikosla je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 12:45   #405
mathas
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Ikosla Pregled postova
Koji si romobil kupio?
Ja sam iz Splita i volio bih kupiti jedan romobil al da znam što kupujem
Xiaomi m365 bijeli (nije bilo crne), uzeo preko A1
mathas je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2019., 13:17   #406
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Je li to preko a1 još funkcionira?
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 11:35   #407
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Mislite da će doći uskoro u naše dućane Xiaomi M365 PRO?
Na aliexpresu se prodaje ekran za M365 običnu verziju, samo nisam našao upute i je li to jednostavno odraditi
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2019., 13:28   #408
zackoj
Premium
Moj komp
 
zackoj's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Da sam sebe quotam.
Malo sam zujo netom i naletio na ruski site na kojem je ekipa podijelila source code i kako to sve spojiti.

Tako da sam si narucio potrebne dijelove i napokon je sve stiglo pa sam danas uspio to sloziti.


Jos sad samo to sve ukomponirat na romobil.
Nac neki drugi nacin osim da si 3D printam dijelove jer nemam printer.

Primarno sam to slozio da mogu vidjet stanje baterije i koliko sam prosao. Brzina me bas i ne zanima.

Kada sve to slozim na romobil napravim test voznju pa javim kako sve sljaka.

Ukupno me sve ispalo oko 70ak kuna.

Može neki link na ruski site?
Hvala
__________________
jedan je GAZDA F1. Michael never give up, never surrender !!!
zackoj je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 10:20   #409
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ja imam do posla 1km uzbrdice cca 7-8% a doma se vraćam istom tom nizbrdicom. Kugoo S1 mi se ne čini najbolji izbor radi kočenja po toj nizbrdici. Koliku bi brzinu imao sa m365 po uzbrdici?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 16:06   #410
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor Ag008 Pregled postova
Ja imam do posla 1km uzbrdice cca 7-8% a doma se vraćam istom tom nizbrdicom. Kugoo S1 mi se ne čini najbolji izbor radi kočenja po toj nizbrdici. Koliku bi brzinu imao sa m365 po uzbrdici?
12 km/h s obzirom na tvoju tezinu

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 08.04.2019., 21:21   #411
LeoZGB
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Pozdrav svima.

Danas sam narucio m365 preko smartus web shopa
Odmah sam narucio i one 3d print umetke i torbu za romobil ako dragi zetovci budu prigovarali za prijevoz busom.

Molim uputu sta jos trebam naruciti da imam na lageru kako bi bio na miru što se brzo trošećih dijelova tiče.

Koliko sam pročitao na ovih 14 stranica odma mi treba ona kuka za sklapanje i produžetak za pumpanje gume.

Šta je sa ostatkom mehanizma za sklapanje, stražnje žice je bolje štititi onom plastikom koja se kupi ili vruće ljepilo, kuka na koju se zvono zakači kada je sklopljen, ulazi li voda u dio sa baterijama?

Unaprijed zahvaljujem!
LeoZGB je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2019., 09:03   #412
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
Pozdrav svima,
od prije nekih 10-tak dana i ja sam ponosni vlasnik M365, zasad su iskustva vise nego pozitivna, dosad sam napravio nekih 60 km i meni je ova stvarcica super, pogotovo za grad kada moram nesto na brzinu obavit, a neda mi se sa autom u guzvu, planiram i sa njim na posao koji mi je udaljen nekih 13 km, samo cekam ljepo vrijeme.
Najveca dvoumica mi je bila izmedu 365 i 365 pro, no prevagnulo je to sto kada uzimam izvana dolazi u pitanje garancija, tako da sam uzeo kod nas i miran sam bar neko vrijeme ako nesto ode.
zainteresirao me je i Kugo S1, al odustao sam od njega najvise radi onih sklopivih rucki volana za koje sam citao da dosta vibriraju u voznji jel nisu fiksne, a i sama zavrsna obrada materijala mi se nije svidjela, kod Xiaomi to izgleda sve puno bolje
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 21:13   #413
LeoZGB
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Opet ja,

molim što više iskustava vožnje po kiši.

Smije li se?
Ulazi li voda u prostor gdje je baterija?
Gumb za paljenje, zaštititi ili nema potrebe?
Još nešto što sam zaboravio pitati?

Od ponedjeljka mi romobil postaje osnovno prijevozno sredstvo tako da su sve informacije jako dobrodošle.
LeoZGB je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2019., 22:09   #414
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Vidim ih redovito po kiši. Je li pametno, ne znam.

Nego, gdje s romobilom kad odete, recimo, u trgovinu? Ne može ga se samo tako vezati kao biciklu vani. Ili može?
the.elles.d je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 01:44   #415
stops
Premium
Moj komp
 
stops's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 341
Vidio sam puno slika na netu gdje ljudima pliva dolje sve u vodi nakon kise, naravno ne sad svima i ne uvijek ali eto, isto tako se preporuca i zastititi gumb od kise.
stops je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 14:56   #416
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137









Čovjek iz Sesveta ( Zagreb - Gornji Vugrovec) izradio karbonski e bajk.

Planira proizvest 50 komada

Bajk se može doč isprobat ..


klikni na sliku za detalje




kontakt : http://www.autodesign-meglaj.hr/auto-dizajn-meglaj.html

Grozdan Meglaj
Matije Gupca 21 ,Vugrovec Donji
10360 Sesvete - Zagreb



gsm1: +385 91 3011 706

gsm2: +385 91 7231 149

tel/fax: +385 1 2044 551


Probna vožnja elektro bicikla

Ukoliko ste zainteresirani za probnu vožnju, kontaktirajte nas na gsm1 ili na e-mail: bikeride@autodesign-meglaj.hr



http://www.autodesign-meglaj.hr/thun...ctro-bike.html
-->
http://www.autodesign-meglaj.hr/thun...ctro-bike.html


Miljama bolje od Rimčevog novog Greyp G6 ( E bajka) koji ide samo do 45 km/h










Čovjek iz Sesveta ( Zagreb - Gornji Vugrovec) izradio karbonski e bajk.

Planira proizvest 50 komada

Bajk se može doč isprobat ..


klikni na sliku za detalje




kontakt : http://www.autodesign-meglaj.hr/auto-dizajn-meglaj.html

Grozdan Meglaj
Matije Gupca 21 ,Vugrovec Donji
10360 Sesvete - Zagreb



gsm1: +385 91 3011 706

gsm2: +385 91 7231 149

tel/fax: +385 1 2044 551


Probna vožnja elektro bicikla

Ukoliko ste zainteresirani za probnu vožnju, kontaktirajte nas na gsm1 ili na e-mail: bikeride@autodesign-meglaj.hr



http://www.autodesign-meglaj.hr/thun...ctro-bike.html
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 13.04.2019. u 15:35.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2019., 15:38   #417
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor zackoj Pregled postova
Može neki link na ruski site?
Hvala
Malo kasnim
https://electro.club/forum/elektrosa...yaokata&page=1

Tu ima sve objasnjeno kako se spaja i source code
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 00:45   #418
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
grejp i rimac i thunder i slični prolaze samo u nerazvijenim ili zaostalim zemljama. u nizozemskoj ili danskojnpr to ne prolazi. ako te uhvati na bic. stazi dobit ćeš kaznu. ako te uhvati na cesti isto.
kod nas nema zakona koji kači takvu vrstu vozila pa prolazi.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 10:02   #419
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Pa el. romobili i bickli koji se spominju u ovoj temi kod nas spadaju u kategoriju mopeda.

Dakle potrebna je AM kategorija, kaciga, registracija, osiguranje...
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2019., 12:27   #420
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ako ide preko 1000w onda da
am kateorija
dadoremix je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na