Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.08.2008., 22:43   #421
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
prilikom spajanja maxtv-a slucajno sam otkrio uzrok problema..
promjenio sam country (ne jezik nego bas drzavu) u auto setup-u sa uk na germany i teletext proradio
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 11:55   #422
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Zapelo mi je za oko ova dva lcd-a,Philips 32 PFL 5403D ili Sony KDL-32V4500...Ovo je zadnja cijena do koje bi išel iznad toga,teško...Ukoliko postoji nekaj slično/isto al za manje love,recite....Navodno philips ima bolju sliku naspram sonya,sony pak ima mpeg4...Uglavnom gledalo bi se sve živo a uskoro možda i ubodem ps3 i udri...Može vaše mišljenje,savjet?

http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp...izori&c=C20107
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2008., 13:04   #423
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Zapelo mi je za oko ova dva lcd-a,Philips 32 PFL 5403D ili Sony KDL-32V4500...Ovo je zadnja cijena do koje bi išel iznad toga,teško...Ukoliko postoji nekaj slično/isto al za manje love,recite....Navodno philips ima bolju sliku naspram sonya,sony pak ima mpeg4...Uglavnom gledalo bi se sve živo a uskoro možda i ubodem ps3 i udri...Može vaše mišljenje,savjet?

http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp...izori&c=C20107
po pitanju tv.a ako mislis 32v4500 pogledaj si 32W4000 ako se ne varam ima cak je i full hd i ima mpeg 4 dekoder tako da mislim da je bolje dodat 1500kn a ako bas nemas love vise od 6000 onda bolje phillips mislim i ja da on ima bolju sliku... ali bolje ustedi jos koju kn i imaj full hd sa bolesno dobrom slikom....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 13:26   #424
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Full hd me ne zanima,i ovo je zadnja granica što se tiće cijene do koje idem,tak da....a i ovaj 32v4500 isto ima mpeg4...Ak ima ko lcd od ova dva navedena slobodno malo dojmove iznesite..Ma na vagi sam sony ima mpeg4 a philips valda bolji prikaz analognog signala,e sad....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 16:04   #425
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
ak oces bolji prikaz analogije uzmi plazmu, a ak hoces uloziti u buducnost uzmi sony-a. jer mpeg4 solo kosta cca 2000kn....
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 16:18   #426
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Ja si također gledam i razmišljam o nekoj plazmi/LCDu.
Veličina koja bi mi bila dovoljna je max do 70cm, najviše bi gledao telku na njoj preko DVB-Ta i filmove sa DVDa. Analogija 0 bodova.
Uz to pod obavezno bi htio spojit plazmu/LCD sa kompom, a izgleda da bi morao preko HDMIja, jel sa tim sve ok il na nešto moram pazit?
Cijena mi nije toliko bitna ali ne bi htio dat tisuću kn više za jedva zamjetno bolju sliku.
Na koje telkače da se orjentiram, plazme ili LCDe?
Još da dodam, mislim uzet nešto što će dosta dugo trajat i koristit se tako da...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 16:24   #427
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ja si također gledam i razmišljam o nekoj plazmi/LCDu.
Veličina koja bi mi bila dovoljna je max do 70cm, najviše bi gledao telku na njoj preko DVB-Ta i filmove sa DVDa. Analogija 0 bodova.
Uz to pod obavezno bi htio spojit plazmu/LCD sa kompom, a izgleda da bi morao preko HDMIja, jel sa tim sve ok il na nešto moram pazit?
Cijena mi nije toliko bitna ali ne bi htio dat tisuću kn više za jedva zamjetno bolju sliku.
Na koje telkače da se orjentiram, plazme ili LCDe?
Još da dodam, mislim uzet nešto što će dosta dugo trajat i koristit se tako da...
plazmu imaš najmanju od 94cm,tak da ti jedino ostaje LCD u tom slučaju 66cm ili najbolje ako možeš 82cm makar si rekao 70cm max,ali ako stane onda svakako bolje 82cm jer je jako mala razlika u cijeni.e sad od tih svakako pogledaj Philipsa imaju sasvim pristojne LCD TVove.

82cm iliti 32''
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020164
66cm iliti 26''
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=4020280
Domy ima taj model dolje pa ga pitaj za detaljnije ali to ti je neki best buy,svakako idi na 82cm ako možeš
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 16:33   #428
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,316
Niš od 82 jer mi je prevelika, dosta bi bio blizu pa zato inače bi samo nju i gledao...

Bacajte preporuke za te 26''
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 23:10   #429
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
ak oces bolji prikaz analogije uzmi plazmu, a ak hoces uloziti u buducnost uzmi sony-a. jer mpeg4 solo kosta cca 2000kn....
za tri godine kad svi programi budu u HD-u (a ne jedan u promu ili par na maxtv-u) onda će taj mpeg4 tuner koštat 100kn...bolje PV80 za 6 somova (za sada)...pa onda za 3 godine će biti fullHD LCD-a (ili pak OLED) za 7 keki koji će ubijat ove današnje najjače modele od 12 tkuna....osim toga fullhd ima smisla ako se gleda na nekom velikom ekranu i onda se može prići bliže...neku veliku razliku između običnog i fullhd nećete skužit na 3,5 m s kolko većina hrvata gleda TV manji od 46"...blu ray filmovi se danas u videoteci mogu zbrajat na prste a proći će jako puno vremena dok ih ne bude kao DVD-a....da ne pričam da na netu možeš skinuti bilo koji film u divixu dok blu ray (i to komprimiranih!) ima puno manje i treba ti pun kua vremena da skineš jedan film jer zauzimaju više gigi...nadalje, ako si ljubitelj sporta onda ti je plazma puno bolji izbor jer čak i jako skupi 100 hercni LCD-i imaju problema sa prikazom dinamičnih scena (pogotovo nogomet, vaterpolo negledljiv)...LCD je bolji samo i samo u segmentu PS3 igrica i malo bolji za gledanje fullHD (blu ray) filmova iako će i jedan blu ray film izgledati odlično čak i na hd ready plazmi....tim više jer nisu svi blu ray (kod nas) na 1080 već na 720....da ne velim da navečer kad nas je većina doma (radimo kaj ne?) i gledamo TV - plazma bolja jer ne blješti kao LCD, nema nabrijanu svjetlinu, nema onak umjetne boje....zato je LCD nešto bolji kad se film gleda po danu za jakog svjetla (al tko to radi?)...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2008., 23:50   #430
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
ma fučkaš analogiju pored ugrađenog dvb-a,ja uopće nema namještenu analogoju a niti ne gledam z1,otv i slično.po meni hd-materjal izgleda odlično na svim hd telkama, otiđi u neki centar vidićeš ako puštaju da je na svim prijemnicima slika odlična.zvonac uzmi si sony sa ugrađenim mpg-4 dekoderom,moj lcd ga ima,odlična stvar.inaće nemam nikakvih problema ili smetnji na slici prilikom sporta a kamoli da bi bilo negledljivo.koliko vidim po netu a i kupljenim vrhunskim hi fi časopisima sa svim mogučim recenzijama i testovima i ocjenama trenutno sony kotira najbolje od svih i uglavnom dobiva najbolje ocjene pa mogu reći da je trenutno najača marka.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2008., 01:12   #431
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma sony all the way - but not in my house
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 01:26   #432
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ma fučkaš analogiju pored ugrađenog dvb-a,ja uopće nema namještenu analogoju a niti ne gledam z1,otv i slično.po meni hd-materjal izgleda odlično na svim hd telkama, otiđi u neki centar vidićeš ako puštaju da je na svim prijemnicima slika odlična.zvonac uzmi si sony sa ugrađenim mpg-4 dekoderom,moj lcd ga ima,odlična stvar.inaće nemam nikakvih problema ili smetnji na slici prilikom sporta a kamoli da bi bilo negledljivo.koliko vidim po netu a i kupljenim vrhunskim hi fi časopisima sa svim mogučim recenzijama i testovima i ocjenama trenutno sony kotira najbolje od svih i uglavnom dobiva najbolje ocjene pa mogu reći da je trenutno najača marka.
Mozes li mi legendo dati linkove da vidim gdje to Sony kotira najbolje? Svaki laik zna da su Pionner i Panasonic ispred Sony-a u svakom pogledu.
LCD jeste domena Sony-a ali gledajuci overall Plasme su ispred LCD-ova. Kako kvalitetom slike tako velicinom i ono najvaznije cijenom.

http://reviews.cnet.com/best-hdtvs-overall/

http://www.hdtvtest.co.uk/
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 01:52   #433
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Hm inače plazmu nisam uzimal u obzir pošto mi je 94cm onak,preveliko,zato mi je lcd taman 82cm pošto gledam s daljine 2.5-3m max.Što se tiće sony 32V4500 je krcat opcijama pa on mi je i zapao za oko,navodno bi to bio neki best buy od lcd-a,razuvjerite meMada bi mi više odgovaralo da se jave oni ko imaju iskustva sa navedenima,pošto večina nas iznese subjektivne dojmove...Ak imate kojeg favorita a da je cifra do 5700 i da kolje ova dva lcd-a samo recite...
@dugixy1 kaj veliš,koju telku imaš ti?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 03:41   #434
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Da, u pravu si, pricam od 37" pa navise. Dobar ti je taj V4500, kao sto su i rekli pogledaj i w seriju.
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 10:49   #435
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Ak se ne varam w serija je skuplja od v serije
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 17:59   #436
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ma fučkaš analogiju pored ugrađenog dvb-a,ja uopće nema namještenu analogoju a niti ne gledam z1,otv i slično.po meni hd-materjal izgleda odlično na svim hd telkama, otiđi u neki centar vidićeš ako puštaju da je na svim prijemnicima slika odlična.zvonac uzmi si sony sa ugrađenim mpg-4 dekoderom,moj lcd ga ima,odlična stvar.inaće nemam nikakvih problema ili smetnji na slici prilikom sporta a kamoli da bi bilo negledljivo.koliko vidim po netu a i kupljenim vrhunskim hi fi časopisima sa svim mogučim recenzijama i testovima i ocjenama trenutno sony kotira najbolje od svih i uglavnom dobiva najbolje ocjene pa mogu reći da je trenutno najača marka.
pa kod nas DVBt ide s kompresijom, i to ne malom, tako da je često analogno i bolje rješenje (pogotovo ak je pozicija dobra, nova antena, nove instalacije)....s druge strane HDTV će kod nas zaživjeti tek za 3 godine (ako!) a tada će na tržištu za 10 somova biti perverzija od LCD-a ili pak OLED-a..do tada jedan 37PV80 od 5900 kn će biti i više nego dobar..pa i za HD...
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 18:57   #437
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Upravo tako
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 19:21   #438
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Mozes li mi legendo dati linkove da vidim gdje to Sony kotira najbolje? Svaki laik zna da su Pionner i Panasonic ispred Sony-a u svakom pogledu.
LCD jeste domena Sony-a ali gledajuci overall Plasme su ispred LCD-ova. Kako kvalitetom slike tako velicinom i ono najvaznije cijenom.

http://reviews.cnet.com/best-hdtvs-overall/

http://www.hdtvtest.co.uk/
po meni iskreno svi ti top modeli su izvrsni,nemam nekog favorita,sony volim oduvjek ali doma imam i druge marke tv-a,tako da tu nisam ograničen, i sami smo dvoumili prilikom kupovine između panasonica, pioneera...niti sam neki stručnjak ali sam ovisnik i perfekcionista u tehnici i ćesto kupujem kao i moja familija,najbinije mi je ono što imam,vidim i čujem, to se svodi kao na aute ,netko voli bmw,mercedes,audi.
prvi lcd mi je već bio full hd, sony 40w2000 po meni fenemonealan lcd,tko got mi je došao ostao je fasciniran slikom,zbilja nešto posebno,sad imam 46w4000 također mrak od tv jedino zbog veličine ekrana mogu reći da mi je malo bolji bio 40w2000 ali samo zemaljski kanali,hd,dvd i dr nemam rijeći,samo hd i skidam(upravo otvorenje olimpijade ).40w2000 u časopisu what hifi sound and vision(preko 10 eura- da se ne zaletite na kiosk) je tokom cijele prošle godine bio pobjednik u super testu i stavljen kao najbolji dodatak hi-and komponentama i sistemima,znaći kao najbolji tv uz najbolje svjetske audio i video sustave,i tako svaki mjesec,ove godine je u u super testu najboljim modelom proglašen sony 32w4000,znaći maksimalna ocjena je 5 zvijezdica koje imaju i neki drugi modeli(panasonic) ali na kraju stručnjaci izaberu 1 najbolji po velični ekrana a to je na vašu žalost SONY hehe,šalim se sony i panasonic su ove godine uz bok jedan drugome ALI panasonic pobjeduje u klasi 37 inca i42 inca sa plasmom a tu veličinu sony uopće nema tako da tamo gdje se SONY pojavi...zaključak donesite sami po netu ima svakakvih recenzija,ima i ono svako svoga konja hvali,ima onih što i gluposti pišu ali what hi fi sound and vision je jedan od najboljih ,najstručnijih i najozbiljnijih test časopisa ili stranica ako ne i najeminentniji.pioneer je vrhuska plasma,po meni preskupa ali skoro je nestala,morali su se udružiti sa panasonicom da nastave proizvodnju,po meni je trenutno u sjeni sony-a i panasonica.seriju sony w 4000 trenutno se smatra najboljom serijom sony LCD-a(a zovu je i plasma killer-om)

http://whathifi.com/BestBuys/

evo ovo me već umorilo,svi su dobri ali ja kao uvaženi kritičar proglašavam mog SONY-a najboljim hehe zato dećki plasme u oglasnike a ja ću vam pomoći da kupite pravi TV(ćitaj sony lcd).

ps

zvonac mislim da ti je sve jasno i nadam se da nemaš više pitanja,znaći pioneer kupuješ hehe,nemoj više ovakava pitanja,vidiš da svaki mjesec izlaze novi modeli(hiperprodukcija) tako da ovakvim prepucavanjima neće nikad biti kraja.

ps2

nemojte da vam moj stari sjedne za komp,biće jao nisam znao,ja imam 37 god ali on je stručnjak,od njega sam ovakvo znanje i ljubav za tehnikom nasljedio,

zato ljep pozdrav svima
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 20:16   #439
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
imam samsung plazmu staru 2 godine, u to vrijeme kostala ~10 000 kn, spojena je direktno na riblju kost, slika je presavrsena jedino kad se priblizi jako blizu nije bas nesto, max tv (spojen prek skarta) slika 5/5, dvd player quadro 933 (hdmi) 5/5 takoder, vidio sam stvarnu puno tih full hd lcda i svega toga i nijedan nema bolju sliku od ovog samsunga to garantiram. toliko od mene.
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2008., 20:54   #440
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
e da sad da ja nesto napisem sto sam vidio. Jer sam mjesecima trazio tv i nikako nac neki ok tv za pristojnu lovu. Dvojca lega mi imaju panasonic plasme jedan 42'' hd ready 1024x786 ako se ne varam i drugi full hd. Prva plasma je za analogni tv majka i zakon i to je to. Ali plasma nema ni DVB-T tuner u sebi a kamoli mpeg 4 i to je ono sto me dosta iznenadilo. Druga full hd 10k kn kosta isto nema dvb-t jos vise sam bio iznenaden. Iskreno analogija ide u antologiju DVB-t ce postat stand ili cak HDTV i onda ce svi ti koji imaju plasme u kupovinu novih tv.ova radi toga sto su u klincu. E da spomenem jos nesto kod spajanja plasme sa kompom slika je odvratna i ne mogu se otet dojmu da to ne bi nikad uzeo bas radi toga. Meni je to bilo najbitnije da je slika sa kompom super. E sad LCD sam po sebi ima mana pogotovo sa brzim pokretima i onda sam slucajno naletio na W seriju. Slika na tom LCD.u je da padnes na dupe. Super je slika i slazem se da u segmentu x264 filmova i full hd materijala je najbolja. Analogija je sranje ali tko ju danas jos i koristi?! jos 2 god pa je nema!!

Nazalost kod mene je pao izbor za malo manje skupljeg ali gotovo slicnog tv.a sa w serijom a to je 40v4000 razlika u slici je minimalna i jedino nema mpeg 4 dekoder i to je to....

Ja mislim da svatko od nas ne kupuje tv na 3 god do 5 nego na duzi period i naravno da mi je bitno da mi tv bude sto je moguce bolji i da ima na sebi vecinu stvari koje cu vec sad koristit a ne za 2god sto ce biti standard.
Pansonicove plazme bi bile bolje da imaju bar DVB-t na sebi al ovako su siromasne i jadne. Plazma je kralj analogije i nekako mi se cini da je plazma polako na zalasku zato su i veliki ekrani za tako malo para.

Tko nema pristup boljem tv.u od analogije onda plazma ako ima netko DVB-t ili cak max tv i to onda vise LCD. eto ljudofi toliko od mene.

Oprostite na toliko tekstu.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 00:17   #441
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Ludy Pregled postova
imam samsung plazmu staru 2 godine, u to vrijeme kostala ~10 000 kn, spojena je direktno na riblju kost, slika je presavrsena jedino kad se priblizi jako blizu nije bas nesto, max tv (spojen prek skarta) slika 5/5, dvd player quadro 933 (hdmi) 5/5 takoder, vidio sam stvarnu puno tih full hd lcda i svega toga i nijedan nema bolju sliku od ovog samsunga to garantiram. toliko od mene.
pa najbitnije od svega da si osobno zadovoljan,ja također da nisam rekao bi ili bi već odavno promjenio,jedino kad imaš dvb uopće nemoraš namještavati antenu ako ne gledaš analogno već prebaciš na digitalno i sve je super,nema antena malo ljevo pa desno i sl,i meni je na riblju kost spojen ali analogno nisam ni pokušao namjestiti kad sam i ovako prezadovoljan,imam 2 crt top modela doma,jedan je u moj sobi,vjeruj da mi je smješan kad dođem iz boravka gdje je lcd.

jurbas u biti doktor jurbas od danas tako govori prava mladež sony-a hehe
treba i meni podrška,vjerujem da si prezadovoljan sa lcd-om,meni je te velićine ekrana slika zbilja bila savršena,šteta što nemaš mpg4 decoder,je da nema baš puno da se gleda ali npr prvenstvo evrope u nogometu je bilo mrak,za olimpijadu su zeznuli,najavljivali su mjesecima da će ići u hd rezoluciji i ništa,i ja imam spojen komp na lcd kao drugi monitor putem dvi-hdmi kabla i slika samih windowsa je savršena.

evo skinulo mi se otvorenje olimpijade u hd, idem malo da uživam.

pozdrav
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 00:26   #442
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Citiraj:
Autor dugixy1 Pregled postova
ps

zvonac mislim da ti je sve jasno i nadam se da nemaš više pitanja,znaći pioneer kupuješ hehe,nemoj više ovakava pitanja,vidiš da svaki mjesec izlaze novi modeli(hiperprodukcija) tako da ovakvim prepucavanjima neće nikad biti kraja.



zato ljep pozdrav svima

A čuj i dalje postoji ekipa kaj ne voli sony
Nije da se prepucavam,al tražio sam mišljenje navedenih lcd-a....Pošto je stvarno izbor težak,a sve zbog toga kaj sam kak i večina financijski ograničen...Al opet mislim da se za tu cifru naći dobar lcd,pretpostavljam....
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 02:46   #443
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
iss jurbas, pobogu, nisi čuo za eksterne dvb-t receivere, mpeg2 mpeg4 i takve stvari... ???

ova trakavica nikako da završi
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 09:46   #444
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
iss jurbas, pobogu, nisi čuo za eksterne dvb-t receivere, mpeg2 mpeg4 i takve stvari... ???

ova trakavica nikako da završi
cuo sam a cemu jos jedna kutija kod tv.a kad mozes sve imat zapakirano u tv?! ako mi tv card ima dvb-t koja je stara 2god pa sunce mu valjd i tv koji datira od prosle god (jos gore od ove) moze to isto imat... mislim nije bas tako mal da to ne stane u njega.

Hehe cuj znas onu poznatu svako svog konja hvali a tu se upravo dogada to... nema tu nesto objektivnih misljenja
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 14:49   #445
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
zapravo ima jako puno objektivnih mišljenja, samo su neki gluhi na njih i tuku po svom.

ić kupovat inferiorniji ekran samo zato što ima u sebi dvbt receiver je smiješno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 15:01   #446
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
zapravo ima jako puno objektivnih mišljenja, samo su neki gluhi na njih i tuku po svom.

ić kupovat inferiorniji ekran samo zato što ima u sebi dvbt receiver je smiješno.
hehe pa nisam rekao da je to glavna stvar al kazem koje su razlike meni je najbitnije da slika sa kompa na tv.u izgleda sto bolje i u tom segmentu tv me nije razocarao.. samo kazem da je to prednost sto ima u sebi ima DVB-t tuner meni on ne treba na LCD sam zakacio maxtv i mirna bosna...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 22:52   #447
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Mozes li mi legendo dati linkove da vidim gdje to Sony kotira najbolje? Svaki laik zna da su Pionner i Panasonic ispred Sony-a u svakom pogledu.
LCD jeste domena Sony-a ali gledajuci overall Plasme su ispred LCD-ova. Kako kvalitetom slike tako velicinom i ono najvaznije cijenom.
plaSme nisu ispred lcd-ova tak da neznam di si to procitao. cijena fullhd plazme i lcd je cca par sto kn razlike.

kvaliteta slike analognog ili digitalnog zemaljskog programa je bolja na plazmama al je zato hd bolji na lcd-u.

i malo usporedjujes kruske i jabuke.. panasonica i pioneera sa sonyem...

inace gledam svaki dan pioneera panasnica i sonyevih 20 modela. i trenutacno bi sebi uzeo pv80 42" jer je za te pare tv onak uber alles. al da imam para sony w is a way to go.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 22:54   #448
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
inace gledam svaki dan pioneera panasnica i sonyevih 20 modela. i trenutacno bi sebi uzeo pv80 42" jer je za te pare tv onak uber alles. al da imam para sony w is a way to go.
A kakav je Pioneer?
morph je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 22:57   #449
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
jako dobar al definitivno neisplativ, bolja mu je slika cca 15-20% od panasonica al kosta duplo i jos malo sto definitivno neopravdava.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2008., 23:05   #450
morph
*
 
morph's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,530
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
jako dobar al definitivno neisplativ, bolja mu je slika cca 15-20% od panasonica al kosta duplo i jos malo sto definitivno neopravdava.
A u visoj kategoriji? Recimo Pioneerova LX5090 vs Sony 52w4000?
morph je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na