Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2003., 23:30   #1
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Win XP shutdown problem

Eto, cujen da sve vise ljudi ima frku sa gasenjem doticnog OS-a, hvala Bogu meni zasad sve super Izdas naredbu da se ugasi i on kao da se ugasio al ne, ceka li ga ceka, treba ga rucno ugasiti. Jel uopce izasao kakvi patch za ovaj problem, nisam ga uspio naci? Tnx
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2003., 23:59   #2
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Hmm imas hrpu patcheva na windows update.
Veky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.03.2003., 01:47   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Dosta ljudi zna sa nekim Tweak alatom uključiti da se očisti page file prilikom gašenja pa to zna poprilično odužiti gašenje windowsa. Ova moja SP1 instalacija stoji od 2002/09/30 i radi kako treba (ne radim mi add/remove programs u control panelu od prvog dana ali to i ovak i onak ne koristim).
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2003., 14:42   #4
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Hmm imas hrpu patcheva na windows update.

- Da, al nisan nasa rijesenje za XP, za W98 i ME ima patch. Ako naletis na kakvi patch, pliz, javi mi. Tnx
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2003., 16:39   #5
TDK
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 276
meni takodjer, stavim shut down a on mi resetira pa ga moram na gumb...
TDK je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2003., 19:05   #6
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
meni evo tek 2 dana WinXP na kompu i zasad ide sve ko med i mlijeko.mozda mi se jednom srusio(problem kod Battlefielda ).
Vidit cemo u buducnosti...
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2003., 22:51   #7
SKI
Member
 
SKI's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Šibenik
Postovi: 35
Neman pojma o ćemu govorite. Xp imam dugoooo i nikakvih problema nisam ima sa njime. Aj dobro osim sa instalacijom modema ali to sam rješia.
SKI je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2003., 23:28   #8
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Imam nula problema s WinXPom, jedino me zeza printer sto je paralelni i sve uspori dok printa.
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2003., 01:03   #9
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Originally posted by SKI
Neman pojma o ćemu govorite. Xp imam dugoooo i nikakvih problema nisam ima sa njime. Aj dobro osim sa instalacijom modema ali to sam rješia.
Ma ni ja neman frke nikakve a dugooo sam na xp-u, al neki moji poznanici imaju frku samo sa gasenjem. Pa ko ce to razumiti )
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2003., 13:29   #10
RippeR
Premium
 
RippeR's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Podgorica
Postovi: 68
Virty ljudi sto pricaju za pagefile su u pravu to je stvarno dug proces stekaj malo po podesavanjima naci ces brisanje pagea a ne ispraznjivanje page-a.


TDK u biosu imas jednu opciju APM ili slicno Advanced Power Menagement, neke ploce su radjene po starom tipu APM-a pa je potrebno ili iskljuciti ili ukljuciti APM u zavisnosti od ploce, ponekad ovaj proces ne radi sto znaci da ti je tip APM noviji, pa tada valjda prostom logikom, idete na auto power pc odnosno ima jedna opcija u biosu da on monitoruje tastaturu misa irq-ove com portove .... da bi upalio racunar, u svakom biosu ovo se zove drugacije, iskljuci sva monitorovanja ploce za bootovanje masine ono "DISABLE" i tvoji problemi ce nestati sa gasenjem. Ali napomena nemoj da se zeznes pa da iskljucujes automonitor clock, Frst bus, Extern bus, ili nesto tipa northbridge, southbridge, jer to nije za Wakeup racunara. I ne nalazi se u istoj grani opcija za WAKEUP PC.
__________________
I AM Dominating
RippeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.04.2003., 03:58   #11
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Donedavno sam i ja imao problema sa gašenjem, ali je moj frend (veliki znalac) to riješio jednostavno i brzo. Naime, jednostavno se spojio na internet (update), ubacio cd sa XP-om u komp i stvar se kroz neko vrijeme podesila (završila). iako se ne vidi što radi i što skida sa neta, nakon toga je sve normalno i radi bez frke.
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2003., 08:12   #12
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Pa kakav si ti to kompjuteraš, ako ti je frend (veliki znalac) namjestio to pred tvojim očima, a ti ne znaš ovdje ljudima pomoć???:confused:
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2003., 08:49   #13
CyberLord
Premium
 
CyberLord's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: 00
Postovi: 323
Da li netko uopće može ugasiti svoj komp. Odeš u Probleme i svaki 5. thread "Problem sa gašenjem", "Shutdown problem"...
Sada ću se dodirnuti nekompjuterske, ali provjerene metode - isčupaš kabel iz napajanja :clap: :clap:
__________________
Screew you guys, I'm going home!
CyberLord je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2003., 19:01   #14
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by CyberLord
Da li netko uopće može ugasiti svoj komp. Odeš u Probleme i svaki 5. thread "Problem sa gašenjem", "Shutdown problem"...
Sada ću se dodirnuti nekompjuterske, ali provjerene metode - isčupaš kabel iz napajanja :clap: :clap:
Izgleda da pola ljudi na formu fura servere 24/7/356 Niko niš ne gasi.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2003., 19:17   #15
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Moje mišljenje je da je dosta ljudi poprilično umišljeno i misli da je neka moda tweakat OS i onda pokopčaju i ukljuće kojekakve gluposti unutar Windowsa KOJE SU SA RAZLOGOM SKRIVENE baš radi takvih i onda se uvale u ovakve tipične probleme da se komp gasi mjesec dana ili se uopće neda ugasiti.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2003., 13:12   #16
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Originally posted by TDK
meni takodjer, stavim shut down a on mi resetira pa ga moram na gumb...
zato jer si uključio opciju fast shutdown ili tako nešto... ne sjećam se dobro jer sam imao taj problem prije godinu i pol kada sam prvi put instalirao XP, ali ima veze sa shutdown opcijama u tweak programima definitivno
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2003., 02:12   #17
Dechec
Premium
 
Dechec's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: umag
Postovi: 220
Očito je da neki ljudi ovdje neznaju ni dobro čitati (hrvatski) a ko´bajagai su neki veliki PC znalci.
Kako sam i napisao tako je to i bilo riješeno, bez nekog velikog pametovanja, znači cd u kantu i update i to je to. Kako se sve samo podešava i instalira, malo s cd-a, malo s neta nemože se vidjeti što se instalira i kako. Bilo kako bilo, ja sam makar probao Virty-u pomoči, što se za Lorda Clockan-a nebi moglo reči. jedino je našao za shodno baciti opasku na moj post, a sam nije ni probao pomoći rioješiti problem.
Nadam se da je problem riješen, bez obzira, bilo uz moju skromnu pomoč ili bez.
Bokac svima:burn:
Dechec je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2003., 10:02   #18
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
ali bitno da si ti svoje rekao....
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2003., 21:02   #19
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Originally posted by vsantek5
Očito je da neki ljudi ovdje neznaju ni dobro čitati (hrvatski) a ko´bajagai su neki veliki PC znalci.
Kako sam i napisao tako je to i bilo riješeno, bez nekog velikog pametovanja, znači cd u kantu i update i to je to. Kako se sve samo podešava i instalira, malo s cd-a, malo s neta nemože se vidjeti što se instalira i kako. Bilo kako bilo, ja sam makar probao Virty-u pomoči, što se za Lorda Clockan-a nebi moglo reči. jedino je našao za shodno baciti opasku na moj post, a sam nije ni probao pomoći rioješiti problem.
Nadam se da je problem riješen, bez obzira, bilo uz moju skromnu pomoč ili bez.
Bokac svima:burn:
- Zahvalan sam svima na pomoci, a problem je rijesen tako da je
instaliran SP1a, a dokle ce sve raditi kako triba, vidit ce mo )
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na