Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.03.2015., 00:59   #1
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Podloga za miša

Gledam i unazad 2 mjeseca nema teme o podlozi...

Dakle trazim podlogu (mouse pad) za novog Razera Deathadder Chrome (10.000 dpi, ali ga koristim na 600 dpi, i mislim ostati na tome), ali treba mi dobra podloga.

Namjena nije gaming (povremeno je) nego all around i photoshop, a volio bi da nije cloth. Preporuke dobrodosle, moze i cloth ali to mi nekako ne lezi posto sam 10 godina prakticki na plastici.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 02:52   #2
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Razer goliathus speed
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2015., 03:17   #3
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Goliathus je koliko citam cloth, a ja bi tvrdu podlogu koja se lako cisti. Dakle nesto naginjem Destructor 2 podlozi isto od Razer-a.... to je tvrda podloga koja pretpostavljam ima bolji "grip" tj. bolje hvata mikro pomake, kad u nekom grafickom alatu moram uhvatiti nesto na pixel, a opet da se igrati. I moze se oprati pod vodom
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2015., 10:43   #4
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Goliathus je koliko citam cloth, a ja bi tvrdu podlogu koja se lako cisti. Dakle nesto naginjem Destructor 2 podlozi isto od Razer-a.... to je tvrda podloga koja pretpostavljam ima bolji "grip" tj. bolje hvata mikro pomake, kad u nekom grafickom alatu moram uhvatiti nesto na pixel, a opet da se igrati. I moze se oprati pod vodom
Jednako dobro će i cloth hvatat "mikro" pomake.

Problem tvrdih podloga je što dosta brzo pojedu mišje "noge". Prednost je što se lako čiste, al nije problem ni oprat cloth. S druge strane cloth su ugodnije za rad.

Neke standardne cloth su razer goliathus (control verzija je super ako hočeš manji otpor kao na hardpadovima, speed standardno veći otpor) i steelseries qck.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2015., 19:27   #5
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,734
Narucio Razer Destructor 2... Tvrda je i dimenzijom mi odgovara. Do sad sam imao tvrdu podlogu pa zato tvrda, a ne cloth
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 16:48   #6
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 18:06   #7
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Goliathus je koliko citam cloth, a ja bi tvrdu podlogu koja se lako cisti. Dakle nesto naginjem Destructor 2 podlozi isto od Razer-a.... to je tvrda podloga koja pretpostavljam ima bolji "grip" tj. bolje hvata mikro pomake, kad u nekom grafickom alatu moram uhvatiti nesto na pixel, a opet da se igrati. I moze se oprati pod vodom
Pa ako ti trebaju mikro pomaci nekako mislim da ti je to lakše postići kvalitetnom cloth podlogom, a ne tvrdom i to jako brzom poput destructora..ali ti najbolje znaš šta ti odgovara
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 19:29   #8
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Video

Baš pogledao jučer i sada hoću isprobati jednu silikonsku, ali fakat ove koje su u ponudi su premalene.
Kad izbace barem 40×35, onda kupujem.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 20:34   #9
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Nadam se da mi autor teme i ostatak ekipe neće zamjeriti što se ubacujem, ali ne želim nepotrebno otvarati novu temu.

Do sad sam koristio jeftine vulgaris podloge, pa bih htio razriješiti neke nedoumice što me muče.

Ima li smisla kupovati podloge skuplje od 100 kn za nekoga poput mene koji nije profesionalni gamer već zaigram za gušt tu i tamo, a ostatak vremena se komp koristi za sve ostalo (multimedija, internet, cura za faks i tak to).

Igrao sam i na tim jeftinim podlogama i sa jeftinim miševima, pa vjerujem da bi neki miš za cca. 300 kn koliko planiram dati za njega + podloga od 100 kn za mene bila dobra kombinacija sa kojom bi bio zadovoljan.

Po preporukama sam vidio da je Razer Goliathus Small u tom rangu među boljima. Ima li još što do te cijene, a da je vrijedno razmotriti?
Eventualni minus kod Razera je veličina jer mi se nekako više sviđaju malo veće podloge, no naviknuo bih se i na ovo.

P.S Bezveze sam bacio oko i na ebay i ima dosta Razer podloga po povoljnim cijenama no pretpostavljam da su to fejk podloge. Čisto informativno: koliko bi se osjetila razlika između fejk podloge i originalnog Razera (uzevši u obzir da se radi o non-pro gamingu i gorenavedenom korištenju računala)
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2015., 21:05   #10
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
uzmi Sharkoon XL koji koliko vidim dosta ljudi tu koristi (uključujući mene). Probao sam Razer Goliathus i to je dosta spora podloga, a S veličina je dodatni minus jer za FPS-eve ti treba dosta mjesta, a i nekako je ugodnije radit na većoj podlozi bez stalnog podizanja miša. Znači, taj sharkoon ti je nekih 70ak kuna i za te novce je stvarno odlična podloga i vjerojatno ti ne treba ništa bolje od toga
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2015., 09:08   #11
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor doom206 Pregled postova
Nadam se da mi autor teme i ostatak ekipe neće zamjeriti što se ubacujem, ali ne želim nepotrebno otvarati novu temu.

Do sad sam koristio jeftine vulgaris podloge, pa bih htio razriješiti neke nedoumice što me muče.

Ima li smisla kupovati podloge skuplje od 100 kn za nekoga poput mene koji nije profesionalni gamer već zaigram za gušt tu i tamo, a ostatak vremena se komp koristi za sve ostalo (multimedija, internet, cura za faks i tak to).

Igrao sam i na tim jeftinim podlogama i sa jeftinim miševima, pa vjerujem da bi neki miš za cca. 300 kn koliko planiram dati za njega + podloga od 100 kn za mene bila dobra kombinacija sa kojom bi bio zadovoljan.

Po preporukama sam vidio da je Razer Goliathus Small u tom rangu među boljima. Ima li još što do te cijene, a da je vrijedno razmotriti?
Eventualni minus kod Razera je veličina jer mi se nekako više sviđaju malo veće podloge, no naviknuo bih se i na ovo.

P.S Bezveze sam bacio oko i na ebay i ima dosta Razer podloga po povoljnim cijenama no pretpostavljam da su to fejk podloge. Čisto informativno: koliko bi se osjetila razlika između fejk podloge i originalnog Razera (uzevši u obzir da se radi o non-pro gamingu i gorenavedenom korištenju računala)
Naravno da ti ne treba nešto skupo, a i najčešće ne postoji neka stvarna razlika, već marketinški hajp i "gamer" oznaka. Jedina stvar na koju se treba pazit je da je ta "spužva" ispod gumenasta da ne kliže po stolu.

Pošten miš se svakako da nabavit za 200-300 kn, a od podloga je sharkoon xl 1337 Gaming Mat vjerojatno best buy, jer za relativno male pare (70kn) dobiješ ogromnu podlogu. Al opet, ako ne koristiš neki uber niski sens, možda ti neće bit ni potrebna tolka podloga. Za iste pare imaš i steelseries qck standardne veličine. Po meni je glavni nedostatak tih podloga mali profil (2mm), ali naspram tvrdog stola ili tvrde podloge je to ipak bolje

A one razer podloge s ebaya su fake. Ne mora značit da su išta lošije, al opet, mislim da se ne isplati naspram qck i sharkoon xl.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 10:09   #12
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236

Zadnje izmijenjeno od: Bodisson. 09.04.2015. u 10:27.
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 10:19   #13
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Najbolja podloga koju sam do sada koristio. Brza, precizna, nevjerojatna. Doduše, za neke stvari malko premala...



Nažalost, već je pri kraju radnog vijeka. Bacit ću oko na predloženi Sharkoon XL...

A mogao bih baš i novog miša nabaviti. Nešto za malo manju šaku, trećina vremena igranje, ostalo piskaranje i surfanje. Dell miš je davno ispustio dušu.



Sada se koristi neki korejski krbljovrt
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 11:01   #14
preX
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Imaš logitechov g100s, najjeftiniji gamerski model, a nije loš (i manjih gabarita je)
preX je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 11:05   #15
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
baš gledam zamijenit goliathus speed za novi, već 2 godine ga imam, al ova nova verzija je zelena i odbojna
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 11:20   #16
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
baš gledam zamijenit goliathus speed za novi, već 2 godine ga imam, al ova nova verzija je zelena i odbojna
drito, ja sam htio svoj goliathus control zamijenit, ali ova zelenjava bode u oči.. Za speed barem imaš zamjena kolko hočeš, qck+, qck heavy, sharkoon xl, roccat taito

Citiraj:
Autor preX Pregled postova
Imaš logitechov g100s, najjeftiniji gamerski model, a nije loš (i manjih gabarita je)
+1

200kn (ili 160 ako se usudiš uzet od extremedigitala )
nub je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 15:35   #17
doom206
Dežurno smetalo
Moj komp
 
doom206's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bjelovar/Čakovec
Postovi: 120
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
uzmi Sharkoon XL koji koliko vidim dosta ljudi tu koristi (uključujući mene). Probao sam Razer Goliathus i to je dosta spora podloga, a S veličina je dodatni minus jer za FPS-eve ti treba dosta mjesta, a i nekako je ugodnije radit na većoj podlozi bez stalnog podizanja miša. Znači, taj sharkoon ti je nekih 70ak kuna i za te novce je stvarno odlična podloga i vjerojatno ti ne treba ništa bolje od toga
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Naravno da ti ne treba nešto skupo, a i najčešće ne postoji neka stvarna razlika, već marketinški hajp i "gamer" oznaka. Jedina stvar na koju se treba pazit je da je ta "spužva" ispod gumenasta da ne kliže po stolu.

Pošten miš se svakako da nabavit za 200-300 kn, a od podloga je sharkoon xl 1337 Gaming Mat vjerojatno best buy, jer za relativno male pare (70kn) dobiješ ogromnu podlogu. Al opet, ako ne koristiš neki uber niski sens, možda ti neće bit ni potrebna tolka podloga. Za iste pare imaš i steelseries qck standardne veličine. Po meni je glavni nedostatak tih podloga mali profil (2mm), ali naspram tvrdog stola ili tvrde podloge je to ipak bolje

A one razer podloge s ebaya su fake. Ne mora značit da su išta lošije, al opet, mislim da se ne isplati naspram qck i sharkoon xl.

Dečki, hvala na pomoći!
Malo sam istraživao i u moru tih podloga Sharkoon definitivno iskače. Pošto nisam gamer ne želim davati 100+ kn za podlogu, ali sa druge strane ipak bi nešto kvalitetnije od najjeftinijih podloga.
XL po svemu sudeći zadovoljava sve moje kriterije tako da u kombinaciji sa nekim kvalitetnijim (za moje kriterije kvalitetnijim) mišem to bude dobitna kombinacija.

Nego, ako se smijem još malo ubaciti sa pitanjima... Čisto informativno me zanimaju velike podloge za tipkovnicu i miš, tipa Sharkooon FireGround. Imaju li takve podloge samo marketinški učinak ili ipak služe nečemu?
__________________
Onaj tko pita ispadne budala pet minuta, ali onaj tko ne pita ostane budala cijeli život!
doom206 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2015., 16:08   #18
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Služe tome da staviš i tipkovnicu i miš na podlogu. Praktičnije je i izgleda lijepo.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 15:38   #19
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Zna mozda netko tko je kod nas uvoznik za Steelseries?
veve je online   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 15:43   #20
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
m-san..ak ih već zoveš pitaj kad dolazi SS Sensei
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2015., 16:23   #21
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Ok hvala, ako doznam javim
veve je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 18:11   #22
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Je li netko upoznat s Razer Goliathus Extended?

Ja sam ju naručio s Aliexpressa za 22$, 900x325mm. Uzeo sam i speed i control, jednu ću prodati.

Koja je po vama bolja za gaming?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 18:42   #23
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Ja to imam godinama, promijenio 2-3, dobra je ak imas prostora
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 19:17   #24
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Imam 165x70cm novi stol iz ikea-e. Tako da stane

Samo me zanima, koja je po tebi bolja solucija? Imam goliathus L već godinama, speeed, i nekako mi je "masna".. Vide se flekovi pohabanosti i na nekim mjestima je jednostavno masnije nego drugdje.

A control nikad nisam imao prilike probati.

Pa me zanima, da li je to dobra opcija?

Tipa ovo ili ovo.

Strah me od ovog s Aliexpress-a, nekako mi djeluje lošija kopija, ovo s ebaya izgledao kao original. Pa sam mislio još možda s ebaya naručiti 1, pa ako treba 2 prodati. Molim stručna mišljenja
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 19:27   #25
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Zašto jednostavno ne opereš staru podlogu..

Ovo s ibeja je vjerojatno fejk jer em imaju stari dizajn, em su sumnjivo jeftini, em čudno izgledaju. Čak ovo s alia izgleda ko legit.

Rađe uzmi kod nas negdje ako te brine da ćeš dobit fejk.

Inače meni je control bila bolja jer je nešto brža od speed verzije, ali malo je grublja površina.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 19:52   #26
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Control nikako,m ja probao u ADM-u i katastrofa, uvijek imam goliathus speed i taj mi odgovara za sve
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2015., 20:01   #27
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Prao sam ju 10 puta, nije u tome stvar, izlizana je.

Znači bude ipak speed ostao. Javim kad mi stigne.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2015., 22:31   #28
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Kupio sam Razer Goliathus Extended Control.

Moj g700 radi vrhunski na toj podlozi, sutra slike.

40 EUR u Sloveniji.

Za sad prezadovoljan veličinom i kvalitetom. 90cm x 30cm. I tastatura i miš na poslozi i još ima puno mjesta.

EDIT: Slika

http://postimg.org/image/fivkz4ra1/

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 15.09.2015. u 17:53.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 12:52   #29
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
netko prao u vešmašini razer goliathus podlogu? imam onu veliku L pa mi se čini da bi mogla se oprat, ako netko je, na kolko stupnjeva?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 13:03   #30
max111
Premium
Moj komp
 
max111's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 542
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
netko prao u vešmašini razer goliathus podlogu? imam onu veliku L pa mi se čini da bi mogla se oprat, ako netko je, na kolko stupnjeva?


Zašto mora biti pranje u vešmašini? Može se oprati ručno u malo tople vode i deterdženta zatim se ispere u čistoj vodi i osuši. Ja sam tako prao svoje podloge one sa platnom gore i gumom ispod i bilo je sasvim dobro.
__________________

CPU Intel i7 6700K
MBO ASRock Z270 Extreme4
RAM Kingston HyperX (2x8GB)
VGA MSI GTX970 4G TF5
HDD (1TB Samsung F3, Samsung 960 EVO, WD Caviar Green 3TB)
PSU Corsair AX750W
Windows 10 x64
max111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na