Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koristite li neku vrstu blokiranja oglasa na PC Ekspert Forumu?
Ne, normalno vidim bannere. 84 47.73%
Da, naravno da blokiram. 78 44.32%
Inače da, ali ne na PC Ekspertu. 14 7.95%
Glasači: 176. Ne možete glasati na ovoj anketi

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 21.10.2009., 19:27   #61
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
I još jedna stvar, ja sam ovdje prvo otkrio PCE članke i vijesti pa tek onda forum.
Sad je izgleda obrnuto, i to je nešto što vapi da se drastično poboljša.
Kvaliteta foruma je po meni samo odraz općeg stanja na PCE u zadnjih godinu/dvije.
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
Ogroman potpis na ovo!
Također. Apsolutno se slažem.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 21.10.2009., 19:30   #62
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
OK, ajmo ovako... sljedeći tko počne širiti dezinformacije jer nije pročitao, dobije direktan ban. Nikoga nisam banao barem godinu dana, al časna riječ, ovdje će mi biti gušt.

NEMA PLAĆANJA KORIŠTENJA FORUMA. to nisam ni spomenuo. gluposti. i uvijek ću biti protiv bilo kakve diskriminacije korisnika ovisno o tome jesu li dali novac, ili ne.

Pitanje je bilo (za vas koji ne znate čitati).

Kada bismo omogućili da nam platite da ne vidite reklame, biste li razmislili o tome i biste li platili da ne vidite reklame?
Da preformuliram: Da napravimo skin za forum, bez ijedne reklame, i damo vam mogućnost da platite kako bi vam taj skin bio dostupan, da li bi vam to bilo zanimljivo?

Dakle, ništa ne bi bilo obavezno. Tko ne plati - sve ostaje kako je sad. Tko plati - može odabrati skin u kojem su maknute reklame.

I vidim tu neke komentare tipa "kolko košta server"? Codiac - probao si sam, pa si failo i svi ste ponovo ovdje. Prestani kenjat.

PCE je firma i kao takva provajda ovaj forum. Kome se ne sviđa, može dignuti svoj - kao što su već ljudi i probali. PCE od ovog foruma zarađuje nešto novaca, što nije dovoljno. PCE želi zarađivati više novaca kako bi se ljudima koji su u zadnjih 8 godina uložili trud, novac, vrijeme, znanje, štogod to i isplatilo. I lagano spolno odopćite u troskoku ako namjeravate to izvrtati i lagati ne bi li pokušali diskreditirati PCE.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2009., 19:32   #63
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
ja uopce ne kuzim sta vam smeta. Surfam normalno u ff-u ,ne izalzi mi nikakav xclaim i slicno. Vidim flash reklame na pocetku stranice i na dnu. Defaultni FF. wtf?
spawn je offline  
Staro 21.10.2009., 19:34   #64
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Također. Apsolutno se slažem.
i ja. se slažem. ali za članke/forum/whatever je potreban novac. koji je netko već uložio i nije si ga vratio. i potreban je novac koji to održava. PCE se financira od reklama. Korisnici kažu - ne želimo gledati reklame i blokiramo ih. PCE kaže - ok, onda mi blokiramo one koji blokiraju reklame, ali dozvoljavamo korištenje onima koji gledaju reklame ili plate da ne bi gledali reklame. Pa što vam više paše.

To je cijeli point mog pitanja i razmišljanja o problemu reklama. I to je sve. Na to se odnosilo pitanje. Dali da ponudimo tu opciju, jeste li za nju zainteresirani, i ako jeste, koliko biste bili voljni platiti.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 21.10.2009., 19:42   #65
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
Ne bih platio nista, trpio bih reklame...
Zao mi dat neke novce, ak mogu sacekat malo i proci bez placanja...
__________________

| Intel Core 2 Quad Q9650 @3,00 GHz, c.w. Noctua NH-L9x65 |
| Zotac 9300-ITX-WiFi | Mushkin 8GB DDR2 @800 MHz |
| Sapphire Pulse Radeon RX 570 4G, 4096 MB GDDR5 |
| Samsung 860 Evo 500GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| Seasonic Prime Fanless PX-450 | Phanteks Enthoo Evolv ITX TG |
| Dell UltraSharp U2419H @1080p | Dell KB216 | Roccat Kone Pure SE | Roccat Taito | Creative Pebble |

| AMD Ryzen 5 4500U @2,30 GHz |
| Lenovo IdeaPad Flex 5 14ARE05 | 8GB DDR4 @3200 MHz |
| AMD Radeon Vega 6, Shader cores: 384 @1500MHz |
| SKHynix NVMe 512GB SSD | Windows 10 Home x64 |
| 14" LED @1080p | Logitech M720 | Sony XB-22 |

| Sony PS4 Pro 1TB |
| Sony KD-55XG8096 |

| Intel Xeon E3-1535M v6 @3,1 GHz |
| Dell Precision 7520 | 32 GB DDR4-SDRAM @2400 MHz |
| nVidia Quadro M2200, 4 GB GDDR5 |
| Toshiba XG5 NVMe 512GB SSD | Windows 10 Pro x64 |
| UltraSharp IPS-Display, 15,6" @1080p |
Campeonato je offline  
Staro 21.10.2009., 19:44   #66
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Glasao sam. Ne bi platio da vidim forum bez reklama, jedino ako uvedete neke još iritantnije reklame. Ove za sada mi ne smetaju. OK, smetaju ove u postovima i između postova, ali preživljavam.

OT: Što se tiče donacija, podržavam način sa XS-a.

EDIT: možda bi platio da dobijem neke druge povlastice. Da nema ljudi sa manje od xy postova na tržnici, da mogu imat par drugačijh opcija ili sl. Ovako samo za reklame sigurno ne.
timmy je offline  
Staro 21.10.2009., 19:49   #67
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
I ne vidim da je to ljudima igdje nejasno Horza.
Samo se svejedno svede na, pazi sad, naplatu foruma.
To što ćeš nekome reć da ode nekamo, jel', neće čudesno riješiti probleme u kojima PCE očito grca.
A to, da je potrebna lova za kvalitetu, također očito svi shvaćaju.
Dakle, po meni najpravednije počnite s donacijama.
I ostavite reklame. Zašto?
Jer očito trebate svaku kunu. Eto zato.
Zašto donacije? Pa zato da se vidi ako su ljudi voljni novčano pomoć, i da svatko da koliko može.
I ponavljam, xlr je lijepo napisao i objasnio koliko vam vrijedi "skin bez reklama" mjesečno.
Pitanje je samo koliko korisnika je voljno platiti cca 5 kuna na mjesec.
I da, spadaš u vodstvo foruma, održavaš isti i kapa dolje za sve to.
Kazati ljudima "lagano spolno odopćite" jer ti se ne sviđa što su rekli je sve samo ne u duhu ovog foruma kojeg pokušavaš spasiti.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline  
Staro 21.10.2009., 19:58   #68
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Blokiram reklame svugdje, ne samo ovdje... Odavno je ovdje nisam vidio, kao ni bilo gdje drugdje jer sam sagradio pravu bazu oglasnika.

A i da se "na magičan način maknu reklame", opet bi u par minuta našao načina da ih blockam...
Istina je da su one izvor prihoda, ali je to debelo standardan i najlakši način za ostvarenje tog cilja.
Ako se danas želi zaraditi, treba se razmišljati izvan tih okvira.
IcyTexx je offline  
Staro 21.10.2009., 20:15   #69
Juggernaut
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Varaždin, Bronx
Postovi: 1,097
Blokiram jer forum rikava bez blokade, za naknadu, 100-150kn godišnje sasvim ok cifra.
Juggernaut je offline  
Staro 21.10.2009., 20:37   #70
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Ne blokiram nista, i uopce ne primijetim da mi je ista sporo na ovom forumu zbog bilo kakvih reklama/banera.
A i sam tu i tamo stisnem bezveze na neku reklamu, pa pustim nek se loada u posebnom tabu i zatvorim to ta mi je navika ostala jos od g2t foruma, gdje sam dnevno bar 5-6 puta to napravio, pa nek se deckima skuplja kakva takva lova
A to mi isto nije problem niti tu napraviti.
Apacer ft Bozja je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2009., 20:39   #71
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Horzaj, btw kako to funkcionira, mislim na nemogućnost blokanja reklama?

Isto tako zar vama nije isto, da svi blokaju reklame a vi ih vrtite? Mislim dobivate pare od reklama a mi ih ne gledamo (ili je to ono šema koliko klikova toliko para?)?
Baja 001 je offline  
Staro 21.10.2009., 20:57   #72
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,910
1. Glasao.

2. Blokiram, kao i na svim stranicima na kojima sam češće od 1 mjesečno Bi li mi smetalo? Pa iskreno, bi, smetalo bi mi, al ne bi svijet propao, samo bi mi forum/kompletan site meni osobno bio nepregledniji.

3. Osobno nisam za ikakve donacije i plaćanja te vrste, pa makar se radilo i o simboličnih 1kn/mjesečno. Ruku na srce, rađe bi donirao neku cifru za nešto konkretno (bolji server, godišnju rentu i sl.) nego plaćao mjesečno/godišnje nekakav "VIP status" s kojim ne bi vidio reklame ili bi kraj nicka imao zlatnu zvijezdicu i sl. U slučaju da ipak moram izabrat, izabrao normalno korištenje foruma i trpio reklame.
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline  
Staro 21.10.2009., 20:58   #73
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
...
Da preformuliram: Da napravimo skin za forum, bez ijedne reklame, i damo vam mogućnost da platite kako bi vam taj skin bio dostupan, da li bi vam to bilo zanimljivo?....
vrlo vjerovatno bi bilo zanimljivo. samo, kako onemogućiti adblock korištenje userima koji ne žele plaćati takvu mogućnost?

ja bih, ovisno o cifri, volio platiti skin (kao oblik donacije recimo), ali bi i dalje koristio ffox. ono, da ne bude omogućeno korištenje foruma samo ie userima...

sada koristim ff i adblock, btw.
mymoon je offline  
Staro 21.10.2009., 21:10   #74
Truli Neuron
Registered User
Moj komp
 
Truli Neuron's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
Dakle, ništa ne bi bilo obavezno. Tko ne plati - sve ostaje kako je sad. Tko plati - može odabrati skin u kojem su maknute reklame.
Ok, do sad se nisam uopće javljao, account imam tek tako ako zatreba i ako se odlučim malo tržit ovdje, nisam nečiji klon, no zapela mi je za oko tema i čitam tako malo, promišljam kako domaći i strani forumi rade te kako se admini odnose prema članovima i kolko ovo sve ima smisla.

Nelogično mi je što si naveo da "tko ne plati - sve ostaje kako je sad." a par postova niže kažeš:
Citiraj:
Korisnici kažu - ne želimo gledati reklame i blokiramo ih. PCE kaže - ok, onda mi blokiramo one koji blokiraju reklame, ali dozvoljavamo korištenje onima koji gledaju reklame ili plate da ne bi gledali reklame. Pa što vam više paše.
Očito se igrate sa mišlju o promijeni, ne ostaju stvari kako je sad nego svjesno razmišljate o uvođenju restrikcija. Vaše pravo, no ne ostaje baš sve isto.

Ako mi tehnologija omogućuje definitivno blokiram i preuredim sve što češće koristim. Ne volim da mi itko limitira slobodu korištenja ičega. Firme dolaze i prolaze, svaka zajednica dolazi do svog vrhunca nakon kojeg se više napora ulaže u samo održavanje na okupu nego u unapređivanje. Tako je bilo sa BBSom, tako je i usenet prošao, a polako i forumi postaju zreli za to.
Truli Neuron je offline  
Staro 21.10.2009., 21:35   #75
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
timmy je offline  
Staro 21.10.2009., 21:44   #76
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Anketu ispunio,

iako sad koristim adblock, prije ga nisam koristio osim kad je bilo problema s onim banerom od linksa ja mislim.

A što se tiče eventualnog skina koji se plaća, zašto ne. Nije to stvar prisile već izbora. Vrlo jednostano!




Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
vrlo vjerovatno bi bilo zanimljivo. samo, kako onemogućiti adblock korištenje userima koji ne žele plaćati takvu mogućnost?

ja bih, ovisno o cifri, volio platiti skin (kao oblik donacije recimo), ali bi i dalje koristio ffox. ono, da ne bude omogućeno korištenje foruma samo ie userima...

sada koristim ff i adblock, btw.

Trebali ste probati ići na SXT forum/stranicu (ove sam se sjetio a viđao sam ih još) sa adblockom dok je bila online pa da vidite kako se "nemože" onemogućit korištenje adblocka.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 21.10.2009., 22:15   #77
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Dobra pitanja, ona koja se pitam vec dugo dugo.
IcyTexx je offline  
Staro 21.10.2009., 23:07   #78
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor Truli Neuron Pregled postova
Nelogično mi je što si naveo da "tko ne plati - sve ostaje kako je sad." a par postova niže kažeš:
Očito se igrate sa mišlju o promijeni, ne ostaju stvari kako je sad nego svjesno razmišljate o uvođenju restrikcija. Vaše pravo, no ne ostaje baš sve isto.
kako ne ostaje? samo pitam o uvođenju MOGUĆNOSTI, a ne obaveze da netko plati i ne gleda reklame. tko ne bi platio - sve bi mu bilo kao sad. šta je tu restriktivno?
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
vrlo vjerovatno bi bilo zanimljivo. samo, kako onemogućiti adblock korištenje userima koji ne žele plaćati takvu mogućnost?
napravio sam neke testove i jako dobro se to može izvesti
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
ja bih, ovisno o cifri, volio platiti skin (kao oblik donacije recimo), ali bi i dalje koristio ffox. ono, da ne bude omogućeno korištenje foruma samo ie userima... sada koristim ff i adblock, btw.
ma ne, takva blokiranja ne dolaze u obzir. baš specifično rješenje, i jako lijepo (u smislu, onaj tko namjerno ne blokira reklame ne bi ni skužio da je nešto drugačije.
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Horzaj, btw kako to funkcionira, mislim na nemogućnost blokanja reklama? Isto tako zar vama nije isto, da svi blokaju reklame a vi ih vrtite? Mislim dobivate pare od reklama a mi ih ne gledamo (ili je to ono šema koliko klikova toliko para?)?
kak funkcionira? pa tak. radi. i utječe samo na ljude koji namjerno blokiraju reklame. ne radi nikakva ograničenja nikakve druge vrste. ne, nije nam svejedno. nije da sad firma dođe "mi bi kod vas kupili banner, ajd nam prodajte". zakupljuje se ovisno o broju posjeta, pregleda, klikova, targeta, itd. zato npr. site-ovi koji nemaju dobru posjećenost ne mogu prodati banner.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 21.10.2009., 23:15   #79
Nohabla
Premium
Moj komp
 
Nohabla's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 43
Ne bih placao da negledam reklame.
Nije mi vazna cifra (bila ona 1,5,10... kn), jednostavno ne bih.
Nekako bih se priviknuo na njih u tom slucaju.... barem mislim
__________________


--- NEMAM SNAGE DA SE ZIVCIRAM ---
--- SAMO DJELUJEM ---

Nohabla je offline  
Staro 21.10.2009., 23:55   #80
hullabaloo
there's only Chuck Norris
Moj komp
 
hullabaloo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 185
Ne blokiram reklame, nikad mi ne smetaju. Samo je bitno da sve radi uredno i nema nikavih problema.
Donacije su normalna stvar. Tko moze i ima mogucnost, zasto ne. To nije nikakva prisila, jednostavno, izbor.
Za ovaj shell bez reklama nemam nista protiv. Ako netko ne zeli gledati reklame iz bilo kog razloga i ako mu nije problem platiti za to, onda neka ima i ta mogucnost.
Samo je jako bitno da se ne pocnu uvoditi nikakve restrikcije vezano uz bilo sto. Jednom kad se krene s time, tesko da se moze povratiti nazad, jer ako se ljudima zamjeri na bilo koji nacin (pa i onaj sa ruznim rjecima upozorenja i sl.) moglo bi se desiti da se ljudi pocnu udaljavati s foruma.
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Sve šta će te postići je još manje članova, korisnika i pad kvalitete.
Priznat će te da ljudi ovamo dolaze zbog preporuke, visokog teh. nivoa, ispravnih i provjerenih informacija a većinu toga nema na ostalim "domaćim" forumima ove tematike.
Mogla bi se postavit "pila naopako" i pitat koliko vrijedi intelektualno vlasništvo tj. znanje / iskustvo koje su korisnici dali tu (forumu)?
Sa misljenjem Nikkyja se slazem, jer i oni pocetnici (za koje neki kazu da imaju glupa pitanja) dolaze na forum iz razloga sto mogu saznati nesto sto ih muci, a bilo kakve restrikcije bi mogle biti kontraproduktivno.

pozdrav omiljenom forumu
hullabaloo je offline  
Staro 22.10.2009., 00:18   #81
Ladybug
Premium
Moj komp
 
Ladybug's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: n/a
Postovi: 898
Informacije danas koštaju, ništa nije đabe (osim brodogradilišta). NY Times naplaćuje dio vijesti na sajtu jer tiskovine idu u k.

Plaćanje za negledanje reklama nije novost; primjer Bunspace (MySpace za kuniće), naplaćuju 4 dolara mjesečno da ne gledaš reklame (i još neke điđe za vlasnike zečeva).

Ja niš ne blokiram posebno. Ne smetaju mi ni avatari ni ništ. Smetaju mi njubovi i botovi. Njih bi blokirala. (I Sisu lol)
Ladybug je offline  
Staro 22.10.2009., 00:32   #82
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Prvo,da li bi platio neku manju cifru - vjerojatno bih.Iako mi niti ovako ne smeta nešto naročito dok radi tečno bez greške,što ovdje nije slučaj.Više bih platio iz solidarnosti i iz razloga što nisam cigan.Ali oko te ideje već neko vrijeme plešem po rubu zbog načina na koji se forum vodi.

Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Kazati ljudima "lagano spolno odopćite" jer ti se ne sviđa što su rekli je sve samo ne u duhu ovog foruma kojeg pokušavaš spasiti.
U radu kojeg ti to foruma sudjeluješ?
žile je offline  
Staro 22.10.2009., 00:48   #83
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
E sad, ovisi o tipu reklame. Ovakve kakve su sad mi uopce ne smetaju, ali ako bi se uvele one iritantne koje se ulaskom u svaku temu lijepe na sredinu ekrana i koje moras zatvarat da bi vidio procitat

post bi mi smetala - i mislim da je to bolje ne uvodit jer bi se samo proizveo negativan efekt , tj. oni principi: "sad necu dolazit, a kamoli da im platim za ne-reklame"...

Odnosno, uvest isljucivo donacijei: donirao bi s vremena na vrijeme, ne radi ne-reklama nego jer mi je ok ovdje doc i jer sam u prilici (visa) izdvojit koju kunu iz kako zile rece: "solidarnosti" i zelje da se unaprijedi ovaj forum u vidu vise testova, informacija, i slicnog...

A s na broj (aktivnih) clanova, mislim da bi se mogli "krpat" od donacija :-)
Fatal je offline  
Staro 22.10.2009., 00:59   #84
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
mislim da bi bilo ok da uvedete taj novi skin a da ga se dobije preko donacija.
znači ko donira ima taj skin.
odabere se neka cifra mjesečno/godišnje.
Ja bi npr donirao i da dobijem bilo kakav drugi skin pa i s ovakvim reklamama kakve jesu jer volim mjenjati skinove.
kupujem stardock object desktop i gluparije njihove i potrošim preko 500kn godišnje pa bi i tu potrošio da mi ne izgleda uvijek sve isto.
Melani je offline  
Staro 22.10.2009., 03:11   #85
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
evo i ja glasao, ne koristim addblock osim povremeno, laptop kad koristim dok sam negdje van svog stana jer se nerjetko nadem sa vrlo sporom vezom (nerjetko i modem, na kojem se btw forum vuce ko crknuta macka u najboljem slucaju ako se spaja preko carneta).

da li bi placao skin bez rekama!? nikad, prije bi prestao koristit forum jer sve korisno se da naci i na besplatnim forumima, no ovo je zabavno pa visim tu

da li bi donirao novce za pomoc forumu? svakako, 100kn godisnje ili nesto tog tipa nebi bilo tesko smislit negdje.

ja bi postavio pitanje da li zavrijeduje netko zaista zaradivat na ovome? naravno, ali obzirom na pad kvalitete vec duze vrijeme, trebalo bi napravit vjerojatno neke izmjene kako bi to bilo potpuno opravdano, kako na osnovnoj stranici, tako i ovdje na forumu. timmy je fino postavio onih par pitanja, neka imaju vise neka manje smisla, al su pocetak koji bi bilo dobro razmotrit. (sad vidim i odgovore, heh, neke stvari bi valjalo unaprijedit, za neke ima smisla sto govorite. ajde da vidimo sve kako ce se ponasat u neko dogledno vrijeme jos pa lako onda probat dio po dio poboljsavat. Ne bi takoder bilo na odmet malo vise komunikacije ove vrste s korisnicima, da se vidi sto se zeli/treba potencijalno)

eto, bez zamjerke ikome.
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci


Zadnje izmijenjeno od: antrax. 22.10.2009. u 03:17. Razlog: nadopuna
antrax je offline  
Staro 22.10.2009., 03:14   #86
Vragoder
Drone
Moj komp
 
Vragoder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Senj
Postovi: 396
Glasao sam, ne blokiram addove, oba skina (sa ili bez reklama) bi trebala biti besplatna i dostupna svima.

< IMHO >

Naprimjer - Fundraising: Pred kraj tekuće godine, složi se troškovnik sa predviđenim troškovima za normalan rad foruma u budućoj godini ili popis troškova foruma za tekuću godinu. Forumašima se putem PP prenese popis troškova te se zamole za donacije. (Vjerujem kako ima dovoljno (nas) forumaša koji bi donirali PCEu u zamjenu za znanje, savjete i sve ostalo što ovdje dobiju). U topicu/podforumu "Donacije" se raspravlja dok se ne skupi ciljani iznos.

Ideja potječe iz financiranja neprofitabilne udruge (u ovom slučaju - foruma) koja se financira članarinom (u ovom slučaju - donacijama) i jednom godišnje podnosi financijsko izvješće svojim članovima.

< / IMHO >

LP i sa štovanjem svim članovima i voditeljima!


Zadnje izmijenjeno od: Vragoder. 22.10.2009. u 10:35. Razlog: dopune
Vragoder je offline  
Staro 22.10.2009., 09:18   #87
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
onda mi blokiramo one koji blokiraju reklame
Neki ovdje nemaju izbora jer im se reklame blokiraju na razini firewalla ili AV appliancea kao što je slučaj samnom kada pristupam PCE sa posla. Ja sam tada primoran platiti da bi nešto koristio. U tom slučaju bi vjerojatno odustao jer ne volim agresivno ponašanje foruma koji bi aktivno branio sadržaj. Isto tako to se definitivno kosi sa model nediskriminacije.
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Staro 22.10.2009., 09:21   #88
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
ponovno, neće se braniti ništa, samo bi se uvela (to je sada pitanje, ima li uopće smisla ići u to) dodatna opcija - plati pa dobiješ skin bez reklama. Nemoj platiti - sve ostaje kao i sada.

Nemojte izvlačiti stvari iz konteksta, jedini išju je ovaj što sam sad napisao.
tor je online  
Staro 22.10.2009., 09:25   #89
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor doublev Pregled postova
Neki ovdje nemaju izbora jer im se reklame blokiraju na razini firewalla ili AV appliancea kao što je slučaj samnom kada pristupam PCE sa posla. Ja sam tada primoran platiti da bi nešto koristio. U tom slučaju bi vjerojatno odustao jer ne volim agresivno ponašanje foruma koji bi aktivno branio sadržaj. Isto tako to se definitivno kosi sa model nediskriminacije.
reci svom adminu da whitelista pce. ako to ne možeš učiniti, onda ti je vjerojatno i zabranjeno surfanje po pce-u na poslu, ne?
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline  
Staro 22.10.2009., 09:30   #90
doublev
the letter
Moj komp
 
doublev's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: 127.0.0.1
Postovi: 794
Recimo da sam ja jedan od admina
Nije stvar u PCE već u ovome:
Context: ''
Detection(s): 'Cookie-Doubleclick (unwanted object)'

Ne smijemo omogućiti ovo jer se na taj način blokiraju reklame na dosta siteova i time štedi na bandwithu prema netu.

Citiraj:
Autor tor Pregled postova
ponovno, neće se braniti ništa
Nadam se ali to nije ono što horza spominje...
__________________
Exception up = new Exception("Illegal operation.");
throw up;
doublev je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na