Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.06.2009., 15:12   #91
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Šta sad ? Su procjene ukinute ili ne ? I dalje se ne može postat u bilo čij oglas....
stuc je offline  
Staro 02.06.2009., 16:45   #92
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Ma to ti tržnica samo prolazi kroz krizu identiteta
žile je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2009., 18:18   #93
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
stuc je offline  
Staro 02.06.2009., 23:33   #94
ivanr
Premium
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 330
Ako se ukinu procjene tržnica će se pretvoriti u Plavi oglasnik. A svi znamo kako se tamo određuju cijene, pogledaj druge oglase i povećaj 10% cijenu. I onda se kupuju stari stanovi skuplje od novih.
Nemojte napraviti taj veliki korak unazad.
ivanr je offline  
Staro 03.06.2009., 00:38   #95
Pisifreak
Banned
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: -
Postovi: 17
Ivanr, upravo sam to htio reći, bojim se da ce tržnica postati njuškalo gdje ce se ati 9600 128 mb prodavati po 300 kn, nastat će svađe, biti će vrijeđanja preko pm-a. A i problem je kod starog hardvera, npr netko prodaje nvidiu 7800, ide u tražilicu vidjeti cijene, pojave se oglasi iz 2008 ili 2007. Tako da u tome vidim problem. Kako će znati odrediti cijenu? Možda bi bilo pametno odvojit tržnicu na dva dijela.
1. gdje ce se prodavati samo nove stvari - 20 % & nove stvari bez garancije -30% i
2. otvoriti podforum za stari hardver gdje ce vrijediit i dalje procijene.
Pisifreak je offline  
Staro 03.06.2009., 07:46   #96
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nabava.net - 25% za komponentu starosti do 2 mjeseca je najbezobraznije pravilo koje sam ikad vidio,IMO. Niti su svi u mogućnosti kupiti najjeftinije s nabave,niti imaju povjerenja u najjeftiniju trgovinu sa nabave,pa su jednostavno - zabrijali,recimo na links,i daju 100kn više,jer im je u kvartu,ne troše benzin,veće povjerenje kako sam rekao,itd itd.

Mislim da procjene moraju ostati,i da se tu ne moraju lomiti posebno koplja ovog foruma,veći je problem novoreganih članova u zadnje 2g,gdje bi se morala generalka napraviti,ali sistem foruma to ne dozvoljava,jer se svatko može regati,i svatko onda može i zasrati procjenama,svaki thread na tržnici.

Da ne spominjem šta je i Bubba jednom rekao ako se sjećam dobro,da je preko pola usera ovdje samo da bi tržili,i da je to najfrekventnije mjesto PCE foruma. Ukidanjem procjena mislim da se stvara više štete nego koristi,trebalo bi mehanizam procjene ograničiti na 3-5 postova,zatim auto lock baciti. Nije fer prema autoru teme,ali izbjeći ćemo svađe.

Ovo gore izneseno je samo moje mišljenje,jer mislim da se predugo trži ovdje po perverzno niskim cijenama,da bi istu komponentu vidio zatim na newsima ili u plavom oglasniku po realnoj cijeni i do 20% većoj nego ovdje,šta na veće iznose nije mala cifra.I radi razliku. Trebalo bi ukinuti nabava-25% jer pozivanje na to je jednostavno neobjektivno,pristrano i ne pokazuje realno stanje stvari komponente.I vrijednost,jasno.

Ako je nešto staro tjedan dana,ima račun,sve,pakiranje,možda je isprobano 5-10 puta,i sad odjednom to vrijedi četvrtinu cijene manje,nego novo. Zaista glupo,ako prodaješ - govorim. Tko kupuje,tipa ja recimo,mene boli qrc iskreno. Šta niža cijena to bolje,ali iz perspektive prodavatelja,tržnica je boli glava. Za kupce je mnogo bolja situacija jer se srozavanjem vrijednosti da naći vrhunska komponenta po super cijeni.

Ali treba gledati tri stvari,za kraj.

1. Izbjegavanje spama i flejma,tj. prevenciju - rješenje ograničavanje postova procjene na 3 - 5

2. Nabava - 25% mora van,na komponente do 2mj starosti..

3. Moramo zaustaviti trend spuštanja cijene kad nešto kupujemo,a dizanja općenito kad nešto prodajemo,nije u duhu trgovine,i to mora van. Nabava.net nije rješenje. To je stvar opće kulture i tolerancije,a ne kupiti 3850 karticu tu za 200kn i prodavati je za 300 na newsima.To je điberenje.

Ispričavam se na duljini.
thedream je offline  
Staro 03.06.2009., 08:30   #97
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Istom logikom kojom ideš,ako netko umjesto u Protisa ide nešto kupit u Links,kao stvar povjerenja,po 100kn većoj cijeni,zašto ne bi i ja dao 100kn veću cijenu i otišao kupit ganc novo u trgovinu.Pa bolje i Lynx nego tamo bogtepitajko s foruma.Mislim da nikog ne voliš toliko da bi radije polovno nešto od njega kupovao,nego po kikiriki cijeni većoj dobio nešto novo novcato u trgovini.Da ne govorim da kad mi netko uzme tko zna koliko staru komponentu,povrh toga bez garancije i onda lupi cijenu neznatno manju od novog u trgovini,"čekaj bogte,jel ti misliš da sam ja ili netko ovdje tupav ili šta" izraz mi osvane na licu.Plavi oglasnik u koji svatko kad ima nešto ide utrpat po većoj cijeni sigurno nije mjesto za traženje realnih cijena,IMHO.
žile je offline  
Staro 03.06.2009., 09:06   #98
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Dodan je novi podforum aukcije, procjene i ostalo, u pravila je dodan opis novog načina postanja u podforum prodaja (korisnik otvara oglas, samo on može odgovarati u njega, nakon 4 odgovora koji su u principu bump, thread se automatski zaključava. 4 ili više odgovora - za sad ostaje tako, da vidimo kako to funkcionira.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 03.06.2009. u 09:48.
tor je offline  
Staro 03.06.2009., 10:39   #99
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
@thedream Ima puno istine u napisanom. Svi bi 25 posto za novo zapakirano s garancijom od najeftinije trgovine na nabavi u kojoj polovica mozda nikad nije niti ce kupiti ili uopće možda ni nemaju, ili su razno razna iskustva, a kad kupnje svi preferiraju garanciju hgspota ili vemila ili sličnih velikih i skupljih firmi.

Inače nova pravila mi se sviđaju i sasvim su dobra.
Munjara je offline  
Staro 03.06.2009., 11:39   #100
maX
Banned
Moj komp
 
maX's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: tu negdi uku Varaždina
Postovi: 7,323
U potpunosti se slažem s ovim što se tiče cijena i nabave. X puta se pokazalo da na nabavi cijene nisu iste one kao i u dućanima te se striktno po nabavi nemože i nesmije ravnat.
Nabava-25% za stvar staru tjedan/dva/mjesec dana? Smiješno...

Više od polovice ljudi ne kupuje (niti nikad neće) u trgovinama koje imaju najniže cijene po nabavi, ali bitno da se ruši cijena ljudima koji prodaju...
maX je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2009., 11:50   #101
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Citiraj:
Ma to ti tržnica samo prolazi kroz krizu identiteta
A da prođe potpunu, pa da se napravi npr. trznica.pcekspert.com ?

Citiraj:
zašto ne bi i ja dao 100kn veću cijenu i otišao kupit ganc novo u trgovinu.Pa bolje i Lynx nego tamo bogtepitajko s foruma
Tako i ja razmišljam.
thopok je offline  
Staro 03.06.2009., 12:10   #102
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Pa otidjite za 100 kn vise po novu, pa tko vam brani, ako vam 100 kn ne znaci nista?
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline  
Staro 03.06.2009., 12:24   #103
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
U potpunosti se i ja slažem da netreba koristiti sistem -25% najniže cijene na (nabava.net koja nije uvijek dobro mjerilo traženja cijene) za komponente stare 1-2mj max jer nije poštena ni od strane prodavatelja, a posebno kupca koji poprilično.
Trgovine nerijetko nemaju proizvode koji se prodaju ili cijene nisu korigirane, te ih puno puta nema na stanju pa onda ispadne "veliko njesra" gdje kupac opet "nahebe" sa trgovinom na taj način.
Isto tako nabava.net bi se eventualno mogla koristiti odokativno glede cijene ali za isti prodavani proizvod(recimo grafa EVGA 260 GTX i njezina cijena-a ne onda uspoređivati je sa cijenom ZOTAC grafe 260 GTX ili nekog drugog jeftinijeg modela i sa manje garancije od prodavanog) s obrazloženjem sve je to isto samo druga etiketa što i je istina možda u večini slučajeva ali nije cijenom pa tko voli neka kupi jer se na taj način rušila cijena proizvodimaod strane kupaca.Svatko ima izbor šta će i želi kupiti ukoliko se ide na fer play u odnosu Trgovac-Kupac.
Pozdravljam nova pravila i nadam se da če uvesti malo reda u sve tri kategorije na relaciji Prodaja-Kupnja-Procjena.

Sorry možda se nisam dobro izrazio ali namjera je bila ukazati na sljedeće i to je bio samo primjer na grafama tako je sa svim hardwerom:
Ja prodajem EVGA 260 GTX za 1.000kn ti odeš na nabava.net i ukucaš 260 GTX i izbaci ti najjeftiniju od Gigabytea-ZOTAC-a ista grafa??? manje gare i sl. 260 GTX od 900kn i onda od te cijene oduzmeš -25% naravno zato što ti kao kupcu tako paše i time rušiš meni cijenu, zašto ne ukucati EVGA 260 GTX i onda -25% pa da bude fer play ako se već skida određeni postotak što isto nije uredu barem ne -25%.
To je poanta.

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 03.06.2009. u 17:06.
ECHO je offline  
Staro 03.06.2009., 16:34   #104
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
a koja je razlika između evga NVIDIA GTX 260 i zotac? mislim ono, wtf? ovo ti bas ne stoji, pa necu neznam sta radit s njom, jednako cu se igrat i na zotacu i na gainwardu i na gigabyte-u i na xfx-u i na evgi... naravno to sve ovisi od komada hardvera do komada hardvera, ok ako se radi o napajanjima ili maticnim plocama, to nikako nije isto, ali ne mozes mi traziti 100kn vise za grafu samo zato sto na njoj pise asus ili evga i zato sto zbog toga postoji 2% sanse da cu joj moci dici jezgru za 5MHz vise u odnosu na neku drugu...
Jos veca debilana mi je kad netko kaze 'eto na nabavi je toliko ali je nedobavljiva pa ja trazim vise'...
Ovo pravilo nabava.net-20/25% je najvise usmjereno na one koji su sentimentalno vezani za svoj hardver pa nakon godinu dana trazi 100kn manje za svoju omiljenu graficu i tome slicne stvari, sto je sasvim u redu i mislim da je pravilo na mjestu.
bluefluid je offline  
Staro 03.06.2009., 16:49   #105
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
a koja je razlika između evga NVIDIA GTX 260 i zotac? mislim ono, wtf? ovo ti bas ne stoji, pa necu neznam sta radit s njom, jednako cu se igrat i na zotacu i na gainwardu i na gigabyte-u i na xfx-u i na evgi... naravno to sve ovisi od komada hardvera do komada hardvera, ok ako se radi o napajanjima ili maticnim plocama, to nikako nije isto, ali ne mozes mi traziti 100kn vise za grafu samo zato sto na njoj pise asus ili evga i zato sto zbog toga postoji 2% sanse da cu joj moci dici jezgru za 5MHz vise u odnosu na neku drugu...
Jos veca debilana mi je kad netko kaze 'eto na nabavi je toliko ali je nedobavljiva pa ja trazim vise'...
Ovo pravilo nabava.net-20/25% je najvise usmjereno na one koji su sentimentalno vezani za svoj hardver pa nakon godinu dana trazi 100kn manje za svoju omiljenu graficu i tome slicne stvari, sto je sasvim u redu i mislim da je pravilo na mjestu.
Brzo posali mail doticnim firmama da skinu cijene svojim karticama jer ti mozes kupit Zotaca jeftinije!

...sto tu covjek nece sve procitat
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline  
Staro 03.06.2009., 16:50   #106
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Dosta prepucavanja oko nebitnih stvari. Procjene imaju svoj podforum, svemu ostalom nije mjesto ovdje.
tor je offline  
Staro 03.06.2009., 17:07   #107
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Eventualno ako se radi o istom proizvodu duža garancija može korigirat cijenu,ali naljepnica ne.
Usput,ako se radi o proizvodu koji košta u trgovini 500kn,a ti ga nudiš za 400,normalno da mi tu 100kn znači.Ako se pak radi o proizvodu koji nov dođe 1600kn,a ti nudiš svoj za 1400 i povrh toga nemaš garanciju,normalno da mi 1/16 dio ne znači ništa,a puno prije ću pomislit kako mene ili nekog ovdje smatraš majmunom pa možeš trljat takve gluposti.
20% niža cijena nije bila pravilo,nego znak neke dobre volje,trgovačke kulture bla bla,nazovite to kako hoćete i smjernica kako se to treba radit ako se ne misli do iznemoglosti povlačit po tržnici.
Koliko vidim tu se sada samo lome koplja oko toga da bi svi krenuli sa cijenama većim nego u trgovini,a onda svako malo za kunu spustili.

Glede tranzicije na nova pravila,kada se dretva zaključa,ikonica se promijeni kao da sam postao u temu.To mora biti tako ili?
žile je offline  
Staro 03.06.2009., 17:09   #108
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Izgleda da da, tako engine sam postavi, no bacim oko još..
tor je offline  
Staro 03.06.2009., 18:51   #109
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Hmm, ajde, promjene je lijepo vidjet, kakve god one bile,barem kao znak paznje prema nama korisnicima foruma, ali, ispravite me ako grijesim, zar niste tako samo sebi natovarili vise posla za vrat?
Promjenilo se nije gotovo nista, procjene su i dalje tu, izuzetak je to sto u prodaji nema komentara.
Ja bih razmislio o tome da ukinem procjene za komponente pod garancijom koje su dobavljive na nabavi.net, i dopustim samo za ono cega nema na nabavi i za stvari bez garancije.
Samo prijedlog, da se malo olaksa.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 03.06.2009., 19:39   #110
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nije, s obzirom da su komentari u oglasu za prodaju nedozvoljeni, automatika odrađuje auto close nakon autorovih 4 bumpa - tu smo smanjili posao za moderatore.
Procjene i aukcije smo prebacili na poseban podforum, pravila su kao i do sada, uz konkretnije odredbe i sankcije. Ako nakon nekog vremena vidimo da su nepotrebne ili u većini slučajeva stvaraju spam - ostaju aukcije.
tor je offline  
Staro 03.06.2009., 20:01   #111
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
A ajd dobro
Iako sumnjam da će se ikada dokazati da su procjene nepotrebne, upravo zbog duge duge tradicije ovog foruma i njegove tržnice.
Naime svatko iole upućen u svijet računala će doći ovdje na tržnicu kada je u nedoumici oko cijene nekog proizvoda, upravo zato jer zna da ekipa ovdje uglavnom zna o čemu priča, ali sa druge strane da bi trebalo pooštrit kriterije za procjene, to svakako da, jer stvarno se traže procjene za sve i svašta.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline  
Staro 03.06.2009., 22:03   #112
lVlark
All rights reversed
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb Awesomeness: 10000
Postovi: 85
Cini mi se da vise nema potrebe za onim P:, K: i sta vec u naslovu.
lVlark je offline  
Staro 03.06.2009., 23:02   #113
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
Procjene i aukcije smo prebacili na poseban podforum, pravila su kao i do sada, uz konkretnije odredbe i sankcije. Ako nakon nekog vremena vidimo da su nepotrebne ili u većini slučajeva stvaraju spam - ostaju aukcije.

Neće valjat. Sad imamo 2 prodaje, jednu pročišćenu i jednu u procjenama.
Ljudi stave PIP i kad dobiju procjenu automatski stave u prodaju bez seljenja u pravu prodaju.

http://forum.pcekspert.com/showpost....06&postcount=3
http://forum.pcekspert.com/showpost....63&postcount=1

Sad se u procjenama odvija i prodaja i zamjena + što svatko može još i nešto svoje dodati. Đizus koja zbrka
stuc je offline  
Staro 04.06.2009., 00:16   #114
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
@gunther - naravno da nije isto ako prodajes asrock ili asus mbo s istim chipsetom, kao sto ni primjerice 500W od chiefteca ili corsaira ili silverstonea ne kosta jednako jer tu ima ogromnih razlika, ali zbilja me boli briga koja je firma naljepila svoj logo na neku grafu. Isto tako ova preseravanja s tvornickim klokanjima i turbo alternativnim hlađenjima i nabrijavanje ekipe za 2 stupnja nize temp u loadu je u najmanju ruku uvreda ljudske inteligencije

@stuc - ne znam, meni je nekako logicno ako vec kupujem neku stvar kliknuti na podforum 'prodaja' a ne 'procjena' i mislim da ce ljudima to vrlo brzo sjesti. Ova dva primjera sto si linkao su nista drugo do ostatak navike kreiranja postova na prijasnjoj 'prodaji'
bluefluid je offline  
Staro 04.06.2009., 08:05   #115
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
To se da srediti, ne vidim problema u tome...
tor je offline  
Staro 04.06.2009., 13:05   #116
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Mogli bi sad kad imamo ovakvu podjelu izbaciti u postu "prodajem" P: procjena PiP jer izgleda previše šlampavo,a na ovaj način kak je podjeljeno skroz nepotrebno.
Melani je offline  
Staro 04.06.2009., 13:16   #117
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
skuzil sam jedan veći zajeb na prodaji

http://forum.pcekspert.com/showthrea...=29954&page=47

donatori vise ne funkcioniraju
domis je offline  
Staro 04.06.2009., 13:26   #118
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Trebalo bi isto izmjestit Poštene & Prljave trgovce jer to također ne radi više...
stuc je offline  
Staro 04.06.2009., 13:47   #119
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Prljavi i dobri trgovci su izbačeni u parent forum:
http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=43

Trebali bi raditi. Na donatore smo zaboravili, bude ih vjerojatno Tor prebacio isto tamo gdje su i prljavi-dobri trgovci.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline  
Staro 04.06.2009., 14:53   #120
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
@Vuco

Probaj postat Ne radi ništa u tom parent forumu.
stuc je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na