Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2014., 12:44   #121
Poggiali
Rocker
Moj komp
 
Poggiali's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagorje
Postovi: 1,987
aha, jednom sam pisao udruzi za potrosace, al mi nije stigo odgovor...
budem valjda naso
__________________
Konfa: Intel Core 2 Duo E 6400, 2.72GHz || Asus P5B Deluxe || 8800 EVGA GTS 320 mb || Super Talent 2x1 gb 800MHz CL5 || Seagate Barracuda 7200.10 320 GB 16 mb || Samsung Spinpoint F1 750 GB 32mb || Seasonic S 12 430W || A+ X-Blade || Logitech Z 5500 || CL X-Fi Xtreme Game || Logitech G500 || Logitech UltraX Flat Desktop || Canon Pixma iP4300 || Samsung ML-2510 || Toshiba Regza 32XV733G
Poggiali je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2014., 19:18   #122
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Frendu je puknuo ekran na Galaxy S2 plus. Gdje je najbolje gledati za zamjenski? Ebay?
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.08.2014., 19:53   #123
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Pazi da bude.bas za s2.plus. bas za i9105p jer od s2 vecina ne pase
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2014., 15:41   #124
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Tema mi je pobrisana nisam ni premjetio nadam se da je uredu ako postam ovdje.

Znači treba mi netko iz Osijek sa Galaxy S2, samo da provjerim jeli na mome zbilja krepao ekran ili je možda do nečeg drugoga. Da znam dalje popravljati ili prodati u dijelove.
Ako ima neka dobra duša, platim pivo
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2014., 22:54   #125
moka
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 26
Ima li tko bateriju za Haier w718 ili zna gdje se može naručiti? Unaprijed hvala na pomoći.

Ima na netu ali zanima me ima li tko u Zagrebu za prodaju?

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 01.09.2014. u 00:11.
moka je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2014., 23:38   #126
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 746
Na Nokiji N8 potrgan SIM slot jer je adapter mini SIM kartice zapeo za pinove. Uglavnom, čitao sam da se može zamijeniti pištoljem na vrući zrak. Ima li koja dobra duša da pomogne?
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 22:00   #127
Genessis
Registered User
Moj komp
 
Genessis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Split
Postovi: 24
Samsung S5310 Galaxy Pocket Neo

Pozdrav

mozete li mi rec kakav je ovdje kvar i mogu li to sam popravit? Meni izgleda da je lcd ekran i to bi trebalo bit relativno jednostavno?

http://imgur.com/IH416Fm
Genessis je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 22:05   #128
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,919
Da, izgleda kao ekran. Tj kabel od ekrana. Otvori pa vidi prvo dal je konektor dobro sjeo na plocu.
Cuky je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 07:18   #129
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
ima li netko ikakvih iskustava s iphone 4 ekranom...otisao mi i digitozer i staklo! di najjeftinije u nas nac rezervni ili ako netko ima kakav kvalitetan link iz vani...ebay i sve to ostalo odgovara..
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 07:25   #130
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Teško ćeš na slobodnom tržištu naći ekran kvalitetom jednak originalu. Radije kupi neki iP4 koji je riknuo (npr. otišla mbo) i uzmi ekran s njega.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.09.2014., 15:03   #131
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
to znam...al kako cu već minjat mobitel taj bi mi ionako služio kao neka rezerva..pa i ne očekivam nešto skroz originalno,bar približno,da mi slika nije svijetla i tako te pizdarije kako neki imaju problema..?

Zadnje izmijenjeno od: MeanBoss. 16.09.2014. u 15:14.
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 15:06   #132
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,424
iKlinika
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 15:24   #133
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
ma skupo to brate :P imam ga u planu sam prominit...a i tlaka mi slat iphone,pa čekat da ga vrate..pa još dat 500-600 kn ..

treba mi nešto normalne cijene...računao sam da je netko minjao do sad pa da ima nekakav prijedlog di najbolje kupit ekran!
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 15:30   #134
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 20:42   #135
šokre
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 324
Puko mi ekran na HTC One X mobu.

Jel ima kakve razlike između original LCD-a i ovih s ebay/njuškala.
Vidim da su na ebayu 30$ tak da bi tamo uzeo. (znači ekran+digitizer+alat)
Mislim na kvalitetu LCD-a da nebi dobio neko TFT smeće?
__________________
šokre je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2014., 21:02   #136
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor šokre Pregled postova
Puko mi ekran na HTC One X mobu.

Jel ima kakve razlike između original LCD-a i ovih s ebay/njuškala.
Vidim da su na ebayu 30$ tak da bi tamo uzeo. (znači ekran+digitizer+alat)
Mislim na kvalitetu LCD-a da nebi dobio neko TFT smeće?
Pazi da ne dobijes odvojeno ekran i staklo, nece ga Bog ustimat...
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 21.09.2014., 16:50   #137
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Pojavljuje mi se zesci ghost touching od jučer na EVO 3D, neću ga ni stavljat u prodaju već sam ga mislio osposobit pa koristit barem za navigaciju. Pretpostavljam da rikava digitizer, zanima me da li netko okvirno zna koliko bi koštala zamjena digitizera u servisu? Nisam kompetentan da to solo radim unatoč youtube tutorialima. Hvala.
__________________
Newbie Pro je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 21:09   #138
Helios
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 13
Pao mi je mobitel (Alcatel One touch Idol), i staklo je puknulo preko (jedna cetvrtina ekrana)... LCD radi, ali touch radi samo jednom dijelu ekrana.
Sto bi trebao napraviti da popravim? Kupnja ovog dijela bi bila dovoljna? http://www.ebay.com/itm/for-Alcatel-...e&talgo=origal
Helios je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2014., 20:28   #139
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
samsung galaxy mini...
znam da nije neki vrijedan mob, ali situacija slijdeća...prolila se voda po njemu, možda količine velike žlice za juhu, mob radi ali ispod ekrana (ne ispod već između one crne folije i stakla ekrana, ne digitizera) ) sad ima fleka i točkica od te vode...
touch radi kao i ostalo al te fleke smetaju...
oće li to samo nestati il je to-to forever....mislio sam uzet drugi ekran za 100kn ali ima jedan problem od prije a to je loša grafika, kao kad grafa od kompa baca artefekte na monitor pa sad nisam siguran dali je graf. čip na MB ili ekran neispravan zbog toga (to je manji problem od ovih fleka ali pojavilo se samo od sebe) zato se nebi zaletavao sa kupovinom ekrana.

ako netko 100% zna dali je MB ili ekran da ne naručujem ekran i dali će fleke nestat s vremenom...
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2014., 19:19   #140
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
HTC OneX ne radi backlight.

Donio mi frend HTC OneX sa razbijenim ekranom, znajući da i ja imam takav, za dijelove. Upali ali nema slike. Rastavim svoj i njegov, uštekam svoj ekran na njegovu matičnu ploču, normalno pali i radi, slika je tu ali nema pozadinskog osvjetljenja. Kao kod laptopa kad krepa lampa ili inverter, moram osvjetliti da bih vidio što piše. Solidan mob sa 32 giga pa bih ga volio popraviti. Znam samo da je led backlight, ali koji napon i odakle dolazi neznam jer sam elektroničar opće prakse i nemam puno iskustva sa mobitelima. Ako je tko imao takav slučaj savjet bi dobrodošao, ako ne ode u dijelove.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2014., 14:23   #141
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor zaratin5 Pregled postova
Donio mi frend HTC OneX sa razbijenim ekranom, znajući da i ja imam takav, za dijelove. Upali ali nema slike. Rastavim svoj i njegov, uštekam svoj ekran na njegovu matičnu ploču, normalno pali i radi, slika je tu ali nema pozadinskog osvjetljenja. Kao kod laptopa kad krepa lampa ili inverter, moram osvjetliti da bih vidio što piše. Solidan mob sa 32 giga pa bih ga volio popraviti. Znam samo da je led backlight, ali koji napon i odakle dolazi neznam jer sam elektroničar opće prakse i nemam puno iskustva sa mobitelima. Ako je tko imao takav slučaj savjet bi dobrodošao, ako ne ode u dijelove.
Jesi probao trik sa senzorom za jačinu svjetla naprijed na ekranu?
Znači ugasiš mobitel, staviš ga pod jako svjetlo i probaš upaliti normalno ili sa kombinacijom tipki vol+ vol- i power, ili samo vol- i power da ti uđe u bootloader,od tamo ga resetiraš i probaš upaliti. Najčešće je samo softverska greška, taj senzor se zblesira, isti problem imaju i One M7 i M8.

Ako nije to onda je hardver, pogledaj sliku na ovom forumu post #9
http://forum.gsmhosting.com/vbb/f796...oblem-1515376/
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2014., 09:45   #142
zaratin5
Premium
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 160
Zahvaljujem, upravo mi je trebao takav odgovor i slika dijelova koje, eventualno, treba zamjeniti.
zaratin5 je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2014., 22:29   #143
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Ako netko zna...

Kakva je kvaliteta kineskih zamjenskih touch screen-ova za mobitele?

Trebao bi na jednom mobitelu zamjeniti touch screen (moguće je),s ekranom je sve ok, našao sam ih za 30kn čak, bude to ok ili je shit?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 02:10   #144
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Shit. Ali za 30kn probaj
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2014., 14:17   #145
ibme74
Premium
 
ibme74's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Planet Zemlja
Postovi: 1,412
Pozdrav, ne znam dali je moj problem za ovu temu, ali postavit ću pitanje ovdje. Dakle uređaj je Huawei Y300, jutros sam u desnom kutu primjetio malu točkicu (ne mogu "odgonetnuti" dali je bijela ili zelena posta je dosta sitno i vidi se samo na crnoj podlozi). Zanima me dali je to stuck pixel i dali ga mogu nekako popraviti sam ili moram nositi na servis? Garanciju jos imam do 29.06.2015 u t-comu. Hvala.
ibme74 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 11:17   #146
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Shit. Ali za 30kn probaj
Možeš malo konkretnije opisati po čemu si došao do takvog zaključka?
Nisam primjetio da su "šit", rijetko se naleti na totalnu kopiju sa mutnim staklom, crnim pjegama na LCD-u i slično, ali takvu robu ionako ne prodaju "top-rated" prodavači na ebay-u.
Zamijenio sam već tonu tih ekrana, sa LCD-om i bez (samo staklo), i u odnosu na originale nisam vidio nikakve razlike, ni po kvaliteti prikaza niti po odazivu na dodir, apsolutno ništa.
Jedini problem koji sam imao sa ebay ekranima je bio komplet ekran (lcd+digitizer+staklo+okvir) za iPhone 4. Oni otvori naprijed za proximity i light senzore su bili preslabo zatamnjeni te su propuštali previše svjetla do senzora pa se ekran ne ugasi kada prisloniš mobitel na uho jer senzor krivo očitava svjetlost i blizinu objekta. Međutim, i za to ima easy fix, a nekada pomaže i full reset pa se senzori rekalibriraju na nove vrijednosti.

Čisto me zanima da li si imao sa nečime konkretno problem, možda sam ja samo imao sreće

Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
...
Trebao bi na jednom mobitelu zamjeniti touch screen (moguće je),s ekranom je sve ok, našao sam ih za 30kn čak, bude to ok ili je shit?
Misliš touch ne radi ali ekran nije napuknut? Obično je kontra nakon padova.
Ljudi često brkaju pojmove po ovom pitanju, pa nisam siguran što misliš.
Ekran ima tri glavne komponente- LCD(daje sliku), digitizer (touch senzor) i staklo.
Tu postoji različitih varijanti izvedbi i metoda tj mogučnosti popravka od modela do modela.
Može se znati koji je mob u pitanju?

Citiraj:
Autor ibme74 Pregled postova
Pozdrav, ne znam dali je moj problem za ovu temu, ali postavit ću pitanje ovdje. Dakle uređaj je Huawei Y300, jutros sam u desnom kutu primjetio malu točkicu (ne mogu "odgonetnuti" dali je bijela ili zelena posta je dosta sitno i vidi se samo na crnoj podlozi). Zanima me dali je to stuck pixel i dali ga mogu nekako popraviti sam ili moram nositi na servis? Garanciju jos imam do 29.06.2015 u t-comu. Hvala.
Vjerojatno mrtvi piksel, imao sam jedan crveni na novom novcatom HTC Desire HD otkad je iz trgovine izašao. Slijedeći dan nosio na servis ali naravno ne priznaju pod garanciju. Tek treći mrtvi piksel ako se pojavi, onda mijenjaju ekran. Vjerujem da postoji razlika od marke do marke, ali za jedan mrtvi piksel mislim da ti neće priznati garanciju. Odi u ovlašteni i pitaj, možda ti prođe

LP

Zadnje izmijenjeno od: Atrax. 09.11.2014. u 11:24.
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 15:29   #147
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Atrax Pregled postova

Čisto me zanima da li si imao sa nečime konkretno problem, možda sam ja samo imao sreće
Imao si sreće. Ili sam ja imao nesreće .

Ova stakla,ali samo stakla su ista. Nema elektronike nema nista pa samim time su ok. Ali i ona jeftina stakla također mogu biti šit,tj ne sjedne dobro na ekran ili ima lufta kod okvira. Ovisi koji mob. Sto se toucha tice,masa touch screenova ima losu osjetljivost i budu neprecizni prilikom tipkanja. Ako platis vise,postoji vjerojatnost da ti seller proda onaj jeftinjak za visu cijenu pa opet izgubis. Sto se kompleta tice, za iphone 4 i 4s necemo ni pricati kakvi sve ekrani se prodaju na ebay. Slika uzas,touch nikakav,najmanji problem je senzor svjetla. A za druge modele najveci problem kod kompleta jest touch screen koji lose lovi ili ne radi jedna linija i cudno osvjetljenje iako ga platis malo vise da ne bude najjeftiniji na ebayu. A cesto selleri vracaju lovu za skuplje stvari samo ako vratis item u kinu ili gdje vec a to mi je pita.

Daleko od toga da nema dobrih ekrana ali i ptice znaju da je ebay lutrija.

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 09.11.2014. u 15:35.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 15:42   #148
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Ima netko preporuku za nekog za zamjenu ekrana na lumia 920, puko je kad je golf autic presao preko njega xD
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 21:39   #149
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Atrax Pregled postova
Možeš malo konkretnije opisati po čemu si došao do takvog zaključka?
Nisam primjetio da su "šit", rijetko se naleti na totalnu kopiju sa mutnim staklom, crnim pjegama na LCD-u i slično, ali takvu robu ionako ne prodaju "top-rated" prodavači na ebay-u.
Zamijenio sam već tonu tih ekrana, sa LCD-om i bez (samo staklo), i u odnosu na originale nisam vidio nikakve razlike, ni po kvaliteti prikaza niti po odazivu na dodir, apsolutno ništa.
Jedini problem koji sam imao sa ebay ekranima je bio komplet ekran (lcd+digitizer+staklo+okvir) za iPhone 4. Oni otvori naprijed za proximity i light senzore su bili preslabo zatamnjeni te su propuštali previše svjetla do senzora pa se ekran ne ugasi kada prisloniš mobitel na uho jer senzor krivo očitava svjetlost i blizinu objekta. Međutim, i za to ima easy fix, a nekada pomaže i full reset pa se senzori rekalibriraju na nove vrijednosti.

Čisto me zanima da li si imao sa nečime konkretno problem, možda sam ja samo imao sreće


Misliš touch ne radi ali ekran nije napuknut? Obično je kontra nakon padova.
Ljudi često brkaju pojmove po ovom pitanju, pa nisam siguran što misliš.
Ekran ima tri glavne komponente- LCD(daje sliku), digitizer (touch senzor) i staklo.
Tu postoji različitih varijanti izvedbi i metoda tj mogučnosti popravka od modela do modela.
Može se znati koji je mob u pitanju?



Vjerojatno mrtvi piksel, imao sam jedan crveni na novom novcatom HTC Desire HD otkad je iz trgovine izašao. Slijedeći dan nosio na servis ali naravno ne priznaju pod garanciju. Tek treći mrtvi piksel ako se pojavi, onda mijenjaju ekran. Vjerujem da postoji razlika od marke do marke, ali za jedan mrtvi piksel mislim da ti neće priznati garanciju. Odi u ovlašteni i pitaj, možda ti prođe

LP
Mjenjali smo takav display na samsung galaxy mini 2. Boje kao da je netko oprao arielom. Touch od 10 puta 9 prepozna dodir a sami dodirnik nije ni blizo od materijala kao orginal nego je kao plastika od kutijice Vau Vau bonbona.

Ok, možda će kolega imati sreće više, ali moje iskustvo sa 7 usd displejom je šit
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2014., 21:57   #150
kasko
Premium
Moj komp
 
kasko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Ivanić_Grad
Postovi: 1,941
Pao mi je G2 na pod i razbilo se staklo i touch mi nije radio ali je LCD bio sasvim u redu.

Nazovem Simel (sim electornic) u Zg-u i kazu lcd+touch 870kn s zamjenom i odem ja i naprave oni (napominjali su da su dijelovi original).

Zamjene oni prvi put to i vidlo se i golim okom i prstom sam mogo utisnut staklo u okvir, znaci malo je na donjoj lijevoj strani bilo vani tj kao da na dijelovima staklo nije sljepljeno kak treba.
Reklamiram i ponove oni sve, sad imam ghosting tj recimo u whatsappu sam i kad kliknem home vidim na "desktopu" obris imena kontakta i slova od tipkovnice slabo i jaci je intenzitet ghostinga ako sam dulje na tome što ostavlja trag.

Kaj napraviti sad? jer sam vec lud putovat u zg za to, trosit pare na put te bit bez mobitela.
Jel ima tko preporuku sellera za lcd+touch+bezel?
kasko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na