Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2022., 22:39   #8881
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Umjesto Windows Explorera otvoriš iTunes i unutra potegneš štogod hoćeš. Stvarno je zakomplicirano do maksimuma…

Je, unutra potežeš što hoćeš ali si on konvertira (iako ga to nitko nije tražio) u format koji njemu paše. Fileovi koje ubacuješ ne ubacuješ na storage nego za konkretnu aplikaciju, ako Books ima jedan pdf to ne znači da ga mogu i sa nekim drugim pdf readerom otvoriti samo tako. Shvaćam da su te finte zatvorenog sustava napravljene da Pero ne bi nešto sjebao, ali meni to ne treba.
Dalje, što je kad nešto želim potegnuti van, tu tek nastaju problemi. Kako doći do glupog video file-a kojeg sam snimio, ajde import u Photos, ja taj video file u file systemu ne mogu vidjeti jer je sakriveno od mene pošto se podrazumijeva da su korisnici idioti (opet točno u velikom broju slučajeva) ali jednostavno ne volim OS koji me u startu smatra glupanom.
Zašto bi meni trebao specijalan softver da izvučem sa svog mobitela video file? Ili bilo koji drugi file?
Nemam namjeru ulaziti u flejmove oko iOS-a, ali kao netko tko koristi PC sto godina i navikao je na određenu razinu otvorenosti i slobode, ios je čisti poluupotrebljivi užas.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 00:57   #8882
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Je, unutra potežeš što hoćeš ali si on konvertira (iako ga to nitko nije tražio) u format koji njemu paše. Fileovi koje ubacuješ ne ubacuješ na storage nego za konkretnu aplikaciju, ako Books ima jedan pdf to ne znači da ga mogu i sa nekim drugim pdf readerom otvoriti samo tako. Shvaćam da su te finte zatvorenog sustava napravljene da Pero ne bi nešto sjebao, ali meni to ne treba.
Dalje, što je kad nešto želim potegnuti van, tu tek nastaju problemi. Kako doći do glupog video file-a kojeg sam snimio, ajde import u Photos, ja taj video file u file systemu ne mogu vidjeti jer je sakriveno od mene pošto se podrazumijeva da su korisnici idioti (opet točno u velikom broju slučajeva) ali jednostavno ne volim OS koji me u startu smatra glupanom.
Zašto bi meni trebao specijalan softver da izvučem sa svog mobitela video file? Ili bilo koji drugi file?
Nemam namjeru ulaziti u flejmove oko iOS-a, ali kao netko tko koristi PC sto godina i navikao je na određenu razinu otvorenosti i slobode, ios je čisti poluupotrebljivi užas.

Apsolutno neistinito, nema nikakve konverzije.

Potegneš file kakav hoćeš u bilo koji od foldera koji hoćeš i nikakva konverzija se ne događa. Lupam sad, potegnem PDF u VLC ili mkv u Acrobat. Odem u Files na iphoneu i kopiram ga tamo gdje treba biti da ga aplikacija “vidi”. Stavim mkv s titlovima u srt formatu i ostaje mkv i srt kako su originalno i bili.

Finte zatvorenog sustava su zbog niza razloga, ako želiš ubaciti skinuti video file ili muziku na uređaj, možeš, ali nije simple as drag and drop kao da se radi o običnom USB sticku.

Video koji si snimio tim mobitelom već imaš u photos, a s mobitela ga vadiš van na identičan način kao da imaš USB stick/fotoaparat/android. Univerzalni DCIM folder u kojem se sve fotke i videi nalaze. Oćeš tuđi video? Airdrop s drugog iPhonea? Opet ide direkt u Photos. Oćeš saveati s Whatsappa? Pogodi…opet ide u Photos.

Import s kamere? Lightning na USB ili SD Card reader. Svakodnevno koristim za posao, samo noviju USB-C verziju jer prebacujem na iPad. Videi s drona i fotke s fotoaparata idu direktno u Photos. Što dalje s njima? Piše iznad.

Ima još nekoliko načina. Osim dizanja na cloud, imaš i Save to Files gdje ga spremiš u drugi, po tebi nevidljiv dio file systema koji iTunes vidi, pa ga možeš iščupati i na taj način van.

Stvari su toliko jednostavne i logične kad se jednom navikneš. I da, došao sam s Androida na kojemu sam bio od samih početaka i sam sam si modificirao ROM-ove i provodio dane flashajući skoro svaki uređaj koji sam imao. Ovo jednostavno radi. Stvari o kojima pričaš su postojale tamo negdje u periodu iPhonea 3 i 4 kad je bio potreban jailbreak.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 07.09.2022., 07:20   #8883
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Cuky Pregled postova
I ja se lomim dal' prec na iOS. Godinama sam bio "protivnik" (za svoje potrebe), ali situacija se nažalost lagano mijenja s Androidom. Pun k bloatwarea...
Koji to androidi imaju "pun k bloatwarea" i na kojim se to androidima ne može maknuti pa da radi toliki problem?
Vidim da neki stalno ponavljaju kako je to velik problem, a ja ne znam ni jedan android gdje je to bio problem.
Evo uz ove zadnje Realmije sam vidio par appova koji se uredno deinstaliraju za 4 sek. i doviđenja.
Isto i na Samsungu, oneplusu...
Motorola i Pixeli ni nemaju ništa, tako da ne znam točno kakve to probleme neki imaju...
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 08:30   #8884
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Na Samiju neke appove ne možeš deinstalirati, ali ih možeš deaktivirati.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 08:55   #8885
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Apsolutno neistinito, nema nikakve konverzije.

Potegneš file kakav hoćeš u bilo koji od foldera koji hoćeš i nikakva konverzija se ne događa. Lupam sad, potegnem PDF u VLC ili mkv u Acrobat. Odem u Files na iphoneu i kopiram ga tamo gdje treba biti da ga aplikacija “vidi”. Stavim mkv s titlovima u srt formatu i ostaje mkv i srt kako su originalno i bili.
U mom slučaju je bilo konverzije, zadnji put kad sam to radio prije cca 2g, radilo se o starijim video formatima, mislim čak 3gp. Vrlo jasno se sjećam poruke da je potrebno napraviti konverziju, zato što je cijela poanta da ja ne prebacujem video na file system, nego kao što kasnije kažeš, ubacuješ određeni file u određenu aplikaciju koja ga onda kontrolira i pristupa mu.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Finte zatvorenog sustava su zbog niza razloga, ako želiš ubaciti skinuti video file ili muziku na uređaj, možeš, ali nije simple as drag and drop kao da se radi o običnom USB sticku.
Znam, u tome i je problem

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Video koji si snimio tim mobitelom već imaš u photos, a s mobitela ga vadiš van na identičan način kao da imaš USB stick/fotoaparat/android. Univerzalni DCIM folder u kojem se sve fotke i videi nalaze. Oćeš tuđi video? Airdrop s drugog iPhonea? Opet ide direkt u Photos. Oćeš saveati s Whatsappa? Pogodi…opet ide u Photos.

Import s kamere? Lightning na USB ili SD Card reader. Svakodnevno koristim za posao, samo noviju USB-C verziju jer prebacujem na iPad. Videi s drona i fotke s fotoaparata idu direktno u Photos. Što dalje s njima? Piše iznad.

Ima još nekoliko načina. Osim dizanja na cloud, imaš i Save to Files gdje ga spremiš u drugi, po tebi nevidljiv dio file systema koji iTunes vidi, pa ga možeš iščupati i na taj način van.
Je, kladim se da je puno bolje kad si cijeli u Apple eko sustavu, kao što vidim da ti jesi. Vjerujem ja tebi da je to jednostavno, nije u tome problem. No ti prebacuješ sa iphone-a na ipad....priča je drukčija ako spajaš na windows pc, ili ne-daj-Bože linux. Ali vidim i iz drugih topica da Apple radi probleme čim spojiš nešto što nije Apple, nije da ne razumijem to
Ostaje moje pitanje, zašto bi trebao 3rd party softver da dođem do svojih video uradaka, Photos pa importanje, pa exportanje, čemu sve to. Ili to ubacivanje u aplikaciju pa onda u files pa daj onoj aplikaciji, daj onoj. Shvaćam ja da se čovjek na to može naviknuti, ali ne znam zašto? Što točno dobijem od Apple-a za tu patnju

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Stvari su toliko jednostavne i logične kad se jednom navikneš. I da, došao sam s Androida na kojemu sam bio od samih početaka i sam sam si modificirao ROM-ove i provodio dane flashajući skoro svaki uređaj koji sam imao. Ovo jednostavno radi. Stvari o kojima pričaš su postojale tamo negdje u periodu iPhonea 3 i 4 kad je bio potreban jailbreak.
Ne znam zašto si modificirao ROM-ove iskreno, valjda si imao neke svoje specifične potrebe. Ali o ovome što pričam, snimi video, spoji mob na PC kao usb stick, copy/paste video...za to ne treba flashanje ROM-a.
Kao što rekoh, to su moji osobni razlozi zašto ne mogu na iOS, možda je to nekom smiješno, možda je nekom glupo, ali su moji i nije me briga
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 10:21   #8886
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
To su i moji razlozi.
Iphone je brutalan uređaj, po pitanju konzistentnosti ima Android još puno učiti od njih, ali te stvari koje svakodnevno koristim (zaista svakodnevno), ne mogu pregrmiti.

A da ne spominjem da mi je Samsung DeX nova ljubav, pa to je nešto predivno, doslovno sam počea programirati na mobitelu.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 10:40   #8887
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
del
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 10:46   #8888
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Ove ekskurzije obično završe ovako:

1. Liku je dosta Androida, jer _razlozi_ i želi preći na iPhone te napokon biti "miran"
2. Lik nabavi iPhone
3. Lik se vrati na Android

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 07.09.2022. u 11:09.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 10:59   #8889
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,178
aha, zato je više od 50% uređaja u americi iphone.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 11:03   #8890
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Pa kad su domoljubni 😁
locks je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.09.2022., 11:10   #8891
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976





-->
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
aha, zato je više od 50% uređaja u americi iphone.
aMeRiCi






Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2022., 11:58   #8892
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Koji mobitel kupiti? - 2. dio

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
U mom slučaju je bilo konverzije, zadnji put kad sam to radio prije cca 2g, radilo se o starijim video formatima, mislim čak 3gp. Vrlo jasno se sjećam poruke da je potrebno napraviti konverziju, zato što je cijela poanta da ja ne prebacujem video na file system, nego kao što kasnije kažeš, ubacuješ određeni file u određenu aplikaciju koja ga onda kontrolira i pristupa mu.



Znam, u tome i je problem



Je, kladim se da je puno bolje kad si cijeli u Apple eko sustavu, kao što vidim da ti jesi. Vjerujem ja tebi da je to jednostavno, nije u tome problem. No ti prebacuješ sa iphone-a na ipad....priča je drukčija ako spajaš na windows pc, ili ne-daj-Bože linux. Ali vidim i iz drugih topica da Apple radi probleme čim spojiš nešto što nije Apple, nije da ne razumijem to
Ostaje moje pitanje, zašto bi trebao 3rd party softver da dođem do svojih video uradaka, Photos pa importanje, pa exportanje, čemu sve to. Ili to ubacivanje u aplikaciju pa onda u files pa daj onoj aplikaciji, daj onoj. Shvaćam ja da se čovjek na to može naviknuti, ali ne znam zašto? Što točno dobijem od Apple-a za tu patnju



Ne znam zašto si modificirao ROM-ove iskreno, valjda si imao neke svoje specifične potrebe. Ali o ovome što pričam, snimi video, spoji mob na PC kao usb stick, copy/paste video...za to ne treba flashanje ROM-a.
Kao što rekoh, to su moji osobni razlozi zašto ne mogu na iOS, možda je to nekom smiješno, možda je nekom glupo, ali su moji i nije me briga

U dvije godine se čuda dogode…

Gdje si samo našao 3gp format u 2020.

Opet, ne vidim zašto je problem prosječnog “dum-dum” korisnika usmjerit da ne može kruške staviti među jabuke (pogledaj pod spoiler u postu iznad.

Nisam u Apple ekosustavu. Držim se PC-a i stalno prebacujem fileove (audio/video/foto…)na već opisan način. iPhone na iPad ili obratno je par sekundi duga operacija. S njih na PC je malo dulja jer mora ići kabelom.

Zato i kažem da nije problem, iako po tvom 2+ godine starom iskustvu s fileom ekstenzije koju nisam vidio od 2005. ispada da je.

Kakve točno Apple probleme radi čim spojiš to nešto?

Jedine probleme koje s njima imam su vezani za OSX, što imaš i ovdje napisano u temi za to.

Ponavljaš pitanje na koje sam ti već odgovorio u prošlom postu, ili Windows Explorer smatraš 3rd party softverom?

Modificirao sam ROM-ove da maknem pozadinske procese i aplikacije koje ne koristim (ajmo to nazvati debloatanjem). Tako sam dobio i do dan dulje trajanje baterije.

Upravo taj proces koji si opisao za android sa snimi-spoji-otvori kao stick-copy-paste funkcionira svaki iOS uređaj. Ne znam zašto je to tako teško shvatiti.

Užasno sam kritičan prema Appleu, i svemu što košta više od toga što bi trebalo.
Na iPhone nemam zamjerke osim cijene što je razlog zašto ne kupujem novi nego rabljeni uređaj.

I dalje vozim 11 Pro (2019.) i iPad Pro (2017.). Oba s 512GB kapacitetom. Skupa su me koštali manje nego novi Samsung, a meni bitnu razliku u radu ne vidim.

Slobodno nađi Android alternativu koja redovno dobiva SVAKI update i dan danas i radi jednako brzo kao i najnoviji uređaj (ne pričam o kameri, 120 Hz ekranu i sličnim glupostima koje su nebitne razlike za prosječnog korisnika.

Mogu ih usporediti s najnovijim modelima jer cura ima 13 Pro, službeno moram koristiti 13 Mini i novi iPad Air. Imam i iPhone 8 kao back-up negdje u ladici. Kao i iPad Pro, također je iz 2017. i dobit će najnoviji OS koji izađe, kao i najnoviji uređaji…za razliku od svih Androida koje sam imao i kojima je support umro i prije isteka garancije
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote