Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2021., 07:47   #271
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Trebam forumaške savjete

Ovako...Split je k, dopizdia! Selim iz Splita, top pick je Pula zbog relativno jeftinih stanova u odnosu na ostatak obale.
Pa bih molia cijenjene kolege Puležane, i one koji se osjećaju tako, da mi malo pobliže objasne kvartove,investitore,stanoinvest hordu stanova,itd...

Da stavim neke info... Radim od doma,tako da za posao/lokaciju nisam vezan. Vozim auto,biciklu i tako to.
Budjet nije velik, nebi tocno pisao,al eto da se zadrzimo u 6-cifrenim brojevima, u hrvatskoj valuti EUR, sta manje to bolje

Tražim nešto 40-60kv, da je uredjen, jer ne znam nikoga u Puli,pa mi se ne naganja s meštrima.
Stanoinvest roka stanove leva leva, 1300-1900 eur/kv...Ako neko zna malo više o njima bio bih zahvalan,guglo baš i ne pomaže. Trenutno u oko upala zgrada
https://stanoinvest.biz/projekat/city-mall-a/ ima par ovih manjih stanova na jugu.
Ili eventualno https://stanoinvest.biz/projekat/bonus-5/ ovaj jedini ne prodan na Istoku,na 3 kat

Meni je to relativno ok šta se tiče udaljenosti od Arene, centra...s druge strane obilaznice nebih.

Pa eto,ako neko zna nešto više,može dočarat kakav je život u Puli, zna neke sheme oko stanova itd, pomozite, hvala!
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 09:06   #272
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Ne znam jednu osobu koja bi ti preporucila stanoinvest, a znam ih puno koji su kupovali stanove i izbjegavali iste. Bolje zaobici nego imati probleme s losijom novogradnjom. Samo ih je tesko zaobici, tbh, jer ponuda je ogromna.

Veruda, Stoja i Vidikovac su na cijeni kao ajmo reci idealni kvartovi pogotovo ako planiras familiju. Blizina mora i grada (15-25min pjeske) i, ono sto ti mogu iz prve ruke reci, puno cisci zrak. Zivio na Verudi, pa u Centru, pa sad na Vidikovcu (iako dosta nepovoljno lociran, opet bolje nego sami centar). Problem je jer centar je zagusen ljeti od topline i cijeli je betoniran. Zimi se masa ekipe jos grije na drva i osjecas se ko prsut. Na spomenutim lokacijama, osim zelenila koje dosta utjece na temperature, imas izrazenije mijesanje zraka s mora.

Zivot u Puli je tapija (tu rijec ces morati savladati) Ljeti imas guzve i opcenito zaobilazim centar ako ne moram ici, zimi je grad duhova i volim se prosetati. Ako nemas sredjen parking u centru, sretno s tim. Ja vise ne bih, hvala. Realno, nakon 30 godina zivota na Verudi, ne vidim nijedan benefit zivota u centru osim sto sam puuuno manje hodao i kretao se opcenito. Cak i biciklirao, trebas se najebati po cestama da bi izasao iz grada - jer u gradu nemas gdje voziti, cak ni cestovnjaka.

Sad sam se otudjio prema Vidikovcu, imam sumu iza zgrade, skoro svaki dan sam sat vremena u njoj (ljeti obavezno), bilo hodat, trcat... Iako smo profitirali sa zelenjavom, zivimo u novogradnji koja maltene nema zvucnu izolaciju E zivote! Sad imam priliku nauciti sto NE zelim jednog dana kupiti
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 10:07   #273
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Hvala na brzom odgovoru, I appreciate it a lot!

Mislim,nisam budala, gleda sam slike tokom gradnje stanoinvesta, i koje materijale koriste, vidi se da to nema baš neke kvalitete niti zvučne izolacije,niti veze s nekom vezom...ALI, Pula nije na jakom potresnom području,najbliži rasjed je u Rijeci, ALI kupujem stan za male pare jer ne mislim tu bit XX godina, prije 5 i manje, onda prodat ili iznajmit.

Meni osobno bi ovako nešto bia idealan stan ,i da sam u ST kupia bi ga bez razmisljanja (a vec dva takva samo manja sam kupia i sredia), jer ga lagano uredim https://www.njuskalo.hr/nekretnine/i...oglas-33309368
Al u Puli, ne znam meštre, ne znam cijene, nemam veze s vezom. U Splitu znam sve

Evo njuška sa filterima veruda/stoja/vidikovac ,do 80k https://www.njuskalo.hr/prodaja-stan...ea%5Bmin%5D=40 pa predloži

Tapija sam guglao, je,dosadan je,al nije ni Split zanimljiv, viruj mi, mrtvilo sve osim sezone
Svidja mi se tvoj nacin razmisljanja sta se tice lokacije,i kad se gleda gmaps odma se vidi prednost, nema tu sta. Hrpa više zelenila,parkova i šume.
Ti vjerojatno dobro znaš koje zgrade su dobre, uglavnom građene 1970-1990, po verudi ih ima dosta ovako na prvu, svidjaju mi se ovi neboderi...
Neznan sta da kazen. Srce vuče na stari stan i sredit, mozak vuče "kupi sredjeno kakvo je da je i prst u uvo"
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 11:59   #274
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Prvi linkani je jedan od klasicnih nebodera/zgrada (volticeva-rizzijeva) iz te ere '70-90-te (tzv. vojni stanovi, tada se ful gradilo i danas su takvi na boljem glasu ako si spreman uloziti u opremanje i moderniziranje stanja). Znam dosta ljudi koji su tamo odrasli i jos zive, me included. Jedina mana sto sad ovako napamet mogu reci je layout koji datira iz tih vremena sto i sam vidis (dugacki hodnik, blagovaone su cesto male za preurediti u combo dnevni+kuhinja ako zelis zadrzati 2 sobe za spavanje i sl.). Vjerojatno vec imas sliku sto zelis napraviti sa stanom pa ti tu necu puno pametovati

Ja recimo nisam fan zvona, crkvi, dzamija i sl. a gore je jedna prilicno glasna crkva koja otkucava sve sto moze Na 9.katu i ako gleda na crkvu (a gleda na more pa pretpostavljam da je orjentiran na J-JZ) to se nedvojbeno cuje. Cuje se i na Verudi na ~200m zracne linije. Just sayin, ako ti to ista znaci u zivotu... Jedan stan sam tamo vec odbio.

Veruda porat (J-JI u nastavku od Vidikovca) je dosta noviji kvart i samim time gradnja, miran kvart, pretezno viseetazne kuce i niske zgrade, nema prometa osim kvartovskog (i ako ne gledas na zaobilaznicu). Slicno tom kvartu je i Gregovica, tamo se sad dosta gradi, ali kvart je prometno dosta izoliran.

Glede potresa, tu se ne bi previse brinuo, ne sjecam se kad smo imali ista jace od ljuljanja na 2+ katu. Onaj drugi petrinjski se osjetio kao ljuljanje (bio sam na 4 katu), a osobno ne pamtim ista jace od toga.

Dosta tih vojnih zgrada dobiva ili je dobilo nove fasade (neke i krovove) pa racunaj na to kao plus i kao trosak kojeg ces vjerojatno nastaviti placati u pricuvi. Ako mozes, mozda zaobidji stanove na zadnjem katu kao mjeru predstroznosti jer - stari krovovi, ili lose sanirani krovovi = problemi s vodom. Vidio i tih slucajeva bas u tim zgradama.

Ne znam nista o mestrima, jos nisam u toj fazi Mogu ti na pm tipa oznaciti neke lokacije koje (barem meni) izgledaju ili znam da su oke, ali sumnjam da cu ti moci pomoci vise od ovoga jer nisam prolazio proces kupovine stanova.

Ako ne planiras biti na duze staze, a turizam ne krkne na najnize moguce grane, racunaj da ce se izrentati. Bilo turistima ili lokalcima. Stanova za rentu fali, a cijene ne padaju u ovih 7 godina koliko sam u renti, samo kvaliteta ponude opada. Renta se sve s 4 zida...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 18:28   #275
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Je, nevolimo ni mi zvukove vjerskih ustanova
Ništa, skrolam po njuškalu, i tražim, pa šta upadne upadne...nije priša, do lita će se riješit nešto. Pa se vidimo u Puli


Hvala ti na pomoći
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 18:48   #276
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ako te zanima, imaš u RI dosta novogradnji. Po meni, trenutno najpovoljnija u pogledu pozicije i odnosa dobiveno/uloženo je RIO projekt.

Moju prćiju nemoj ni gledati jer su cijene bolesno nabrijane i ne opravdavaju taj novac. A kvaliteta gradnje i izgled tih zgrada je 'ajme majko'. Zato ima pun k praznih stanova. Imaš čitave zgrade koje zjape prazne. Pogotovo one gdje su investitori Rusi (hint: vešeraj za pare).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 19:23   #277
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja kad sam vidio taj projekt od 270 stanova na takvoj lokaciji - zakon pogled ali imati 270 obitelji u uskoj blizini odmah postanem neurotican

a cijene krecu tek od 2k EUR po kv
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 19:25   #278
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Nemam toliko para, za RI novogradnju,jer
"Cijene stanova ovise o orjentaciji stanova (jug-sjever), pogledu na more i modelu plaćanja i kreće se od 1.990EUR/m2 (protuvrijednosti Hrk)."

Znaci 2000 eur/kv je sjever,a jug sigurno 2300+
Realno za toliko eur/kv imam i u ST kupit
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 19:31   #279
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja sam u RI u novogradnji od 2 kata a imam okucnicu odmah na izlazu s balkona(koso brdo je majka)
kupio prije 6 godina za 1250EUR/kv i sad mi ispada da mi je to najbolja investicija ikada hah.

sad gledam u Istri nesto za rentu/iznajmljivanje jer cijene nece padati. sta god ljudi mislili za krizu, ima stranaca koji imaju love i samo ce kupovati dok je za njihove pojmove jeftino.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 13.01.2021. u 20:12.
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2021., 21:00   #280
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ako te zanima, imaš u RI dosta novogradnji. Po meni, trenutno najpovoljnija u pogledu pozicije i odnosa dobiveno/uloženo je RIO projekt.
Živim relat