Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2006., 14:55   #1
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Question Krađa prometa preko WLAN-a

Ovako, korisnik sam ADSL-a.Imam Siemens Gigaset SE555 WLAN router, te je preko WLAN-a spojen sa mojim kompjuterom.Imam postavljene sve žive zaštite, ali me zanima sljedeće:

1.Ako se netko uspije spojiti na moj WLAN i krade moj internet promet, da li se može saznati tko je to?S obzirom da se on spaja na moj WLAN, znači da se spaja na moju mrežu i dobiva adresu 192.168.1.x, te se pretpostavljam može samo vidjeti naziv njegovog kompjutera i MAC adresa - koje oboje može mijenjati svaki put kad se spoji, a IP adresa na koju se router spaja je u biti adresa spajanja koja upućuje na moj router.

2.Može li ISP, u našem slučaju T-Com ili Iskon saznati tko je on?

Ovo me zanima čisto informativno, jer sam pročitao neke članke i sl., da je preko 50% mreža u ZG-u nezašitićeno...
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 14:59   #2
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nemože se saznati.
Jedini način da ga "uhvatiš" na djelu i onda da usporediš logove od routera i njegovu mac adresu.

No ako imaš bilo kakvu zaštitu šansa da it netko upadne je vrlo malena.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2006., 15:05   #3
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Question

E to, kako mi mogu pomoći logovi od routera i MAC adresa?A ako on ili ona provjerava e-mail recimo na T-Com-u,tj. mora za to koristiti neki username i password.Da li to može pomoći da ga se nju/njega ulovi?
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 15:08   #4
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
ne može ti nitko njega otkriti, preko mac adrese možeš saznati o kojem se komadu hardwarea radi, te ako na nekoga sumnjam nekako ici provjeriti dali je to on...

a opet, ako i saznas tko je to, ne znam što mu možeš napravit...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 15:15   #5
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Question

Da, preko MAC-a se može saznati komad hardware-a istina, ali da, teško.Ma malo sam sa tim opsjednut jer frend ima WLAN i ima zaštite i netko mu je uspio upasti i napraviti 20 GB prometa...a rekao sam frendu da gasi router po noći...Znači li to da kod nas postoje "pravi" hackeri?
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 15:31   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Svaka zaštita se prije ili kasnije probije, sve ovisi o iskustvu "hakera". Najbolje bi bilo kombinirati više vrsta zaštita (MAC filtering, enkripcija, sakrivanje SSID-a,...).
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 15:36   #7
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Question

Znači zaključak svega je da se ne može saznati točno tko je to - samo njegov naziv kompjutera i MAC adresa, eventualno o kojem se komadu hardvera radi.Znači on ili ona može normalno surfati, gledati e-mail etc., a ni ja a ni t-com ili netko treći njemu ili njoj ništa ne možemo?

WLAN, koliko je dobar, toliko može biti i loš...

Zadnje izmijenjeno od: mskvorc1. 02.12.2006. u 16:04.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 16:12   #8
marko05
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Vidim da imate s time problema. Ja na svu srecu nemam. Koristim wep enkripciju i jos sam stavio mac filtriranje pa sam za sada siguran. Ako ti je netko upao, savjetujem ti da stavljas kompliciranije passworde i da ih cesce mjenjas jer da bi se netko spojio treba mu vremena da otkrije sifru...
marko05 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 16:13   #9
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
srećom u mom susjedstvu svi njubeki pa nemam problema (još)
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 18:33   #10
RiSbO
Premium
Moj komp
 
RiSbO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 253
Exclamation

Citiraj:
Autor marko05 Pregled postova
Vidim da imate s time problema. Ja na svu srecu nemam. Koristim wep enkripciju i jos sam stavio mac filtriranje pa sam za sada siguran. Ako ti je netko upao, savjetujem ti da stavljas kompliciranije passworde i da ih cesce mjenjas jer da bi se netko spojio treba mu vremena da otkrije sifru...
wep enkripcija ne kriptira mac adresu.to znaci ako "hacker" (lol) dobije wep key tj. pohvata dosta prometa i dobije ključ može se normalno spojiti na ap tako da si promjeni vlastiti mac adresu u istu koju imas i ti.
radije stavi wpa..
RiSbO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Oglas

Staro 02.12.2006., 19:21   #11
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
ima barem na netu miljon, doslovce, tutoriala, kako probiti zaštite...

i ne, nitko mu ništa ne može... ako i nađeš tko je, jedino šta možeš je polomiti mu noge/razbiti glavu...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 19:43   #12
Sardi
Premium
Moj komp
 
Sardi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 226
pa evo moj frend ode do frenda sa laptopom, i ubaci wireless karticu i onak, puf - 2 nezasticene mreze nadje (a frend na vrhu zgrade zivi) ..
i onak, malo smijeha, iz za***ancije skinuli jednu pjesmu s neta eto onak za gust, al smo naravno ugasili to jer nismo zlocesti ..
Sardi je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 21:16   #13
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,140
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
...A ako on ili ona provjerava e-mail recimo na T-Com-u,tj. mora za to koristiti neki username i password.Da li to može pomoći da ga se nju/njega ulovi?
Ovo je ostvarivo, relativno lako. Istina zavisno o opremi koju imas ali ostvarivo...
mann je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 21:22   #14
marko05
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 84
Citiraj:
Autor RiSbO Pregled postova
wep enkripcija ne kriptira mac adresu.to znaci ako "hacker" (lol) dobije wep key tj. pohvata dosta prometa i dobije ključ može se normalno spojiti na ap tako da si promjeni vlastiti mac adresu u istu koju imas i ti.
radije stavi wpa..
Nisam ni mislio da wep kriptira mac adresu. A napisao sam da cesce mjenja password bas zbog toga sta "hakeru" treba neko vrijeme da bi uhvatio dosta prometa da vidi kljuc.
marko05 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 22:15   #15
64VT
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG županija
Postovi: 509
zapanjujuće je kolko ljudi nema zaštitu, vozim se tramvajem i tražim veze(onako bezveze) malo mjesta ima gdje nema bez zaštite bežične veze
64VT je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 22:34   #16
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
ja sam neko vrijeme koristio tako net,ali ne previše ipak je to pokvareno,makar znam par ljudi koji su to bez grča na licu mjesecima radili,najbolja fora je kaj u hr to nije ni ilegalno
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 23:11   #17
Grobo
Premium
Moj komp
 
Grobo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Grobnik
Postovi: 39
Dva me pitanja muče.
Koliko treba vremena da se skine 20Gb?
Koliko daleko more rasipat ta tvoja antena koju si dobio s uređajem?

Tako dobar haker koji zna probit sve šifre i onda ukrade 400 kuna te čami kraj tvoje kuće ili zgrade nekoliko sati da skine ili pošalje neki sadržaj,meni sve govori da je tebi netko u stvari došal napravit "dišpet".Razmisli s kim si razgovaral o načinima zaštite i pred kim si utipkaval te svoje šifre.

Tko zna skinut s neta uputstva za razbijanje zaštita i upotri***it ih taj već ima doma flet i to svoje znanje koristi za puno veće zarade od krađe prometa za 400 kuna.

Svi ovdje koristimo komp skoro svaki dan i ne znajući navike tvog prijatelja usudio bi se reć da i on pa šta cijeli mijesec ni jednom nije pogledao kako stoji s paketima,ja svakih malo pogledavam,sve više prema kraju mijeseca da ne uletim pred kraj u novi paket,kažem navike tvog prijatelja možda su drukčije.

Da nije ta cijela priča oko krađe u biti isprika tvog prijatelja mami ili ženi ili nekom za povećani tel račun koji mu se desio(svima nam se desi).

Ako je ipak riječ o krađi predlažem da postaviš zamku,antena ne pokriva veliko područje,postavite neke programe koji prikazuju promet grafički i kad krene promet koji ne radi on krenite u lov,oko zgrade mangupa s laptopom ili unutar zgrade sve za koje znate da imaju komp te ga znaju koristit.
Ovo je naj siroviji način ali ekipo evo predložite neke bolje načine da se ulovi kradljivac jer nakon šta je razbio sve šifre i ukrao 20 gigi na lak način doć će opet.
Grobo je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 23:56   #18
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,968
da bi ulovio neciji connection point mozes biti daleko i nekoliko km dovoljno je da ste obje na donekle na povoljnom polazaju sto stvarno u Zg nije problem po ovim svim silnim zgradama. dakle setanje oko ti nece nista pomoc jer nitko ti nece krasti net okolo sa laptopom jer nije munjen nego ce sve to radi iz sigurnosti svoje kuce sa pravom antenom. drugo taman i da prosiris "podrucje djelovanja" zbog gustoce naseljenosti opet neces nista moci napraviti.
WEP enkripcija je nikakva zastita. probija se zaista brzo dovoljno je 200- 600 Mb prometa ovisno o enkripciji, programu koji radi dekripciju. WPA je vec bolje rijesnje ali sa poprilicino velikim i kompliciranim passwordm jedini weak point je ponovo spajanje na AP kad palis komp jer onda se koristi preshared key koji se lako otkrije ali rekoh ako je dovoljno velik sanse su znacajno manje.
MAC filter takodjer pomaze jer ako imas upisan sto manje macovakoje koristis recimo svog kompa laptora i sl. vrlo ces brzo skvatit ako ti je netko klonirao mac po konfliktima. takodjer je pozeljno u firewallu takodjer limitirat pristup samo sa određednog IP-a na internet i ruter, tak i ako ti klonira i mac i IP imat ces konflikte nakvadrat pa lako skuzis da ti je probijena zastita i promjenis opet wpa pass nek novi sa 30 znamenki i sl.

preporuka izbjegavajte wireless ako stvarno nije nuzno :-) to govorim kao pravi vajerlesas, vidim da nove kartice imaju podrsku za WPA 2 aes zastitu stoga koristite tu enkripciju ako ste u mogucnosti daleko je sigurnija od ostalih.

P.S zaboravih napisat. e da i nemaju svi flat koji imaju mozga to napraivti dapace malo ih ima. a i oni koji imaju to ce radit iz gusta jer znaju da mogu. to ti je cista psihologija. uostalom zabranjeno voce je najsladje.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 00:32   #19
Grobo
Premium
Moj komp
 
Grobo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Grobnik
Postovi: 39
imati dobru antenu i znanje razbit nešto o čemu govore cijela dva tvoja ulomka i onda ukrast 400 kuna od nekog ko plaća paket po paket i sigurno će primjetit,dobro opravdano je ako ima puno takvih žrtava pa umnoženo skida tetrabajte prometa,al ipak neide mi u glavu pa sami tu velite da je zg ili svaki veći grad prepun nezaključanih mreža,čemu onda muka zvrti tu svoju antenu i nađe prvi nezaključani wifi ,jedino kako kažeš zbog bahaćenja kako je moćan.

Načital san se podforuma ovdje o bežičnim mrežama i naslušao priča o famoznom losu ili optičkoj vidljivosti te raznim problemima oko spajanja,a sad mi kažeš da netko može krast promet sa antenice koju dobiješ na ruteru od tekoma s udaljenosti od neznam koliko km.Da još su tu i betonski zidovi i ostale prepreke ako govorimo o gradu.Meni se ipak čini da je lopov u istoj zgradi il susjednoj.
Grobo je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 11:47   #20
mskvorc1
Premium
Moj komp
 
mskvorc1's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 288
Question

Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ovo je ostvarivo, relativno lako. Istina zavisno o opremi koju imas ali ostvarivo...
Ali ako i nemaš takvu opremu, pretpostavljam da T-Com to može saznati, zar ne?Ako ti netko krade promet bez ikakvih moralnih dvojbi, vjerovatno si i e-mail provjerava...Pretpostavljam da se negdje u T-Com-u sve to bilježi kada tko provjerava mail i sl.S obzirom na Hrvatsku, krećem sa pretpostavkom da taj netko ima T-Com-ov e-mail.Na temelju toga pretpostavljam da mogu povezati IP adresu žrtve i vide password i username od e-maila napadača te tako povežu tko je to, zar ne?Ako je tako, znači da je moguće uloviti njega/nju, tj.one koji ti kradu promet...

Zadnje izmijenjeno od: mskvorc1. 03.12.2006. u 14:09.
mskvorc1 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 13:59   #21
Juicy
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Autocesta A1
Postovi: 251
Ja sam jednom bio u ZG i naisao sam na nezasticenu mrezu neznam sad tocno di se to nalazi, bio sam s laptopom dakle nezasticenih mreza sam uhvatio jako puno vozeci se kroz ZG a kada sam negdje prespavao imao sam jednu nezasticenu na koju sam se spojio no nisam tio bit previse bezobrazan pa sam koristio samo MSN, xfire i IRC chat
Juicy je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 14:09   #22
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Djeco draga, t-com vam omoguci liniju, znaci internet, a na vama kao korisnicima je kako konfigurirat, stavit zastitu...itd. Niti t-com-ov radnik kad ti dodje doma ne petlja po tvom pc/laptopu, nego to prepusti tebi. Ja sam u malom gradicu pa i tu znam ulovit ne-zasticene mreze. Sve je to stvar srece...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 20:00   #23
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
ugasiti file&print server ("nevidljivi" u workgroupu)
postaviti fixnu IP adresu (nema tragova u DHCP logu)
postaviti firewall tako da ne salje reply na incoming ping packet-e
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2006., 20:27   #24
celduce
Premium
 
celduce's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Dimension 8
Postovi: 785
Citiraj:
Autor mskvorc1 Pregled postova
Ali ako i nemaš takvu opremu, pretpostavljam da T-Com to može saznati, zar ne?Ako ti netko krade promet bez ikakvih moralnih dvojbi, vjerovatno si i e-mail provjerava...Pretpostavljam da se negdje u T-Com-u sve to bilježi kada tko provjerava mail i sl.S obzirom na Hrvatsku, krećem sa pretpostavkom da taj netko ima T-Com-ov e-mail.Na temelju toga pretpostavljam da mogu povezati IP adresu žrtve i vide password i username od e-maila napadača te tako povežu tko je to, zar ne?Ako je tako, znači da je moguće uloviti njega/nju, tj.one koji ti kradu promet...
T-Com moze vidjet koje je sve stranice korisnik posjecivao a time i stranice koje je i "lopuza" posjecivala dok se je koristila njegovim accountom i linijom. Ako je provjeravao mail i slicne osobne stvari lakse ga je identificirat. Mislim da se ti logovi prema zakonu cuvaju 6 mjeseci.
Problem je sto taj log moze traziti samo policija ili neko ovlasteno tijelo.
Korisnik je sam duzan zastiti se od nezeljenih upada i vjerujem da bi to bio njihov odgovor kada bi ih upitao za takvu uslugu.
__________________
celduce je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 03:10   #25
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
Po cemu se vidi koja mreza je nezasticena???
Po tome sto nema mac adresu ili???
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 12:27   #26
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
mac adresu ima svaki mrezni uredaj. jedinstvena je.

i upravo zato me zanima, zasto se nebi onda DHCP-om njemu dodjelila staticna IP adresa u lokalnoj mreži i onda se limitira brzina na npr 1kbps. pa nek skida
mat je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 17:02   #27
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
A po cemu vidim dal je mreza nezasticena???
Po Ralink wirelessu tamo di pise "Encryption">> "None"??
Hebote pa imam wireless i uhvatio sam 6-7 mreza samo na jednoj pise da je "WEP" , sta to znaci da nijedna druga nije zasticena ili ? ili ona moze pisat none al svejedno ima zastitu??
Btw kako se opce stavi neka zastita? Prikljucen sam na goricku wireless mrezu i zanima me kak stavit zastistu sad?
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 17:11   #28
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Citiraj:
Autor GoGoGamerS Pregled postova
A po cemu vidim dal je mreza nezasticena???
Po Ralink wirelessu tamo di pise "Encryption">> "None"??
Hebote pa imam wireless i uhvatio sam 6-7 mreza samo na jednoj pise da je "WEP" , sta to znaci da nijedna druga nije zasticena ili ? ili ona moze pisat none al svejedno ima zastitu??
Btw kako se opce stavi neka zastita? Prikljucen sam na goricku wireless mrezu i zanima me kak stavit zastistu sad?
Jep, tam ti pise Encryption....
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je online   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 17:58   #29
GoGoGamerS
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG/ST
Postovi: 105
I cek ja ako vidim , da tamo Pise "none" ja se mogu sa dva jednostavna klika spojit na tu taj komp i surfat preko njega???
GoGoGamerS je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2006., 18:12   #30
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
ako je spojen na net, da
mat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na