Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 02.03.2020., 13:14   #151
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 952
Ferrari da sad krene ful u razvoj 2021 bolida, zabadaf im kad su mulci i nekaj bi usrali. Nekak mi se sve manje ovaj Matija sviđa, ne znam, nekak mi je mlak i pičkast
Max_Damage je offline  
Staro 02.03.2020., 13:15   #152
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Lako za 2020, ja se više bojim da je FIA dozvolila Ferrariju da dominira 2021 nadalje.
Nekako su premirno i pretiho odreagirali na ove navodne FIAine "kazne" i downgradeanje motora oko kojeg se niš ne zna osim trača sa AMUSa.

Zadnjih 20 i kusur godina, kad im god neš nije imalo pasalo "razmišljamo o izlasku iz sporta". Sad odjednom i to nakon ozbiljnog downgradea motora, za što bi trebalo krv nečiju tražiti, mrtvo hladno kažu "nemamo snage i u kurcu smo i budemo se posvetili 2021 kojoj se baš veselimo, jebo 2020."

Dakle, ako me njuh ne vara, povijest se ponavlja.

Ako to već očito mora biti, barem nek Leclerc to poosvaja sve.
Brko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.03.2020., 13:25   #153
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 952
Ne vjerujem. Ja jednostavno ne vidim načina niti ekipu koja može skinuti Merc s trona dok imaju takvu postavu vozača i ing. Čak i da Fia pomogne (po tko zna koji put) Ferrariju, ne vjerujem da budu uspjeli nekaj. Jednostavno, u Ferrariju treba netko izvana da vodi sve a ne ko ovaj Matija talijan..
Max_Damage je offline  
Staro 02.03.2020., 13:27   #154
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ja se nadam da nitko neće dominirati i da se barem 4 momčadi bore za vrh. Pa nek tu pobjedi i Ferrari, BMK. Ali samo nek bude sezona tipa 2010 ili 2012, a ne ove procesije od 2013 pa na ovamo uz iznimku 2018 i 2019 gdje su si neki pucali u nogu.
Brko je offline  
Staro 02.03.2020., 14:22   #155
Mljac
Premium
 
Mljac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zaprešić/Laduč
Postovi: 457
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ja se nadam da nitko neće dominirati i da se barem 4 momčadi bore za vrh. Pa nek tu pobjedi i Ferrari, BMK. Ali samo nek bude sezona tipa 2010 ili 2012, a ne ove procesije od 2013 pa na ovamo uz iznimku 2018 i 2019 gdje su si neki pucali u nogu.
Točno to. Da razlike po krugu budu dovoljno male da i vozači mogu nešto značiti. To znači 2-3 desetinke između tih 4 momčadi.

Bojim se da će u Astraliji Merc imati pola sekunde od Bulla i Ferraria, a ostali bokci opet u borbu za 7. mjesto. A tu će ih pomest PinkMerc
__________________
Member of PCE 100+kg demolition squad
Mljac je offline  
Staro 02.03.2020., 14:39   #156
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
PinkMerc bi mogao biti 3.najbolja momčad. Ipak se radi o Mercedesu od lani tata Stroll fine pare ubo Totari za taj auto. Da nisu niš novo našli tijekom zime, taj bolid je jači od McLarena i Renola, a kamoli ovih ostalih sudopera. Mogli bi oni se komotno sa Ferkanom i Red Muljom porokat.

Moja pretpostavka je da je Fors Inđija u najgorem slučaju best of the rest po snazi. Jedino vozački kadar je tak, li-la, pa možda neće biti vidljivo. Ali da tam sjedi netko tipa Sainz ili Ricciardo, moglo bi biti svega
Brko je offline  
Staro 04.03.2020., 11:17   #157
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline  
Staro 04.03.2020., 11:23   #158
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Therefore, we hereby state publicly our shared commitment to pursue full and proper disclosure in this matter, to ensure that our sport treats all competitors fairly and equally

Hahahahahahahahahahaha. Dobra dobra...
Brko je offline  
Staro 04.03.2020., 19:58   #159
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
https://www.mclaren.com/racing/team/...n-racing-2020/

osvanulo i na McLaren stranici

/me grabs popcorn
pci_e3x je offline  
Staro 04.03.2020., 20:05   #160
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Pa logično da osvane na sajtovima svih 7 timova potpisnika (svi koji ne koriste ferrarijeve motore)
nub je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2020., 20:05   #161
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 952
Neka Ferrari banaju na godinu dvije i amen. Barem da mi tifosi dobijemo brejk od ove muke koja traje već ohoho
Max_Damage je offline  
Staro 04.03.2020., 21:12   #162
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne treba ban, samo full disclosure što se dogodilo iza zatvorenih vrata.
Brko je offline  
Staro 04.03.2020., 21:52   #163
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
maFIA - glavni i odgovorni krivac za sve
 
Staro 04.03.2020., 22:25   #164
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Izgleda da se "Žon Tot" nemoze odrec "svojih" .

Ali kak je krenulo sve je to ionako nebitno jer ova sezona bi mogla biti preskocena/otkazana zog Corona virusa.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 04.03.2020., 22:32   #165
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Pa dovoljan pain in the ass za Ferrari ce biti taj sto ce biti 3. momcad sezone. A mozda i nize ako ih napuca rozi Mercedes 😁

Panika se dize bezveze. Njima izgleda progledali kroz prste za motor, Mercedesu za DAS i svi sretni. Osim Red Bulla koji su najveci muljatori. Dobro ih Brko zove Red Mulj.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 05.03.2020., 07:16   #166
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mislim da je bilo kakvo pozivanje na fair play u ovom slučaju totalno deplasirano, pogotovo kad to traže Reno, Mercedes i Red Mulj.
Prvi sam koji nisam da se Ferrari ikako kazni, ali bi bilo fer i korektno da se objelodani što su radili s motorom i što im je maFIA rekla za to.

Ovo je idiotarija i maFIA si je dodatno zagorčala život. Ako ovo na sud ode van maFIAe, što bi moglo, Todtara i ostali govnari bi lagano mogli prošetati uz milijunske iznose udarene po džepu.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 05.03.2020. u 07:28.
Brko je offline  
Staro 05.03.2020., 09:21   #167
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Gle, ne mogu objelodaniti sto se dogadjalo s motorom jer bi ih onda morali kazniti

ali mislim fia je to tak šlampavo odigrala, bedasti su, trebali su reci da je ferkan sjebao(malo) i da ide kazna(mala), i svi bi bili sretni i zdovoljni, ovak se diže gungula sa mogucim sranjima
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 05.03.2020. u 09:26.
Gigi1 je offline  
Staro 05.03.2020., 09:26   #168
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Mozda najbolje da sve kazu i onda kad/ako treba diskvalificirait Ferrari iz proslog prvenstva onda Ferrari "potrosi" svoj VETO i ponisti tu odluku i to je to.
Sve rjeseno na obostrano zadovoljstvo .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 05.03.2020., 09:27   #169
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
e i to bi bilo dobro riješenje, samo ferkan ne želi trošiti veto za nesto sto je iza njih
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 05.03.2020., 09:32   #170
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
e i to bi bilo dobro riješenje, samo ferkan ne želi trošiti veto za nesto sto je iza njih
Nisi me razumio, to bi bio ionako veto za proslu godinu, Za ovu imaju novi, ono, kao kad iskoristis "stari" godisnji .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 05.03.2020., 10:16   #171
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
točno tako. jesam ferarrijevac, ali mi ide to sve hebeno na jetra. kaj to nisu riješili onda kad je trebalo. ovako se maFIA dodatno zakopava, tako kaj su dali mercu da konstruira DAS. očito je da su to radili u dogovoru. očito je merc pikao pikao i dogovorili su kompromisno rješenje u obliku DAS. e sad, ako ta priča i stoji, onda je sad zanimljivo kako je merc pokrenuo ovu priču tek sada, udruživši se sa ostalima ne ferrari ekipama. moguče da su na testiranjima shvatili da taj DAS i nije neka prednost koja bi ima u 2020 pomogla.
kako got okrenemo, sve je to jedno veliko sranje. dugo, predugo pratim F1 i to mi je naj omiljeniji motosport, ali od kako su ušli u tu hibridnu eru sa tim kosilicama od motora mi se omrzilo. a to za te mlinčeke od motora totalno nepotrebno preseravanje. uzme se klasični V8 motor sa 3+ litara i nakalemi se batka tranu i svi sretni. mi navijači, ekologija i peglaj!
 
Staro 05.03.2020., 11:10   #172
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Mozda najbolje da sve kazu i onda kad/ako treba diskvalificirait Ferrari iz proslog prvenstva onda Ferrari "potrosi" svoj VETO i ponisti tu odluku i to je to.
Sve rjeseno na obostrano zadovoljstvo .
Bilo bi najbolje njima ukinut Veto. I svakome ko počne cvilit "izlazimo iz motosporta" fino reći - slobodni ste.

I nebi nitko izašao.

Gle ovog ljigavca Hornera isto kako već kuka "ako nam Max ode i ako Honda ne uspije napraviti obećano, ne znam koliko nam se isplati...knja knja knja...".

Prazne priče. Ne znam kako nisu smiješni sami sebi. Da su u minusu, nebi tu ni bili. Fino bi završili kao i mnoge momčadi do sada tipa HRT, Manor, Caterham i slični. Ili bi ih netko kupio ko zadnje Fors Inđiju ili ključ u bravu. Grid bude uvijek imao 10 momčadi minimalno tako da ih treba pustiti da se isplaču i reći oš-neš bangladeš. No to je malo teže jer eto, para vrti di burgija neće.


@igofanatic

Mercedes je DAS razvijao GODINU dana. Pa nije to tehnologija koja je usavršena preko noći u upeljana pod krinkom "ha, niste ferkanu niš rekli za motor pa ćemo mi sad varat sa DASom".

DAS je device koji nije protiv pravila jer je čisto mehanički uređaj. Ne upravlja ga nikakva elektronika.

Ferrari ako je muljao na protoku goriva i sa senzorima, to JE protiv pravila. Nemoj izjednačavat te stvari.

Nije potrebno nastavljati insunuacije jednog bivšeg kolege ovdje koji je imao izjave tipa, citiram: "Mercedes sigurno vara sa nečim, samo je problem što im se to nešto ne može naći."

FYI, na razvoju Mercedesovog bolida radi 1200 in-house zaposlenika. Slovima TISUĆU I DVIJE STOTINE. Zaposlenika. Haas ima zaposlenika koliko Mercedes svaki mjesec ljudi na godišnjem. Takav trust mozgova koji su bili najbolje glave po drugim momčadima su tamo. Dovoljno ti je samo da si pročitaš radni put Jamesa Allisona po F1 momčadima pa budeš vidio da gdje god je došao, sve je pretvorio u zlato usprkos privatnim tragedijama. Kad imaš takav headcount, teško je da moraš varati. Oni su jednostavno benčmark jer je sve in-house. I naravno da taj bolid radi ko mila majka.

Ferrari je isto skoro all in-house, ali njih jebe taj digićki šlamperajski mentalitet. Ko je vodio tim u zlatnim godinama? Englezi i francuzi sa švabom za volanom. Ok imaju i sad švabu za volanom ali imao i all-ltalian momčad pa eto nažalost su tu di jesu.

DAS nije uveden preko noći niti je upakiran u FiA-Ferrari-nonFerrari-powered-team feud.

Kao i što Red Muljova šasija nagodinu neće biti preko noći jer Newey već sad u podrumu crta, 3D printa i strojno obrađuje komponente šasije te slaže i testira.

S druge strane kažeš kako ne valjaju V6 motori iz kosilica, a upravo ove sezone ćemo imati najbrže aute IKAD u povijesti F1 i utrkivanje pri najvećim brzinama kmad jedino što je zaqrac je zvuk, ali naspram 2014 kad su uvedeni, sad je to milina. Ok ni blizu kao V10 na 21000 rpm ali bolje nego što je bilo.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 05.03.2020. u 11:36.
Brko je offline