Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2021., 21:15   #1201
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Eto šta znači GB link, stari kabel ti je bio neispravan ili naprosto tako napravljen da je preko njega max. bio 100MB.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2021., 07:32   #1202
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Kakva je procedura od strane A1 kad se pređe fair usage limit?
Primjetio sam dva propuštena poziva sa mobilnih brojeva koji se razlikuju samo u zadnjoj znamenci i odbijaju poziv kad ih nazovem.
Danas mi speedtest pokazuje 100/100 a imam ugovorenih 200/100.
Pa se pitam dal me možda neki aparat zvao da mi kaže da su mi srezali brzinu jer sam pokušao skinuti cijeli internet.
Na njihovim web stranicama nemogu uopće vidjeti koliki mi je internet promet.
Kaže qbitorrent da sam natuko 700 giga uploada, kaže A1 fair use da nakon 500 giga režu na 10 megabita.
Ko tu koga?
A jesam ga izkomplicirao.
Restart rutera riješio stvar.
Ali ostaje pitanje zašto ga je zakucalo na 100/100.
I zašto mi nisu srezali brzinu?
Jel taj fair usage mrtvo slovo na papiru?
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2021., 08:52   #1203
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
A jesam ga izkomplicirao.
Restart rutera riješio stvar.
Ali ostaje pitanje zašto ga je zakucalo na 100/100.
I zašto mi nisu srezali brzinu?
Jel taj fair usage mrtvo slovo na papiru?
Zato što to ne rade dok nema potrebe za istim. To rade kad je ugrožen integritet mreže...
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 14:58   #1204
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Koji su ovo likovi, uskoro mi ističe ugovor i zovu me prošli tjedan za produljenje.
Naravno skuplje nego trenutno ali je gigabitni internet barem, kao 290 kn ukupno.
Taman bio u nekoj gužvi reko nazovite me kasnije taman razmislim, naravno ne zovu od četvrtka pa popunim onaj formular za kontakt u vezi produljenja.

Danas zovu i druga priča, sad je 339 kn i kao 10kn popusta za mozaik, u isto vrijeme gledam doslovno online cijenu za to isto na 2 godine i ono 309 kn i 1000kn bon u konzumu.
Reko, neznam jel mislite da sam lud ili šta, nemože valjda skuplje bit u produljenju nego što bilo tko dobije uz 3 klika online, reko ja ću onda pričekat pola mjeseca da to istekne, ugasit i odmah postati novi korisnik.

I onda smo magično došli do tih 309kn odjednom, i kao konzultirat će se da vidi kako je kolega bio nudio tu cijenu pa će nazvat.

Ne kužim jel stvarno misle da smo toliko glupi ili što?
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 16:14   #1205
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor robimarko-bug Pregled postova
Koji su ovo likovi, uskoro mi ističe ugovor i zovu me prošli tjedan za produljenje.
Naravno skuplje nego trenutno ali je gigabitni internet barem, kao 290 kn ukupno.
Taman bio u nekoj gužvi reko nazovite me kasnije taman razmislim, naravno ne zovu od četvrtka pa popunim onaj formular za kontakt u vezi produljenja.

Danas zovu i druga priča, sad je 339 kn i kao 10kn popusta za mozaik, u isto vrijeme gledam doslovno online cijenu za to isto na 2 godine i ono 309 kn i 1000kn bon u konzumu.
Reko, neznam jel mislite da sam lud ili šta, nemože valjda skuplje bit u produljenju nego što bilo tko dobije uz 3 klika online, reko ja ću onda pričekat pola mjeseca da to istekne, ugasit i odmah postati novi korisnik.

I onda smo magično došli do tih 309kn odjednom, i kao konzultirat će se da vidi kako je kolega bio nudio tu cijenu pa će nazvat.

Ne kužim jel stvarno misle da smo toliko glupi ili što?
Ne, ne misle da smo glupi nego A1 jednostavno ne da popust. Tako je bilo meni kada sam ugovarao; popusta nema ni za ugovornu obvezu iako se ovdje na forumu pisalo drugačije. Ono što mi jesu nudili je mizerni popust ako uzmem 3u1 i prebacim mobitele kod njih što mi se opet nije isplatilo. I tebe su bar nazvali, mene nisu nazvali da bi nešto ponudili, a da mi je ugovorna obveza istekla, saznao sam tek kad sam dobio poveći račun.

Zato ih napuštam onog trenutka kada mi bude dostupna konkurencija (čitaj: Telemach). Ako ništa drugo, bez ugovorne obveze sam pa me mogu izgubit kao korisnika bez ikakvih problema.
Marko :) je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 19:32   #1206
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,060
A otkud su se toliko razbahatili?
Konkurencija sve jače nadire a oni dižu cijene i za utjehu daju Konzum bonove.
Prije par mjeseci su ljudi s malo cjenkanja dobivali za 150kn optiku.
Meni npr dali triple-play ponudu (prvih šest mjeseci đabe) 120kn jeftiniju od T-comove.
Što se promjenilo, jel su kakvu sportsku/filmsku ekskluzivu ugrabili?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 19:59   #1207
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ja kad sam uzimao prije cca godinu dana su mi rekli da nemaju nikakve akcije ni ništa i da mi je isto uzeo na ugovor ili bez da ništa neću jeftinije dobit. Pa reko onda ću bez ugovora, tako da sam sad bez ugovora. Imam 3u1 sa dva risivera, 1gbps brzinom, sportski paket i klasika telefon i plaćam 379kn.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2021., 20:57   #1208
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,186
Meni su dali optiku 1gbit za 209kn ali prvih 6 mjeseci po 1 kn i 500 kn bon..meni to nije puno,sta bi trebalo biti 50 kn internet.meni je internet u rangu plina/struje/vode

Zadovoljan sam sa A1
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 10:51   #1209
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
@Marko, ne radi se ovdje o nikakom posebnom popustu nego me likovi nazovu i nude mi skuplje nego što bilo tko može naručit preko A1 sitea i još dobit 1000kn bon u Konzumu.
Koja je tu logika, već su digli sve cijene i još mi žena na telefonu kaže pa ne očekujete valjda da će nakon 2 godine biti jeftinije, bio sam pristojan pa sam rekao da očekujem da neće biti skuplje nego što bilo tko poklika i uzme.
Najgore je što me uvjeravaju da mi da ju neke popuste pa na mozaik itd i da eto dobijam gigabitni internet pa i to košta, reko ja imam 500 mbita sada i njih ste ukinili pa mi ne činite nikakvu uslugu.

Doslovno će bit jeftinije da mi istekne, odmah ugasim i zatražim novu uslugu.

Zadnje izmijenjeno od: robimarko-bug. 15.12.2021. u 11:00.
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 15.12.2021., 16:29   #1210
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Meni nude 200-100 za 139kn i za 169 1gb uz prvih 6mj. besplatno. Uz to koliko se sjećam 90kn tv i 10kn telefon ako želim.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2021., 17:36   #1211
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
A otkud su se toliko razbahatili?
Konkurencija sve jače nadire a oni dižu cijene i za utjehu daju Konzum bonove.
Prije par mjeseci su ljudi s malo cjenkanja dobivali za 150kn optiku.
Meni npr dali triple-play ponudu (prvih šest mjeseci đabe) 120kn jeftiniju od T-comove.
Što se promjenilo, jel su kakvu sportsku/filmsku ekskluzivu ugrabili?
Je, pa kupili su prava na Arene Sport. Sigurno još ni ona prava za ligu prvaka na Planet Sport nisu otplatili do kraja.

Ali da su se razbahatili, jesu i to od onog trenutka kada su poskupili sve fiksne usluge za 20 kn. Samo neka nastave ovim tempom, neće još dugo. Telemach im diše za vratom; do kraja iduće godine optikom planiraju pokrit cijeli grad Zagreb, a vidim da uskoro kreće i izgradnja optike u Zadru.

Sad si sve ovo mogu dozvoliti jer je Telemach optika dostupna u par kvartova u ZG, ali neka budu sigurni da ć