Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2014., 15:55   #61
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Spacemaster Pregled postova
Ma kapiram šta hoćeš reći ali evo prikupljam evo već drugi "dokaz" biće i lokalnih a biće ih još podosta

http://www.bit-tech.net/hardware/201...rock-asus-e/11
Errr...malo ti je OC socket zakazao, po ovom testu koji si naveo se MSI bolje kloka od Asusa...

Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ne moraju te ništa pitati, socket ostavlja trag na procesoru kada se u njega ubaci. Okrenes procesor, bacis pogled na pinove i vidis da je bio koristen u ASUS-ovom extra-mega-giga-over_9000_pins socketu. E sad, da li to ponistava garanciju ili ne, nemam pojma.
Navodno se garancija NE poništava ako "aktiviraš" OC socket. Ali opet, kako će netko dokazati da si aktivirao...http://www.tomshardware.com/news/asu...x99,27597.html

Eh, da, vidim da uz support i inženjering, PR je još jedna Asusova perjanica. Samo tako...
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:01   #62
virus1
Premium
Moj komp
 
virus1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 495
Evo jedan od šake rewieva, ali oni su testirali 15-ak ploča a ujedno je među njima i ta X99 Deluxe, zanimljivo je da za pola cijene možeš kupiti ovo, a tu su negdje po perfomansama.
Gledao i čitao ostale reviewe, ujedno i ovaj sa bit-techa, neznam izgleda da je svima promaklo to "brutalno" poboljšanje oko memorije.

Passmark & MemoryMark

Zadnje izmijenjeno od: virus1. 11.09.2014. u 16:09.
virus1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2014., 16:14   #63
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263
Odgovor je - DA reklamacija ako bude bilo nema veze da li je korišćena ASUS ploča ili ne, jer Intel zvanično priznaje ASUS OC Socket Nemaš brige, to je i mene interesovalo, i ako mi veruješ to mi je bilo prvo pitanje.

U startu je trebalo za sve proizvođače da bude kako je Intel planirao, tj. ideja sa ovim brojem pinova nije bila „stabilna“, ali ASUS je ovaj put izbegao bagove koje su imali i hrabro krenuo u ovu priču „potpuno sam“ koja sad ima i kao rezultat dosta bolje performanse, tj. rezultate.

Realno nije samo to što su dodati dodatni pinovi, nego i elektronika koja to prati. Ceo komplet je rezultovao boljim performansama.


Evo i trećeg uporednog: http://uk.hardware.info/reviews/5600/13/15-intel-x99-motherboards-review-new-boards-for-haswell-e-benchmarks
-->
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Ma sve OK, mislio sam da sam ja negdje zabrijao.

Nego da se nadovežem na temu, ako je Asus stvarno tako "uredio" socket, nije li to izvan Intelovih specifikacija? Ako rikne CPU, hoće li prvo pitanje na reklamaciji biti "Jeste li koristili ovaj CPU na Asusovoj ploči?"
Odgovor je - DA reklamacija ako bude bilo nema veze da li je korišćena ASUS ploča ili ne, jer Intel zvanično priznaje ASUS OC Socket Nemaš brige, to je i mene interesovalo, i ako mi veruješ to mi je bilo prvo pitanje.

U startu je trebalo za sve proizvođače da bude kako je Intel planirao, tj. ideja sa ovim brojem pinova nije bila „stabilna“, ali ASUS je ovaj put izbegao bagove koje su imali i hrabro krenuo u ovu priču „potpuno sam“ koja sad ima i kao rezultat dosta bolje performanse, tj. rezultate.

Realno nije samo to što su dodati dodatni pinovi, nego i elektronika koja to prati. Ceo komplet je rezultovao boljim performansama.


Evo i trećeg uporednog: http://uk.hardware.info/reviews/5600/13/15-intel-x99-motherboards-review-new-boards-for-haswell-e-benchmarks
__________________
Space je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:18   #64
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Džizs, Džooozip and Marjaaa, šta je sad ovo?
Mala usporedba šišanja.
Citiraj:
Autor alengrosevic Pregled postova
dobro, kad si već zapeo na skupe vs jeftine ploče Kako ti taj svoj 3770K clockas sa H61 chipsetom tj tom maticnom? Zar nisi onda mogao nesto novaca ustediti i kupiti non K procesor za tvoju matičnu?
Nikako, ali isto se referira na ovu maglu. Ako nema gaina cemu placanje iste? Mogu ja uzet najjeftiniju ploco (Z68/77) i dignit K cpu (nema neke razlike Formula 1872z398 ili neka Z77 ploca, mislin na ulozeno / dobiveno).

Isto tako sad ostaje na Spacemasteru da dokaže kako ASUS OC socket (i razlika u cijeni) drastično i revolucionarno poboljšavaju performanse, bilo na stock bilo na OC polju.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 16:19   #65
Space
ASUS
Moj komp
 
Space's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Beograd
Postovi: 263