Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.01.2015., 12:31   #241
ExtremePower
Premium
Moj komp
 
ExtremePower's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Moj dom Krapina
Postovi: 246
Evo, u Technomarketu popusti na usisavače...
Već godinama imam Philips usisavač i nemam primjedbi na njega.
ExtremePower je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 13:43   #242
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Citiraj:
Autor Princ288 Pregled postova
ovaj na kojem pokazuje vise mi je cudan jer u samoj tisini mjeri skoro 40dB dok ovaj s nizim krece od 20-ak. najmanja brojka je s udaljenosti od 3/4 metra...
nivo tišine je ovisan o tome gdje živiš , vremenu mjerenja te izolaciji prostorije.
Povremeno se zafrkavam s nekakvim eq prostora pa izmjerim isto kao ti , oko 40 db.
Kod mene je cesta 10ak metara od prozora ali nije toliko prometna + vanjski zidovi su cca 50cm a na prozorima su alu škure i trodupla stakla s argonom ili nekim drugim vragom unutra. Uz to je na vratima izolacija a soba je soba relativno 'mrtva'.


Inace ,obzirom na relativno kratku dužinu crijeva / činjenicu da se zbog toga čovjek ne može udaljiti više od cca 190cm kad isti koristi , mjerenje sa 3-4 metra mi nema smisla...
Baš bi me zanimalo po kojim standardima to rade proizvođači.
U upustvima /pod specifikacijama nisam našao taj podatak a smatram da je to jednako važno kao i podatak o podtlaku.

Za neku okvirnu sliku sam stavio SPL metar na mic stalak / na visinu od 170cm:




Nakon toga sam SPLm zamjenio s malim Oly mikrofonom da napravim snimku



...ali aparat ima nakakav autoagain i kvaliteta mic preampa je doslovno zaqurac za ovako nešto pa je je kvaliteta snimke dovoljna samo za nekakvu površnu predođbu.

Uglavnom , ako nekog zanima:






EDIT: što se tiče pitanja dužine crijeva itd..
Malo sam kopao po netu i ...da bi sisalo usisavalo prašinu potrebna je određena brzina protoka zraka kroz crijevo.
Smanjenjem promjera crijeva se povečava brzina prolaska zraka a povečavanjem promjera se smanjuje brzina.
Ipak, kroz šire crijevo prolazi više zraka te te otpor samog crijeva / protoka zraka manji no obzirom na smanjenu brzinu prolaska zraka , postoji poprilična šansa da se isto zaštopa kao i kad je crijevo preusko. Pogotovo na oštrim pregibima / koljenima. Jedan zanimljivi link.

Uglavnom , nakraju sam samo sebi napunio glavu i dalje nemam blage veze koji promjer bi provukao do podruma.
Nakraju če vjerovatno odlučiti dostupnost a što se toga tiče , svugdje vidim zamjenska crijeva dužina 160 /180cm pa ako me netko može uputiti u pravom smijeru - bilo bi odlično.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 20.01.2015. u 14:20. Razlog: gramm
Imagine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.01.2015., 14:19   #243
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor ExtremePower Pregled postova
Evo, u Technomarketu popusti na usisavače...
Već godinama imam Philips usisavač i nemam primjedbi na njega.
I sad koji od ovih izabrati, a da je oko 500kn ?

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 26.01.2015. u 14:26.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 15:33   #244
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ja imam ovog i zadovoljan.

Electrolux ZTF7610EL

__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 20:35   #245
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Tebi je to dobro? Imao sam gotovo isti model, druga boja i drukčiji dizajn ručke, ali isti princip. To je apsolutno najveća grozota od usisavača koju sam ikad imao (ili moji roditelji) unazad 30 godina.
Svo smeće se koncentrira oko filtera, krupno se zalijepi na mrežici, sitno prođe na filter. U kutiju padne jedino što ne može više stat gore. Pražnjenje je zato muka ježova, nije da se samo istrese kutija. Treba prvo počistit sa mrežice, skinut mrežicu, (naravno da se filter zaglavi u mrežici), otrest sa filtera, očetkat filter, pa još malo otrest, pa još malo očetkat, itd. (ona četkica je za k , treba nešto veće) i onda ga još i oprat. Ispadne jako prljav posao, mora se to vani negdje radit jer bude prašine i smeća po svuda. Nije mi jasno kako je tako glup sistem uopće prošao u proizvodnju. Ne da nema nikakve prednosti pred usisivačima sa vrećicom već je korak unazad.

S druge strane, Philips (mislim i Gorenje isto) ima drukčiji sistem, separacija zraka i smeća se odvija po sličnom (ili je to isti?) principu kao na onom imagine-ovom videu sa stožcem. Samo manji dio prašine uopće dođe do filtera (plosnati, ispred motora) tako da se stvarno samo istrese smeće u kantu, a filter se treba oprat tek svaka dva-tri mjeseca.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 20:54   #246
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Tebi je to dobro? Imao sam gotovo isti model, druga boja i drukčiji dizajn ručke, ali isti princip. To je apsolutno najveća grozota od usisavača koju sam ikad imao (ili moji roditelji) unazad 30 godina.
Svo smeće se koncentrira oko filtera, krupno se zalijepi na mrežici, sitno prođe na filter. U kutiju padne jedino što ne može više stat gore. Pražnjenje je zato muka ježova, nije da se samo istrese kutija. Treba prvo počistit sa mrežice, skinut mrežicu, (naravno da se filter zaglavi u mrežici), otrest sa filtera, očetkat filter, pa još malo otrest, pa još malo očetkat, itd. (ona četkica je za k , treba nešto veće) i onda ga još i oprat. Ispadne jako prljav posao, mora se to vani negdje radit jer bude prašine i smeća po svuda. Nije mi jasno kako je tako glup sistem uopće prošao u proizvodnju. Ne da nema nikakve prednosti pred usisivačima sa vrećicom već je korak unazad.

S druge strane, Philips (mislim i Gorenje isto) ima drukčiji sistem, separacija zraka i smeća se odvija po sličnom (ili je to isti?) principu kao na onom imagine-ovom videu sa stožcem. Samo manji dio prašine uopće dođe do filtera (plosnati, ispred motora) tako da se stvarno samo istrese smeće u kantu, a filter se treba oprat tek svaka dva-tri mjeseca.
Kojeg ti preporučaš ?
Mislim se možda izbjeć vrećice, ne da mi se to kupovati stalno.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 21:37   #247
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ako pucaš na onu akciju u Techomarketu, onda Philips FC-8470.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2015., 21:41   #248
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Zapravo mi je svejedno odakle je. Hvala na odgovoru.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 01:15   #249
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Perki Pregled postova
Tebi je to dobro? Imao sam gotovo isti model, druga boja i drukčiji dizajn ručke, ali isti princip. To je apsolutno najveća grozota od usisavača koju sam ikad imao (ili moji roditelji) unazad 30 godina.
Svo smeće se koncentrira oko filtera, krupno se zalijepi na mrežici, sitno prođe na filter. U kutiju padne jedino što ne može više stat gore. Pražnjenje je zato muka ježova, nije da se samo istrese kutija. Treba prvo počistit sa mrežice, skinut mrežicu, (naravno da se filter zaglavi u mrežici), otrest sa filtera, očetkat filter, pa još malo otrest, pa još malo očetkat, itd. (ona četkica je za k , treba nešto veće) i onda ga još i oprat. Ispadne jako prljav posao, mora se to vani negdje radit jer bude prašine i smeća po svuda. Nije mi jasno kako je tako glup sistem uopće prošao u proizvodnju. Ne da nema nikakve prednosti pred usisivačima sa vrećicom već je korak unazad.

S druge strane, Philips (mislim i Gorenje isto) ima drukčiji sistem, separacija zraka i smeća se odvija po sličnom (ili je to isti?) principu kao na onom imagine-ovom videu sa stožcem. Samo manji dio prašine uopće dođe do filtera (plosnati, ispred motora) tako da se stvarno samo istrese smeće u kantu, a filter se treba oprat tek svaka dva-tri mjeseca.
Ja ne radim drame od pražnjenja usisavača. Izvadim posudu, kliknem i ona se otvori te smeće ispadne. Skinem mrežicu i isperem ju. Skinem filter i otuširam ga tušem. Nikakvog zaglavljivanja nema.. Mrežica je odmah suha i stavim ju nazad u usisivač s drugim filterom koji sam dobio s usisavačem. Ne znam za tebe, al ja sam sposoban ispraznit posudu u wc školjku bez da zaserem cijelu kupaonu.
Možda ima drugačijih modela, ne znam. Usisavač obavlja svoj posao odlično, pražnjenje je jednostavno, ja zadovoljan. Prostor za prašinu se nalazi oko filtera, ne znam gdje bi drugdje trebao bit. Za 499 kn je odličan. Barem meni.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:29   #250
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Odaberem jedan usisivač od ove Technomarket ponude, pošto su davali popust, i imali su taj model u lokalnoj poslovnici, pa reko ajde.

Registriram se na sajt, dodam ga u košaricu, kliknem plati karticom...izbaci neki error, greška sa stranicom.
Nema veze, opet ponovim i ovaj put odaberem plaćanje virmanom.

Uplatim, pošaljem im službenu potvrdu emailom, dobijem natrag potvrdu da je artikl plaćen i čeka me u poslovnici.

Dođem kasnije popodne po usisač, međutim nisu mi ga mogli dati, jer im "ovi u Zagrebu nisu pustili račun", ili tako nešto.
Kažem službeniku da ih nazove i vidi u čemu je problem, a on kaže "da je već 19:30 i nitko se neće javiti ionako".
Pitam ga jel mi može svejedno dati artikl jer mi treba, a po račun mogu doći naknadno (ionako imam potvrdu uplate i njihov email).
Ne može, jer ne može izdat artikal bez računa.
Pitam jel mogu sutra doć po artikal - sutra im je inventura, pa ga ne mogu ni tad preuzeti.
Vjerovatno će im i preksutra nešto iskrsnit.

Sramota kako su ne-koordinirani, neorganizirani i neprofesionalni.


EDIT: ipak ga uspio preuzet danas unatoč inventuri.

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 28.01.2015. u 19:17.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.01.2015., 19:21   #251
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Da pitam ovdje pošto ne znam gdje bih drugo - jel ikad itko od vas servisirao usisivač ?

Imam ne tako star Zanussijev usisivač, "cyclone" verzija odnosno bez vrećice, ali ima glup problem - čim ga upalim, 2-3 sekunde nakon paljenja mu izbaci sigurnosni "ventil" na usisu, odnosno ono šta se pali kada je vrećica/rezervar pun.
To inače služi tome kad motor više ne može povlačit zrak iz vrećice/rezervara, pa taj ventil pod pritiskom popusti i onda uzima zrak sa strane.

Problem je šta se meni taj ventil otvara odmah nakon paljenja i unatoč tome šta je filter čist, a rezervar prazan, tako da u startu gubi svoju punu snagu jer uzima zrak sa strane.

Ja sam ga rastavio i vidim taj ventil, pa jel se može on zalijepit, da se ne otvara više, kakve bi mogle biti posljedice toga ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 20:20   #252
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ma zalijepi ga, očito je nešto vrisnulo u njemu. Posljedica nema ako tu i tamo baciš oko jel ti posuda puna.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 14:21   #253
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Precizno i sažeto pojašnjenje "EU naljepnica":