Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2018., 22:10   #421
Rovanpero
Premium
Moj komp
 
Rovanpero's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor Igorr Pregled postova
Ja danas pokupio Rowentu u elipsu - https://www.elipso.hr/mali-kucanski/...ENTA-RO6493EA/

Evo pousisavao cijeli stan i mogu reci da sam odusevljen.
U zivotu nisam cuo tako tihi usisavac, a vuce nevjerojatno.
Vidjet cu kakav ce mi biti nakon duzeg vremena koristenja, te hoce li se kvariti.
Ali dobro, ako i nesto krepa - ima 5 godina garancije, sto nije za odbaciti.
Ja ubo prije cca godinu dana skoro isti model - ROWENTA SILENCE FORCE COMPACT 4A ANIMAL CARE - RO6383EA, isto je 4A...odličan stroj, tih, vuče odlično, tepih se zalijepi za četku...preporuka
__________________
...o kako je lijepo biti glup...
Rovanpero je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2018., 22:21   #422
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ja imam stariji model vec neko vrijeme, brutalno tih. Jedina zamjerka su relativno skupe vrecice.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2018., 13:06   #423
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Čini mi se da je za moj nekih 50ak kn 4 komada, pretpostavljam da koriste iste vrećice, 4.5 litara?
Koliko ti realno traje vrećica dok se ne napuni? Naravno da ovisi o 100 faktora (veličina stana, da li imaš ljubimca, djecu, koliko često usisavaš...) ali me zanima ovako odokativno.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2018., 18:28   #424
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Koristim one wonder nesto, plave su orginal al stanu i bijele s crvenim "ustima" samo treba nastimat poziciju. Traje mi jako dugo, 40kvadrata usisavam i nemamo živine. Moze bas jako napunit/nabit vrecicu al kad osjetim da mi slabije vuce zamjenim. Nisam naletio na zamjenske, iako nisam se pretrgo tražeći.


Mene samo živcira što imam neku verziju usosavaca bez dodatnih četki, samo onu glavnu široku, i jednu malu koja se izbaci kad skinem cijev teleskopsku. Nemam onog uskog nastavka pa razmisljam uzet ovaj kit za ljubimce.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2018., 18:54   #425
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Ajd super, znači ne treba svako malo mjenjati.
Nije mi čak toliko do para koliko do toga da mi se neda trošiti vrijeme na takve stvari.

Eh, meni je došla sa svim živim nastavcima.
Odličan mi je ovaj ful dug, savitljiv i ful tanak.
Ide bez problema između ormara i zidova (*imam neka mjesta u stanu gdje imam lajsnu od parketa između ormara i zida, pa se onda kroz godine stvarno nakupi prašine između).

Inače, prva zamjerka ovoj Rowenti - onaj jeftini Elit usisavač je bio puno agilniji kad ga vučeš.
Puno je teže zapinjao o sve, samo ga potegneš i on se iskobelja, a i puno su mu pomičniji bili kotači pa je trebala manja sila da ga i potegneš.
Ništa strašno, ali eto, primjetih
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2018., 20:00   #426
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
To i mene zanima.
Imam četveronožnu tvornicu dlaka od 35+ kila, i ako to radi dobro, isti tren ga uzimam.
imam je neke dvije godine(775 model ako se ne varam). imao 2 dobermana + macku, sada imam aljaskog malamuta + macku. dusu dalo kad idem van prosetati psa i stisnem CLEAN da prodje stan. da se razumijem, stan nece biti spotless - ali ako svaki dan prodje roomba, ja onda mogu proci bez usisavanja stana po 4-5 dana. bez roombe, svaki dan bi bilo usisavanja.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 09:21   #427
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
sad se sjetio isto..da li je tko koristio Dyson animal baterijski model? ja sam probao jedan izraubani pa mi se nije cinilo kao da je prejak. jedino sta me odusevilo je tezina i lakoca upravljanja, a minus sta ti puse direkt u glavu dok usisava..iako mozda je taj bio vec previse razvaljen pa je takav bio.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 09:59   #428
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Nemam od Dysona ali imam nešto slično od Dirt Devila.
Ne sjećam se više imena modela, ali znam da sam ga kupio u elipsu na 50% pa je ispao nekih 1500kn.
Odlično usisava, snage mu stvarno ne fali, jedino što mu je možda minus je baterija koja realno ne može prebaciti 45 minuta. Meni to ispadne dovoljno pa se ne bunim.

Koristim ga u kući za stvari gdje mi roomba ne pomaže (stepenice, neka uska mjesta, paučina na zidu i sl.) gdje se pokazao odličan. Nema kabela tako da protrčim po obe etaže za tren.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 10:50   #429
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,883
Dirt devil ne bih preporučio. Snage ima za 2 usisivača ali kvaliteta izrade na nivou nonejm čajniza. Cetke, usisna cijev, kotači su bozemesacuvaj. Ukratko - smeće i po kvaliteti miljama daleko od elektroluxa i Philipsa npr.

Uzeo sam ga na dobroj akciji no ne bih ga uzeo ponovno.

P.S. govorim o usisivacu na vrećice, AAAB (B je za tepihe što mi nije bilo bitno).
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 10:55   #430
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Je li netko upoznat s Xiaomi-evim Mi Robot Vacuum usisavačima?

Nije mi za bacit 300EUR, ali imam 100 kvadrata stan bez i jednog praga, samo pločice i parket.

Mogući potencijalni problemi? Rok trajanja? Bilo kakva info bi dobro došla.

Imam zeca koji je po stanu većinu dana (osim kad sam na poslu), pa kada je zekan u "gajbi" da usisava po stanu.

Originalna mi je preskupa.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.12.2018., 11:16   #431
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Dirt devil ne bih preporučio. Snage ima za 2 usisivača ali kvaliteta izrade na nivou nonejm čajniza. Cetke, usisna cijev, kotači su bozemesacuvaj. Ukratko - smeće i po kvaliteti miljama daleko od elektroluxa i Philipsa npr.

Uzeo sam ga na dobroj akciji no ne bih ga uzeo ponovno.

P.S. govorim o usisivacu na vrećice, AAAB (B je za tepihe što mi nije bilo bitno).
Ne znam što bi ti rekao, ja sam jako zadovoljan sa ovim štapnim baterijskim.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Je li netko upoznat s Xiaomi-evim Mi Robot Vacuum usisavačima?

Nije mi za bacit 300EUR, ali imam 100 kvadrata stan bez i jednog praga, samo pločice i parket.

Mogući potencijalni problemi? Rok trajanja? Bilo kakva info bi dobro došla.

Imam zeca koji je po stanu većinu dana (osim kad sam na poslu), pa kada je zekan u "gajbi" da usisava po stanu.

Originalna mi je preskupa.
Nemam iskustva s dotičnim, što kažu reviewi?

Kad sam ja kupovao (prije skoro 2 godine), roomba 960 je za mene bila jedini logični izbor. Svi ostali su imali neke nedostatke, ili češće zapinju, ili se ne znaju vratiti u bazu, ili imaju problema sa navigacijom kroz više prostorija, ili očiste samo 70-80% prostora (roomba serije 9 očisti doslovno svaki cm2), ili su imali one standardne četke iz kojih je muka samo takva počupati dlake poslije (roomba ima gumene, i dlake se uhvate svake prijestupne, a kad se i uhvate skineš ih u roku 1.5 sekunde)...

Isto nemam pragove i imam nekih 100 kvadrata na toj etaži.
Postavio sam joj da usisa 3 puta tjedno. Zapela mi je valjda ukupno samo 5 puta u skoro 2 godine, ostatak vremena je stvarno "neovisna".
Očistim joj onu kanticu jednom tjedno, i jednom u par tjedana joj očistim one valjke i to je to.

Znaju se naći po akcijama za 4500-5500kn.

EDIT:
Nadam se za nekih godinu dana kupiti ovo - https://store.irobot.com/default/roo...483.1536822357
Volim svu tehnologiju koja mi omogućuje da apsolutno ne trošim vrijeme na totalno nebitne svakodnevne stvari.
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 11:22   #432
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Pa dobri su, to me plaši, samo ne znam koliko su na tržištu dugo.

Ako je taj robot na tržištu godinu dana, logično je da nema puno problema, ali nakon 2-3 godine bojim se a bi eksponencijalno mogao rasti broj problema.

2000-2500kn dajem, ovo 5000kn, ne dolazi u obzir
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 11:31   #433
Igorr
Flajing super šiiiip
Moj komp
 
Igorr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zd -- Zg
Postovi: 1,664
Pa ako nije samo 2-3 reviewa koji izgledaju sumnjivo/plaćeno, nego imaš gro dobrih reviewa s raznih strana - go for it.
Dalje od toga je teško doći u današnje vrijeme, za nove proizvode jelte
__________________
5.1.4 setup:
Zvučnici - 2x Arendal 1723 S monitors, 1x 1723 S center, 4x 1961 height, 2x 1961 surround, XTZ 12.17 EDGE
Amps - Marantz Cinema 40 + ROTEL RMB-1585
Igorr je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 12:11   #434
MadManBD
Premium
Moj komp
 
MadManBD's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 889
I mi razmisljamo uzet taj jedan iRobot roomba da nam cisti, ali izgleda da svi ovi jeftiniji modeli imas vise problema i tlake s time nego koristi, jedino ovi skuplji 9xx serija izgleda dobro i isplativo, da moze cistit vise prostorija odjednom.
MadManBD je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 12:52   #435
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa dobri su, to me plaši, samo ne znam koliko su na tržištu dugo.

Ako je taj robot na tržištu godinu dana, logično je da nema puno problema, ali nakon 2-3 godine bojim se a bi eksponencijalno mogao rasti broj problema.

2000-2500kn dajem, ovo 5000kn, ne dolazi u obzir



Ima na forum.hr-u topic sa nekih 70-80 stranica iskustava ljudi koji imaju ove robote.
Colop je online   Reply With Quote
Staro 20.12.2018., 13:10   #436
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp