Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Članci
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.10.2010., 19:14   #1
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Cool Gigabyte Aivia K8100 - romb estetika bez Lambo potpisa?

Cim sam ugledao hladnu CAD-ovsku romb estetiku, kako odmah ne pomisliti na Donckerwolkerov Lambo dizajn.

Mogli su komotno i bedz zakeljiti :


Acer je vozio Ferrari. Asus je vozio Lamborghini. Valjda je to razlog zasto Gigabayte vozi bezimene bolide?

Uglavnom, preveliko transponiranje dizajna bez pravog logoa. Mislim da bi ga i daleko vise prodavali na taj nacin.

Ovo recimo izgleda odlicno, ali bez resta naravno :


samo zasto ju ne ucinise bezicnom

Pod minus si Kreso trebao staviti ove stavke! Da vide Gigabajtovci da PCE recenzenti imaju zasto biti sitnicavi.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2010., 19:39   #2
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ufff, neznam, kao što visage reče, izgleda kao da prezentira lambače, samo što su mjesto za bedž ostavili praznim
Možda da je crne boje, ili nekakve neutralnije bih razmislio o njoj, ali ova kombinacija žute sa crnim tipkama mislim da bi mi ubila očim, ili da su batem onda tipke bijele.
U svakom slučaju, da trebam novo tipkalo, sumnjam da bi mi ona bila među prvima na pameti.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2010., 21:20   #3
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Ja sam u procesu nabavke novog tipkala i iako hardware vecinom kupujem vani zbog hr layouta mislim da to ipak kupiti u RH. No, da postoji ova tipkovnica sa HR layoutom, zanima me da li bi onaj ko je testirao, da sebi kupuje, prije uzeo nju ili Logitech Illuminated, uz pretpostavku da gaming nije njegova osnovna namjena racunala ali cesto i igra.
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2010., 15:40   #4
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Pod minus si Kreso trebao staviti ove stavke! Da vide Gigabajtovci da PCE recenzenti imaju zasto biti sitnicavi.
Meni je dizajn bas ok zato sto podsjeca na Lambo Naravno da ima pravi Lambo znak da bi se bolje prodavala, ali i ovako nije lose

S druge strane, ionako će se jedino crna (koja je ipak bolji izbor od žute) prodavati u Europi...

Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
Ja sam u procesu nabavke novog tipkala i iako hardware vecinom kupujem vani zbog hr layouta mislim da to ipak kupiti u RH. No, da postoji ova tipkovnica sa HR layoutom, zanima me da li bi onaj ko je testirao, da sebi kupuje, prije uzeo nju ili Logitech Illuminated, uz pretpostavku da gaming nije njegova osnovna namjena racunala ali cesto i igra.
Illuminated sam probao pocetkom prosle godine ali se iskreno ne sjecam kakva je bila i kakva je u usporedbi sa ovom. Meni se K8100 svidja i dobra je za tipkanje i igranje i do daljnjeg ostaje u labu uz MX5500...
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 14:24   #5
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
baš mi je dobra tipkovnica,kada dolazi u rh?
m4x je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 19:31   #6
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
S druge strane, ionako će se jedino crna (koja je ipak bolji izbor od žute) prodavati u Europi...
Hm, cekaj malo

Koja je na kraju onda ova varijanta? To je prekrivac nabacen ili bas tasterci ovako dolaze?
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 19:50   #7
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Hm, cekaj malo

Koja je na kraju onda ova varijanta? To je prekrivac nabacen ili bas tasterci ovako dolaze?
Krivo si skuzio, ta slika samo oznacava koje su tipke koje osjetljivosti u .ppt prezentaciji. Boja tipaka je uvijek crna a silikonski prekrivac jednobojan/poluproziran, kao sto uostalom mozes vidjeti sa slika u clanku.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 19:55   #8
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Krivo si skuzio, ta slika samo oznacava koje su tipke koje osjetljivosti u .ppt prezentaciji. Boja tipaka je uvijek crna a silikonski prekrivac jednobojan/poluproziran, kao sto uostalom mozes vidjeti sa slika u clanku.
Da, pribojavao sam se da ces to reci. Prvi put sam zakljucio da je samo "image" proizvod, a onda mi se tako svidjelo da sam se poceo uvjeravati da mozda postoji

Steta, jer ovako na slici izgleda savrseno.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 19:58   #9
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Da, pribojavao sam se da ces to reci. Prvi put sam zakljucio da je samo "image" proizvod, a onda mi se tako svidjelo da sam se poceo uvjeravati da mozda postoji

Steta, jer ovako na slici izgleda savrseno.
Uvijek mozes pobojati prekrivac
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2010., 20:56   #10
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Uvijek mozes pobojati prekrivac
Ma ne zanimaju me zicne tipkalice previse. Ali kad bi uzimao takvu gejmerušu, Sidewinder X6 i dalje mi izgleda daleko upecatljivije. Ti ces moci objektivnije prosuditi o razlici samih tastera buduci da K8100 nisam ni dotaknuo. Ali X6 mi se i dalje cini kao puni pogodak u dizajnu.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.11.2010., 09:38   #11
krešo
Administrator
Moj komp
 
krešo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: PCE Lab
Postovi: 3,689
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ma ne zanimaju me zicne tipkalice previse. Ali kad bi uzimao takvu gejmerušu, Sidewinder X6 i dalje mi izgleda daleko upecatljivije. Ti ces moci objektivnije prosuditi o razlici samih tastera buduci da K8100 nisam ni dotaknuo. Ali X6 mi se i dalje cini kao puni pogodak u dizajnu.
Hm, pa ne znam bas. Svaka ima svojih mana, mene kod X6 smeta sto se ne moze podici, a i ona dva kotacica nekako previse budu u oci

S druge strane, daje dobar osjecaj na tipkama i ima vise korisnih tipaka. Kad bi kupovao, bio bi tezak izbor izmedju njih dvije.
krešo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 21:44   #12
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Šteta što nema Lambo znaka, vjerujem da će masa ljudi se dati na printanje/rezanje istog i mjenjanje ovog postojećeg. Jer kako je već navedeno, sličnosti su i više nego očite i to u masi detalja. Sad pitanje je da li su dizajner(i) zaluđeni lambom, ili je netko mislio da će uspjet ostvarit neku suradnju pa su krenuli u izradu, a na kraju se ispostavilo da od te suradnje ništa, ali su pustili prozvod van jer je već bio gotov.




Malo kasnim, ali nisam prije mogao odgovorit s mobitela...
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 22:20   #13
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
http://www.youtube.com/watch?v=aQFrl5rpXMg&feature=related#t=02m29s

Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
Hm, pa ne znam bas. Svaka ima svojih mana, mene kod X6 smeta sto se ne moze podici, a i ona dva kotacica nekako previse budu u oci
Meni su potichi pun pogodak, a sama asocijacija je i vise nego jasna

Citiraj:
Autor krešo Pregled postova
S druge strane, daje dobar osjecaj na tipkama i ima vise korisnih tipaka. Kad bi kupovao, bio bi tezak izbor izmedju njih dvije.
Ne mogu o tome do kraj suditi jer nisam tipkao Gigabajticu. Ali sama platforma dizajna od X6 je daleko profiliranija po pitanju osmisljenosti. Ali i dalje mislim da trebas dopisati komentar na Lambo jer ako smo Eksperti, onda moramo tako i primjecivati stvari oko sebe, kaj ne?

A i necu da Điđa pomilsi da smo svi obicni potrosaci koji ne vide dalje od otpakirane kutije. PCE tu mora biti ozbiljan i nemilosrdno sitnicav.

Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sad pitanje je da li su dizajner(i) zaluđeni lambom, ili je netko mislio da će uspjet ostvarit neku suradnju pa su krenuli u izradu, a na kraju se ispostavilo da od te suradnje ništa, ali su pustili prozvod van jer je već bio gotov.
Problem je vjerojatno ako ne i sigurno u prici Asus - Lambo koji su imali vec kucnu suradnju, a moguce da to traje i dalje kao oblik promocije. Samo tim vise je nejasno zasto inzistirati na kopiji skupe chuke koja nema ime? Netko je lose napravio posao u istrazivanju i pustio (ocigledno) kucnog dizajnera da se zaigra vise nego ima smisla u auto asocijaciji.

Ali dobro.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2010., 23:05   #14
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Problem je vjerojatno ako ne i sigurno u prici Asus - Lambo koji su imali vec kucnu suradnju, a moguce da to traje i dalje kao oblik promocije. Samo tim vise je nejasno zasto inzistirati na kopiji skupe chuke koja nema ime? Netko je lose napravio posao u istrazivanju i pustio (ocigledno) kucnog dizajnera da se zaigra vise nego ima smisla u auto asocijaciji.

Ali dobro.

Ja sam očekivao neki Lambourqhimi natpis, aka Poma, Adike, Lotlo Bar bi izdaleka bilo slično
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na