Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2022., 23:13   #17761
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Znači kum je bio škrtac i prije nego što je postao gastić... Kakav će se samo vratiti
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 14:47   #17762
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ljudi, zanima me u vezi oleda, gledanje telke u sobi s puno vanjskog svjetla.. Znam da lcd tv nema s tim problema, ali, oled baš ne briljira na tom polju, nekaj vele da ovaj novi LG C2 nema s tim problema, ipak mu je osvjetljenje jače nego na prethodnom modelu..

Ak ću prelazit sa lcd-a, onda gledam oled, samo me zanima, kak se oled drži u uvjetima gdje ima dost svjetla? Mada ni miniled nije loš izbor bar što se tiče osvjetljenja, gledam još i qd-oled, to bi bila dobitna kombinacija, ali, pratit ću cijene, pa se nadam još padu cijena, a i oled će dodatno biti populariziran kao i poboljšan, a između ostalog i (tu oledi baš ne stoje dobro) osvjetljenje, koje bih volio da je u rangu lcd-a ili bar približno..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 15:24   #17763
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi, zanima me u vezi oleda, gledanje telke u sobi s puno vanjskog svjetla.. Znam da lcd tv nema s tim problema, ali, oled baš ne briljira na tom polju, nekaj vele da ovaj novi LG C2 nema s tim problema, ipak mu je osvjetljenje jače nego na prethodnom modelu..

Ak ću prelazit sa lcd-a, onda gledam oled, samo me zanima, kak se oled drži u uvjetima gdje ima dost svjetla?
Sve to ovisi o tvojim uvjetima gledanja i jel u toj tvojoj sobi sunce direktno osvjetljava TV.
C2 je do sad najbolji LG srednje kategorije glede sve osvjetljenja. Sve ostalo je subjektivno pa direktna usporedba sa jednakim podesavanjima oba, LCD-Oled, ce ti jedino dat konkretan odgovor.

Recimo, navedi na koliko imas SAD podesenu svjetlinu na tvom LCD panelu koju smatras optimalnom za dnevno gledanje; i navedi koji to TV koristis.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 15:58   #17764
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Ja na to ovako gledam; u doba dana kada je puno svjetla, tako i tako ne gledam nešto vrijedno spomena, tipa vijesti ili neka repriza tekme ili mala gleda crtane na YouTube. Za takvo "usputno" gledanje, nemam zamjerki. Ako gledam već nešto vrijedno spomena usred bijela dana, spustit ću rolete.

Ali da, ako netko baš hoće gledati nešto po dnevnom svjetlu i uživati u kvaliteti slike to baš i ne ide sa OLED-om. Nije toliko problem svjetline već refleksije po meni, ekran je baš glossy.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 16:49   #17765
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Ima li tko LG 65A1 oled? Da napiše koju...

Plusevi i minusi.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 18:22   #17766
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ljudi, zanima me u vezi oleda, gledanje telke u sobi s puno vanjskog svjetla.. Znam da lcd tv nema s tim problema, ali, oled baš ne briljira na tom polju, nekaj vele da ovaj novi LG C2 nema s tim problema, ipak mu je osvjetljenje jače nego na prethodnom modelu..

Ak ću prelazit sa lcd-a, onda gledam oled, samo me zanima, kak se oled drži u uvjetima gdje ima dost svjetla? Mada ni miniled nije loš izbor bar što se tiče osvjetljenja, gledam još i qd-oled, to bi bila dobitna kombinacija, ali, pratit ću cijene, pa se nadam još padu cijena, a i oled će dodatno biti populariziran kao i poboljšan, a između ostalog i (tu oledi baš ne stoje dobro) osvjetljenje, koje bih volio da je u rangu lcd-a ili bar približno..
Ako ti ne udara sunce direktno u TV, nemoj se zamarati s time. Odaberi TV koji misliš da je bolji ili ti se više sviđa.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 18:55   #17767
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Oled c serije, i stariji, ima jace osvjetljenje od vecine low i mid range LCDova, tek bolji LCDi ga nadilaze i to nekoliko puta. Ali da, ovo sto je vlatko27 rekao
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 19:02   #17768
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Sve to ovisi o tvojim uvjetima gledanja i jel u toj tvojoj sobi sunce direktno osvjetljava TV.
C2 je do sad najbolji LG srednje kategorije glede sve osvjetljenja. Sve ostalo je subjektivno pa direktna usporedba sa jednakim podesavanjima oba, LCD-Oled, ce ti jedino dat konkretan odgovor.

Recimo, navedi na koliko imas SAD podesenu svjetlinu na tvom LCD panelu koju smatras optimalnom za dnevno gledanje; i navedi koji to TV koristis.
Brightness je na 20 (max je 50)
Sunce ne udara baš direktno, doduše, kolko god je lcd svjetljiji, ipak moram malo rolete spustit, a mislim da se tu oled i ne bi baš dobro proveo, eventualno neki noviji model koji ima poboljšane te mogućnosti tj osvjetljenje.. Sony XE9005.

Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Ja na to ovako gledam; u doba dana kada je puno svjetla, tako i tako ne gledam nešto vrijedno spomena, tipa vijesti ili neka repriza tekme ili mala gleda crtane na YouTube. Za takvo "usputno" gledanje, nemam zamjerki. Ako gledam već nešto vrijedno spomena usred bijela dana, spustit ću rolete.

Ali da, ako netko baš hoće gledati nešto po dnevnom svjetlu i uživati u kvaliteti slike to baš i ne ide sa OLED-om. Nije toliko problem svjetline već refleksije po meni, ekran je baš glossy.
Hmm, e to me zanima..
Pa valda ima neki oled kojem ekran nije glossy, vidio sam neke rivjue na yt, i ne izgleda baš bajno..
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako ti ne udara sunce direktno u TV, nemoj se zamarati s time. Odaberi TV koji misliš da je bolji ili ti se više sviđa.
Lako za napisati ili reći, al teško za odabrati.. Mislim da je QD-OLED tu u boljoj poziciji i to dost, a pogotovo dok je osvjetljenje u pitanju.. Eventualno ovaj C2 bi se mogao pokazati kao jako dobar, ako govorimo o tome.. Ostali oledi baš ne vidim da bi dobro prošli na tom "testu" korištenja tv-a..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 19:37   #17769
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,480
Kažem iz iskustva. Imam 5+ godina star OLED u sobi koja ima 4+m staklenu stijenu prema jugu, TV se nalazi cca 3m od nje. Sunce ne udara direktno u TV. Nema apsolutno nikakvih problema.

Ti ocijeni kako bi tebi bilo.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 20:16   #17770
tascam
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: hr
Postovi: 811
Ma pusti ga.Oleda vidio nije a godinama laprda jedno to isto.Megatama ga je poklopio na bug forumu,pa tu trokelja.Burn in viise nitko ne spominje pitaj sw zasto .Kod mene je brightness na 50 od mogucih 100.Velis qd oled.To je jos u fazi kojoj je bio wrgb oled 2015 godine a cijena je skoro duplo visa od obicnog oleda.Samsung ne racunam
tascam je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2022., 21:20   #17771
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
Imam CX pa nemam nikakvih problema, ionako preko dana radi samo da radi, jest da je malo tamniji od Q70R kojeg sam prije imao, ali i taj bi imao problema dok sunce direkt blješti u njega.
blackened je offline   Reply With Quote