Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2019., 06:36   #811
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Tnx
Našao sam i buduću kutiju za ove laptopove baterije - od kvadratne plastične cijevi nape.
Samo je treba raspilat i proširiti sa limom i vodilicom, napraviti gornji i donji poklopac i wrapat je u crno da ne odudara.
https://ibb.co/JBqdSRS
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 10:36   #812
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Vozim ženin m365 pro tjedan dana, nakon 70 km pukla zadnja guma. Gume na 4.1 bara, nabijem na k xiaomi i naše biciklističke i tratovare i sve one kojima guma ne puca.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.11.2019., 12:28   #813
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Kupi moju Ruimu, puna guma ne puca
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 12:31   #814
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Vozim ženin m365 pro tjedan dana, nakon 70 km pukla zadnja guma. Gume na 4.1 bara, nabijem na k xiaomi i naše biciklističke i tratovare i sve one kojima guma ne puca.
Koliko tlačiš? Baš pukla ili probušilo? Onaj milk nije pomogo?
johnsmith je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2019., 12:39   #815
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor jed2i Pregled postova
Kupi moju Ruimu, puna guma ne puca
Vidio sam ga na njuškalu, čekam da mi se završi reklamacije ES2 u Elipsu pa ću vidjet kaj dalje. Načelno trebam romobil za na vlak i do posla, pa ne treba biti ni brz ni lijep već trajan i ne pretežak.

Citiraj:
Autor johnsmith Pregled postova
Koliko tlačiš? Baš pukla ili probušilo? Onaj milk nije pomogo?
Čitao sam o tome dosta, zaključak pametnijih od mene je da to ne pomaže ako nije riječ o tubeless gumi.
4.1-4.2 bara, 108 kila imam. Pazio sam na njega kao na djevojku, samo lagano, bez jakog kočenje, svaki put bi usporio na ivičnjaku i podigao prednji kotač...ali ne.
Idem danas zamijeniti zračnice i na običnom m365 i na pro pa ću vidjeti šta je bilo sa zračnicom. Prije bi mi se desile mikrotraume bočno, kao da sam vozio na preniskom tlaku...kao da su bile istrošene.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 12:51   #816
Meky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Jedan je korisnik m365 stavio pune gume sa rupama i govori da je vožnja ugodna kao i na zračnicama. Moram priznati da sam na crnom petku kupio m365 pro koji čeka da ja bidem u voznom stanju pa da ga isprobam bez obzira na niske temperature. Pozdravćek!
Meky je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 14:34   #817
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Jedino ako je kupio nove michelin uptis gume...u protivnom - laze. Imao solid gume sa rupama i takva guma rezultira ostecenjem baterije od vibracija. Izrezao ih sa felge i bacio u smece.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 15:41   #818
jed2i
Premium
Moj komp
 
jed2i's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,771
Vjerujem da je mislio na ove: https://steemitimages.com/DQmRVz4KGq...125526_HDR.jpg

Navodno se takva guma razvali dosta brzo
jed2i je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2019., 18:15   #819
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Takvu sam imao na zadnjem kotacu.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 14:20   #820
NikolaDS
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 0
Pucanje guma je bio glavni razlog zasto sam prodao M365.
NIsam vise imao zivaca. Tri put mijenjao zadnji u jednom prednju.
NikolaDS je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2019., 13:40   #821
Meky
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Imam dosta godina i u struci (održavanje sistema) sam upoznao gumu kao sirovinu za proizvodnju tehničkih proizvoda, đonova za cipele itd. Guma je svagdje GUMA, ali je bitna razlika u proizvodnji receptura sirove gume, kao i onog osnovnog sastava, prirodnog kaučuka, kojega sve manje ima čak i u auto-gumama. Drugi je uvjet kvalitete tehnologija vulkaniziranja gotovog proizvoda od gume. Jako je važno znati da se pri toj vulkanizaciji zaustavlja proces "vulkaniziranja", koji se nikada ne zaustavlja 100%, pa će se guma nakon konačnog formiranja, nakon cca 5-6 godina upotrebe ili stajanja početi mijenjati svojstva i na kraju će se "prevulkanizirati" i na kraju raspasti (sjetite se zaboravljenih gumica za viklere i pekmez) da ćete ih jedva ovojiti od podlige. Ista stvar se događa sa svim gumenim proizvodima a naj opasnije je sa uatomobilskim gumama. Zato, OPREZ!!! Ovo sam vas samo u kratkim crtama upoznao sa problemom GUMA. Na kraju, ovo što nas interesira je guma za romobile, u prethodnom tekstu ćete naći razlog problema guma za Xiaomi 365.
Meky je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2019., 15:31   #822
NikolaDS
Registered User
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 0
Nakon sto je zadnja guma pukla po treći put, stavio sam pune "solid" gume. S njima je voznja bila prestrasna, vibracije, nikakvo upijanje neravnina... Medjutim čak mi ni to nije smetalo već su od tolikih vibracija počeli pucati konektori na ćelijama baterije.
Tako da sam taj jedan period na posao isao s lemilicom u poslovnoj torbi. Situacija je bila komična - romobil na poslu na klocnama, šarafanje, vađenje baterije, lemljenje... i to sve u odijelu i kravati
Onda sam bacio te pune gume i vratio zračnice. Kad je pukla i četvrti put rekao sam dosta.
Poslije Fiide cu ce vratiti na romobil, ali pod uvjetom da gume budu ili Tubeless ili pune (ali s kvalitetnom gumom i ispunom) i ovjes je pod muss.
NikolaDS je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2019., 23:08   #823
MarkoG
Premium
Moj komp
 
MarkoG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 175
Pozz ljudi, koliko je isplativo kupiti Zero 10x za do posla i ovak malo voznju do grada, Jarun? Mogu ga dobit za 9.900kn. Mozda Zero 9?

I kakva su pravila za te jace romobile kod nas?

Zadnje izmijenjeno od: MarkoG. 17.12.2019. u 23:15.
MarkoG je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 05:36   #824
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Osnovna pravila. Po pjesackom si pjesak, po biciklistickom smijes do 25kmh. Po cesti ne smijes, kazna 300 kn. Svaki romobil preko 250w i koji ide brze od 25kmh nije legelan.

Nesto se suska da ce ici dopuna zakona sa dodatnim smjernicama.

10x ima 33 kile i nije prijenosiv.
9ka je super, jedan od najboljih romobila samo steta sto nije vodootporan/vodonepropusan.

Sve ovisi o namjeni, ako je za gust onda 10x, ako je razum dominantan i trebas ga negdje prenjeti onda zero 9.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 07:23   #825
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Kugo je izbacio novi ES2 - kažu neloš apgrejd starog


https://www.youtube.com/watch?v=V0_p9eXeVFM
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 15:41   #826
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Osnovna pravila. Po pjesackom si pjesak, po biciklistickom smijes do 25kmh. Po cesti ne smijes, kazna 300 kn. Svaki romobil preko 250w i koji ide brze od 25kmh nije legelan.

Nesto se suska da ce ici dopuna zakona sa dodatnim smjernicama.
Trenutno su svi električni romobili u očima zakonodavca izjednačeni s običnim romobilima i smatraju se pomoćnim sredstvom za pješake. Nema razlike imao on 250W ili 2x2000W, trenutno su svi u istom košu što nikako ne bi trebalo biti.

S obzirom na navedeno nema nikakvih ograničenja brzine, 300kn kazna za vožnju po kolniku, 300kn kazna za vožnju po biciklističkoj stazi (po kojoj se ja osobno vozim gdje god je ima jer mi je to logičnije nego među pješacima), a jedino je legalno voziti se po nogostupu.

Znam da nema veze s zdravim razumom, ali električni romobili su se brzo pojavili, a naši zakoni se jako sporo mijenjaju.

Nedavno je osnovna hrvatska udruga vozača električnih romobila, skraćeno HUVER čiji članovi će pokušati utjecati na zakonodavce da se donese ''normalan'' zakon za električne romobile, raditi na edukaciji što se tiče samog upravljnja romobilom, sigurnosti u prometu itd.. Za više info imate na fejsu - potražite ''HUVER''.
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 15:50   #827
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Malo sam pomjesao moram priznati.
Romobil nije isto sto i elektricni romobil, tako da logicka paralela treba biti sa elektricnim biciklom koji je zakonom limitiran kako sam naveo.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 16:20   #828
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Pomoćno pješačko sredstvo nigdje nije definirano u ZSPC-u
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2019., 17:14   #829
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Ali se ZSPC referencira na njega. Kako to?
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2019., 09:49   #830
Simbijus
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 0
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Malo sam pomjesao moram priznati.
Romobil nije isto sto i elektricni romobil, tako da logicka paralela treba biti sa elektricnim biciklom koji je zakonom limitiran kako sam naveo.
Da, za električne bicikle je tako kako si napisao, ali za električne romobile nije jer oni kao takvi nisu nigdje definirani.
Zapravo prije su bili (niže članak iz starog zakona) i da su ostali sve bi bilo jasno, ali su to u nekoj od izmjena zakona jednostavno skroz uklonili iz zakona???
Tako je to kada živimo u apsurdistanu, ali kao što sam već napisao sada se počelo raditi na tome da se napravi izmjena zakona u kojoj će se definirati električni romobili i ograničenja/pravila za njih. Ne bih se nadao da će se to desiti za manje od 6-8mj...

50) »pomoćna pješačka sredstva« su naprave poput
motornog romobila, motornog bicikla i sličnih vozila s dva ili
tri kotača čija snaga motora može postići brzinu na ravnoj
cesti do 30 km/h,
Simbijus je offline   Reply With Quote
Staro 20.12.2019., 23:02   #831
MarkoG
Premium
Moj komp
 
MarkoG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 175
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Osnovna pravila. Po pjesackom si pjesak, po biciklistickom smijes do 25kmh. Po cesti ne smijes, kazna 300 kn. Svaki romobil preko 250w i koji ide brze od 25kmh nije legelan.

Nesto se suska da ce ici dopuna zakona sa dodatnim smjernicama.

10x ima 33 kile i nije prijenosiv.
9ka je super, jedan od najboljih romobila samo steta sto nije vodootporan/vodonepropusan.

Sve ovisi o namjeni, ako je za gust onda 10x, ako je razum dominantan i trebas ga negdje prenjeti onda zero 9.
Jedino kod ove 9tke strse te zice svagdje i to me zivcira. Jel ima koji jos dobar da je bolji od ovog i da je vodotporan?
MarkoG je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 00:25   #832
MarkoG
Premium
Moj komp
 
MarkoG's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 175
Zna netko jel ima boosted rev u Zagrebu ili Hrvatskoj?
MarkoG je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 00:27   #833
sodom
Premium
Moj komp
 
sodom's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 593
sodom je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2019., 08:20   #834
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor Simbijus Pregled postova
Da, za električne bicikle je tako kako si napisao, ali za električne romobile nije jer oni kao takvi nisu nigdje definirani.
Zapravo prije su bili (niže članak iz starog zakona) i da su ostali sve bi bilo jasno, ali su to u nekoj od izmjena zakona jednostavno skroz uklonili iz zakona???
Tako je to kada živimo u apsurdistanu, ali kao što sam već napisao sada se počelo raditi na tome da se napravi izmjena zakona u kojoj će se definirati električni romobili i ograničenja/pravila za njih. Ne bih se nadao da će se to desiti za manje od 6-8mj...

50) »pomoćna pješačka sredstva« su naprave poput
motornog romobila, motornog bicikla i sličnih vozila s dva ili
tri kotača čija snaga motora može postići brzinu na ravnoj
cesti do 30 km/h,
Pa po trenutnom zakonu el. bicikli s gasom i el. romobili spadaju u istu skupinu - mopede. Znam da je retardirano - ali tako je

Mozes ga samo smjestiti u ovaj opis (motorno vozilo s dva ili tri kotača čiji radni obujam benzinskog motora nije veći od 50 cm3 ili čija trajna snaga u slučaju elektromotora ne prelazi 4kW i koje na ravnoj cesti ne može razviti brzinu veću od 45 km/h,)
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 14:07   #835
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Nakon 50 dana što je romobil Segway na servisu javljaju mi ovo:

Citiraj:
Poštovani,
upravo smo dobili informaciju od servisa Singuli da su im danas isporučeni rezervni dijelovi i da su uređaj počeli popravljati.
Uređaj je kod njih u servisu 30 dana. Zakon ne predviđa precizne rokove, već razumni rok, koji se određuje temeljem svih okolnosti određenog slučaja, odnosno, cijeneći sve okolnosti vezane za neispravan proizvod i njegove konkretne nedostatke.
Zamolili bih Vas da pričekate do sljedećeg tjedna na popravak.
Svaka čast na profesionalnosti, 20 dana da dostave proizvod u servis, a ovima 30 dana da kakti dobiju rezervne dijelove.

Elipso
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 15:04   #836
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Čekali su black friday na Aliu da naruče djelove...

Ma uža S! Šta ćeš dalje kolega strpiti se ili refund ili novo...koja je procedura s obzirom na te “razumne rokove”?
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 15:08   #837
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Cekat misljenje inspektorata.
Trazio sam lovu da vrate, ali mislim da ovo bude potrajalo.
Zakonski moraju popravit, ili zamjenit, ili povrat love. Kako njima pase ocito.

Na popravku ne gube nista ili svakako manje nego da vrate lovu.

Nekako mi se cini da ce opcije kupovine iz kine dobiti na tezini s obzirom na nase trgovce.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 15:25   #838
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
Želim ti čelične živce iako vidim da ih već imaš sretno i javi kako je završilo!
hrwii je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 15:37   #839
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Hvala, nije mi problem jer imam druga dva romobila uz segwaya. Koristim ih kao last mile commuting kako bi ameri rekli, auto, vlak i romobil.

Zacudo, najobicni m365 je nadrazi za tu namjenu jer je najlaksi.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2020., 16:06   #840
hrwii
Registered User
 
hrwii's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2018
Lokacija: Rijeka
Postovi: 21
M365 sam imao priliku voziti na Brijunima i to je bio svojevrsni doživljaj. Iako nisam imao doticaja sa M365 oduševio me odmah i to najviše zbog baterije koja zbog pozicije daje stabilnost bazi. Svoj ES2 gazim do neprepoznatljivosti i isplatio se 100struko.
Već sam ga izservisirao nekoliko puta, i opet ću, ali to smatram kao moj ispušni ventil i da se uvjerim da je sve na svom mjestu (btw “servis” odrađujem sam).

Sljedeće na redu su gume jer je prednja opako slik.
hrwii je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na