Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2020., 15:05   #211
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Imate li kakvih iskustva/preporuka za kombinaciju 2 u 1, perilica/susilica? Neki normalni rang cijene. Nazalost odvojeno nije opcija radi ustede prostora.
AEG L8WBC61S

https://www.allmall.hr/perilica-i-su...m_medium=click
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 21:19   #212
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
dodao bi i

CANDY GVSW486T 5

https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...DY-GVSW486T-5/

jeftinija je od AEG-a, imamo ju godinu dana sada i nemam prituzbe osim sto se za napredno setiranje programa(mozes kombinirati lude opcije za pranje preko aplikacije po vlastitim preferencama) preko aplikacije moras registrirati sa nebuloznim detaljima (broj racuna, gdje i kad kupljena, serijski broj uredjaja).
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2020., 23:40   #213
junkieee
Premium
Moj komp
 
junkieee's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 981
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Imate li kakvih iskustva/preporuka za kombinaciju 2 u 1, perilica/susilica? Neki normalni rang cijene. Nazalost odvojeno nije opcija radi ustede prostora.
ja sam trenutno u traženju istog uređaja. Trenutno mi je ovaj Samsung zapeo za oko:

https://www.sancta-domenica.hr/bijel...5a10aw-le.html

koliko čitam po netu dosta ljudi je zadovoljno sa AEG/Samung kombo uređajima tako da nećeš fulati s ovim kojeg je netko naveo.
Sranje je to što prije par tjedana si mogao kupiti isti uređaj i u nekoj promo akiciji dobiti 5 godina jamstva, što nije loše.
junkieee je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2020., 19:43   #214
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Molim preporuku Perilice za rublje mora biti top loader, do 3000 kn. Hvala
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2020., 21:54   #215
Dragster
Premium
 
Dragster's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 308
Citiraj:
Autor HCS Pregled postova
Imate li kakvih iskustva/preporuka za kombinaciju 2 u 1, perilica/susilica? Neki normalni rang cijene. Nazalost odvojeno nije opcija radi ustede prostora.
Cisto kao buba u uho, sinoc poslozeno:



Isto zbog ustede prostora, ovaj medjuelement je super, rade obje masine u isto vrijeme bez problema, krut je spoj poprilicno...

Dosta sam vremena potrosio na nalazenje tog elementa doduse (andabaka split na kraju, 180kn)
__________________
Member of PCE 120+kg elite demolition squad
Dragster je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 19:12   #216
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Da ne otvaram novu temu, mislim da je ova najprigodnija.

Radi se o indukcijskoj ploci i kuhanju na njoj.

Problem je kad se na njoj nalaze 3 ili 4 posude koje traže maximalnu razinu ili cak i nesto nizu razinu snage.

U prilog stavljam video simptoma, pa možda netko tko ima više iskustva u tome zna u cem je problem. Ne zove mi se servis ako je npr pre slaba struja ili nesto slicno...

Prilikom kuhanja na max razini ( Ne na boost ) kao da snaga dolazi u "valovima" i to se može vidjeti na vodi, a i cuje se "klikanje" ploce...

Video : Sva 4 lonca su istovremeno stavljena, i to je na max snazi bilo barem 15 minuta, ( inace voda zakipi za 5 min, sve posude su za indukciju - nove )

https://drive.google.com/open?id=1Az...-X54WxGWkdnblP
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 22:31   #217
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Jednostavno pitanje, dali je indukcija spojena na monofazni priključak,ili trofazni?


Ako je na monofazni,sama ograničava snagu na 220x16A ~3.5kw, dok sva 4 ringla na max mogu povuć 7-7.5kW
to je razlog paljenja/gašenja po ringlovima.



Ako je na trofazni, onda ne znam. Trebala bi sva 4 radit na max, ali možda ima neki safety da se ne pregrijava
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 22:33   #218
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
A da kvaliteta posude isto ne igra ulogu za indukciju?

Tj. debljina dna.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2020., 22:50   #219
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Dragster Pregled postova
Dosta sam vremena potrosio na nalazenje tog elementa doduse (andabaka split na kraju, 180kn)
nije tako elegantno rješenje ali je univerzalnije
https://www.bauhaus.hr/visenamjenska...600x10-mm.html
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 16:04   #220
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Da ne otvaram novu temu, mislim da je ova najprigodnija.

Radi se o indukcijskoj ploci i kuhanju na njoj.

Problem je kad se na njoj nalaze 3 ili 4 posude koje traže maximalnu razinu ili cak i nesto nizu razinu snage.

U prilog stavljam video simptoma, pa možda netko tko ima više iskustva u tome zna u cem je problem. Ne zove mi se servis ako je npr pre slaba struja ili nesto slicno...

Prilikom kuhanja na max razini ( Ne na boost ) kao da snaga dolazi u "valovima" i to se može vidjeti na vodi, a i cuje se "klikanje" ploce...

Video : Sva 4 lonca su istovremeno stavljena, i to je na max snazi bilo barem 15 minuta, ( inace voda zakipi za 5 min, sve posude su za indukciju - nove )

https://drive.google.com/open?id=1Az...-X54WxGWkdnblP
webstartm ti je sve odgovorio. Ak ti nemre ploča povuć 7 kW, ploča će palit/gasit krugove. Ak imaš trofazni priključak, jbg, zovi servis.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A da kvaliteta posude isto ne igra ulogu za indukciju?

Tj. debljina dna.
Kolko znam, ak se magnet lovi na posuđe, dobro je za indukciju. Dal sad postoji kvalitetnije/nekvalitetnije željezo, nisam baš siguran, al ne isključujem mogućnost.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 16:30   #221
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Pitanje je kako struju indukcija regulira, mozda moze na monofaznu. Ili ako mu je veci osigurac/zice vjerovatno moze na njoj podesit snagu vecu od defaultne. Jer indukcija nemoze znat kolki je osigurac, samo sto je i di spojeno, napon-pin.

Tipa na mojoj (whirpool), koja je na monofaznoj struji, pise na shemi da se faza premosti i na pin do. Ali nije elektricar tako spojio nego je doveo fazu s drugog osiguraca na taj pin. Tako da su 2 ploce(lonca) po osiguracu, bas se moze vidit kad spustis jedan osigurac da jedna strana indukcije izbaci gresku.

Koji je tocno model indukcije?
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2020., 20:05   #222
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Kao što reče tpm4 (btw., dobar ti električar), ne mora nužno biti do 1/3 faze. Kod moje je suma svih ringova oko 11 kW, a u manualu (koliko me pamćenje služi) piše da je maksimalna snaga nešto preko 7 kW pa onda sve iznad sjecka. Moja sjecka i na settinzima manjima od 5.

edit:
Sad sam pogledao video. 99% sam siguran da ti je to zbog toga jer elektronika limitira snagu na nešto što je manje od sume snage koju daju sva četiri ringa na settingu 9.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 18:09   #223
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2020., 21:43   #224
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Koliko vidim u specifikaciji, indukcija je deklarirana na 3,7kw. (odprilike 2 lonca na 9)
U user manual ima samo kako spojit monofazni prikljucak na jedan pin. Ostala 2 pina su prikazana ali nema primjera sheme gdje se spaja na njih.

Moze biti da je napravljena za toliku ukupnu snagu i da nemoze jace povuc.
Jedina ti je opcija nazvat servis i upitat dali je to stvarno tako.

Zadnje izmijenjeno od: tpm4. 03.02.2020. u 21:55.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 12:18   #225
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Mene zanima par stvari s obzirom da već jaaaako dugo nisam kupio novi komad bijele tehnike. Vidim po centrima da dosta tih uređaja kategorije ugradbenih perilica suđa, indukcijskih ploča i ugradbenih pećnica ima izveden kabel sa žicama koje se spajaju na direktni strujni priključak, a ne normalnu utičnicu. Čak te žice koje vire nisu trofazne nego jednofazne (pretpostavljam -, + i uzemljenje).

1. Da li se na njih uopće može staviti običan kabel koji ide na utičnicu? Oko faza nema razlike, no zašto forsiraju taj direktni spoj? Nije baš da je prijenos električne energije toliko bolji u odnosu na klasičnu utičnicu.

2. Ako ti uređaji imaju i mogućnost spajanja na trofazni priključak, koja je mana kod jedne pećnice, indukcijske ploče (ovo je vjerojatno ukupna snaga koju može dostaviti kako je i opisano u prethodnim postovima) i perilice posuđa ako se spoji na jednofazni direktni priključak ili strujnu utičnicu?
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 12:29   #226
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
1. Može se staviti. Direktan spoj je bolji izbor jer može podnjeti veću struju, dok utičnica max. 16A.

2. Ovo što si i napisao - manja snaga. Npr. indukcija je obično "pametna" pa će ograničiti snagu ako je na monofaznom priključku i slično.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 12:34   #227
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Vrlo jednostavno, zato jer je kod fiksnog priključka bitno bolji spoj nego kod utikač - utičnica, a pogotovo ako je monofazno + veliki potrošač.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2020., 17:27   #228
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Ok sve 5, ali ako moja stara kuha nekoliko desetljeća u isto toliko desetljeća starom stanu na električni štednjak i često joj znaju raditi i pećnica i jedno kuhalo, kako to da je još uvijek sve u redu i s utikačem i s uređajima koje je koristila (koji su redovito trajali po 15-ak godina - mislim da je u svom stanu promijenila samo dva)? U to vrijeme je možda 3-4 puta zamijenila osigurač za koji bih više rekao da je dotrajao nego da je stvarno pregorio s drugim razlogom?

Nemojte me krivo shvatiti da pokušavam reći da ste u krivu i jasno mi je da indukcijska ploča vuče puno, pogotovo ako ima turbo boost funkcije i želiš upaliti sve ploče za kuhanje na njoj, ali da jedna pećnica ili perilica suđa koja sigurno ne troši više struje od prastare perilice rublja moje stare moraju ići na trofazni priključak za bolji rad.....to mi je malo čudno....i to danas u doba kada su uređaji štedljiviji nego ikad. I još to forsiranje direktnih priključaka na zid. Nekako ne čujem od svojih poznanika da idu kompletno renovirati svoje električne instalacije, pa time i kuhinju kada idu mijenjati pećnicu i perilicu posuđa.

Evo primjer, whirlpool pećnica s pirolizom koja navodno povuče dosta struje (nikad nisam koristio, ali vele mi da je piroliza zakon).

https://www.whirlpool.hr/r/uredaji/p...s/859991569260

U specifikacijama na službenim stranicama proizvođača piše da je potreban standardni osigurač od 16 A - dakle ovo je specifikacija koju obična utičnica može izdržati. Ovo sve pišem jer sam laik po pitanju bijele tehnike i iz nekog razloga imam dosta sreće da mi se jako jako rijetko kvari, pa želim biti bolje informiran o ovakvim stvarima jer ne želim razbijati glavu oko toga kada dođe vrijeme da nešto zamijenim.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 11:25   #229
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Ne znam gdje si vidio perilice posuđa s trofaznim priključkom, toga ima koliko znam samo u profesionalnim programima.

Razlog zašto dolaze sa žicama (a čudno zašto i s njima dolaze) je vjerojatno jer su ili namjenjene za spajanje na direktni spoj, ili da sam staviš utikač jer moguće da idu na više različitih tržišta pa da proizvođač ne mora obraćati pozornost i na to.

Prije su uređaji dolazili bez ikakvog kabela (npr. štednjak) jer proizvođač nije znao hoće li se koristiti monofazno ili trofazno.

Uglavnom, sve radi i sa monofaznom strujom i trenutnom situacijom - utičnicom i ne moraš se brinuti. Kutija za direktan spoj je bolje riješenje jer podržava veću struju, a jednu ploču za indukciju i pećnicu nećeš ištekavati i uštekavati svaki dan. Frižideri, perilice i slična pomagala i dalje dolaze sa standard utikačem koliko mi je poznato.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 12:39   #230
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,546
Uz ovo šta kaže kolega treba dodati,

više vrijedi ispravna utičnica stara 20 - 40 godina (npr. od Elektrokontakt Zg) nego ove nove jeftinjak čajniz, jasno pod uvjetom da nije "razvaljena".
Radi se o tome da se prije koristio kvalitetniji materijal, spoj je je bio "pod vijak" a ne "na štipalicu" kao kod novijih.
Čak je bilo modela sa keramičkim "srcem" za "jača" trošila.

Perilica nije problem, 90% vremena rada troši relativno malo a na specs potrošnju skoči kada radi grijač tj. grije vodu.

Pećnica, indukcijski štednjak, TA peć pak puno duže vuče specs struju i zato je njih pametno spajati preko "kutije za direktan spoj".

Jedan od razloga zašto štednjak dolazi bez priključnog kabela jer proizvođač ne zna hoćeš li ga spojiti monofazno ili trofazno, ovisno o tome ćeš kupiti odg. kabel + gornja napomena hoće li biti sa odg. utikačem ili bez jer ide na "kutiju za direktan spoj".
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 12:51   #231
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Evo ja sam nedavno opremao stan, pećnica (piroliza), i perilice suđa i rublja, došle sa šuko utikačima.
Napa došla bez utikača. Kabel s dve žice. Go figure.
Osobno, stavit ću obične utičnice, TEM, imaju spoj u sebi na vijak. Čisto zato jer u slučaju potrebe ih je ipak jednostavno iskopčat, bez da bacam osigurač, nađi di mi je probirštift, rastavi stalni spoj.
Jedino što sam pazio da se sve strujne utičnice odmakne barem metar od vode i plina.
Pećnica na svoj 16A, suđerica na svoj 16A. Sve monofazno.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 13:37   #232
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
Meni je pećnica došla sa kabelom nesto slicno kabelu za komp (bosch 3.6kw) a indukcija electrolux samo kabel sa žicama (uzemljenje, i 2x2 spojene žice)
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2020., 18:40   #233
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Hvala decki na objasnjenju. Vasi komentari mi drze vodu. Zapravo je najveci problem indukcijska ploca prilikom isporuke maksimalne snage i tu je preporuka 3 faze i direktni spoj ili jedna faza pa zrtvovanje performansi, a svi ostali uredaju mogu ici komotno na jednofaznu uticnicu bilo sa direktnim spojem ili sa obicnim utikacem.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2020., 07:54   #234
Matex
Premium
 
Matex's Avatar
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Split
Postovi: 52
Gorenje indukcija, spojena monofazno, promjer kabela 4mm, osigurac 20A, nije bilo kabela. Radile su tri ploce bez problema. Pec i masina za sude Elektrolux dosle sa kabelom i utikacem, osiguraci i na jednoj i na drugoj 16A.

Sent from my POCOPHONE F1
Matex je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 11:14   #235
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Stapni usisavac, da ili ne?
https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000267866

Dvaput tjedno usisavanje prasine sa poda i polica/kauca. Jednom tjedno (a nije uvjet) pranje poda. 35-40m2 plocica.

Filter pise da je periv, ali ne nalazim zamjenski na philips stranicama. Sta ako krkne? Realno, usisavanje mi traje 10ak min efektivno, tako da za bateriju ne brinem puno. Koje su realno mane tim baterijskim usisavacima?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 11:23   #236
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
10 minuta je podosta vremena za usisavanja.
znam po sebi i klasičnom usisavaču na struju...imao sam mali ručni electrolux i ta baterija se nije pokazala nit za mrvice nit za mucice prašine...relativno brzo je oslabila.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2020., 11:41   #237
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Stapni usisavac, da ili ne?
https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87ansk.../p/EK000267866

Dvaput tjedno usisavanje prasine sa poda i polica/kauca. Jednom tjedno (a nije uvjet) pranje poda. 35-40m2 plocica.

Filter pise da je periv, ali ne nalazim zamjenski na philips stranicama. Sta ako krkne? Realno, usisavanje mi traje 10ak min efektivno, tako da za bateriju ne brinem puno. Koje su realno mane tim baterijskim usisavacima?
Starci mi doma imaju Electrolux i oduševljeni su. Koriste i dalje Kirby za ozbiljna usisavanja, ali ovako za proć i pokupit 80% prašine svakih par dana, vrhunsko.
Njihov je 14.4V. Ja sam si kupio Bosch, 21.6 i apsolutno nisam zadovoljan. Em mi se čini da slabije vuče od Electroluxa, em pol prašine mi vrati nazad u facu... grozno, a mislio sam da sam kupio kvalitetu s Boschom.

Za Philipse ne znam kakvi su :/
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 15:53   #238
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726







Znaci pogledajte kako se vidi izrezan stiropor u ovim vratascima, ko da su ga rucnom pilom rezali. I tko bi pomislio da hladnjak za 7k kuna ima vidljive dijelove obicnog stiropora kojim je obucen.

Radi se o ovom modelu:
https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...SE-RS670N4BF2/

E sad jel to problem samo u ovom primjerku pa ja to mogu vratiti, da je 14 dana rok odmah bi vratio ovo. Ali kako sam kupio na black friday a tek danas odpakirao nemogu. Sto mi je ciniti, da neide taj stiropor mozda van, ali onda moram zvat servisera da to makne....

Pomozite. A dvoumio sam se izmedju Bosch i Hiesens, za iste novce, kakva greska.
-->
Hiesense hladnjak za 7000kn, pa sta je ovo majku im vidim? Ako netko ima slican ili mi moze na bilo koji nacin pomoci objasniti sta je ovo.








Znaci pogledajte kako se vidi izrezan stiropor u ovim vratascima, ko da su ga rucnom pilom rezali. I tko bi pomislio da hladnjak za 7k kuna ima vidljive dijelove obicnog stiropora kojim je obucen.

Radi se o ovom modelu:
https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...SE-RS670N4BF2/

E sad jel to problem samo u ovom primjerku pa ja to mogu vratiti, da je 14 dana rok odmah bi vratio ovo. Ali kako sam kupio na black friday a tek danas odpakirao nemogu. Sto mi je ciniti, da neide taj stiropor mozda van, ali onda moram zvat servisera da to makne....

Pomozite. A dvoumio sam se izmedju Bosch i Hiesens, za iste novce, kakva greska.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 19:36   #239
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Ako dobro vidim, plastika je loše odlivena i onda je zarezala stiropor...

Frižider ne bi trebao imati problema u radu, ali svaki put ćeš to pogledati kad ga otvoriš...
Idi gdje si kupio, pokaži slike i drži fige da će ti izaći u susret.

Za iste novce si imao Bosch i uzeo si ovo? ZAŠTO?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2020., 20:00   #240
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ovaj ima 2 vrata i veci je. Bosch je bio za par litara manji i kostao je kakvih 300 kuna vise pa reko uzet cu ovaj pogotovo jer ga je prodavac hvalio. Ali ovaj stiropor neznam. Ovo mi dodje kao scam. Pa vec ak me scamiras s losom izvedbom pa bogte stavi neku plastiku ili foliju na taj stiropor da se ne vidi.

Ma nista necu komplicirat, ovo mi je skola. Mada pise da ako ima kakvo ostecenje da se ne pali, iskreno bojim ga se upaliti sa tim stiroporom. Jesi siguran da neide taj stiropor van? Nemogu da vjerujem da koriste stiropor kao materjal u 7k kuna frizideru. Ja sam na akciji platio manje, ali jadni ljudi koji kupe ovo za 7k kuna.

Jel mozda netko ima Hiesens kontakt tu u HR pa da im direkt posaljem i pitam jel ovo uredu ili da vratim?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na