Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.03.2017., 12:36   #1471
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Overall, the ASRock X370 Taichi seems like a fantastic option for a no-nonsense Ryzen build. It might not be too flashy, but all the fundamentals are there, there's a ton of connectivity,
it overclocks like a champ, and it's clearly built to handle that overclock over the long haul.
Vrhunska ploca, IMO jedina uz CH6 za onog ko trazi high-end mbo sa jako kvalitetnom naponskom regulacijom, plus sto nudi hrpu raznih conectivity opcija...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 12:57   #1472
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Evo, dignul 1700 na 3.8 s 1.2 V. Temp ne prelazi 50 stupnjeva u OCCT. XMP profili loadani, ramovlje radi veselo na 2933 Mhz u dual channelu i bog te veseli. I još mi novi soket podržava 6 godina stari kuler )). Moram priznati da sam ultra zadovoljan
Sta je bilo s ventom na Tt cooleru, kako si to rijesija?
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2017., 16:52   #1473
ravkan
Premium
Moj komp
 
ravkan's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 753
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Brko čeka izlazak R5 1600
Ajde ajde brko, dobro znamo koliko si zaradio na besplatnim naljepnicama za xeone, možeš sada to investirati u r7 1700 i jednu tajči :P
__________________
Red Vishera Blue Devil
ravkan je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 17:57   #1474
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Sta je bilo s ventom na Tt cooleru, kako si to rijesija?
ak misliš na RPM, izgleda da je normalno da se u biosu temperatura penje, navodno proc radi na 100% dok god si u njemu. a cpu vent sam stavio na silent mode. radi na 700-800 rpm na idleu i diže se s porastom temperature. malo mi je čudno da tak ne radi na standard modu jer osim ta dva postoje još performance i full speed mode, al ajd glavno da radi
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 18:27   #1475
Smartic
Premium
Moj komp
 
Smartic's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,705
Škot:

Benchmarks - what to trust?

Možda link baš i ne pripada Ryzen threadu
Smartic je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 18:55   #1476
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Čitao malo overclock forum i naišao na ovo:

If the PK618BA instead of SM4336 is truly the mosfets on the Killer SLI and Fatal1ty K4 , shame on Asrock.

Tražio o PK618BA, našao ovo:

However, hardwareluxx's VRM thread lists the Asrock B350 boards as using PK618BA (NIKOS / UNIKC) for the lowside mosfets so even doubled up to 6 CPU phases this means it is thermally limited. Package limitation current is 26A.

Ovo veliki problem? Killer Sli bila mi je u užem izboru...
Old.machine je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 19:30   #1477
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
Možda link baš i ne pripada Ryzen threadu
"The 1700 won't blow the i5 out of the water are true, but it possible the 1700 will become faster and better over time"

Zar nije tako i sa 2xx i 3xx serijom grafa? Postajale su sve bolje (Ne ulazim jel to 1% ili 8%)

Osobno mi je svejedno jer ne brijem na "futureproof", već kupim, kad mjenjam, što je trenutno u opticaju
(da sad kupujem, uzeo bi 1700 + 1080/ti, promjene platforme radi)
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 19:34   #1478
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Istinito, samo što r7 1700 neće postat "bolji" nego cpu jednostavno ima više zaliha naspram i5. Isto će vrijedit za R5 1600. Kad coreload sjebe i5, ovaj će se jednostavno odljepiti na temelju toga
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 19:37   #1479
Nidjo89
Ovisnik o nikotinu
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Međimurje<->Švabija
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Old.machine Pregled postova
Čitao malo overclock forum i naišao na ovo:

If the PK618BA instead of SM4336 is truly the mosfets on the Killer SLI and Fatal1ty K4 , shame on Asrock.

Tražio o PK618BA, našao ovo:

However, hardwareluxx's VRM thread lists the Asrock B350 boards as using PK618BA (NIKOS / UNIKC) for the lowside mosfets so even doubled up to 6 CPU phases this means it is thermally limited. Package limitation current is 26A.

Ovo veliki problem? Killer Sli bila mi je u užem izboru...
Čini se da je Asus best buy kaj se VRMova tiče, i za b350 i x370 (i ak je gugl dobro preveo hluxx thread, šteka mi švapski jako pošto ga nisam godinama koristio). Ak se može rasteći buđet do njih, prvi izbor bi mi bile (osim Tajči, ta mi najljepša ).

Btw, MSI povukao beta biose, brickaju se ploče.

EDIT:
Tražio nešt u x370 pro recenziji i naletio na

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Asus bude ispeglao ploče BIOSima. Gigabyte bude usral ploče BIOSima. MSIju ni dragi bog neće pomoći jer vele sami da izlazi rev2 Titanke kojoj su BCLK generator zaboravili ugradit

Asus kakav god support loš da ima, ploče su im dobre. P5Q-E je bila zakurac prva 3 tjedna. Kasnije je postala top ploča. Tako bude i ova Prime X370
Valjam se od smijeha... Druže, čekam da điđa ukenja s biosima i tražim brojeve za loto. Možemo djelit pol/pol.
__________________
Više lurkam nego pišem...

Zadnje izmijenjeno od: Nidjo89. 29.03.2017. u 19:44.
Nidjo89 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 20:12   #1480
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Mogu i ja tu i tamo prosrat glupost, ne
Ipak mi se cini da je nažalost Prime X370 Pro poluproizvod kojem ni dragi bog nemre pomoć, a kamoli BIOS neki novi. :/
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2017., 20:33   #1481
Old.machine
Premium
Moj komp
 
Old.machine's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: ______
Postovi: 1,407
Čitajući iskustva sa X370 Asus prime puno njih se žali da je ploča stigla neispravna, da je stigla sa krivim BIOS-om koji ne podržava Ryzen (?!) ili da je crkla nakon 1-2 tjedna. Malo veći odron. Sve mi se čini da ću uzeti nešto od Gigabyta.
Old.machine je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 21:16   #1482
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Smartic Pregled postova
Škot:

Benchmarks - what to trust?

Možda link baš i ne pripada Ryzen threadu
Haha, pogledao sad. Svi su se opako zavadili oko ryzena. Uskoro će youtuber fanboyevi i razni klanovi biti "a thing" što bi ameri rekli
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 21:32   #1483
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Haha, pogledao sad. Svi su se opako zavadili oko ryzena. Uskoro će youtuber fanboyevi i razni klanovi biti "a thing" što bi ameri rekli
Sta se imaju svdjat, pa kod nas cak i syss svojom sutnjom i nekomentiranjem je sve rekao. Amd with ryzen wins, flawless victory
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 21:36   #1484
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Proizvodjaci maticnih su imali vise od 5 mjeseci od kako je AMD predstavio B350 ploce i Bristol Ridge procesore do izlaska Ryzen procesora. Mogli su barem B350 ploce srediti da budu kako treba. Najednom su svi zaboravili kako napraviti MBO .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 21:42   #1485
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Eladio Pregled postova
Sta se imaju svdjat, pa kod nas cak i syss svojom sutnjom i nekomentiranjem je sve rekao. Amd with ryzen wins, flawless victory
Ma nitko uopće ne osporava da je odličan, ne radi se o tome. Ovdje je kavga oko prezentiranja informacija tj. sukob one dvije teorije što sam ranije spominjao oko 1080p i performansi u budućnosti. Mislim ono, ovih par zadnjih rečenica, općenito cijeli video ima neumoljivu logiku, a i teoriju je pojačao sa još vrlo ugledna 2-3 sitea osim computerbasea (oko then i now 1080p performansi)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 21:50   #1486
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Proizvodjaci maticnih su imali vise od 5 mjeseci od kako je AMD predstavio B350 ploce i Bristol Ridge procesore do izlaska Ryzen procesora. Mogli su barem B350 ploce srediti da budu kako treba. Najednom su svi zaboravili kako napraviti MBO .
Nisu oni zaboravili već su očekivali da će se prodati 3 Ryzena i napravili toliko ploča,pa još kineska nova godina i Z270.
Nisu očekivali da će biti love na AMD platformi i onda se opravdavaju prekratnim rokom?
robimarko-bug je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 21:53   #1487
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma nitko uopće ne osporava da je odličan, ne radi se o tome. Ovdje je kavga oko prezentiranja informacija tj. sukob one dvije teorije što sam ranije spominjao oko 1080p i performansi u budućnosti. Mislim ono, ovih par zadnjih rečenica, općenito cijeli video ima neumoljivu logiku, a i teoriju je pojačao sa još vrlo ugledna 2-3 sitea osim computerbasea (oko then i now 1080p performansi)
Slusao sam to , i to je jasno kao dan. I tako je opcenito u "novinarstvu" i interpretaciji

Ljudi to puse, novinari to koriste, case su polupune ili polu prazne , ovo ono..

Sve u svemu treba filtrirati sadrzaje i to je to.

Evo komentar iznad tvog, ispada da uslijed losih mbo rijetko tko ima ispravno racunalo na ryzenu, tj da racunalo uopce uistinu radi ..to nije receno, ali tako zvuci
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 23:03   #1488
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
Brko a vidi u mene haha još 2 kom i noctuica

Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 23:08   #1489
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
jel to cooler unutra ili je to od nekog kucista kutija
Gemmy je offline   Reply With Quote