Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Koji su vam najbolji Windowsi
3.11 10 4.24%
95 4 1.69%
98 25 10.59%
2000 32 13.56%
ME 1 0.42%
XP 153 64.83%
Neki drugi 11 4.66%
Glasači: 236. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.09.2005., 17:29   #61
shimpa
PC Ekspert
 
shimpa's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: localhost
Postovi: 1,012
haha! nije loša.

windowsi xp bi bili najbolji po mom ukusu da mogu izdržati više od mjesec dana bez gašenja (kako to može 2k3 server recimo).

trenutno imam jedan windows 2003 server koji ima - vidi sliku - i to sam ga morao restartati nakon instalacije nekog programa

inače, nisam još vidio desktop OS koji se ne ruši (dakle, 2k3 server ne ulazi u tu kategoriju) nakon što je dulje vremena upaljen.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	sysinfo.jpg‎
Views:	249
Size:	42.6 kB
ID:	4863  
shimpa je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2005., 08:02   #62
Cataphract
Premium
Moj komp
 
Cataphract's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Constantinopolis
Postovi: 1,002
Citiraj:
Originally posted by shimpa
windowsi xp bi bili najbolji po mom ukusu da mogu izdržati više od mjesec dana bez gašenja (kako to može 2k3 server recimo).
da, bilo bi dobro da XP ne poludi nakon nekog vremena. ja ovu kantu resetiram svaka tri tjedna, tek toliko. 2k3 serveri su odlični: stari domain controller radi već godinu dana, novi pola godine, file server sigurno 8 mjeseci, a testni wsus server 3 mjeseca bez restarta ili gašenja. brijem da ne bi bio sretan da moram gasit domain controllere.
Cataphract je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2005., 23:26   #63
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Pa kaj fali WinXP. Evo moji su instalirani već nešto više od godinu dana (vjerovali ili ne), uz malo održavanja (defragmentiranje diska, registry-a i još par sitnica) windowsi su do bola. WinXP su definitivni najbolji.....bar meni.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2005., 17:00   #64
bajica
Just a member
 
bajica's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 39
shympa misli turn of kompjuter i ponovno ga upalit a ne ponovno instalirat cijele windowse BTW moj je tolko glasan da ga svaki puta kada ništa ne radimobavezno turn of
bajica je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2005., 19:50   #65
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
xp popizdi svako malo... a 98 nikad (skoro) i brza je, manje zahtjevna...
fali mi onaj "hakerskiji" pristup starih windowsa (prije 95-ice):kad se nekaj nije moglo ucitat (najcesce neki driver) windowsi kazu ili reinstaliraj ili zbrisi stavku u system.ini...a danas da postoji ugradjen pedagog u windowsima xp, za prckanje po system.ini bi te poslal u popravni dom-->danas sam reinstalacija i tell microsoft about your problem....
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2005., 20:18   #66
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Daj ti si puko do kraja... Win XP znam držat i preko dva tjedna bez restarta, ajd to napravi sa 98-icom...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2005., 14:43   #67
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
ma bit ce sve u redu kad zadam format c, d, e, f,...

Evo jedna CUDNA epizoda s win98se:
dizu se windowsi, pokaze se log on to network (il kak se vec zove), tema teal, sve naizgled OK. nakon par sekundi, procrcka po hardu i prebaci se na high contrast black extra large...i tako mijenja svakih otprilike 15 min...zgleda da su bili hard i rami krivi...
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2006., 09:04   #68
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
'

U svoje vrijeme...


MS-DOS :



WfW je (tada) bilo tuzno za gledati sa Mac-om ili Amigom, no bio je upotrebljiv zbog ionako tada vec postojece ergele od silnih programa. Sa par Shell preinaka, te posebno uz pomoc OP Gui Dash-a i Appman-a, dosao sam izgledom jako blizu Openstep-u sto je tada bilo gotovo nevjerovatno. Posebno kad bi netko shvatio da mu zapravo pokazujem Windowse




~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

NT Ekipa :



NT 3.5 (NT 3.51 1995)




Kratko ali slatko druzenje sa stvarno neusporedivom stabilnoscu naspram 3x. Hladan, nemilosrdan ali radio je odlicno.


NT 4.0 (1996)

,

Stabilan, pouzdan sve naj. PNP ima tretman kao Spanish Inquisition



W2K(1996)




, ,


Prisiljen sam zbog pokojeg hardveraja smucati se i sa XP-om ali, iskreno se pribojavam sto nas ceka iza XP-a jer W2K ne namjeravam napustati ni pod razno.

Ako ce biti ovako "vesel, šaren i zaigran" boot-ati se u milisekundi kao XP, tretirati korisnike kao debile ... budi nam bog na pomoci

U XP-u ocigledno neke aplikacije rade glatkije i ima nekih pomaka ali sam rad u XP-u ... kao da su mi ruke zavezane i kao da govorim nekome sto da radi za mene naspram W2K-a. Umjesto da se OS prilagodjava korisniku, korisnik se mora prilagodjavati njemu.


W2K dokle god je ljudski moguce i ne pregazi ga vrijeme.


WinMap

Visage je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2006., 14:47   #69
Don
je gladan!
Moj komp
 
Don's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,696
Re: Najbolji Windowsi?

xp
Don je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2006., 13:41   #70
boss
Registered User
 
boss's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 8
Question

Dal' je tko probao WinXP Media Center?
boss je offline   Reply With Quote
</
Staro 17.01.2006., 01:09   #71