Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2010., 16:15   #151
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
mislim da su zadnjom izmjenom kazne za neprijavljeni TV dignuli za red veličine pa su sad 5K kuna. Nisam sto posto.
  Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 16:49   #152
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Toplo se nadam da će smanjit pretplatu na 60kn jer je ovih 80 stvarno previše za 4-5 programa, odnosno samo 2 javne televizije...
to nije pretplata. to je porez.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2010., 18:59   #153
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
to nije pretplata. to je porez.
...koji godisnje pojede izmedju 20 i 50% (a penzicima sa starim kantama i preko 200%) vrijednosti TV-a.
*S kojim se onda placaju nebuloze tipa ekipe od 20ak ljudi u JAR-u, iako RH nije na SP.

Zgodan i poprilicno korektan "porez", zar ne?

Mozes li navesti jos jedan takav?
dUG1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 00:42   #154
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Jbga dizem temu, al imam jedno pitanje.

Ak ja imam projektor i preko njega gledam telku da li moram placati RTV pristojbu? kolko znam ona se odnosi na TV prijemnik, a ja ga u ovom slucaju nemam.
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 00:50   #155
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
Jbga dizem temu, al imam jedno pitanje.

Ak ja imam projektor i preko njega gledam telku da li moram placati RTV pristojbu? kolko znam ona se odnosi na TV prijemnik, a ja ga u ovom slucaju nemam.
Ako imas uređaj koji je sposoban primati i pokazivati tv-program onda imas prijemnik i placas tv pretplatu.
Nasrecu HRT ne emitira preko interneta, jer inace bi svaki kompjuter spojen na net bio podlozan tom haracu.

Da se nadovezem: Koji vam je problem odjaviti sa prekrizenim onim dijelom o automatskoj naplati, nikada vise ne pustit inkasatora (jer ste u tome zakonski u pravu), a pogotovo nikada ne potpisati nista, pa ni kad vas uhvati da na ogromnoj plazmi gledate telku....

Oni nalog nece dobiti (a nece ni traziti jer znaju da nece dobiti)....

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 08.08.2010. u 01:28.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 12:07   #156
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Moram odjavit kod bake TV, pošto sad ona živi kod mene. Koji je postupak za to? Koji br trebam nazvat ili kamo trebam otići da mi to odjave u najkraćem roku, hvala!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 12:40   #157
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
@ danc00 odjava tv pretplate http://www.legalis.hr/modules/newbb/...23927&forum=10

EU se ne sviđa način na koji HRT ubire pretplatu http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...3/0212006.html

EU nije tražila ukidanje RTV pretplate http://danas.net.hr/novac/page/2010/08/06/0557006.html
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 22:25   #158
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Nasrecu HRT ne emitira preko interneta, jer inace bi svaki kompjuter spojen na net bio podlozan tom haracu.
http://htv1.hrt.hr/
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2010., 23:47   #159
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
"Stranica je u fazi testiranja"
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 00:49   #160
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Ako imas uređaj koji je sposoban primati i pokazivati tv-program onda imas prijemnik i placas tv pretplatu.
Nasrecu HRT ne emitira preko interneta, jer inace bi svaki kompjuter spojen na net bio podlozan tom haracu.
Jel negdje u zakonu pise izricito TV prijemnik?

Ak je to tako, onda uzmes neki DVB-T prijemnik ili STB i spojis na projektor i gledas, jer nigdje nemas TV prijemnik
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 01:03   #161
RobCo PIP-Boy
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Poluotok
Postovi: 42
Do mene je doprla vijest da će u skoroj budućnosti svi građani hrvatske koji troše struju, morati plaćati rtv pristojbu. Ako se ne varam, Elektra već sad prodaje HRT-u popis svojih platiša. Osobno me zanima hoću li je morati plaćati i na konto automobila i radija u njemu, i kako će to izvesti.
RobCo PIP-Boy je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 21:12   #162
ONeill
Premium
 
ONeill's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 335
I sto kad putujes s laptopom koji ima tv tuner, da ne bi mozda i to htjeli naplacivati
Jos malo pa cemo i zrak morat placati.
ONeill je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2010., 23:41   #163
The Pill Man
Premium
 
The Pill Man's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Šibenik
Postovi: 325
Citiraj:
Jos malo pa cemo i zrak morat placati.
To već plaćamo! Samo što nemaš čist račun sa stavkom zrak.

Kad sam tražio građevinsku za dizanje potkrovlja (1,5m) morao sam platiti komunalni doprinos po m3 prostora (zraka) koji građevina dodatno zauzima. To me izašlo nekih 1000EUR za 60m2 potkrovlja.

Kad plaćaš struju plaćaš i obnovljive izvore energije tj. očuvanje čistog zraka čim se naročito mogu podičiti ekipa u Sisku.

Masa love iz proračuna ide kojekakvim udrugama "zelenih" a proračun punimo mi iz svojih plaća i PDV-a dok se ovi jednom godišnje pojave na TV-u i ostalo vrijeme putuju po kojekakvim seminarima.

Kad kupuješ gorivo je slično, registriraš auto,...

Kod HTV-a me ljuti što dobar dio djelatnika ima plaće bitno veće od prosjeka RH, pa čak i veće od premijerke.
Osobno smatram da je Milić jedan od najboljih novinara kod nas, ali dok radi na državnoj TV koja se financira od penzića, ljudi koji jedva krpaju kraj s krajem, onih koji imaju xy teško bolesnih u kući kojima terapije često ne pokriva HZZO i sl., smatram da plaća ne može biti preko 35 000KN kako je bilo po medijima, ili Latinu oko 30 000KN (kad je pao na 10-tak kKN rekao je da je gladan!!?? - što je sa onima koji imaju 3000?).

Što se tiče RTL-a i Nove nije me briga da im je plaća po 1 000 000KN jer se isti ne financiraju iz mog džepa.
Naravno da je ova tema na HRT-u tabu u koji se niko ne usudi dirati jer bi to značilo opći napad na vladajuću opciju koja bi dopustila ovakvu restrikciju.
Jer, uz dužno poštovanje, odgovornost Milića prema odgovornosti Jadranke nije srazmjerna njihovim primanjima.
Ako Milić objavi krivi sastojak nekog jela koje je probao recimo u nizozemskoj sutra će ga ispraviti i to je to, a ako Jadranka previdi koju nulu u proračunu jao si ga nama po džepovima - eto novog nameta.

Uglavnom, dok se HTV naplaćuje iz naših šupljih džepova mislim da nije OK da im veliki broj djelatnika ima vreće umjesto džepova.
__________________
Pill Man
The Pill Man je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2010., 02:34   #164
blondie
Premium
Moj komp
 
blondie's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: split
Postovi: 198
Citiraj:
Autor RobCo PIP-Boy Pregled postova
Do mene je doprla vijest da će u skoroj budućnosti svi građani hrvatske koji troše struju, morati plaćati rtv pristojbu. Ako se ne varam, Elektra već sad prodaje HRT-u popis svojih platiša. Osobno me zanima hoću li je morati plaćati i na konto automobila i radija u njemu, i kako će to izvesti.
taj novi prijedlog zakona neće nikad proć na ustavu. prema našem ustavu, nevin si dok se ne dokaže suporatno, a po ovome hrt pretpostavlja da si ti kriv, tj. da imaš tv, i moraš mu dokazivati nevinost. protustavan je.
a to za radijo u automobilu, to moraju plaćat samo pravne osobe. dakle ne odnosi se na fizičke osobe tj. obične građane. ili drugim riječima, ako imaš firmu, sa 10 službenih auta, moraš plaćat 10 pretplata, lol
__________________



CPU AMD Athlon64 BOX 3200+sck939 // MB Gigabyte K8N-SLI s939 nForce4 SLI // Powercolor Radeon x800gt // 2x256 MB RAM // HDD Seagate 120 GB s-ata150 // DVD+RW/-RW NEC ND-3550ABL // Codegen midi tower 6205L-CA, 400W // Mon. Samsung SM793DF 17" DynaFlat // ASUS TV TUNER My Cinema P7131H Dual


blondie je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 19:13   #165
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
da malo dignem thread

dali se što promijenilo u zadnje vrijeme sa zakonima i plačanjem pristojbe?
preselio sam se u novi stan,naravno da nismo prijavili prijamnik, imamo jedan boravku (stari crt) i novi u spavaćoj sobi.
uveo sa b-net, znači ne gledam preko našeg bajnog "digitalnog signala",nego analogno ,ako sam dobro shvatio,to je kablovska,ne?

bio neki dan inkasator,pustio sam ga unutra,popričali smo, i kaže mi da mi mogu lupit pretplatu (pošto je vidio samo stari crt,koji nemože primati digitalni signal) i na računalo ,jer imam vezu na internet i mogu gledati i slušati tv i radio preko računala.
iako mu objašnjavam da nemam veze sa digitalnim programom,da imam b-net koji daje dio (mislim da je i on sam rekao oko 3%),da me to ne oslobađa pretplate.

skužio sam da prepucavanje nikamo ne vodi,i potpisao sam papirić za plačanje pretplate za zadnja 3 mj. ,ali sam mu rekao da mu nedam odma 320kn! ,kaže on -nema problema,nazovem vas za 10-15 dana pa se dogovorimo.

moram li plačati pristojbu ,iako nemam tv koji može primati digitalni signal, a niti su mi njih dva zapisala išta što ima veze sa tv ,model i serijski broj.

mislim,80 kn za šta?za nešto što već plaćam,a + niti mi uređaj ima mogučnost za primanje signala.

za apsurd sa kompom i internetom ne želim niti komentirati.


ili da preformuliram pitanje - dali mi mogu nabiti pretplatu na temelju uređaja koji nemože primati digitalni signal i računala?radio nemam...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 25.01.2011. u 19:37.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2011., 19:36   #166
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Sta si ga koji racku pustao u kucu?
Zakon kaze da te samo posjedovanje rtv prijemnika obavezuje na pretplatu, gledao ti njega ili ne.
Ako si ga vec pustio u kuci i pristao placati pretplatu, pa sta mu nisi rekao pravu istinu? Da si jucer kupio TV? Cemu zadnja 3 mjeseca duga?

Pozovi se na sudsku praksu Stipe Petrine koji je odlukom suda oslobodjen RTV pretplate link
Zanimljivoce sa legalis.hr-a link link
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT