Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.08.2008., 08:39   #1081
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
hocu reci, ddr je skuplji od ddr2, takodjer pata hardovi su dosta skuplji od sata...
zasto?
Nazalost, cijena nema nikakve veze s tehnologijom. Jasno da je skuplje kad je proizvodnja i ponuda bitno manja.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:09   #1082
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor hello! Pregled postova
Katastrofa! Grdo vas je čitat, svi ste pametni i svi ste super složni kad treba pljuvat po ekipi što radi po centrima i centrima kao takvima.
Pozdrav i hvala na lijepim rijecima.
Nebi li bilo lijepo predstaviti se, da vidimo koji "trgovacki velikan" se krije iza ovog mastovitog nicka? Pa uostalom ove forume nitko ne cita pa nema bojazni od neceg nezeljenog, zar ne?

Reci cu samo jedno, sto sam i napisao na topicu o garancijama jednom vasem kolegi (koji kao trgovac, serviser, stavec u hgspotu tupi iste stvari kao i vi) -
Vidimo se za par godina kad dodju zakoni iz EU.



@Kristijan_7
Postovi top kvalitete, samo radi takvih ljudi se isplati posjecivati ovaj forum.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:13   #1083
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:20   #1084
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Vidimo se za par godina kad dodju zakoni iz EU.
Nemoj se necemu posebnome nadati, zakoni su nam jako slicni. Nece biti vecih promjena.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:26   #1085
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nemoj se necemu posebnome nadati, zakoni su nam jako slicni. Nece biti vecih promjena.
bit ce itekakvih promjena s dolaskom stranih igraca na nase trziste i u primjeni samih zakona (a ne serifskog tumacenja kako je to danas).

Kupcima ce se posebice dopast onaj o povratu robe u roku 30 dana od datuma kupnje ako je nezadovoljan proizvodom.

Mozda u mom postu nije dobro specificirano ali se podrazumijeva da cemo s uvodjenjem tih zakona uci u EU
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 09:26   #1086
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
takodjer odgovor na Hello! -ov post
Ovako...vodit firmu ne znaci vodit firmu,stavit cjene i bmk... ZNAM koje su nabavne cjene svega ovog sto se po ovim ducanima prodaje i ZNAM kolika je zarada pri tome. A pratit trnutno stanje i davanje boljih ponuda je dio marketinga i ono sto STE VI duzni napraviti kako bi privukli kupce..ako ste skuplji, imat cete manje musterija,jer ce iste privuc "jeftiniji s istom robom". Dakle ako ONI mogu davat robu po toj cijeni i jos imat -karikiram- 50%!!!!!! zarade od toga.ne shvacam zasto bi trebalo biti drukcije...tome i sluzi marketing...ako je nabavna cjena previsoka,a uglavnom nije, ima drugih dobavljaca. MENI osobno se VISE isplati kupovat NOVU robu s ebay-a i novo,sa garancijom,zapakirano te PLUS postarina i jos me ispadne dosta jeftinije nego kod "domacih velikana",
dakle... slozili bi se samnom, TU nesto NE stima....ako mogu u MALOPRODAJU izvana i s postarinom na malo ispast jeftinije nego kupit ovdje robu koju vi uzimate po nabavnoj veleprodajnoj cijeni i paketirano.....onda stvarno neznam ko tu koga J********, i da upoznat sam donekle s time kako funkcionira trgovina info opreme kod nas....

a Vodit Veliku tvrtku uspjesno zahtjeva dosta posla i truda te osoba mora biti u stanju to vodit....te tamo mora biti osoba koja to moze, sad ne podcjenjujem Vase mogucnosti,ali zasto vodit nesto sto neide? Manji ducani,jeftiniji ce doslovno ubit,a trebat ce se brinut samo o reklami

Sad jedna bitna stavka...samnjiti zaradu PO komadu,dati jako pimamljive cjene (isti djelovi po konkurentnim cjenama) i privuci time PUNO vise musterija i zaradit kolicinski vise nego pojedinacno.....

trgat se za zaradu na pojedinom artiklu jer je mali promet....pa onda nemojte povecavat prihod dizanjem cjena nego proradite na povecanju prometa....
dalje sam sve rekao...

NHF i do citanja.

edit:
http://www.nabava.net/trazilica.php?q=logitech+g9
samo primjer...u protisu imaju nesto manje od 50% zarade na ovom artiklu prema nabavnim cjenama. Koliko ima onda HGSpot u kojem je cjena 20% visa ?Ili npr u formelu di ISTI artikal kosta 50%!!! vise??? Zarada 100-150%
pa kog onda ko tu ?????
i sta mislite di cu to kupit sad?

a samo radi usporedbe...
NOVI ZAPAKIRAN:
http://cgi.ebay.com/Logitech-G9-Lase...QQcmdZViewItem

45$ = 220kn !
(nevazno sto ce konkretni salje samo u US,ista cjena je i za worldwide i postarine 100kn uvrh glave) i to je opet maloprodaja i IMA zarade.

a ni u ducanima nije nesto puno veca cijena, cca 320-400kn max...
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!

Zadnje izmijenjeno od: Misek_Chipsy. 27.08.2008. u 09:39.
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 10:13   #1087
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
bit ce itekakvih promjena s dolaskom stranih igraca na nase trziste i u primjeni samih zakona (a ne serifskog tumacenja kako je to danas).

Kupcima ce se posebice dopast onaj o povratu robe u roku 30 dana od datuma kupnje ako je nezadovoljan proizvodom.

Mozda u mom postu nije dobro specificirano ali se podrazumijeva da cemo s uvodjenjem tih zakona uci u EU
Strani "igraci" su davno tu. A njihova interna pravila (posebno jamstvena) su puno gora za kupca nego nasi zakoni. BTW, u kojim to zemljama EU je takvo sto definirano zakonom?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 11:27   #1088
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
ma zakoni su dobri samo kaj ih se nitko ne pridržava,a pogotovo nam fali stričekof inspektora da rade svoj posel tak kak bi trebalo,a i neki su lako potkupljivi...
Melani je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 11:35   #1089
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Strani "igraci" su davno tu. A njihova interna pravila (posebno jamstvena) su puno gora za kupca nego nasi zakoni. BTW, u kojim to zemljama EU je takvo sto definirano zakonom?
Ovo za interna pravila se nebih slozio, a u drugom dijelu posta imash pravo.

EU daje zakonsko pravo na vracanje u roku 7 dana (sto kod nas josh uvijek nije slucaj osim za webshopove) ako je kupac nezadovoljan robom, s time da u tu pricu ulaze veci vanjski lanci koji ce zasgurno doci ovdje (i ne na nacin kako su sad prisutni) koji onda daju svoje pravo na povrat robe u roku 30 dana (moze i webshopovi s direktnom dostavom u cro, a sigurnijim rjesavanjem garancija nego je to trenutno slucaj).
Jel ce to donijeti promjena? Uz cijene, vece centre (metro efekt), nize cijene i takve garancije sigurno hoce.
Vemil, Hgspot, Links i josh rijetko tko ce opstati, dok ce svi manji (lokalni) dealeri imati josh vecih problema i lijepo moci zatvoriti svoje poslovnice a ne dolazit jaukat ovdje kako im je tesko i sta ne kupujemo kod njih po 50% vecoj cijeni.


Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
ma zakoni su dobri samo kaj ih se nitko ne pridržava,a pogotovo nam fali stričekof inspektora da rade svoj posel tak kak bi trebalo,a i neki su lako potkupljivi...
jep, slazem se. Zakoni su oke ali ima previse tumaca zakona u obliku servisera i vodja poslovnica koji onda mogu muljat kupca po brojem 2. (iz helo posta) kako im god pashe. U tome je problem.


edit. Ups - ja usao u garancije i zakone a ovdje je bilo price o educiranosti radnika u informatickim shopovima. argh
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 12:10   #1090
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Ovo za interna pravila se nebih slozio, a u drugom dijelu posta imash pravo.
Ovo govorim iz prve ruke kao partner / ovlastena osoba za IBM, Dell, HP, Lexmark, EMC i jos neke druge firme u zadnjih skoro 20 godina.

Niti jedan od njih nema jaca jamstvena prava nego ona sto su definirana u nasim zakonima. Vecina ih ima bitno losija.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
EU daje zakonsko pravo na vracanje u roku 7 dana (sto kod nas josh uvijek nije slucaj osim za webshopove) ako je kupac nezadovoljan robom,
Nije zakon EU, vec samo zakon u par zemalja (i to jako specificno odredjen, nije opci).

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
s time da u tu pricu ulaze veci vanjski lanci koji ce zasgurno doci ovdje (i ne na nacin kako su sad prisutni) koji onda daju svoje pravo na povrat robe u roku 30 dana (moze i webshopovi s direktnom dostavom u cro, a sigurnijim rjesavanjem garancija nego je to trenutno slucaj).
To je jedino efikasno rjesenje. BTW, to polako ulazi i kod nas.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Jel ce to donijeti promjena? Uz cijene, vece centre (metro efekt), nize cijene i takve garancije sigurno hoce.
Takve stvari obicno povecavaju cijene, nazalost.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Vemil, Hgspot, Links i josh rijetko tko ce opstati, dok ce svi manji (lokalni) dealeri imati josh vecih problema i lijepo moci zatvoriti svoje poslovnice a ne dolazit jaukat ovdje kako im je tesko i sta ne kupujemo kod njih po 50% vecoj cijeni.
Upravo ce gore navedeni opstati jer se ne baziraju samo na IT-u, koji je jako problematicna grana zbog stalnih promjena asortimana, niskih zarada i velikih tehnicko - korisnickih zahtjeva.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
jep, slazem se. Zakoni su oke ali ima previse tumaca zakona u obliku servisera i vodja poslovnica koji onda mogu muljat kupca po brojem 2. (iz helo posta) kako im god pashe. U tome je problem.
Nije na njima da tumace zakone.

Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
edit. Ups - ja usao u garancije i zakone a ovdje je bilo price o educiranosti radnika u informatickim shopovima. argh
Istina. No, ako zelite jeftinu robu, ne ocekujte da je prodavac dobro placen.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 12:28   #1091
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Nije zakon EU, vec samo zakon u par zemalja (i to jako specificno odredjen, nije opci).

Ne, jako sam siguran da je u pitanju bash opci zakon EU, koji su onda i ostale zemlje (sad i Hrvatska) polako usvojile u svoje zakonike.

Budem probao iskopati link kasnije.
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 12:55   #1092
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Ne, jako sam siguran da je u pitanju bash opci zakon EU, koji su onda i ostale zemlje (sad i Hrvatska) polako usvojile u svoje zakonike.

Budem probao iskopati link kasnije.
Probaj, informacije koje ja imam su stare cca godinu dana.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2008., 13:45   #1093
Gradjanin
Premium
Moj komp
 
Gradjanin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Livingrad
Postovi: 538