Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.09.2017., 15:41   #211
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Onda kupis milrotik i bok
E sad pitanje ap-a
Ap za unutra ili vani?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2017., 18:57   #212
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
za unutra rb952. ako ti ne trebaju vanjske antene.
za van ili za veći domet unutra - omnitik ac, oko 600kn je.

naravno pod uvjetom da hoćeš mikrotik. iako - jednom kad se navikneš na rad s winboxom i na stabilnosti routeros-a, nećeš ić nazad na kućne igračkice osim ako ih ne bacaju za tobom.

ps - hi gain ac po meni nema smisla. prebrzo ga ubiju prepreke.
imam 5ghz AP na istom mjestu gdje sam donedavno imao linksys wrt54gl. MIMO 6dBi antene vs 5dBi sa linksysa. nemam signala nakon 30 metara i jednog zida. na linksys sam mogao bit nakačen u cijelom dvorištu i cijeloj kući, a i sa ceste mi se mob spajao na mrežu. na an čim zamaknem iza zida ne radi, ne samo da se neće spojit nego uopće ne vidi mrežu. sa ac može biti samo gore jer je veći spektar.

ako imate kontra iskustva, možete podijeliti.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2017., 23:30   #213
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Sad jos reci da je linksys bio 5ghz
Ne mjesat 5 i 2ghz
2 ghz radi i kroz drvece, za 5 ghz je dovoljna 1 lipa između da ti shebe planove (ili da poraste kroz godinu)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 09:50   #214
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Treba mi AP za unutar kuce, bilo bi pozeljno da bude combo sa 2 wifi kartice da podignem AC i nesto od starijih standarda za ostatak kuce te bolju pokrivenost.
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 10:00   #215
squarewheel7
Banned
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 6
squarewheel7 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 10:49   #216
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Sad jos reci da je linksys bio 5ghz
Ne mjesat 5 i 2ghz
2 ghz radi i kroz drvece, za 5 ghz je dovoljna 1 lipa između da ti shebe planove (ili da poraste kroz godinu)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
ne naravno. ali usporedbe radi. ac je brži ali domet nikakav. an je brz ali i 2.4n može bit jednako brz. a bolje pokriva prostor.

Citiraj:
Autor extasy Pregled postova
Treba mi AP za unutar kuce, bilo bi pozeljno da bude combo sa 2 wifi kartice da podignem AC i nesto od starijih standarda za ostatak kuce te bolju pokrivenost.
zašto, jednostavno, ne upališ 2 ap-a na 2.4ghz? jedan za "kućanstvo" na zagušenom kanalu i 20mhz, i jedan 40mhz na slobodnim kanalima za sebe? kolika ti propusnost uopće treba i na kojoj udaljenosti? nakon jednog zida, prednost ac-a se gubi. jedino ako ćeš držat router i klijenta u istoj prostoriji, a trebaju ti brzine veće od 100mbita.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 11:44   #217
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Net je 200/100 te dosta storagea je lokalno na mrezi koje sharea laptop(ima AC karticu u sebi).
Kad vec idem uzimat novu opremu sigurno necu uzimat N/samo N.
Apsolutno ni jedan kanal na 2.4/5 GHz nije zagusen. Udaljenost je radijusa nekih 20-30 tak metara ako se racuna okucnica al mi tu nisu bitne brzine.
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 00:52   #218
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Treba mi vanjski kabel (ne razumjem se u vrste kabela, glavno da je kvalitetan i da ne propusti kisu ) i antena (wifi). Kabela mi treba jedno 15m, kabel bi ulazio u direkt u usb ili nekako drugacije uglavnom ravno na komp. Antena bi stajala ispod balkona tako da ne udara kisa po njoj. Treba mi savjet koji kabel i koju antenu kupiti. Hvala
baTman je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 09:34   #219
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
-extasy - nemam iskustva sa dual band ne-mikrotik uređajima. sry. moj rb433 uredno radi sa 3 dual band kartice , ali uređaj koji će istovremeno emitirat obje mreže , a da nema 2 wifi kartice tj čipa - neznam.



-batman, nije jasno šta hoćeš. kakav kabel za kakvu antenu, i kakve veze ima usb?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 10:57   #220
baTman
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: asfsafsa
Postovi: 320
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
-extasy - nemam iskustva sa dual band ne-mikrotik uređajima. sry. moj rb433 uredno radi sa 3 dual band kartice , ali uređaj koji će istovremeno emitirat obje mreže , a da nema 2 wifi kartice tj čipa - neznam.



-batman, nije jasno šta hoćeš. kakav kabel za kakvu antenu, i kakve veze ima usb?
Usb sam rekao kao primjer, uglavnom nesto sto izravno ide na komp. Neznam kakvu vanjsku antenu ni kakav kabel kupiti. Kabel bi bio na zidu od kuce. Neki savjet koji kabel i antenu kupiti, vidio sam neke outdoor antene neznam jesu li dobre, a dolaze se nekakvim kabelom kojeg nikada u zivotu nisam vidio i neznam kako takav kabel prikopcat na komp, vjerojatno ide nesto prije njega. Antene koje sam gledao imale su ovakav kabel https://i.ebayimg.com/images/g/pPsAA...0n~/s-l500.jpg
baTman je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 11:22   #221
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
"antena" je pasivan element. da bi ičemu služila, treba ti i AP nakačen na nju. s obzirom da coax kabeli imaju gubitak (nešto dB po metru), najčešće se AP stavlja odmah do antene, izvede se POE, ide lan kabel do stana, tamo je poe injector, i dalje lan po želji.

e sad, ta kombinacija je manje_više izumrla od kako su se za male pare počeli prodavat vanjski ap-i sa integriranim antenama.
kupiš, montiraš, radi.
izgleda ovako, ovisno o tome koju marku izabareš i koja dobit ti treba:


ovisno na kakvu mrežu se želiš spojit, kupiš adekvatan uređaj.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 13:50   #222
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
-extasy - nemam iskustva sa dual band ne-mikrotik uređajima. sry. moj rb433 uredno radi sa 3 dual band kartice , ali uređaj koji će istovremeno emitirat obje mreže , a da nema 2 wifi kartice tj čipa - neznam.



-batman, nije jasno šta hoćeš. kakav kabel za kakvu antenu, i kakve veze ima usb?
Imam trenutno RB433 ali manjak gigabitnih portova me jednostavno zivcira. Zelim sve objedinit u jedan uređaj a ne ovako gigabit switch prije njega pa rb433 i opet to nije to.
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 15:09   #223
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje. Ovako, imam vulagaris TP-Link wi-fi karticu, preciznije TL-WN751ND i problem je sljedeći. Signal mi je često 4/5 crtica, znači nekih -70dB što je sasvim OK, ali problem je što se povremeno događa da padne na 2/5 ili čak 1/5. Događa se zato što je kartica ništa posebno, zbog položaja kompa, zbog drugih okolnih mreža.. Povremeno nađem bolji kanal, ali ne traje ta sreća predugo. Razmišljam o upgrade-u, sad ne znam da li mi je pametnije uzeti bolju karticu npr TL-WN881ND ili malo bolji wi-fi ekstender TP-LINK RE200. Zanima me može li taj ekstender uzeti 2,4GHz mrežu, a slati 5GHz? To bi bilo prilično lijep feature. BTW na trenutnoj kartici imam antenu sa stalkom i atheros drivere, ne one klasične jer su se pokazali puno boljim. Eh da, između ostaloga pojavio se problem da nekad ne otvori web stranicu dok ne refresham, inače koristim Goolge DNS. Uglavnom, slušam prijedloge, pozdrave i želje.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 16:22   #224
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Ova zadnja rečenica zvuči kao poznata emisija "Pomorska večer"
Spominješ 751 karticu a linkao si 781
Ako se radi o Artheros chipsetu poznato je da su drajveri sa one stranice bolji.
Obzirom na izvedbu kartice (antena ostane "zakopana" iza kompa), nadam se da si nabavio ovakvu ili sl. antenu > https://www.nabava.net/antene__820/t...24ghz__3847571
Nisi naveo koji ti je gl. router / AP pa ovisno o tome jeli se i na njemu može poboljšati antena(e).
U principu od te "strane" treba početi poboljšavati situaciju sa wireless - om.

Sa WiFi na 2.4 Ghz je odavno loša situacija, svakim danom sve gora zbog zagušenosti banda pogotovo po zgradama.
Primjera radi a pisao sam već u Bnet temi, treba gasiti WiFi na "malom modemu" jer nema svrhu i samo zagađuje band.

"Bježanje" na 5 Ghz ima prednosti i mana:
- prednost je šta je band za sada malo zagađen
- prednost su i veće brzine uz odg. uređaje (A i AC)
- mana je manje pokrivanje u odnosu na 2.4 Ghz

Netko je od kolega spominjao taj RE200, ne mogu se sjetiti jeli može "uzeti 2,4GHz mrežu, a slati 5GHz" i 2.4 Ghz, treba vidit manual ili onaj emulator.
Opcija ti je da WiFi dio priče prebaciš na neki drugi AP / Router koji poželjno ima pristojne vanjske antene, da je dual - band, ...

Za sada toliko
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 18:58   #225
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova

Sa WiFi na 2.4 Ghz je odavno loša situacija, svakim danom sve gora zbog zagušenosti banda pogotovo po zgradama.
Primjera radi a pisao sam već u Bnet temi, treba gasiti WiFi na "malom modemu" jer nema svrhu i samo zagađuje band.



Za sada toliko
ubacit ću se sa svojim stavom - situacija na 2.4ghz zapravo je sve bolja i bolja.
to sam u ovoj temi pred par stranica i grafički prikazao. dolaskom usranih N routera sa mikro internim antenama, područje pokrivanja tih routerčića se drastično smanjilo u odnosu na G standard. ako uzmeš u obzir da sad većina po defaultu radi na 40mhz, pad pokrivanja je još veći. dok sam prije imao hrpetinu mreža sa full jakim signalom u dosegu, sad su pri dnu grafa na -90 dBm.

osim toga, kad sam pokušavao natjerati svoj router da radi na 40mhz, jedini način je bio da master kanal stavim na isti kanal gdje imam i jaku susjednu mrežu, a extended kanal je bio gore ili dole. i neovisno o tome šta imam na istom kanalu mrežu na -50dB od susjede, na 20mhz imam oko 40tak mbita, na 40mhz imam oko 80tak mbita realne brzine. naravno, samo dok susjeda aktivnije ne koristi net, iako s obzirom da ju znam, ima samo mobitel pa to nije neka stavka.

po pitanju usb kartica, ja imam od tplinka neku gromadu sa 2 antene, i to čudo mi lovi (i uspije se spojit) na 500-600 metara udaljen hotspot. na mom routeru drži full brzinu cijelo vrijeme.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 23:54   #226
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ova zadnja rečenica zvuči kao poznata emisija "Pomorska večer"
Spominješ 751 karticu a linkao si 781
Ako se radi o Artheros chipsetu poznato je da su drajveri sa one stranice bolji.
Obzirom na izvedbu kartice (antena ostane "zakopana" iza kompa), nadam se da si nabavio ovakvu ili sl. antenu > https://www.nabava.net/antene__820/t...24ghz__3847571
Nisi naveo koji ti je gl. router / AP pa ovisno o tome jeli se i na njemu može poboljšati antena(e).
U principu od te "strane" treba početi poboljšavati situaciju sa wireless - om.

Sa WiFi na 2.4 Ghz je odavno loša situacija, svakim danom sve gora zbog zagušenosti banda pogotovo po zgradama.
Primjera radi a pisao sam već u Bnet temi, treba gasiti WiFi na "malom modemu" jer nema svrhu i samo zagađuje band.

"Bježanje" na 5 Ghz ima prednosti i mana:
- prednost je šta je band za sada malo zagađen
- prednost su i veće brzine uz odg. uređaje (A i AC)
- mana je manje pokrivanje u odnosu na 2.4 Ghz

Netko je od kolega spominjao taj RE200, ne mogu se sjetiti jeli može "uzeti 2,4GHz mrežu, a slati 5GHz" i 2.4 Ghz, treba vidit manual ili onaj emulator.
Opcija ti je da WiFi dio priče prebaciš na neki drugi AP / Router koji poželjno ima pristojne vanjske antene, da je dual - band, ...

Za sada toliko
Imam takvu sličnu antenu, da. Router je ZTE, tipični HT-ov. A sjebao sam linkanje jer sam imao otvoreno milijun tabova. Uglavnom, zanima me između ostalog koliko je ova druga nešto skuplja kartica bolja i koliko bi pomogla? Ima i treća verzija, TL-WDN4800, ali to je već dosta novaca samo za karticu...
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 00:22   #227
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Nisi naveo situaciju / skicu prostora / udaljenosti routera i klijenata.
ZTE > znači igrokaz sa šaljivim internim lata antenama > manja pokrivenost dobrim signalom.

I dalje mislim da bi pametnije bilo prvo potrošiti neke nofčeke na neki uređaj (AP / Router) na koji bi prebacio posao wireless - a, po mogućnosti dual - band + abgn (ac).
Za primjer Asus RT-AC1200G+, malo je okljaštren pa na njega ne ide alternativni fw ali je zato sve gore navedeno + vrlo važno ima vanjske antene .. potraži temu o njemu.

Za početak napravi skicu prostora i na mobu "snimi" situaciju sa inSSIDer ili WiFi Analayzer ili sl. sw. Usput ćeš viditi i situaciju oko radnog kanala.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 14:19   #228
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Može mi netko preporučit nekakav repeater na šemu da ga uštekam u utičnicu pa da putem nje imam wirelesss pošto se još nisam s tim imao prilike susretat treba bih preporuku nekog takvog. Imam 10 hodnik puno debelih punih zidova predsoblje i u zadnjoj sobi mi je signal kriminalan. Trenutno imam neki tp link dap 1330 koji sam uzeo nadajući se da će poboljšat signal, ali nisam baš zadovoljan kao da nije dovoljno jak pa sam negdje vidio da ima taj šta se šibne u utičnicu pa putem struje ima wireless.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 17:20   #229
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Imaš powerline adaptere(par) samo se za razliku od tog extendera ne stavlja na pola puta do tvoje sobe već u tvoju sobu jedan a drugi kod rutera pa dobiješ u sobi LAN a skuplji imaju i LAN + WiFi.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2017., 21:06   #230
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
cjenovno gledano, ako ideš na novo, isti vrag da li uzimaš lan powerline pa dodaš AP, ili uzimaš wlan powerline.
namontirao sam ih dosta (i jednih i drugih), i to radi jako dobro. uzmi wlan powerline, dlinkovi su 300mbit wifi, a powerline veza deklarirana na 500... i solidno pokrivaju prostor, osobito ako imaš neku utičnicu višlje na zidu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 07:57   #231
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Evo uz kavicu razmišljam pošto je bar 200kn skuplji powerline sa wifi od onih samo sa lan-om da se na takav priključi extender kao što već ima dap1330 ... ?
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 11:56   #232
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Neznam dal je dobra tema,

trebaju mi 2 uređaja na koje ću spojit wifi antene, a koji će raditi u bridge modu. Antene su već gore jer sam prije 5-6 godina koristio te antene i airlive 5460 uređaje. To mi je radilo super, no u međuvremenu je opremu načeo zub vremena(bilo je sve na krovu), i nisam se s tim zezao jer mi nije trebao taj link.

Sada se opet pokazala potreba, i bilo bi najbolje da mogu negdje opet naći 5460 ali ih nema više na nabavi. Ima tko kakav prijedlog za druge uređaje ili nešto? Naravno, cijena mi igra ulogu, htio bi proći što jeftinije
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 12:48   #233
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
@Thermaltake & D/G
Tih cca 200 Kn skuplje je taman razlika za dodatni AP. Šta kažeš, može se iskoristiti taj DAP-1330 kao AP (Lan kabel na PowerLine).
Treba se malo izgnjaviti i sve podesiti kako treba tj. prvo Network da bude u istom mrežnom segmentu a onda lako WiFi dio.
Po meni je bolje odvojeno klasični AP ili Router u AP funkciji jer ga se može bolje pozicionirati u prostoru ...

@Pupo
Trebaš naći uređaje koji imaju Client i AP funkciju odnosno Bridge mode te anten(e) na konektor(e). Od onoga šta je trenutno u điru / dobavljivo malo koji ima to šta tražiš.
Treba njušit i vrtit manuale. Lako moguće da ćeš trebati / morati uzeti one uređaje sa integriranom panel antenom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 12:59   #234
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Našao sam na njuškalu uređaja, pa ću vjerojatno uzet te 5460 koje sam imao.

Tnx
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 13:26   #235
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Dobro provjeri jesu li zdravi, mnogi su "izdušili" vremenom / radom.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 16:33   #236
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,054
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Našao sam na njuškalu uređaja, pa ću vjerojatno uzet te 5460 koje sam imao.

Tnx
moderniji uređaji koji podržavaju wifi N će ti, ako je link dobar, dati veće brzine.

imaš jeftino edimax ap-e koji podržavaju client mod, jedan od takvih meni radi godinama... a umjesto max 19mbita na wifi G, ići će 40tak mbita na wifi N.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2017., 16:53   #237
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,632
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Neznam dal je dobra tema,

trebaju mi 2 uređaja na koje ću spojit wifi antene, a koji će raditi u bridge modu. Antene su već gore jer sam prije 5-6 godina koristio te antene i airlive 5460 uređaje. To mi je radilo super, no u međuvremenu je opremu načeo zub vremena(bilo je sve na krovu), i nisam se s tim zezao jer mi nije trebao taj link.

Sada se opet pokazala potreba, i bilo bi najbolje da mogu negdje opet naći 5460 ali ih nema više na nabavi. Ima tko kakav prijedlog za druge uređaje ili nešto? Naravno, cijena mi igra ulogu, htio bi proći što jeftinije
Pogledaj si ponudu TP-Linka. Imam dva WA801ND (2 antene). Jedan mi služi kao AP, drugi kao client, a imaju i bridge mode. Staviš si gore antene koje ti pašu i vozi. Meni rade 24/7 i nikakvih problema dosad.
http://www.tp-link.com/lb/products/d...L-WA801ND.html

Ako ti je 300 Mbps premalo ili previše, imaš WA901ND (3 antene) koji daje do 450, ili WA701ND (1 antena) do 150 Mbps.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 02.11.2017., 17:14   #238
H@rdc0r3M1nD
Premium
Moj komp
 
H@rdc0r3M1nD's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Croatia;Velebit
Postovi: 434
Ljudi, ja nikako povezat TP.Link wa860RE na kućni wireless kojeg daje ZTE931.
Stalno javlja ovo;

maknuta prevelika slika

Ako moze pomoc, laiku objasnjavate!

Uz to, imam doma jedan ne koristeni SX763 Siemens, vise ne sluzi za MaxTv... Dal je jednostavno ga natjerati da prosiri kucni wifi i da se sa njega zicom spojim na jedan komp?

Hvala svima dobre volje

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.11.2017. u 14:44.
H@rdc0r3M1nD je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2017., 14:46   #239
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,543
Malo daljinske asistencije i stvar je proradila.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2017., 18:40   #240
Nevidljivi
Premium
 
Nevidljivi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
vidio sam da se na forumu preporučuje tp-link mr6400 kao best buy opcija.
Vi koji ga. imate, kako ste zadovoljni sa jačinom WiFi signala?
Kod mene je situacija puno lošija od ( za cca 30% slabiji wifi signal ) od default Iskon routera Zyxel.
Nevidljivi je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na