Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.10.2017., 14:37   #5731
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nije svaka optika ista, jer Amis ima simetrične veze za razliku od ostalih.

Danas došao računod Amisa za 9 mjesec i cifra ke 2,80 kuna račun je umanjen svim korisnicima Amisa zbog prijelaza i poteškoća u korištenju usluga. Računi su od te smiješne cifre do cca 30 kuna.
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=5698
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 16:19   #5732
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Horor zvan Amis nakon kupnje Amisa od strane Vipa, a opet ne odlazim s Amisa jer ni kod drugih nije bolje?

Prije nešto više od godinu dana VIP je kupio Amis i sa 30.10.2017 Amis se totalno ukida pa tako i korisnička podrška.

Od kada je VIP kupio Amis, tako su mi nekako počele smetnje kod gledanja TV, kanali su nestajali (mada to nema veze s kupnjom Amisa), obično je falilo 3 do 4 kanala i to je šetalo po kanalima, čačkali su po STB uređaju i ruteru i nisu to riješili pa su mi zamjenili STB uređaj. Novi je bio malo bolji, ali je odaziv kod promjene kanala trajao cca malo više od 2 sekunde što nervira jer je sporo u odnosu na ranije. Jednu večer gledam dnevnik i nestane slika, i po njihovom savjetu kada nešto ne radi isključi i uključi a ako ne radi ištekaj iz struje i ponovo uštekaj.

No uz uređaje nikada nisam dobio niti jedno uputsvo (sada kod VIP se uz STB uređaj dobije i knjižica) nisam znao da su u pola osam navečer radili nadogranju softvera, jer nije bilo nikakve obavjesti na ekranu i tako sam ištekavanjem zeznuo uređaj koji je bio u fazi nadogradnje softvera i naravno morali su mi poslati novi, ali nije bila moja greška, jer nisam imao uputsvo, njhov je svajet ištekaj iz struje, a nije bilo nikakve obavijesti da je u toku nadogradnja, samo je nestala slika.

Novi prijemnik je imao manu da daljinski nije radio sa više od pola metra, pa su mi ponovo slali novi STB uređaj.

Kako imam doma Smart TV koji je mrežni uređaj, AVR koji je također te Android TV box koji također radi samo preko interneta svi ovi uređaji se spajaju na LAN preko kojeg komuniciraju međusobno i sa PC te svaki od njih ima pristup na internet PC je bio na starom Genexis ruteru spojen direktno na internet, a AVR, Smart TV, Android TV box i STB uređaj su preko mrežnog switcha bili spojeni također na ruter i time na internet.

Telefon i Fax su također spojeni ba taj uređaj. Komunikacija PC i ovih uređaja se međusobno odvija preko LAN-a. Dakle STB je iza 1 switcha i radi uredno iako je njhova napomena da STB treba biti direktno spojen na ruter.

No kako je Genexis limitiran na 100 Mbps na izlazu prema LAN, tako kada strimam 4K HDR filmove koji imaju bitrate oko 75 Mbps dolazi do zagušenja mreže koja ide preko rutera jer je limit na ruteru 100 Mbps, a kod strimanja sa PC radi se o dolaznoj i dolaznoj vezi što je previše za Genexis, jer je to ukupno 150 Mbps.

To je riješeno ubacivanjem dodatnog 1000 Mbps switcha na drugoj strani na koji je sada spojen PC, ruter i mrežni kabel koji ide prema onom prvom 100 Mbps swtchu na kojem su sada vezani STB, AVR, smart TV i android TV box. Sve sada radi bez problema, a STB uređaj radi iza dva switcha iako bi trebao biti direktno spojen na ruter.

Kako je Amis trebao preći na VIP infrastrukuru, tako su nam od strane Amisa zamijenjeni STB uređaji i ruter Genexis koji ima limit za LAN od 100 Mbps zamijenjen je Eltekom R3621-W2 modelom, koji ima sada izlaz prema LAN od 1000 Mbps.

Sada počinju problemi. STB više ne radi iza dva switcha, ne radi niti iza jednog nego mora biti direktno spojen na ruter. Ja ima jedan kabel, a drugi neće ići bez ponovnog kopanja. Tehničar mi je reko da se od ovog jednog kabela koji ima 8 parica mogu napraviti dva kabela od po 4 parice i da je to dosta za moju LAN mrežu i tako smo napravili. Jedan kabel od 4 parice ide u STB uređaj i direktno u ruter i TV radi bez problema, A drugi kabel ide u switch od 100 Mbps na kojem je smart TV, AVR i android TV box i direktno u ruter kao i PC koji je direkto povezan na ruter, kao i fax i telefon.

Ne treba mi više mrežni switch prema ruteru na koji se spajao PC, jer ovaj ruter ima 1000 Mbps za mrežu pa mogu sa PC preko rutera strimat na smart TV 4K HDR filmove bitratea većeg od 50 Mbps. No aplikacija na PC koja radi kao mrežni server se na TV ruši nakon par sekundi, odnosno TV javlja da je aplikacija odspojena s mreže nakon par sekundi nakon pokretanja filma, strimanje muzike na AVR sa PC radi bez problema.

Tahničar mi je rekao da to treba softverski podesiti i da će to ovi iz Amisa, jer da su oni vanjska tvrtka koja radi za njih optiku. Naravno ovi iz Amisa nakon par pokušaja nisu uspjeli ništa napraviti i rekli su da to nije njihov problem jer internet uredno radi, a uređaji na mreži nisu njihov problem i neka se obratim na Samsung. Ja sam nakon što mi već prvog dana sa novim ruterom dolazilo do rušenja strima, a kasnije kako sam utvrdio i same aplikacije za gledanje filmova sa USB direktno na TV se također ruši, tražio da mi se zamijeni ruter jer oni softverski to nisu riješili, ali uvijek je bio izgovor da je sa njihove strane sve u redu i da mi neće mijenjati ruter.

To sam na kraju riješio tako da sam onaj 1000 Mbps switch vratio natrag i na njega spojio PC i onaj kabel koji ide prema mrežnom switchu od 100 Mbps i tako imao uređaje na kućnoj mreži a ruter se uštekavao na switch od 1000 Mbps, STB je ostao direktno na ruteru te telefon, fax sam u međuvremenu isključio jer ga praktično nisam više niti koristio.

Da bih mogao strimati sa PC na TV morao sam svaki puta odspajati ruter sa LAN, jer mi se inače rušila aplikacija na TV dok je na mrežu prikopčan ruter.

Nakon mjesec dana da ne bih stalno ospajao ruter sa LAN prikopčam ja SD disk sa filmovima direktno na TV i gle čuda nakon 10 sekundi sruši mi se interna aplikacija na smart TV kojom se gledaju filmovi direktno sa USB SD diska. Da bi to radilo kako treba moram također odspojiti ruter sa LAN. Dakle zaključak je nakon ovoga da nešto definitvno nije u redu s ruterom.

Druga stvar koja od početka nije radila kako treba sa ovim ruterom je to što kod dužih telefonskih razgovora svakih 3 do 4 minute u slušalici se javlja glasno krčanje u trajanju od 5 sekundi. Sugovornik mene normalno čuje, ali ja 5 sekundi ne čujem apsolutno ništa.

Ovo krčanje sam reklamirao i 5 mjeseci nisu napravili apsolutno ništa i na kraju su mi rekli da je to do mojeg telefona, isti slučaj kao što su mi rekli da problem sa rušenjem TV ako je spojen na mrežu pa na ruter i rušenje strimanja je problem TV i da se to njih ne tiče.

Popizdivši, 13.09.2017 sa ovim telefonom sam otišao kod fredna na njegov ruter (koji je također Amisov korisnik) i utvrdio da u toku razgovora od 2 sata telefon nije niti jednom zakrčao i informirao Amis o tome da je moj telefon 100% ispravan. Drugi dan 14.09.207 stavili su novi softver na ruter. Naravno problemi sa TV i strimanjem i dalje postoje i to se njih uopće ne tiče, a telefon više ne krči, ali sada mi ne rade odlazni pozivi sa telefona, jer koji god broj da nazovem stalno je zauzet. Nakon tjedan dana nazvao sam ih i opet ništa da bi ih 28.09.2017 nazvao i zamolio da mi kažu do kada neću imati telefon jer mi je potreban za posao. Ova nazivanja Amis korisničke podrške u toku 9 mjeseca traju svaki puta sa najmanje 1 sat čekanja prije nego se dobije operater na vezi.

U subotu u 11:30 nestane slika na TV i nestane interneta, no rekoh kako su najavili prespajanja neću ih gnjaviti jer mi se ne da visiti 1 sat na telefonu dok dobijem službu za korisnike. U 15:30 zvoni telefon i pitaju me iz Amisa dali mi sada rade odlazni pozivi jer su nešto radili na modemu. Ja kažem da neznam ali da mi sad ne radi TV niti internet. Operater me onda nazvao na mobitel, a ja sam probao nazvati i gle čuda rade odlazni pozivi, jedino sam rekao da neznam dali sada opet krči kod razgovora ali zadnjih 15 dana nije, jedino što nisam mogao nikoga nazvati u tih 15 dana. Za internet i TV je rekao da će to srediti. Kako niti nakon 1 sat nije bilo TV i interneta odem van i navečer iza 20 sati probam opet i ništa osim telefona ne radi. Zovem korisničku i nakon 2 sata čekanja isprazni mi se telefon. Naravno jedino što radi je telefon i to rade odlazni pozivi, ali sada opet ima krčanja svakih 3 do 4 minute i gore je nego što je bilo prije.

Stavim telefon u stanicu na punjenje i nazovem opet korisničku podršku Amisa, nakon 150 minuta čekanja, nazovem mobitelom podršku od VIP jer je to sada prema obavjesti na TV novi broj za tehničku podršku. Dobijem informaciju da sam u njihovom sistemu, ali da oni ne mogu ništa jer čačkanje po ruteru je i dalje na Amisu ujedno mi rekoše da Amis korisnička podrška radi do 11 sati navečer i nazovem 1.10.2017 iza 7 sati ujutro na 0800-50-20-10..

Tehničar mi sa javi i ujedno kaže da nije točno da rade do 11 navečer već da rade do 1 iza ponoći a od 7 ujutro. Naravno zaključio je da nema mogućnosti pristupa ruteru i da će to poslati na višu instancu da se riješi. Halo čovječe treba mi veza s internetom radi telebankinga i podizanja pošte radi posla. Kako ne možete ništa daljinski napravit dajte mi zamjenite ruter. Ne o tome odlučuje viša instanca.

Naravno zovem u ponedjeljak ujutroi da vidim kada će mi poslati novi ruter i kada će to biti riješeno inače zakonski rok je 5 radnih dana.

Ista priča o višoj instanci i da će mi se uskoro netko javiti, iako logika govori da ako nemaju pristup ruteru da ne mogu ništa uraditi i da će trebati mijenjati ruter.

Zovem popodne ista priča. Navečer nekako uđem u ruter sa moje strane i nazovm ih dali ja mogu sa moje strane neštiu učiniti ako oni već nemaju pristup, naravno operetar mi kaže da treba upisati šifru za vezu s internetom ali da oni sa svoje strane nemaju pristup ruteru. Ja kažem da ja kao user nemam ovlasti i jedino mogu resetirati na tvorničke postavke, pa će možda onda oni dobiti pristup ruteru. Složio se da to učinim ali nije pomoglo, ja opet rekoh da mi zamjene ruter, ali on opet da o tome odlučuje viša instanca. Svaki pozvi na korisničku se čeka preko 1 sat vremena.

Zovem u utorak iza deset sati i pitam što je riješeno. A operater meni da sam čačkao po ruteru i resetirao ga na tvorničke postavke. Halo vi ste ga u subotu sami pokvarili, ja sam u suglasnosti s vašim operaterom resetirao na tvorničke i nije pomoglo, dajte mi to zamjenite. Ne ide to tako odlučuje viša instanca, mi nemamo ovlasti, poslat ću požurnicu, netko će vas uskoro nazvati. Ista priča u srijedu i četvrtak.

U četvrtak iza 19 sati nazove mene konačno viša instanca iz Amisa i kaže mi da će se mijenjati ruter i da će tehničar izaći na teren i da kažem kada mi paše. Ja rekoh sutra ujutru u petak, da to konačno riješimo. Dogovor padne na sutra ujutro i da će me tehničar prije toga nazvati. Naravno zakonski rok od 5 dana ih ne hebe, jer petak je 6.10.2017, a oni su shebali da mi ništa ne radi 30.09.2017.

Iza deset u petak zovem ponovo i kažem nitko nije zvao, a dogovor je bio za pola devet, dajte ih nazovite i vidite što je s time. E ne ide to samo tako poslat ćemo požurnicu pa će doć u ponedjeljak.

Ista priča u ponedjeljak. Zovem iza 10 sati, opet čekanje 1 sat kao i svaki puta. Pitam što je i kada će doć tehničar. Odgovor da vide da je sa ponedjeljkom upisano da tehničar izlazi na teren i da će biti u toku dana. Naravno dođe ponedjeljak navečer opet ćorak. Nazovem uz čekanje od 1 sat i opet iste priče biti će sutra. Sutra u utorak 10.10.2017 opet isto zovem iza deset nakon 1 sata čekanja i svečano obećanje da će doć danas.

I gle čuda u 14:30 dolazi tehničar i to ovaj puta od VIP-a i za 10 minuta obavi sve što treba. Sada radi sve kao treba, strimanje bez proibkema, kao i gledanje filmova sa USB direktno priljučenog na smart TV, dakle više nije problem u TV. Tehničar na kraju zakljući da je problem od početka bio u zamijenjenom ruteru.

Dakle mrežni switch od 1000 Mbps više mi uopće nije potreban, PC je direktno na ruteru, STB također kao i mrežni kabel do drugog mrežnog switcha i telefon radi OK i ne krči više.

No oko ponoći ostanem opet bez interneta, Naravno uz 90 minuta čekanja nitko iz Amisa se ne javlja jer ne rade iza 11 sati. VIP služba ne može pomoći jer i dalje samo Amisovci imaju pristup ruteru. Ujutro 11.10.2017 nakon pola sata čekanja tehničar je obnovio softver na ruteru što je trajalo 10 mionuta i odonda rado sve kao treba.

UH!

U ponedjeljak 08.10.2017 sam zvao društvo Potrošač i pitao kako riješiti problem da sam već 9 dan bez mogućnosti da mogu raditi svoj posao. Odgovor je bio da mogu promijeniti operatera bez izlazne naknade ako nisu u stanju otkloniti kvar u roku od 5 dana.

Meni već 5 mjeseci su se rušile aplikacije na smart TV kada je ruter bio na lokalnoj mreži kao i krčanje u toku razgovora od 5 sekundi svake 3 do 4 minurte, 15 dana bez odlaznih poziva, 12 dana bez TV i internet veze i opet nitko drugi mi ne nudi ovu cijenu i kvalitetu usluge koju nudi Amis kada sve radi kako treba. A odlaskom drugom operateru dobiti ću samo lošiju uslugu i iste probleme kao i kod Amisa kao i istu lošu korisničku podršku, ne radi ljudi koji tamo već radi loše organizacije same službe, jer operateri nemogu samostalno izdati nalog za zamjenu rutera već to može samo viša instanca.

Da napomenem da u USA ako vam usluga ne radi više od 2 sata taj mjesec niste dužni platiti račun. Mislim da bi tako nešto trebalo uvesti i u RH, samo taj bih rok postavio na razumnih 48 sati, to bi operatere natjeralo da se malo drugačije organiziraju jer bi ih to lupilo po džepu, a to najviše boli.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 18:28   #5733
wizard0207
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova


I gle čuda u 14:30 dolazi tehničar i to ovaj puta od VIP-a i za 10 minuta obavi sve što treba. Sada radi sve kao treba, strimanje bez proibkema, kao i gledanje filmova sa USB direktno priljučenog na smart TV, dakle više nije problem u TV. Tehničar na kraju zakljući da je problem od početka bio u zamijenjenom ruteru.

Koji sad na kraju imaš router, Eltek R3621-W2? Koji firmware?

Pitanja za ostale koji koriste Eltek. Koje imate brzine uploada? Koji firmware na Elteku? Dal vam radi Windows Update (System > Updates > Check for updates)? Meni izbacuje grešku...

Brzina uploada i dalje ne prelazi 8 Mbits (od sredine 9. mjeseca), a trebala bi biti 100 Mbits. Ne mogu napraviti update windowsa 10 (kolko sam skužio uopće se ne mogu spojiti na Microsoftove servere), ne radi prijava u windowse sa windows accountom, Windows store...
wizard0207 je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 18:43   #5734
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
ELTEK R3621-W2
R3621-W2_AM_v1.1.92
cca 95/95mbit
win update ne radi iz drugih razloga
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2017., 20:11   #5735
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor wizard0207 Pregled postova
Koji sad na kraju imaš router, Eltek R3621-W2? Koji firmware?

Pitanja za ostale koji koriste Eltek. Koje imate brzine uploada? Koji firmware na Elteku? Dal vam radi Windows Update (System > Updates > Check for updates)? Meni izbacuje grešku...

Brzina uploada i dalje ne prelazi 8 Mbits (od sredine 9. mjeseca), a trebala bi biti 100 Mbits. Ne mogu napraviti update windowsa 10 (kolko sam skužio uopće se ne mogu spojiti na Microsoftove servere), ne radi prijava u windowse sa windows accountom, Windows store...
Napisao ti gore i odgovorio si mi da kao ni meni ni tebi ne radi win update, microsoft acc-ove ne koristim, ali meni recimo ni skype se neće spojit. Do njih je to i valjda će uskoro ispravit ja ih u petak zovem ako do tad neće bit promjene jer mi je ženska rekla za par dana, tjedan dana je malo više od par dana pa ćemo vidit. Što se brzine tiče to ih moraš nazvat meni su sredili bar to, al šta mi to znači kad mi nekad neće otvarat uopće stranice tipa pcekspert mi zna učitavat nekad po minutu dvije i tako random stranice kad otvaram duže zna učitavat, ne uvijek, al u većini slučajeva da.

podaci od mene isto kao i kod kolege gore.
ELTEK R3621-W2
R3621-W2_AM_v1.1.92

EDIT:
Nakon upgrejda Win 10 sa Fall update-om, win update opet radi, no skype i dalje neće.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 18.10.2017. u 07:00.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 12:29   #5736
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Jako teško. Problem je što za razliku od bakra optička infrastruktura nije identična svim providerima i praktički nije samo tako lako "prenosiva".
Konkretno mi imamo u zgradi bakar, coax zgrade, coax Bneta, coax Terracoma, optika Amisa, optika THT. To se jednostavno ne da "preseliti" na jedan medij (čak i kad se makne coax zgrade i bakar).
Pretpostavljam da stanujes u kvartu "Dugave" jer oni imaju provuceno sve zivo kroz svoje kabelske kanale duz naselja - "DTK".
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 12:57   #5737
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Pretpostavljam da stanujes u kvartu "Dugave" jer oni imaju provuceno sve zivo kroz svoje kabelske kanale duz naselja - "DTK".
Nope. Blizu, malo sjevernije. Nema veze s DTK.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2017., 16:04   #5738
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Sjecam se da je prije cca 4 godine predstavnik stanara s njima potpisao dokumenat - ugovor, kako se Amisu dozvolja uvodjenje optike u nasu zgradu a s tim i ekskluziva na optiku u zgradi.
https://www.hakom.hr/default.aspx?id=3765
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Tako je meni je mama potpisala pošto je predstavnik stanara u mom ulazu pa sam dobio još neki ekstra popust
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
OK, nisam predstavnik stanara pa nemam taj ugovor tako da nemogu citirati sto tocno pise (pa sam napisao "ekskluzivu") forumas Thermaltake bi nam mogao napisati sto tocno pise u tom ugovoru izmedju Amisa i zgrade.
A ovo pise na stranicama HAKOM-a:
"HAKOM je, da bi s jedne strane operatorima smanjio nepotrebne troškove koji proizlaze iz multipliciranja instalacija unutar zgrada, a s druge strane zaštitio imovinu suvlasnika od nagrđivanja unutrašnjeg izgleda zgrade nepotrebnim postavljanjem više instalacija, propisima obvezao operatore, koji grade/postavljaju svjetlovodne distribucijske mreže da u zgradama koje se nalaze u području obuhvata svjetlovodne distribucijske mreže (SDM), a nemaju svjetlovodnu instalaciju, ugovore sa (su)vlasnicima postavljanje instalacije unutar zgrada do svakog stana/poslovnog prostora u zgradi. Takvim ugovorom operator postaje „operator zgrade“ u smislu Pravilnika o načinu i uvjetima pristupa i zajedničkog korištenja elektroničke komunikacijske infrastrukture i druge povezane opreme te je obvezan dati pristup svjetlovodnim instalacijama svim drugim operatorima što (su)vlasnicima (odnosno korisnicima stana/poslovnog prostora) omogućuje slobodan izbor operatora usluge. S druge strane svim operatorima je na taj način omogućeno pružanje usluga svim krajnjim korisnicima bez potrebe da postavljaju vlastite svjetlovodne instalacije unutar zgrada."

Nadam se da ce se po tome i postupati.
@Thermaitake: ako ti nije problem mozes li iz tog ugovora sa Amisom izvaditi samo dio koji se odnosi na tu ekskluzivu, kako je tocno formulirana ta recenica...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 13:39   #5739
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Stigo oprost od naknade za zadnja tri mjeseca i u paketu s pismom isprike i Kraševa Bajadera. Moram priznati da nisam tako nešto očekivao. Neznam samo dali je to poljedica moje žalbe ili su svi korisnici 3u1 na optici dobili isto?
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 13:51   #5740
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Stigo oprost od naknade za zadnja tri mjeseca i u paketu s pismom isprike i Kraševa Bajadera. Moram priznati da nisam tako nešto očekivao. Neznam samo dali je to poljedica moje žalbe ili su svi korisnici 3u1 na optici dobili isto?
Teško.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 15:55   #5741
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Stigo oprost od naknade za zadnja tri mjeseca i u paketu s pismom isprike i Kraševa Bajadera. Moram priznati da nisam tako nešto očekivao. Neznam samo dali je to poljedica moje žalbe ili su svi korisnici 3u1 na optici dobili isto?
Bolje bi bilo da su poslali kisobran sa logom VIP-a, bar bi ti sluzio jedno vrijeme, ovak bus si malo zasladil i ...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 17:49   #5742
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor Cilim Pregled postova
Bolje bi bilo da su poslali kisobran sa logom VIP-a, bar bi ti sluzio jedno vrijeme, ovak bus si malo zasladil i ...
Bitna su ova tri mjeseca besplatne usluge! To je ipak cca 660 kn!

Ovo što se ne radi upgrejd Win10 na Elteku je stvar softvera na modemu. Ovaj puta to treba napraviti ručno pa onda dalje radi. Isto što se ne otvaraju odmah neke stranice već nakon drugog ili trećeg klika je stvar do njih i kažu da im treba još par dana da to porihtaju, kao i sa Skaype programom.

No ako bude kao prije sve za pet za tu lovu koliko to plaćam.

Jer niti kod drugih nije ništa bolje što se tiče tehničke podrške.

Sada mi radi sve, i strimanje preko mreže i gledanje filmova na smart TV preko USB i sve ide preko rutera.

6 mjeseci me ubjeđivali da je do TV i mog telefona (krčanje) a modem je od početka bio softverski neispravan i nisu to mogli riješiti dok nije sve riknulo.

Inače svima na znanje ova ekipa koja se zove tehnička podrška je samo info, a tek viša instanca je prava tehnička podrška.

Organizacija posla kod njih a i svih ostalih je koma. I sam tehničar koji mi je došao priznaje da se neke stvari mogu napraviti puno bolje i brže, ali ne odlučuje on nego dobro plaćeni šefovi koji osmišljavaju organizaciju posla. To samo pokazuje da treba zakonski te stvari riješiti što će ih natjerati da se drugačije organiziraju, a to se postiže tako da ako nemaš uslugu 48 sati, taj mjesec je besplatan. Ako to tako hoda na trulom zapadu, moralo bi i kod nas, samo tamo je taj rok kod nekih 2 sata a ne 48 kao što predlažem da bude kod nas.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2017., 18:15   #5743
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Stigo oprost od naknade za zadnja tri mjeseca i u paketu s pismom isprike i Kraševa Bajadera. Moram priznati da nisam tako nešto očekivao. Neznam samo dali je to poljedica moje žalbe ili su svi korisnici 3u1 na optici dobili isto?
Daj me nemoj klat ja ne volim bajaderu...

Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Stigo oprost od naknade za zadnja tri mjeseca i u paketu s pismom isprike i Kraševa Bajadera. Moram priznati da nisam tako nešto očekivao. Neznam samo dali je to poljedica moje žalbe ili su svi korisnici 3u1 na optici dobili isto?
A daj me nemoj zezat, ja ne volim bajaderu, mislio sam ih danas nazvat, al nisam stigo još uvijek me internet zeza, rekla je ženska kroz par dana, već je tjedan cijeli prošao i ništa od toga, tako da bi sutra mogao ih nazvat.

Dosla i meni bajadera

no net i dalje banana ko i sve ostalo, danas opet zovem.

Zadnje izmijenjeno od: tor. 23.10.2017. u 12:24.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 11:11   #5744
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Susjed dojdem k tebi na bajaderu.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 11:43   #5745
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Meni jos nis nije stiglo. :-( a nisu me ni zvali za drugu adresu gdje sam imao problema.

Sent from my D5803 using Tapatalk
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2017., 12:51   #5746
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Meni jos nis nije stiglo. :-( a nisu me ni zvali za drugu adresu gdje sam imao problema.

Sent from my D5803 using Tapatalk
I zvali si me danas, ali kad sam se javio prekinulo je pa kao rekli su kad sam zvao da ce me opet zvat za problem poteskoce koje jos imam.

EDIT:
Zvao danas i opet tehničaru objasnio problem i kao povratno će me opet tehničari kontaktirat, reko sam da što to naprave jer ovo već traje neko vrijeme i ne može se koristit internet normalno plus ovo sa skype-om, IPTV-om i VoIP-om.
Pa je sve to kao zabilježio pa ćemo vidit šta će bit, zadnji put kad me ženska tehničarka valjda zvala rekla je za par dana će vam sve bit opet uredu sa internetom, no naravno nije.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.10.2017. u 23:23.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 15:10   #5747
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor viper Pregled postova
Na bakru.. t-com za 219kn max3 50/10 flat, optika isto HT ili Iskon "80Mbps Optika" za 239Kn(FULL paket net+tv+tel). Ostali su koma.
raskidam ugovor gasim fiksnu i ide Tele2 + EvoTV cam
Starci ostali solo u stanu tak da njima više od toga ne treba ...
Citiraj:
Autor wizard0207 Pregled postova
Na temelju čega si dobio raskid ugovora (da znam koje smetnje prijaviti)

Ovo je ponuda od prodajnog predstavnika T-Coma:

209 kn paket optike.
Max3
100 mbps internet flat, neograniceni razgovori HR
Osnovni Maxtv +HBO nam je skuplji oko 40 kn ,a prošireni može za 5.
Dobijete voucher 400 kn sancta domenica,bezicni tel za 1 kn.
Odlučio sam više bez ugovora jer su me na zadnjem nasamarili.
Dobio sam na temelju toga kaj plaćam dodatni paket za programe a nekoliko programa iz toga paketa više nema.

Poslali su mi bajaderu i otpis računa do kraja godine ali to im neće izliječiti prijašnje prevare ...
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 16:37   #5748
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
raskidam ugovor gasim fiksnu i ide Tele2 + EvoTV cam
Starci ostali solo u stanu tak da njima više od toga ne treba ...
Za EvoTV trebas vanjsku antenu, neku riblju kost prema sljemenu, ako oces gledati donekle dobro TV programe.

Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Odlučio sam više bez ugovora jer su me na zadnjem nasamarili.
Dobio sam na temelju toga kaj plaćam dodatni paket za programe a nekoliko programa iz toga paketa više nema.
Koji dodatni paket...kojih TV programa vise nema...
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 17:09   #5749
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Znam, imam neku mini antenu koja super hvata a i zgrada još ima neku utičnicu.

Nemam pojma sad kad su to sve izmijenili ... mislim da je prošireni+balkan paket.
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 17:26   #5750
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Jesu nekome tko je nedavno prešao s Amisa poslali nešto za plaćanje ne vraćene opreme ili baš i ne mare za to?
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 19:57   #5751
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 117
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Poslali su mi bajaderu i otpis računa do kraja godine ali to im neće izliječiti prijašnje prevare ...
Meni su nakon 3 tjedna od početka problema uspjeli vratiti staru brzinu.
Osobno si isto razmišljam uzeti TELE2 i EVO kombinaciju bez ugovorne obaveze.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2017., 22:12   #5752
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Citiraj:
Autor Facelessone Pregled postova
Jesu nekome tko je nedavno prešao s Amisa poslali nešto za plaćanje ne vraćene opreme ili baš i ne mare za to?
Meni je usluga ugašena zadnji radni dan u rujnu, nazvao sam dan kasnije i dobio broj Overseas dostavnice. Nitko iz Overseasa još nije došao po opremu (!!!), a po broju dostavnice se vidi samo da je vozač obaviješten, što god to značilo. Krasan je to operater koji radi s Overseasom
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 23.10.2017., 10:23   #5753
riche
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7
Trebao sam znati da je problem s windows upadate i svim ostalim windows servisima do Amisa. A ja već tjedan dana pokušavam to popraviti na sve moguće načine, mislio nešto mi se zeznulo s windowsima. Znači da se to popravi treba ih zvati da prčkaju po routeru?
riche je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 06:52   #5754
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Proradio mi skype i win update sad, sinoć kad sam bio na kompu oko 23h nije, znači u jutarnjim satima su nesto radili, vidim tracert kad napravim odaziv izgleda bolje nego prije

1 <1 ms <1 ms <1 ms router.asus.com [192.168.2.1]
2 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.254
3 1 ms 1 ms 1 ms cpe-188-129-24-1.dynamic.amis.hr [188.129.24.1]
4 2 ms 1 ms 1 ms d-zg3-237.net.globalnet.hr [213.149.41.241]
5 11 ms 10 ms 10 ms 195.3.114.229
6 10 ms 11 ms 10 ms lg35-9073.as8447.a1.net [195.3.64.129]
7 21 ms 21 ms 21 ms lg1-1171.as8447.a1.net [195.3.64.2]
8 21 ms 21 ms 21 ms 72.14.202.36
9 18 ms 18 ms 18 ms 108.170.251.129
10 18 ms 18 ms 18 ms 74.125.37.167
11 18 ms 18 ms 18 ms fra15s29-in-f14.1e100.net [172.217.18.174]


izgleda da su na globalnet prebacili nesto jer prije mi je bio xnet.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.10.2017. u 10:11.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 13:49   #5755
madwifi
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Raskinuo ugovor zbog tih njihovih malverzacija.
Amis je bio zakon nekad, kao I gro drugih stvari koje su nekad bile ok a danas su trash.
Bio je direkt link, a ne xnet globalnet fake-google proxy.
madwifi je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 14:24   #5756
Rovanpero
Premium
Moj komp
 
Rovanpero's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor madwifi Pregled postova
Raskinuo ugovor zbog tih njihovih malverzacija.
Amis je bio zakon nekad, kao I gro drugih stvari koje su nekad bile ok a danas su trash.
Bio je direkt link, a ne xnet globalnet fake-google proxy.
Pretpostavljam da si raskinuo bez penala? Na kaj si se pozvao i koju uslugu si imao (2u1 ili 3u1)?
__________________
...o kako je lijepo biti glup...
Rovanpero je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 20:30   #5757
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Danas cijeli dan nemam interneta na Amisu i to ni doma ni u uredu... Kazu da je neki najnoviji firmware dignut na Eltek i da zato ne radi, da su eskalirali programerima pa ce oni to rijesit... Pitanje je samo kada ce oni to tocno rijesit... :/

Cijeli dan sjedim na hotspotu i trosim gigabajte iz tarife na stvari koje mi trebaju raditi preko optike... :/ Koji debilizam...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 21:26   #5758
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Danas cijeli dan nemam interneta na Amisu i to ni doma ni u uredu... Kazu da je neki najnoviji firmware dignut na Eltek i da zato ne radi, da su eskalirali programerima pa ce oni to rijesit... Pitanje je samo kada ce oni to tocno rijesit... :/

Cijeli dan sjedim na hotspotu i trosim gigabajte iz tarife na stvari koje mi trebaju raditi preko optike... :/ Koji debilizam...
Kod mene sve radi začudo ovaj put, neću puno pričat da ne rikne ko i tebi

Ali neke stranice još uvijek imaju spor odaziv.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 22:31   #5759
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Nakon sto sam dosao doma sam utvrdio da doma internet radi... Zacudo...

Eltek doma - ELTEK R3621-W2, firmware 1.1.24 - sve radi
Eltek u uredu cu sutra provjerit, firmware 1.1.35 - nema interneta
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2017., 22:43   #5760
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Nakon sto sam dosao doma sam utvrdio da doma internet radi... Zacudo...

Eltek doma - ELTEK R3621-W2, firmware 1.1.24 - sve radi
Eltek u uredu cu sutra provjerit, firmware 1.1.35 - nema interneta
Kod tebe je neki čudni firmware kod mene je v1.1.92 i memory usage je umanjen za dosta, znači sa 52% kolko je znao bit sad je oko 36% i neke su stvari zaključali neke otključali, neke se drukčije zovu, ali uglavnom sve je isto ostalo čak i logo je još amis

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 24.10.2017. u 22:54.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na