Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2017., 11:30   #1
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Ovo postavljam ovdje jer pretpostavljam da se odvje vrte ljudi koji znaju o mrežama puno, a ja malo pa ništa.

Smetnje kod telefoniranja tj. krčanje su jučer konačno otklonjene. Jučer sam išao testirati telefon kod frenda i sve radi bez krčanja. Nakon toga zovem Amis i to im kažem oni urade upgrejd softwera na modemu i sada telefonija radi OK.

Dakle trebalo je samo 6 mjeseci da se otkloni banalna stvar od krčanja kod telefoniranja.

Ostaje mi slijedeći problem za koji mi ne mogu pomoći.

A to je da kada sa PC streamam film na Smart TV preko LAN mreže da se aplikacija ruši ako je na mrežu spojen ruter. Kod strimanja audija sa tom istom aplikacijom priklučeni ruter na mrežu ne radi probleme.

Također ako na TV direktno spojim SD disk sa filmom i ako je ruter spojen na LAN ruši mi se interni player na TV kada pokrenem film nakon 3 do 5 sekundi. Odpsajanjem TV sa mreže mogu normalno gledati film sa SD diska bez rušenja. Ali onda ne mogu na internet sa Televizora.

Stari ruter mi nije radio takve probleme jer je sve radilo kako traba bez rušenja.

Očito je da Smart TV provjerava kada je spojen na mrežu i komunicira s uređajima na LAN. Ruter šalje neki signal koji ruši aplikaciju za gledanje filmova na Smart TV.

Što bi trebalo pogledati na ruteru da se vidi što radi problem?

Gdje skinuti za Eltek R3621-WII pdf datoteku sa detaljnim uputstvima i popisom svega što se na njemu može aktivirati ili onemogućiti, odnosno popis funkcija, naredbi i signala koje one aktiviraju, jer ekipa u Amisu to niti zna niti ima vremena da se time bavi, a očito niti imaju znanja za tako nešto?

Ja također nemam trenutno znanja za to jer se time nisam bavio, ali naučit ću samo mi treba literatura za tako nešto i savjet nekoga tko zna više o tome od mene.

Jer ako je to sa starim ruterom sve radilo kako treba bez rušenja onda bi trebalo i sa ovim samo očito da nije sve podešeno kako treba, a ne vjerujem da je u Smart TV od Samsunga problem već biti će da je u ruteru i postavkama, što je i upgrejd softwera na Elteku pokazao da krčanje nije bila posljedica mojeg telefona, već je bila stvar do rutera.

Ako netko može pripomoći bio bih zahvalan. Za početak link na servisnu knjižicu modema sa detaljnim opisom svih parametara koji se mogu podesiti na modemu. A onda i ako netko ima ideju o čemu se rado dobro došao svaki savjet.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 22.09.2017. u 12:57.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 18:51   #2
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,535
prijavljuj kvar i neka ti zamjene router ,ni kod jednog operatera kao "user" nemaš baš puno ili bolje reći ništa za podesit sve ti se podešava ili preko acs-a ili daljinski,kod tebe nešto očito neštima sa routerom
skalar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na