Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.08.2020., 19:35   #51211
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Akumulator je puniji što je kazaljka bliže 0.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 19.08.2020., 19:52   #51212
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Tako mi je i receno. Proslo je nekih 9 sati od kad je na punjacu. Popodne sam upalio auto bez problema. Moze li se dogoditi da ne dođe na 0 ako je baterija riknila (stara manje od godinu dana ali mi se nekoliko puta ispraznila &#128517


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.08.2020., 20:52   #51213
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ne mora ta kazaljka doći skroz na 0, ali šta bliže to bolje.
Ujedno broji koliko je na punjenju, šta je baterija praznija treba više vremena za full punjenje.
Također pratiš napon (ako imaš univerzalac / voltmetar) i/ili jeli počela "kuhat", onda prekidaš punjenje.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 00:49   #51214
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Kod mene su Llumar folije, ali ne znam postotak. Nije puno ako me oko ne vara. Stvar je u tome da je to sve seksi i lijepo dok ne padne mrak (ali bas mrak, bez javne rasvjete) i kisa/vlaga, a bocni retrovizori se naberu kapljica. Centralni retrovizor mi je samo ukras, straznje rikverc svijetlo ne vidim uopce. Najcesce prije nego sjednem u auto moram obrisati bocne retrovizore. Nisam jednom na poznatom terenu otvarao vrata i gledao iza sebe ko kamiondzija

Pogled iznutra/izvana
https://imgur.com/a/kKVXwbt
Na stari 307 SW sam stavio 30% na zadnju šajbu jer je već tvornički dosta zatamnjena i 15% na bočna i po noći se stvarno jako slabo vidjelo pa sam također povremeno otvarao vrata.

Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Tako mi je i receno. Proslo je nekih 9 sati od kad je na punjacu. Popodne sam upalio auto bez problema. Moze li se dogoditi da ne dođe na 0 ako je baterija riknila (stara manje od godinu dana ali mi se nekoliko puta ispraznila ��)
Sumnjam da imaš više od 60 Ah tako da skidaj nakon 10-11 h.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 10:57   #51215
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Zanima me da li koji webshop ima mogucnost pokupiti auto gume kod njih,ili neki ducan koji ima svoj lager da nemoram cekati 3 dana gume jer se spremam u subotu na more,a jednu gumu moram mijenjati pa bih uzeo sve 4,ili barem dvije u dimenziji 255/40R19.
Nasao sam na mall-u,ali samo pirelli i jos neke,a ciljam continental ili michelin.
Tnx
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 11:10   #51216
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,451
Vulkal ima svoj lager
Alister je online   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 11:59   #51217
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Nemaju u toj dimenziji ni continental ni michelin.
Ali tnx za info
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 13:30   #51218
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
Zanima me da li koji webshop ima mogucnost pokupiti auto gume kod njih,ili neki ducan koji ima svoj lager da nemoram cekati 3 dana gume jer se spremam u subotu na more,a jednu gumu moram mijenjati pa bih uzeo sve 4,ili barem dvije u dimenziji 255/40R19.
Nasao sam na mall-u,ali samo pirelli i jos neke,a ciljam continental ili michelin.
Tnx
Sto se tice Mall-a, preporucio bi ti da se ne zaletavas s kupnjom. Uzimao sam neke stvari prije koji mjesec, na mail odgovaraju tek nakon prijetnji raskidom ugovora. Stvari nisam nikad dobio jer su me navlacili 2 tjedna sa "evo samo sto nije", a povrat love sam sve skupa cekao oko mjesec dana.
Tako da ako ti je hitno, ja bi na tvom mjestu preskocio.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 13:49   #51219
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Hvala na infu.
Kak stvari stoje nemozes naci konkretnu gumu kroz dan ili dva a da je u hrvatskoj.
Neznam kak je s odlaskom u sloveniju zbog covida...tak da kifla i s tim vjerovatno
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 14:00   #51220
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Pa neće nitko držati lager R19 premium guma.
Imaš 5-6 dimenzija od R14 do 17 koje idu kao kifle, a ostalo je rizik skladištiti jer ne želi nitko stariji DOT.

Čak i 185/60 R15 treba naručiti, ako želiš konkretan model
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.08.2020., 14:10   #51221
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
U pravu si.
Vulkal ima nexen,uniroyal,vredenestein mislim,ali cjenovno nije puno jeftinija od zeljenih guma.
Lokalni vulkanizeri imaju marzu poprilicnu s tim da moram cekat nekoliko dana tako da nisam pametan.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 14:13   #51222
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Nazovi 091 111 0236 - Antonio
vidi s njim kaj oces i kad to možeš dobit.

Do sad sam od njega dobivao najbolju cijenu i ponekad gume drugi dan ujutro
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 14:29   #51223
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
Hvala
komer je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 16:06   #51224
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Kad se javi reci mu "Antonio, vruće mi je!".
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 16:39   #51225
definho
Premium
 
definho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: /
Postovi: 155
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Sto se tice Mall-a, preporucio bi ti da se ne zaletavas s kupnjom. Uzimao sam neke stvari prije koji mjesec, na mail odgovaraju tek nakon prijetnji raskidom ugovora. Stvari nisam nikad dobio jer su me navlacili 2 tjedna sa "evo samo sto nije", a povrat love sam sve skupa cekao oko mjesec dana.
Tako da ako ti je hitno, ja bi na tvom mjestu preskocio.
vidis, ja s mall-a narucivao Nexenice, 185/65/R15 i vise nego ugodno iskustvo, pisalo da se cekaju 2 tjedna, meni je bilo OK, na kraju su stigle kroz tjedan dana i to sve 4 DoT 0620, ali opet ovisi, u komentarima je pisalo da su neki dobili iste Nexenice razlicitih dot-ova itd., od mene samo pohvale, a cijena je bila daleko niza (370 KN komad) od bilokojeg lokalnog (Rijeka) vulkanizera, a i svih ostalih online shopova
__________________
Respect the Raise...!
definho je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2020., 21:47   #51226
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Gledam malo ima li kod nas po oglasnicima auta s volanom na desnoj strani i palo mi je na pamet da možda nabavim takav auto ovdje, odvezem ga gore u UK i gore koristim.

Ne nužno ovo, ali zanimljivo mi je.
https://www.njuskalo.hr/auti/vw-pass...oglas-31994610

Kakva je procedura s takvim autima kod nas? S obzirom da je volan na krivoj strani, treba li što osim redovne procedure kao da sam auto kupio ovdje/uvezao? Ako ide samo redovna, onda takav auto mogu voziti u UK i voziti godinu dana pa prebaciti na UK tablice? Dakle "uvoz" auta k nama, pa uvoz u UK ili ima nekakav način da ga ostavim na UK tablicama, odvezem gore i gore registriram na sebe?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 20.08.2020. u 22:16.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 07:17   #51227
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Raspitaj se prvo za proceduru u UK, pogotovo sada kada su izašli iz EU jer bi se moglo dogoditi za uvoz/unos iz HR ne bude više tako jednostavan kako si ti to zamišljaš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je online   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 10:51   #51228
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
ljudi, jučer navečer sam se vraćao s posla... uska jako ulica, seoska, bez crta po cesti, ali se uz malo pažnje mogu dva auta bez problema mimoići, ja sam se dao skroz desno, a idiot klinac u nabrijanom puntu nije... roknuo mi je moj lijevi retrovizor, zatvorio se, a staklo se nije komplet razbilo, ostalo u komadu, ali je prslo... to sada izgleda šugavo, beskorisno, opasno, a i ne bude prošlo na tehničkom... otišao u trgoauto, china, bez grijača, vulgaris, 60kn... ali to nije poanta priče, poanta priče je da je on stao malo dalje na 2min i onda se pokupio dalje... šta u takvim situacijama? policiju nikako ne zvati, jer bi mi još spićili kaznu od 1000kn zbog jako male štete i jer ih zovem zbog gluposti... šta sam trebao napraviti? uopće ni ne znam šta bih trebao napraviti u slučaju takvih manjih sudara, udesa, kada nema velike štete i ljudskih žrtva, tada bi prvo nazvao policiju, naravno, već takvih manjih prometnih nezgoda? :\
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 10:57   #51229
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Naravno da ces zvati policiju, jer je mali pobjegao sa mjesta nesrece, bez ostavljanja podataka, za sta je predvidjena masna kazna...

Citiraj:
Vozači, sudionici prometne nesreće, u kojoj je uzrokovana samo materijalna šteta na vozilima, dužni su, ukoliko je to moguće, odmah ukloniti vozila s kolnika, omogućiti nesmetano odvijanje prometa, popuniti i potpisati Europsko izvješće o nesreći ili na drugi način razmijeniti osobne podatke i podatke o vozilima.
Vozači iz ne smiju napustiti mjesto prometne nesreće dok nisu popunili i potpisali Europsko izvješće ili na drugi način razmijenili osobne podatke i podatke o vozilima.
U slučaju prometne nesreće samo s materijalnom štetom, kad na mjestu nesreće nema vlasnika vozila ili vlasnika druge oštećene stvari, vozač je dužan vlasniku vozila ili druge oštećene stvari ostaviti podatke o sebi i vozilu kojim je uzrokovao prometnu nesreću.
Novčanom kaznom u iznosu od 500 kuna kaznit će se vozači ako odmah s kolnika, ukoliko je to moguće, ne uklone vozila i omoguće nesmetano odvijanje prometa.
Novčanom kaznom u iznosu od 3000 do 7000 kuna kaznit će se vozač ako drugom sudioniku u prometnoj nesreći ili osobi vlasniku oštećenog vozila ili druge stvari ne ostavi svoje podatke ili ne popuni Europsko izvješće i napusti mjesto prometne nesreće. Vozaču koji je proglašen krivim za navedeni prekršaj izreći će se zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od najmanje šest mjeseci. Vozaču motornog vozila se u evidenciju upisuju tri negativna prekršajna boda ako je pravomoćnom odlukom o prekršaju proglašen krivim za ovaj prekršaj.
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:00   #51230
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
šta da? čak i radi te "male" gluposti? a i nije baš male, jer niti sam kriv zbog toga pa zašto bih snosio sam troškove popravka i da su 5,00kn... policija ne bi ništa kenjala i naplatila mi kaznu jer sam ih zvao zbog toga? kako bi dokazao da se to baš tamo desilo? tako da jednostavno ništa ne diram po retrovizoru, nego pustim onako kako je bilo?

P.S. kako bi se utvrdila odgovornost - tko je kriv? kažem, uska i seoska cesta, bez iscrtanih linija, ja kažem da je on - on može reći da se na nisam pomaknuo u svoju desnu stranu (u slučaju da je lik ostao na licu mjesta i "branio" se na taj način, jednak kao i ja)
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:03   #51231
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Da je i steta od 5kn, ne smije napustiti mjesto nesrece, bez ostavljanja podataka. E, sad kako ide sa dokazivanjem, nemam pojma. Dosad sam imao iskustva samo sa parkiranim vozilima... Bilo bi dobro da imas registraciju... Trebao si stati na tom mjestu i odmah ih nazvati ako mali nije suradjivao..
Citiraj:
Kad je policijski službenik dužan obaviti očevid prometne nesreće, a kada nije propisano je Pravilnikom o načinu postupanja policijskih službenika u obavljanju poslova nadzora i upravljanja prometom na cestama, točnije njegovim čl. 30. Policijski službenik dužan je uvijek obaviti očevid prometne nesreće u kojoj ima poginulih ili ozlijeđenih osoba kao i kada se sumnja na počinjenje kaznenog djela, a sukladno odredbama Zakona o kaznenom postupku. Pored toga policijski službenik dužan je uvijek obaviti očevid prometne nesreće s materijalnom štetom, o kojoj je obaviješten:

Kada se jedan od sudionika udaljio s mjesta nesreće
Ako u nesreći sudjeluje vozač koji nije stekao pravo na samostalno upravljanje vozilom određene kategorije, kao i kandidat za vozača kada upravlja vozilom za vrijeme osposobljavanja
Vozač kojem je vozačka dozvola istekla ili oduzeta ili mu je izrečena mjera prestanka važenja vozačke dozvole ili mjera opreza privremenog oduzimanja vozačke dozvole za upravljanje motornim vozilom ili zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom
Vozač za kojega se osnovano sumnja da u organizmu ima droga ili lijekova koji utječu na psihofizičke sposobnosti i na sposobnosti upravljanja vozilima ili da u krvi ima nedozvoljenu količinu alkohola ili ako pokazuje znakove alkoholiziranosti ili utjecaja droga ili lijekova, a odbija se podvrgnuti ispitivanju ili je u takvom psihofizičkom stanju da nije sposoban sigurno upravljati vozilom
Vozač koji nema pomagala koja tijekom vožnje mora koristiti, kada se sumnja da je uzrok prometne nesreće tehnička neispravnost vozila
Pazite sad (najvažniji dio!), policijski službenik je dužan obaviti očevid prometne nesreće i na izričiti zahtjev sudionika prometne nesreće. Dakle, izričiti zahtjev!

Zadnje izmijenjeno od: Paxton. 21.08.2020. u 11:21.
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:28   #51232
vga killer
Treba kaj skurit??
 
vga killer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zgb
Postovi: 4,007
Lik mi se naslonio na auto, crtica od ni 1cm, al mi je počeo jebat sve po spisku i derat se da sam ja kriv, a stojim na parkingu....te je otišao.
Zvao sam policiju, došli, vidli, pogledali kamere na stupu i na kraju je dobio kaznu od skoro dvije svoje penzije....i nije mi žao ni mrvicu.
Da je normalno izaso, ispričao se, ja bi mu još i kavu platio jer se fakat skoro niš ne vidi.....ovak, ko te *ebe
vga killer je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:38   #51233
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 409
Koliko je pametno ovo kupiti?
https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4...oglas-32220609

Dao bi liku sx4 1.5 gs 140tkm 2006 godina reg god dana i 2000e i on pristaje... Taj 1.8 tsfi ima problem sa potrošnjom ulja?
__________________
Posteni trgovac:
1
legija je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:41   #51234
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
U slučaju retrovizora, ak nema drugih dokaza, oba ćete dobiti kazne za nedržanje sredine trake, njemu još napuštanje mjesta događaja. Oba se žalite i idete na sud, koji može i ne mora prihvatiti kaznu policije.

Oštećenje parkiranog je nešto drugo, ako parkirani nije nepropisno parkiran.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:46   #51235
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
Koliko je pametno ovo kupiti?
https://www.njuskalo.hr/auti/audi-a4...oglas-32220609

Dao bi liku sx4 1.5 gs 140tkm 2006 godina reg god dana i 2000e i on pristaje... Taj 1.8 tsfi ima problem sa potrošnjom ulja?
Ja nebi. Da, troši ulje. Ako zamijeniš, vidjet ćeš kako je Suzuki bio pouzdan i jeftin auto
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 11:50   #51236
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
U slučaju retrovizora, ak nema drugih dokaza, oba ćete dobiti kazne za nedržanje sredine trake, njemu još napuštanje mjesta događaja. Oba se žalite i idete na sud, koji može i ne mora prihvatiti kaznu policije.

Oštećenje parkiranog je nešto drugo, ako parkirani nije nepropisno parkiran.
Govoris iz iskustva, ili? Nije li u neku ruku napustanje mjesta nesrece bez ostavljanja podataka priznanje krivnje?
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 12:19   #51237
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Iz najprve ruke.
Ne zašto, koliko je nezgoda bilo da realno čovjek nije ni skužio da je nekoga potegnuo recimo na parkingu.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 12:24   #51238
markotornic
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 133
Iz najprivije je to bijeg sa mjesta nesrece. Platila zanska 5000kn kazne. Nesto bodova i popravak auta

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
markotornic je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 13:43   #51239
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,138
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
U slučaju retrovizora, ak nema drugih dokaza, oba ćete dobiti kazne za nedržanje sredine trake, njemu još napuštanje mjesta događaja. Oba se žalite i idete na sud, koji može i ne mora prihvatiti kaznu policije.

Oštećenje parkiranog je nešto drugo, ako parkirani nije nepropisno parkiran.
kakvo nedržanje sredine trake? nema nikakvih linija po cesti, cesta je seoska, uska, u najviše trećoj se mimoilaziš s nekim, s kamionom, šofer bi morao stati da možeš proći pored njega vozeći u drugoj, odgovornost bi tu jako teško bilo svakako utvrditi, 60,00kn i idemo dalje, hvala bogu da je tako i da vozim kršinu od megana II sa 400 000 km, ne bi mi bilo svejedno da je bolji auto u pitanju
__________________
ševa!
ALiEN17 je offline   Reply With Quote
Staro 21.08.2020., 13:55   #51240
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Ok, ili je čl 46. ili 47. ZSPC-a, može i biti čl 63. ili 64., ovisno kakva je cesta, gdje je, širine traka, kolnika, nizbrdica itd itd.

Inače, koliko je bilo nesreća u kojima oštećeni ode dalje, krivac ostane na mjestu jer je uvjeren da nije kriv iz nekog samo njemu poznatog razloga.

Imaš i slučajeva gdje nema nikakvih dokaza, oba vozača optužuju onog drugog da je prošao na njegovu stranu. Kako se veli-kontradiktorne izjave.
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na