Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.04.2020., 23:25   #2071
CRO_VET
Premium
Moj komp
 
CRO_VET's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Šestanovac
Postovi: 396
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
@suedamA obmaR Hvala, ovaj Kineski sto si mi napisao cu ubacit u translator kada kupim tog procesora. U pregovorima sam, ova korona stvara probleme.

Istina mi je cudan taj userbenchmark i3 9100 sam gledao u njemu i stavili ga tamo u sam vrh, kao da je bolji od Ryzen 5 1600, citam po forumima ljudi pricaju ako ulozis u taj I3 da si skutio pare... tak da ti vjerujem da nesto smrdi sa tim njihovim benchmarkima.

Jel ima nesto bolje?

Te ploče su 4+1 faza napajanja tako da ja ne bih preporučio iznad 95W TDP proceve gore. Znači fx 6300, FX 8300, FX 8310, ali za više od 250 - 300 kn ja ne bih davao za oživljavanje stare platforme kako je Brko rekao. Možeš napraviti od njih folding mašine, kućne servere, lan party za napucavanje starijih pucačina. A što se overklokanja tiče ne bavi se time, potrošnja im ode u nebo.
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php
CRO_VET je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 00:38   #2072
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dada-as odgovor je da imaš svakakvih budala. I ovi što stavljaju te cijene i ovi što ih misle platiti...

Ako se nema nekih bar 1800-1900kn (za R5 1600 AF novi + mbo + bar 8gb ram za početak), onda treba gledati polovne intele (xeoni iz kine ili njuškalo i i5-ice za kiki-riki). Odnosno ako netko ima AM3+ ploču kao ti nekih 300kn, mooožda 400kn plafon za FX 83xx.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 14:56   #2073
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Citiraj:
Autor CRO_VET Pregled postova
Te ploče su 4+1 faza napajanja tako da ja ne bih preporučio iznad 95W TDP proceve gore. Znači fx 6300, FX 8300, FX 8310, ali za više od 250 - 300 kn ja ne bih davao za oživljavanje stare platforme kako je Brko rekao. Možeš napraviti od njih folding mašine, kućne servere, lan party za napucavanje starijih pucačina. A što se overklokanja tiče ne bavi se time, potrošnja im ode u nebo.
Overclock na 4.4/5ghz s 1.375vcore je prakticki udervolt s obzirom da je s turbom napon 1.4+vcore i to ohladi svaki 120mm cooler ako je dobro slozen komp.
Ako bas zeli hladno i da ne trosi stavi 3.6gz s 1.2vcore ili cak manje, da su tako bili slozeni biosi za stock nebi ni bilo reference s grijalicom i termoelektranom jer stock postavke su uzas.
Ove gigabyte mbo s dupliranim 4+1 fazama su dovoljne za 4.4 ili 4.5 ghz ali preko postaje problematicno i ne isplati se.
Cijene golog Fxa su bile do sad 300kn, nisu valjda svi retardirani pa traze 800kn.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 18:18   #2074
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor suedamA obmaR Pregled postova
Overclock na 4.4/5ghz s 1.375vcore je prakticki udervolt s obzirom da je s turbom napon 1.4+vcore i to ohladi svaki 120mm cooler ako je dobro slozen komp.
Ako bas zeli hladno i da ne trosi stavi 3.6gz s 1.2vcore ili cak manje, da su tako bili slozeni biosi za stock nebi ni bilo reference s grijalicom i termoelektranom jer stock postavke su uzas.
Ove gigabyte mbo s dupliranim 4+1 fazama su dovoljne za 4.4 ili 4.5 ghz ali preko postaje problematicno i ne isplati se.
Cijene golog Fxa su bile do sad 300kn, nisu valjda svi retardirani pa traze 800kn.
Nema teorije da 4.4/4.5 ohladi bilo koji 120mm cooler na full loadu,a da bude u okviru thermal margin-a...
Za 4.2 treba oko 1.28-1.30V,ovisno od primjerka do primjerka.To još hladi 120mm cooler,rubno...
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 09:00   #2075
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo sklepao sam fx8350. No nemam onu ciglu za cooler nego onaj stock cooler koji zvuci ovako:



Ovo dugo nisam cuo, mislim da je Bartonov cooler radio ovako, ali ovaj sto radi, vrti preko 6000rpm zvuci ko kosilica. Da odmah pitam znalce, ako kupim onu grudu od coolera koja jedva stane u kuciste predpostavljam da se ovaj zvuk nece cuti?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 09:19   #2076
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
imam LC Power LC-CC-95 na tri komada fx 8300 proca i hlade uredno i tiho za uredski rad. Stoga išta kvalitetnije od toga će uraditi svoj posao
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 09:21   #2077
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, upravo sam naletio na te LC Power ventilatore, jesu tihi? Predpostavljam da ne zuje kao ovaj iz YT videa.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 09:26   #2078
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
u odnosu na stock nebo i zemlja razlika, a ako se procovi opterete na duže vrijeme i ako nemaš ventilaciju kućišta onda znaju biti bučniji, ali nije ono zujalica ili turbina. Naravno možeš staviti i drugi vent na njih
A ako želiš tišinu onda uloži malo više novčića u 120 seriju ili frezer 12 ili tako neki cooler

AMD FX-8350 + Lc cc 95
Cores 8
Threads 8
Name AMD FX-8350
Code Name Vishera
Package Socket AM3+ (942)
Technology 32nm
Specification AMD FX-8350 Eight-Core Processor
Fan Speed 1305 RPM
Bus Speed 200.6 MHz
Rated Bus Speed 2407.6 MHz
Stock Core Speed 4000 MHz
Stock Bus Speed 200 MHz
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 22:17   #2079
CRO_VET
Premium
Moj komp
 
CRO_VET's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Šestanovac
Postovi: 396
Spariš sa Radeonkama rx 470-570 i za lan party-je ko stvorena mašina. Mog FX-a 8300 hladi AC Freezer 64 tako to što ti je Alister rekao nema greške. Ti stock kuleri sa toplovodnim cijevima znaju biti poprilično glasni.

P.s. Koliko si platio fx-a 8350 ako ti nije problem reći?
__________________
http://forum.pcekspert.com/faq.php

Zadnje izmijenjeno od: CRO_VET. 20.04.2020. u 22:26.
CRO_VET je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 15:39   #2080
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726




Cinebench:


Superstition:






Cinebench potvrdjuje da je 8 core jaci nego sto kazu ovi na userbenchmark, a isto potvrdjuje donekle da je i u igrama ili tu negdje ili jaci s tim da je u FX 8350 3GB grafa pa je zbog toga za par bodova ocjena manja.

P.S. Neznam jel ovo jos uvijek topic za ovaj procesor, ak nije onda brisite.
-->
Ak se pita mene, ja sam kupio FX8350 sa maticnom i 8GB rama za 850kn.
Kupio sam i FX 8320 za 300 kuna plus cooler onaj LC CC 95 spomenuti gore mi dolazi njega sam platio 50kn.

A kad vec spominjem taj FX, evo malo jos vatre na taj processor:
https://cpu.userbenchmark.com/Compar...350/2771vs1489
Spominjano da ovaj userbenchmark voli intele, ali evo i slike mojih Cinebench testova:
SLIKE:




Cinebench:


Superstition:






Cinebench potvrdjuje da je 8 core jaci nego sto kazu ovi na userbenchmark, a isto potvrdjuje donekle da je i u igrama ili tu negdje ili jaci s tim da je u FX 8350 3GB grafa pa je zbog toga za par bodova ocjena manja.

P.S. Neznam jel ovo jos uvijek topic za ovaj procesor, ak nije onda brisite.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2020., 17:00   #2081
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
U dobrom si threadu. To je Piledriver procesor.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 18:24   #2082
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726




I Cinebench i Superposition je FX8350 pobjedio i to sa solidnom prednoscu s obzirom da sam ocekivao da ce biti debelo ispod, pogotovo sto je taj procesor nasparam i5 6500 100 mjesta iznad prema:
https://cpu.userbenchmark.com/Compar...350/3513vs1489

takodjer Ryzen 3 2200g je prema toj stranici gori od i5 6500, a prema mojim testovima je za nijansu bolji. Tak da definitivno stoji da ta webstranica mrzi AMD kao sto je vec jedan od kolega zakljucio u prijasnjem postu.


-->
Kao sto vec znate nabavio sma voe FX 8350 i 8320. ovaj 8320 je jos u dijelovima. Ali ovaj FX8350 sam dodao na preporuku kolege @Alister LC CC 95 i sve radi kak treba. Nisam nsita clockao, svo default.

E sad imam Winforsicu 1060 6gb. Reko da vidim ja koji je najbolji Ryzen 2200g, I5 6500 ili pak ovaj relikvij FX8350. Svi imaju 8GB RAM, SSD i tako, sve isto, samo procesor drugaciji.
Radio sam Cinebench i Superposition. Ajd pogodite koji je najbolji, lol.





I Cinebench i Superposition je FX8350 pobjedio i to sa solidnom prednoscu s obzirom da sam ocekivao da ce biti debelo ispod, pogotovo sto je taj procesor nasparam i5 6500 100 mjesta iznad prema:
https://cpu.userbenchmark.com/Compar...350/3513vs1489

takodjer Ryzen 3 2200g je prema toj stranici gori od i5 6500, a prema mojim testovima je za nijansu bolji. Tak da definitivno stoji da ta webstranica mrzi AMD kao sto je vec jedan od kolega zakljucio u prijasnjem postu.


__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 19:30   #2083
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Otkrivaš toplu vodu 8 godina nakon ostatka foruma.
  Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 19:48   #2084
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ahh cuj nebi se slozio jer u krugovima u kojima se ja krecem ovaj FX8350 i opcenito ti FX procesori nisu bas na dobrom glasu. Cak ih ljudi nevole bi se rekao. A nekako sam misljenja ili sam stekao krivi dojam da niti ovaj forum bas nema rijeci hvale pogotovo dok ih stavis uz bok ovim procesorima koje sam ja naveo. Dobro nisu to neki procesori, ali su mladici naspram ovom starcu.

Tak da sam sam odlucio istestirat i vidjet gdje je taj procesor a najvise me iznervirala pva usporedba:
https://cpu.userbenchmark.com/Compar...350/3513vs1489

Stavili ga tamo preko 300 na listi CPUa.

P.S. Iskreno ispod FX8xxxx nebi gledao, mozda sam opet u krivu ali mislim da su ovi sto nisu 8 core u teskoj banani i sigurno neupotrebljivi u bilo koje svrhe, odnosno da ima pametnije alternative, ako nije tako onda mi recite, rado mjenjam misljenja.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 20:18   #2085
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
U svakodnevnom koristenju nece biti velike razlike izmedju FX 8350 i Ryzen 3 2200G. Ali u igrama ce Ryzen imati 10-tak FPS vise i trositi dosta manje.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 21:43   #2086
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Stavili ga tamo preko 300 na listi CPUa.

P.S. Iskreno ispod FX8xxxx nebi gledao, mozda sam opet u krivu ali mislim da su ovi sto nisu 8 core u teskoj banani i sigurno neupotrebljivi u bilo koje svrhe, odnosno da ima pametnije alternative, ako nije tako onda mi recite, rado mjenjam misljenja.
Pa kad postoji more modela. I nisu samo desktop procesori na listi nego i Xeoni i apsolutno sve mobilne verzije. Ukupno 1244 procesora. Tamo je gdje i treba biti. Postoje i bolji procesori od toga koji su lošije rangirani. To je tako kad korisnici ocjenjuju.

Nisu svi procesori ispod 8c lošiji, daleko od toga. Bolji su skoro svi Intelovi 4/8 desktop procesori. U igrama će ga 2600k i dan danas prožvakati i ispljunuti. A postoji i bruka quadova koji su jednostavno bolji.
Bulldozeri ti nisu pravi 8 core procesori. To ti je situacija kao sa kineskim USB-om, nekad davno sam ga i ja imao, pisalo na njemu 8GB, a mogao pohraniti samo 4.
  Reply With Quote
Staro 02.06.2020., 22:48   #2087
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726




FX8350

Ryzen 3 2200g





Prema ovom Benchmarku se pokazuje da je po FPS za nijansu bolji i stabilniji FX8350 od Ryzen 3 2200g. To sam i komentirao gore. E sad dali znaci da je benchmark jedno a igra drugo, iskreno neda mi se ici igrat i mjerit koliko koji radi, mislio sam da je benchmark napravljen za tu svrhu.
-->
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
U svakodnevnom koristenju nece biti velike razlike izmedju FX 8350 i Ryzen 3 2200G. Ali u igrama ce Ryzen imati 10-tak FPS vise i trositi dosta manje.
Hmm kak? Evo testirao sam i evo kacim slike:





FX8350

Ryzen 3 2200g





Prema ovom Benchmarku se pokazuje da je po FPS za nijansu bolji i stabilniji FX8350 od Ryzen 3 2200g. To sam i komentirao gore. E sad dali znaci da je benchmark jedno a igra drugo, iskreno neda mi se ici igrat i mjerit koliko koji radi, mislio sam da je benchmark napravljen za tu svrhu.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 11:40   #2088
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Koliko threadova iskoristi taj čmark?
FX8300 je za igre u rangu sa R3 1200, pogotovo ako klokneš FX-a na 4.5 GHz. Te su usporedbe bile aktualne kad je tek došao Ryzen, tj. u prijelaznom razdoblju kad su oba procesora bila nuđena u trgovinama.
Zaključak je bio da se ne isplati raditi upgrade na R3 1200, ali otada je prošlo vremena.. Kao rabljeni se više isplati Ryzen platforma.
  Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 19:30   #2089
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Hmm kak? Evo testirao sam i evo kacim slike:

Prema ovom Benchmarku se pokazuje da je po FPS za nijansu bolji i stabilniji FX8350 od Ryzen 3 2200g. To sam i komentirao gore. E sad dali znaci da je benchmark jedno a igra drugo, iskreno neda mi se ici igrat i mjerit koliko koji radi, mislio sam da je benchmark napravljen za tu svrhu.
Ovisi sve o igri, kao sto sam napisao u vecini igara ce Ryzen imati 10-tak fps vise ali recimo u Witcheru 3 su gotovo izjednaceni. S grafom u rangu 1650 Super ili slicno tesko da ce netko primjetiti razliku, tj ako sad netko ima FX 8350, nema smisla prelaziti na neki 4c4t Ryzen.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 23:39   #2090
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2020., 23:59   #2091
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ahh cuj nebi se slozio jer u krugovima u kojima se ja krecem ovaj FX8350 i opcenito ti FX procesori nisu bas na dobrom glasu. Cak ih ljudi nevole bi se rekao. A nekako sam misljenja ili sam stekao krivi dojam da niti ovaj forum bas nema rijeci hvale pogotovo dok ih stavis uz bok ovim procesorima koje sam ja naveo. Dobro nisu to neki procesori, ali su mladici naspram ovom starcu.

Tak da sam sam odlucio istestirat i vidjet gdje je taj procesor a najvise me iznervirala pva usporedba:
https://cpu.userbenchmark.com/Compar...350/3513vs1489

Stavili ga tamo preko 300 na listi CPUa.

P.S. Iskreno ispod FX8xxxx nebi gledao, mozda sam opet u krivu ali mislim da su ovi sto nisu 8 core u teskoj banani i sigurno neupotrebljivi u bilo koje svrhe, odnosno da ima pametnije alternative, ako nije tako onda mi recite, rado mjenjam misljenja.
Generalno je stav na forumu bio kao da je FX smeće na kojem štekaju igre, a entry i5 bogom dan nedodirljiv gaming cpu, iako dotični uglavnom nije značajno zaostajao, osim u nekoliko singlecore bound igara poput skyrim i fallout (isti engine), tadašnji world of tanks, starcraft 2, ARMA 3... dok je u nekim slučajevima (doduše tada rijetko, danas češće) prebacivao i5 u igrama koje imaju visok core load (a FX 83xx je inače bio bolji u multithread benchmarcima)

Uvjek se sjetim ovog (sada nažalost pokojnog youtubera) koji je pronašao fx 4100 u smeću 2018 godine, pa se začudio da igre na tome mogu normalno raditi, a radi se o omraženoj prvoj generaciji bulldozera i to još quad (ili bi netko rekao dual core)

https://youtu.be/J-RVXxosSB8

Što se tiče dal je 8 core ili 4 core, on ima 8 fizičkih jezgri na die, no šema je što su 2 jezgre zajednički djelile neke elemente, tako da nije klasični 8 core sa full samostalnim jezgrama.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 09:24   #2092
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Ja još uvijek doma delam na fx 8350 i još uvijek služi svrsi pa čak i za igranje . Fallout 4, skyrim EE, Crisis rade još uvijek mrak. Trenutno nemam potrebe za mjenjat jer sve radi ko bombon za moje potrebe. Kad nekaj rikne onda ću mjenjat na Ryzen
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 15:07   #2093
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ide mu 10 godisnjica, a ako se dobro sjecam kad je taj i izasao je kostao kakvih 200$. Zamisli investiciju, dan danas mu piknes neku 1060 6gb i mozes igrati sve sto trziste nudi bez problema.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2020., 19:17   #2094
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Generalno je stav na forumu bio kao da je FX smeće na kojem štekaju igre, a entry i5 bogom dan nedodirljiv gaming cpu, iako dotični uglavnom nije značajno zaostajao, osim u nekoliko singlecore bound igara poput skyrim i fallout (isti engine), tadašnji world of tanks, starcraft 2, ARMA 3... dok je u nekim slučajevima (doduše tada rijetko, danas češće) prebacivao i5 u igrama koje imaju visok core load (a FX 83xx je inače bio bolji u multithread benchmarcima)

Uvjek se sjetim ovog (sada nažalost pokojnog youtubera) koji je pronašao fx 4100 u smeću 2018 godine, pa se začudio da igre na tome mogu normalno raditi, a radi se o omraženoj prvoj generaciji bulldozera i to još quad (ili bi netko rekao dual core)

https://youtu.be/J-RVXxosSB8

Što se tiče dal je 8 core ili 4 core, on ima 8 fizičkih jezgri na die, no šema je što su 2 jezgre zajednički djelile neke elemente, tako da nije klasični 8 core sa full samostalnim jezgrama.
Ali i5 je tada stvarno bio bolji izbor.
A zanimljivo, iako FX snažno "nadolazi", Ivy i Haswell i5-ice su i danas bolja kupnja jer su rabljeni ispod 200 kuna, a FX je 400+ kategorija.
  Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 07:41   #2095
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Evo da se ja opet javim ovdje sa ovim svojim gore spomenutim FX 8320 koji sam jos u 4tom mjesecu nabavio i nije bio koristen sve do jucer. A jucer me iznenadilo da nezeli Post-at. Kupio sam ga na njuskalo i sumnjam da mi je covjek uvalil macka u vreci, no opet ako me vec htio zeznut mogao mi je poslat ciglu na tisak jer sam platio na banku a slanje je bilo tiskom. No mozda u ovom slucaju ovaj FX 8320 koji neradi i je cigla od 300kn.

Sumnjam i zbog toga sto covjek nema javno telefon na njuskalu i da stvar bude jos cudnija prije dva tjedna taj covjek mi poslao sarkasticnu poruku na njuskalu o jednom proizvodu koju prodajem. Pa tko normalan okolo na njuskalu komentira sarkastocno cijene proizvoda, znam ima ih svakakvih.

No da se vratim na procesor. On samo zavrti ventilator od coolera, ugasi se pa se ponovno upali, zavrti i tako u krug, to je na jendom napajanju, na drugom napajanju zavrti ventilator i komp e ugasi. probam na dvije ploce i potvrdjeno je 100% da CPU ne radi. Da nebi opet netko pomislio da mozda sam ga stavio naopacke unutra ili nesto slicno jer sam u isto racunalo stavio fx 8300 i on radi ko urica. GA-970a-ds3P su ploce.

Pa eto vidim ima ovdje strucnjaka, pa ako mozda se moze nesto napravit s tim procesorom? Neke one voodoo cake kao s grafickama u pecnici, mozda nesto slicno ima za CPU procesore?

P.S. proslo mi masa procesora kroz ruke, jos nijedan mi nije krepao, odnosno nisma jos vidio krepan procesor, pa nije valjda ovaj sad prvi.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 07:43   #2096
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Nema, možeš napraviti samo privjesak za ključeve...
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 07:46   #2097
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, tak sam si i mislil, a da rijesimo misteriju krepanja?
Znaci kupio sam ga u 4tom mjesecu i stajao je u onoj kutiji zastitnoj sve do jucer, uredno sam ga i ispravno stavio unutra i upalio.

E sad jesam li ga ja mogao nekako tu ostetiti ili nesto s moje strane da je poslo po zlu ili mi je stvarno lik poslao pokvaren procesor?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 07:50   #2098
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
ploca ima beep kodove za vecinu komponenti kod post-a, ovisno o broju beepova i intervalima pogledas na sto ukazuje....mozda je ram
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 07:50   #2099
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Jedino si mogao saviti pinove i slično, pregledaj povećalom makar i sam kažeš da nisi njub i da teško da ti se to dogodilo...

Ali i čisto moguće da si kupio krepani procesor, rijetko kad krepaju ali kao što vidiš i to se zna desiti.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2020., 07:59   #2100
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
ja bi provjerio pinove. meni se desilo jednom na intelu (ivy ili onaj poslije, ne sjecam se) kad sam ga uboo na maticnu. uz svu paznju ovog svijeta. glup sistem skroz. povecalo i iglica su rijesili poslije problem, srecom.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na