Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.10.2009., 23:18   #211
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor MesS Pregled postova
da nisu rasprodali ono što sa dalo. Banke ,tvornice , javna poduzeća, i sl.
Pa pogledajte samo banke i kamate, da li te banke u svojoj matičnoj zemlji imaju kamate od 7- 12% ? (nemaju) ali ih mi imamo . Pa zašto bi je jedan T-skum ulagao na optiku koja daje još veće mogućnosti , a može fino derati i na običnim paricama
Dobro, o nacionalizaciji svih DTK vodova neću pričati, ali bi to mogli napraviti kao što su to napravile neke druge zemlje jer u slučaju terorističkog napada ili rata je i funkcionalna telekomunikacijske mreža od velike važnosti.

A prodali oni HT ili ne DT-u u ovoj priči nije uopće važno. Da država želi ona može napraviti cijelu otpričku infrastrukturu i onda iznajmljivati svim ostalim zainteresiranim ljudima.

(iako će biti zanimljivo pratiti u idućih 5 godina što će se događati sa zrakom takodjer)
  Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 00:39   #212
Zombix
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Dugave
Postovi: 1
Kako za koga gluposti

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
dobro pretpostavljaš.

zombix priča gluposti. to mu kažem ja koji radim u kao stariji mrežaš alternativnom telekomu.

da je T-Comu omogućen dumping cijena, on bi cijene smio spustiti toliko nisko da bi svi mi alternativci propali.
Zašto ja pričam gluposti kad ti kažeš istu stvar? Da se HT-u dozvoli dumping cijene bi pale i više nego su sad... i što sam ja drugo rekao? Pa nek propadnu alternativni telekomi, što to mene briga ako će to značiti niže cijene za veeeeliku većinu HR surfera.

To što to ne paše tebi i alternativcima i bijednom postotku korinika alternativaca (jel' ih imaju više od 15%?) to e vidiš to mene boli ona stvar.

Da, propali bi alternativci kad bi ih HT samo još mrvicu stisnuo ali ako radiš u alternativnom telekomu onda jaaaako dobro znaš koliko alternativci sami sebi štete i iscrpljuju međusobnim ratovima cijena, ratovima oko kanalizacije (DTK). Kažeš da si stari mrežaš u alternativnom telekomu... ajde reci ljudima koliko km si postavio mimo bilo kakvih dozvola?

Gle, ja razumijem tvoju "smrt HT-u" logiku koja navodi lovu na mlin alternativaca ali da ti budem iskren jedino što me zanima je napredak broadbanda i snižavanje cijena ZA SVE, a ne samo za par kvartova gdje postoje ti famozni alternativnci i gdje se njima isplati.

Znam da ti to zvuči kao hereza u godinama naučenoj dogmi "HT je zlo" ali vjeruj mi, vremenaq se mijenjaju, a meni se ne da čekati 20 godina da neki od alternativaca "dobije na lotu" pa da počne raditi kao HT. Treba pogledati koja je najbolja opcija u postojećoj situaciji, a to je... da se alternativci udruže.

Pa pošto radiš kod alternativca znaš i zašto je to nemoguće i koliku ulogu igra ego vlasnika u takvim idejama. Ajde nemojmo se lagati, alternativnci postoje samo dok HT drži cijene visoko, da spusti cijene (kao što si sam rekao) alternatvici mogu staviti ključ u bravu ali zamisli što bi to značilo za 500.000 korisnika HT ADSL-a. Dogoročno? Koga briga za dugoročno ako sami alternativci ne razmišljaju dugoročno i još se nisu udružili nego su spi***li stotine milijuna eura u vjetar međusobnih sukoba.

Mislim, naj se srdit al' smiješno mi je bilo kad kažeš "zombix priča gluposti" i onda sam veliš isto što sam i ja rekao.

Zombix je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 02.10.2009., 09:18   #213
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Ajde shta se bunite,uvijek se nesto bunite, kad je bilo modema,dajte nam isdn,kad je dosao isdn,dajte nam dsl,kad je dosao dsl dajte nam optiku,kad dodje optika,dajte nam neznamnijasta. Kome realno treba vise od 4mbit brzine ? Samo torrentasima i firmama. Svima ostalima ne treba. Mozes i surfat i gledat video i igrat online, (do 70-80 ping-a, moze se ok igrat) i skidat torrente i skidat muziku i sve zivo . Ako bas nekom treba jaca brzina ,neks i uzme 16mb i bog. Za vecinu kucanstva 4mb je super i previse. MAXtv u zadnje vrijeme stvarno radi super kod mojih prijatelja, ne steka i radi ok.
Neka meni daju 4mb DSL vezu koju cekam vec 2 godine ,i ne treba meni optika.
Bruno djelomicno si u krivu.

Sto se tice pinga: masu puta sam slovencima na serverima skidao sve s neba jer su ko pizde bjezali na otvoreno gdje su nas klali s pingom od 4-8. Konkurencija po pitanju pinga je sve veca, a ne mozes mi rec da "skill nadjaca ping". Razlika izmedju 70 pinga i 16 pinga se debelo osjeti.

Multimedija: dok se prije skidala glazba u 192kbs kvaliteti, dok je youtube imao samo isjecke losije kvalitete i dok su se filmovi kretali u divx formatu, a serije u avi formatu je 4mbit bio sasvim dovoljan. No, danas youtube ima HD, glazba se skida u 320kbs ili FLAC formatu, filmovi su blue ray ripovi

Telefonija i MaxTV: ako ti se razgovori temelje na VOIP-u onda napokon ne ovisis o tome jel ti cimer skida torrente na 100% brzini ili ne, s tim da MaxTV napokon radi kako je bio predvidjen.

"Nek si uzme 16Mbit brzinu"- opcenito je pravilo da ti placas brzinu DO 16mbit. To znaci da, ako ti mozes potegnut 11Mbita, ti ne mozes u potpunosti iskoristiti 16mbita, pogotovo ako se nalazis u nekom mjestu gdje ti je max dl 8mbita (Jarun recimo, iako je u Zagrebu) se bez optike mos slikat pokraj modema.

Prednosti optike nisu samo kurcenje medju ekipom, ima ih vise. Meni najvise smeta to sto pri svakom pljusku/kisi potegnem maksimalno 1mbit i veza puca svakih sat vremena.

Vec bi ju sutra narucio da mogu.
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 09:31   #214
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor Zombix Pregled postova
Zašto ja pričam gluposti kad ti kažeš istu stvar? Da se HT-u dozvoli dumping cijene bi pale i više nego su sad... i što sam ja drugo rekao? Pa nek propadnu alternativni telekomi, što to mene briga ako će to značiti niže cijene za veeeeliku većinu HR surfera.

To što to ne paše tebi i alternativcima i bijednom postotku korinika alternativaca (jel' ih imaju više od 15%?) to e vidiš to mene boli ona stvar.
To što ti ne vidiš dalje od svoj ADSL modema i što te boli ona stvar za alternativce, to je tvoj problem i tvoja kratkovidnost. Čitaj dalje.

Citiraj:
Autor Zombix Pregled postova
Kažeš da si stari mrežaš u alternativnom telekomu... ajde reci ljudima koliko km si postavio mimo bilo kakvih dozvola?
Ja slažem i održavam core i access mrežu. Optiku postavljaju kooperanti, to je najdonji layer mreže. Čak i kad bi imao informaciju o postavljanju optike bez dozvola, zar misliš da bi ti stvarno to rekao? I to javno!?!?

Citiraj:
Autor Zombix Pregled postova
Gle, ja razumijem tvoju "smrt HT-u" logiku koja navodi lovu na mlin alternativaca ali da ti budem iskren jedino što me zanima je napredak broadbanda i snižavanje cijena ZA SVE, a ne samo za par kvartova gdje postoje ti famozni alternativnci i gdje se njima isplati.

.....

Mislim, naj se srdit al' smiješno mi je bilo kad kažeš "zombix priča gluposti" i onda sam veliš isto što sam i ja rekao.

Kao prvo, dođi u moj telekom, glasno reci pred svih 300-tinjak zaposlenika da te boli k***c ako ostanu bez posla.

Kad drugo, što misliš kako će tržište izgledat bez konkurencije!? Što misliš kakve će biti cijene NAKON što svi propadnu? Kakva će biti kvaliteta usluge kada opet sve bude pod velikim "T"? Koliko će im trebati za intervencije i koliko će imati sluha za tvoje probleme? I koliko će brzo ići razvoj svega?

Znam da nije ni sad bajno, ali bez konkurencije i bez alternative njih će zabolit ona stvar za korisnike i sve će biti još gore nego što je. I optiku češ dobiti još kasnije, a usluge koje iskorištavaju optiku još kasnije. A cijena nikad neće biti niska.

Zamisli da samo Fiat proizvodi automobile. Ionako im auti nisu nešto, a zamisli sad da su jedini. To bi bio povratak jugicha i stojke za sve nas.

Gle, naj se ti srditi, ali ne znaš. Nisi dovoljno upućen i imaš krivu percepciju cijelog tržišta i problematike. Ono o dumpingu je glupost. Damping je loš kako god gledaš. Cijene dampa onaj tko ne može ponudom i kvalitetnom usluge pridobiti korisnika, pa ide na nižu cijenu. Loš je za posao i loš je za korisnike. S nižim cijenama ide manji profit, a manji profit znači slabiju isplativost, a slabija isplativost znači sporiji razvoj.

Drugim riječima, s nižim cijenama češ samo kasnije dobiti sve to što si želiš doma. ne možeš imati nisku cijenu i turbo brzi rast telekom tržišta.

Tvoj stav i tvoja filozofija nas vraćaju 10 godina unatrag.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 10:20   #215
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
To što ti ne vidiš dalje od svoj ADSL modema i što te boli ona stvar za alternativce, to je tvoj problem i tvoja kratkovidnost. Čitaj dalje.
A za tebe se isto može reći što ne vidiš dalje od svog alternativnog modema?
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ja slažem i održavam core i access mrežu. Optiku postavljaju kooperanti, to je najdonji layer mreže. Čak i kad bi imao informaciju o postavljanju optike bez dozvola, zar misliš da bi ti stvarno to rekao? I to javno!?!?
Sarkazam
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kao prvo, dođi u moj telekom, glasno reci pred svih 300-tinjak zaposlenika da te boli k***c ako ostanu bez posla.
300 ljudi bez posla ili manje cijene za 4 i pol milje ljudi. Mogu ja? Gdje da dodjem?
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Kad drugo, što misliš kako će tržište izgledat bez konkurencije!? Što misliš kakve će biti cijene NAKON što svi propadnu? Kakva će biti kvaliteta usluge kada opet sve bude pod velikim "T"? Koliko će im trebati za intervencije i koliko će imati sluha za tvoje probleme? I koliko će brzo ići razvoj svega?
Joj daj, kakve konkurencije? Gdje ti vidiš konkurenciju? Realno?
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Zamisli da samo Fiat proizvodi automobile. Ionako im auti nisu nešto, a zamisli sad da su jedini. To bi bio povratak jugicha i stojke za sve nas.
U mojoj obitelji nikad nisu podržavali bacanje novaca "preko te grance" pa nikad nismo imali ni jugića ni stojku! Loš primjer.
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Gle, naj se ti srditi, ali ne znaš. Nisi dovoljno upućen i imaš krivu percepciju cijelog tržišta i problematike. Ono o dumpingu je glupost. Damping je loš kako god gledaš. Cijene dampa onaj tko ne može ponudom i kvalitetnom usluge pridobiti korisnika, pa ide na nižu cijenu. Loš je za posao i loš je za korisnike. S nižim cijenama ide manji profit, a manji profit znači slabiju isplativost, a slabija isplativost znači sporiji razvoj.
Zar ti stvarno misliš da njih to toliko košta. Da smanje za 50% cijene svih usluga ne bi bilo govora o nekoj neisplativosti!
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Drugim riječima, s nižim cijenama češ samo kasnije dobiti sve to što si želiš doma. ne možeš imati nisku cijenu i turbo brzi rast telekom tržišta.
Mnogi krajnji korisnici iz Europe se ne bi složili sa tobom. Oni (u velikom broju zemalja) imaju već godinama ultra brzu uslugu koja je jeftina, te se još stalno poboljšava. Razlika je u tome da kod njih sami brz pristup internetu nije stav prestiža ili tako nećeg. To je kao voda. Ono što kod njih košta zato su dodatne usluge. (više TV programa, fiksni IP...)
  Reply With Quote
Staro 02.10.2009., 11:43   #216
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Duke, ne vidim što si konstruktivno rekao s tim kilometarskim postom, niti si to ičim potkrijepio. I BTW: znam točno koliko to košta kao i oni koji rade moj ili sličan posao, za razliku od onih koji pričaju samo da bi pričali. I nemam modem doma nego stalnu vezu, a na jobu imam jako puno gigabita i prema CARNetu i prema Bechu koje pazim, održavam, dežuram....

Zaboravi na Europu! Oni pola stoljeća imaju konkurenciju i isto toliko grade i održavaju infrastrukture. Mi smo se jučer tek liberalizirali, točnije 2005. Jednom kada se izgradiš i isplatiš, onda možeš ići nisko, a do tada ti treba svaka kuna.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2009., 17:06   #217
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Zombix Pregled postova
Zašto ja pričam gluposti kad ti kažeš istu stvar? Da se HT-u dozvoli dumping cijene bi pale i više nego su sad... i što sam ja drugo rekao? Pa nek propadnu alternativni telekomi, što to mene briga ako će to značiti niže cijene za veeeeliku većinu HR surfera.
Jesi tako pricao dok si radio u Optimi?
Sto kada vise nece biti konkurencije? Cijene idu gore ili dole?

Zanima me samo koja je tvoja sljedeca faza? Dajte svima dumping?

Citiraj:
Autor Zombix Pregled postova
To što to ne paše tebi i alternativcima i bijednom postotku korinika alternativaca (jel' ih imaju više od 15%?) to e vidiš to mene boli ona stvar.

Da, propali bi alternativci kad bi ih HT samo još mrvicu stisnuo ali ako radiš u alternativnom telekomu onda jaaaako dobro znaš koliko alternativci sami sebi štete i iscrpljuju međusobnim ratovima cijena, ratovima oko kanalizacije (DTK).
Kad su ti ljudi govorili (na newsima i drugdje) da dumping cijena koji metronet/vodatel pa cak i optima rade nije dobar jer i sami sebi skode nisi ih shvacao ozbiljno.

Citiraj:
Autor Zombix Pregled postova
Ajde nemojmo se lagati, alternativnci postoje samo dok HT drži cijene visoko, da spusti cijene (kao što si sam rekao) alternatvici mogu staviti ključ u bravu ali zamisli što bi to značilo za 500.000 korisnika HT ADSL-a.
T-com ce spustati cijene samo ako mora a i onda tesko. Cmon, tko ce rezati prihode bez ikakvog razloga. Problem alternativaca je u business caseu, ne mogu se odluciti koji pratiti.

A i da se udruze, ne znam koliko bi to imalo smisla, samo ce se dogoditi da se preklapaju u vecini podrucja (pricam o pokrivensti DSL-om) a pokriti ce mozda 10% korisnika jer troskovi spajanja za nove kolokacije ide gore a gustoca korisnika je manja...

Citiraj:
Autor Zombix Pregled postova
Dogoročno? Koga briga za dugoročno ako sami alternativci ne razmišljaju dugoročno i još se nisu udružili nego su spi***li stotine milijuna eura u vjetar međusobnih sukoba.
Da spojis Metronet, Optimu i H1, dobio bi samo jednu firmu sa hrpom dugova.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 10:56   #218
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
T-com ce spustati cijene samo ako mora a i onda tesko. Cmon, tko ce rezati prihode bez ikakvog razloga. Problem alternativaca je u business caseu, ne mogu se odluciti koji pratiti.

A i da se udruze, ne znam koliko bi to imalo smisla, samo ce se dogoditi da se preklapaju u vecini podrucja (pricam o pokrivensti DSL-om) a pokriti ce mozda 10% korisnika jer troskovi spajanja za nove kolokacije ide gore a gustoca korisnika je manja...

Da spojis Metronet, Optimu i H1, dobio bi samo jednu firmu sa hrpom dugova.
Ovo je jako dobro napisano.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2009., 11:07   #219
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Za one koje zanima, danas T com izgleda uvodi optiku u jednu veliku zgradu u Rijeci, na Krnjevu.
E sad, taman potpisao ugovor s Iskonom
__________________
In Construction...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 06.11.2009., 20:56   #220
Vteh
Premium
Moj komp
 
Vteh's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Za one koje zanima, danas T com izgleda uvodi optiku u jednu veliku zgradu u Rijeci, na Krnjevu.
E sad, taman potpisao ugovor s Iskonom
Dok ti istekne ugovor taman će cijeli grad imat optiku
Vteh je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2009., 11:23   #221
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor Vteh Pregled postova
Dok ti istekne ugovor taman će cijeli grad imat optiku
Riječi ti se pozlatile
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 12:21   #222
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
ima kakav info za fazanu,tj valbandon...moze i na PM...thnx...da znam, da ne uzimam jos jedan dsl ako ce uskoro doc optika...
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 12:24   #223
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Ako u Rijeci ima optike na kapaljku, šta misliš, kada će doći na red tvoj velegrad Fažana? Samo ti potpiši ugovor.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 14:59   #224
Sniper
Community Manager
Moj komp
 
Sniper's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 313
auuu ja mogu zaboraviti onda optiku bar jos koju godinu hihi na Krku je nece biti vjeruj dugo :P ah dobro ionako sam vecinu vremena u Rijeci
Sniper je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2009., 23:10   #225
Tomilajko
BadBoss
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Thumbs down

jel se može negdje predat zahtjev za uvođenje optike
__________________
Tomilajko je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2009., 15:03   #226
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Nebih reko.

Jel se meni čini il metronet owna t-com u svakom pogledu sa svojom triple play uslugom 5/5mbit? Mislim, to je isto optika, kaj ne? Što točno t-com može bolje ponudit?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2009., 17:06   #227
Tomilajko
BadBoss
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 59
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Nebih reko.

Jel se meni čini il metronet owna t-com u svakom pogledu sa svojom triple play uslugom 5/5mbit? Mislim, to je isto optika, kaj ne? Što točno t-com može bolje ponudit?
jel se može provjeriti ta opcija dostupnosti u metroneta ?


edit, ah samo par kvartova bah :/
__________________
Tomilajko je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 09:24   #228
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Možda ste već vidjeli / čuli, "krasan" info na ovu temu: T-HT obustavio ulaganja u naprednu optičku mrežu
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 09:38   #229
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
A sad bi trebalo udriti i nacionalizirati cijelu bakrenu mrežu. Razlog. U slučaju terorističkog napada, kao i ostalih događaja (prirodne katastrofe, rat...) HR država mora imati punu kontrolu nad svojom telekomunikacijskom mrežom.

Eh, kad bi barem netko kod nas imao muda
  Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 10:19   #230
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,569
Vidim da ti se ideje Chavez - a sviđaju, o tako nečem možeš samo sanjati (ako i to).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2010., 10:22   #231
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Vidim da ti se ideje Chavez - a sviđaju, o tako nečem možeš samo sanjati (ako i to).
Pa drito to. Mogu sanjati.

I nema veze sa Chavezom. Ima još primjera!
  Reply With Quote
Staro 14.03.2010., 16:00   #232
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Možda ste već vidjeli / čuli, "krasan" info na ovu temu: T-HT obustavio ulaganja u naprednu optičku mrežu
Pa ja bih rekao potpuno razumljivo...
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 13:27   #233
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Pa ja bih rekao potpuno razumljivo...
što je to potpuno razumljivo?
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2010., 13:49   #234
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
da HT ne zeli graditi mrezu za svoju konkurenciju ?
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 11:08   #235
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
što je to potpuno razumljivo?
Da ulozis miljardu kuna u infrastrukturu i onda ju moras iznajmljivati konkurenciji po vrlo vjerovatno smjesnim cijenama tako da ti je ROI nikakav.
HT nije vise drzavna firma nego d.d. sa vlasnikom koji zeli zaradjivati pare, HAKOM ga sprecava u tome, zasto onda investirati pare u nesto sto nece donijeti pare?
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 13:34   #236
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,948
Dok T-Com broji milijarde kuna dobiti na infrastrukturi koja dolazi otprilike do svakoga, ostali operateri koji su zajedno prigrabili jedva četvrtinu/petinu tržišta, zajedno broje milijarde kuna duga i presporo razvijaju svoju mreže (nedostupnost usluge) zbog čega stalno kukate i punite forume i newse svojim frustracijama što ne možete dobiti doma optiku za 1kn.

HAKOM želi razvijeno i konkurentno telekom tržište, a to se neće dogoditi dokle god su alternativni operateri bez infrastrukture koja može ozbiljno konkurirati po cijeloj hrvatskoj, a ne samo na strateškim lokacijama. Stoga je prirodno da se T-Com buni protiv bilo kakvih odluka koji bi išli na ruku alternativnim operaterima na uštrb T-Coma.

Bakar već neko vrijeme nije u stanju kvalitetno pružiti usluge koje tržište zahtijeva i taj problem će s vremenom biti sve izraženiji. T-Com neće prestati ulagati u optiku, već će samo smanjiti ulaganja, odnosno usmjerit će ih tamo gdje im je od interesa i profita.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 21:18   #237
badreli
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: split
Postovi: 6
ljudi trebalo bi mi informacija o polaganju nadzemnog optickog kabela pogotovo po visokonaponskim stupovima...pa ako netko moze pomoc s bilo kakvim informacijama, literaturom i sli. bila bih puno zahvalna!!

unaprijed hvala
badreli je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 21:33   #238
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Dok T-Com broji milijarde kuna dobiti na infrastrukturi koja dolazi otprilike do svakoga, ostali operateri koji su zajedno prigrabili jedva četvrtinu/petinu tržišta, zajedno broje milijarde kuna duga i presporo razvijaju svoju mreže (nedostupnost usluge) zbog čega stalno kukate i punite forume i newse svojim frustracijama što ne možete dobiti doma optiku za 1kn.
Kao prvo, kome se ti obracas? Meni? Jer ja ne kukam niti na forumima niti na newsima. Drugo, nije t-com kriv sto je poslovna politika vecine alternative bila dumping cijena i sve moze za 0 kuna.

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
HAKOM želi razvijeno i konkurentno telekom tržište, a to se neće dogoditi dokle god su alternativni operateri bez infrastrukture koja može ozbiljno konkurirati po cijeloj hrvatskoj, a ne samo na strateškim lokacijama.
Ali to ne znaci da mogu t-comu uzeti infrastrukturu koju je on izgradio i dati ju badave ostalima. Nazalost, prodali smo HT njemcima i sad se memamo pravo zaliti sto oni zele profit.


Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Bakar već neko vrijeme nije u stanju kvalitetno pružiti usluge koje tržište zahtijeva i taj problem će s vremenom biti sve izraženiji. T-Com neće prestati ulagati u optiku, već će samo smanjiti ulaganja, odnosno usmjerit će ih tamo gdje im je od interesa i profita.
Postoji razlika izmedju optike za FTTH i optike za obicne poslovne korisnike i sigurno ce oni dalje stavljati optiku za poslovnjake.
Ovo je prilika da se izgradi FTTH mreza i koju bi za godinu dvije mogli i ostali koristiti, ovako ce do toga doci kasnije.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 21:44   #239
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Ali to ne znaci da mogu t-comu uzeti infrastrukturu koju je on izgradio i dati ju badave ostalima. Nazalost, prodali smo HT njemcima i sad se memamo pravo zaliti sto oni zele profit.
Oprosti ali tu se ne radi o firmi sa 50% tržišta, 30%. Ovdje se radi o firmi koja drži monopol. Svaka pametna država ima pravo zbog zaštite svojih građana spriječavati zloupotrebu položaja koju bi eventualno monopolisti radili (a kod nas to T-HT radi). Svaka firma ima pravo na profit, ali isto tako ima obvezu raditi za dobrobit društva u kojem operira. Ako ne radi treba ju kaznit.

Ako je bahata, škrta, pohlepna i želi još više profita neka se širi na druga tržišta. Ali zakucati se u jednu sredinu, te iskorištavati svoj monopolistički položaj za cijeđenje te iste sredine joj se ne smije dopustiti!
  Reply With Quote
Staro 17.03.2010., 22:52   #240
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Oprosti ali tu se ne radi o firmi sa 50% tržišta, 30%. Ovdje se radi o firmi koja drži monopol.
Da, imaju monopol...

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Svaka firma ima pravo na profit, ali isto tako ima obvezu raditi za dobrobit društva u kojem operira. Ako ne radi treba ju kaznit.
A lol Onda kazni sve 99.999% firmi koje postoje jer firmama je cilj zarada a ne dobrobit drustva HEP radi za dobrobit drustva? HZ? HAC?
Rade nazalost za privatne dzepove sto nas vise kosta nego HT-ov monopol i nece biti kaznjeni.

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Ako je bahata, škrta, pohlepna i želi još više profita neka se širi na druga tržišta. Ali zakucati se u jednu sredinu, te iskorištavati svoj monopolistički položaj za cijeđenje te iste sredine joj se ne smije dopustiti!
Slazem se no ne izgleda mi kao da je ovo dobar nacin.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na