Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2013., 23:45   #3121
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Mogu te iskljuciti.
Zato što prijavljujem kvar?
I ja se nikome ne mogu žaliti ili nešto?
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2013., 23:58   #3122
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,416
Nasao sam od Iskona, ali isti Q je i kod t.coma.
Citiraj:
2. Pretplatnički ugovor može prestati važiti i u ostalim slučajevima utvrđenim važećim propisima.

3.U slučaju kada Iskon nije u mogućnosti ispuniti ugovornu obvezu i/ili isporučiti uslugu u skladu s općim uvjetima poslovanja, Pretplatnik ima pravo na raskid pretplatničkog ugovora bez podmirivanja ugovornih obveza iz članka 18. stavka 5. Općih uvjeta, osim dospjelog a neosporenog dugovanja za pružene usluge. U opisanom slučaju pravo raskida ugovora ima i Iskon ukoliko se nepobitno utvrdi da nije i/ili neće biti u mogućnosti isporučiti uslugu u skladu s općim uvjetima poslovanja.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.07.2013., 00:41   #3123
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Odlično,znači ako nisu sposobni otkloniti kvar/smetnju samo te iskopčaju.
Ako previše prijavljuješ smetnje onda ti prijete isključenjem,to je valjda u skladu sa pravilima EU...

I što sad,odem na Iskon,koji je u stvari T-scum i imam opet pucanje veze,onda me i oni isključe ako previše prijavljujem?

Optima je u stečaju,preuzima ih T-scum,B net nema u ovom dijelu grada...

Zadnje izmijenjeno od: Veki-os. 26.07.2013. u 00:47.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2013., 00:55   #3124
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Veki-os Pregled postova
Odlično,znači ako nisu sposobni otkloniti kvar/smetnju samo te iskopčaju.
Ako previše prijavljuješ smetnje onda ti prijete isključenjem,to je valjda u skladu sa pravilima EU...
Nema veze s EU, već im je jednostavnije ukinuti ugovor nego još snositi i posljedice, a nemaju mogućnost dati ugovorenu uslugu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2013., 16:24   #3125
JURGOLINHO
Premium
Moj komp
 
JURGOLINHO's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 28
evo meni brzina non stop pada/raste....imate kakve savjete da to bude stabilno ?
JURGOLINHO je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2013., 20:20   #3126
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Pozz svima, zadnjih par dana a možda i tjedan net me je počeo zezati. Prvo na sestrinom lapu YT je jako štekao točnije učitao bi 15 sek materijala i onda bum, stao s učitavanjem. Odem na svoj komp također isti simptomi ali ništa pretjerano, ponekad bi to lag-anje prestalo.

Krenem igrati mp lag tu i tamo se pojavi. Sve se to vuklo lagano do danas kada je učitavanje stranica, YT (bilo kakvi videi) i mp igre počele jako lag-ati. Naročito stranice se dugo učitavaju (~15 sek), YT je koliko toliko podnošljiv ali lag u igricama je moj bože. 25 sek sve normalno i onda ogromni lag i tako u krug.

Mislio sam možda maxtv i sestra s mobom zezaju ali sada probao bez maxtva i moba problemi isti. Malo mi je bilo čudno kada sam išao na speedtest site difoltni server za test mi je dao Bihač a inače mi da Zg. Ping mi je skočio na 105 ms. Nisam pametan što učiniti. Ruter(ST780) mi je uber vruć pa sam mislio postoji li mogućnost da je možda zbog toga sva ova zbrka ili jednostavno zovem szk? Pokušavam vidjeti da s moje strane možda nešto koči ali nemam ideja više. Brzina mi je ostala ista dl su u redu.
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake







Zadnje izmijenjeno od: Beetlejuice. 28.07.2013. u 20:45.
Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2013., 20:50   #3127
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ajde nađi u ruteru noise margin i line attenuation da vidimo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 28.07.2013., 21:01   #3128
Beetlejuice
Nisko letim, visoko padam
Moj komp
 
Beetlejuice's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: RH
Postovi: 480
Evo u prilogu...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Capture.PNG‎
Views:	423
Size:	16.4 kB
ID:	12253  
__________________
"You never know what is enough unless you know what is more than enough." - William Blake






Beetlejuice je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2013., 21:51   #3129
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
dobro je što se toga tiče, preostaje ti SZK malo nazvat pa vidit šta oni kažu
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 00:42   #3130
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Prebacio sam se prije par dana na veću brzinu kod HT-a, do sada sam imao 4mbps. Sada onaj paket od 20 i naravno dobivao sam samo 6. Došli tehničari i momci su zamijenili onaj prastari ZyXEL P660-HW T3 sa VDSL ADB routerom, ovim http://www.adbglobal.com/broadband/v...2n-family.html

Da, VDSL. Mislim da ga upravo koristim? Nema ga na listi na službenim T-Com stranicama (Podrška). Samo ima onaj drugi, koji nije VDSL, već ADB ADSL2+. Momci nisu ništa posebno rekli i odgovarali na pitanja...u žurbi su bili khm khm

Evo speedtest: http://www.speedtest.net/result/2869409847.png

Od centrale sam udaljen 364 metra, gledao preko line attenuation (stari zyxel router), ovaj novi je zaključan donekle (mada, ima impresivnih opcija kao VLAN audit, i mnogo drugih, "Cisco" tako da kažem, što me zaista čudi).

Nažalost, ne mogu vidjeti koristim li VDSL, barem ne preko ovog routera. Niti downstream attenuation, ništa. Samo downstream i upstream rate. Modulacija 0 bodova.


  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.07.2013., 02:55   #3131
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ima admina, šifra je !tc0Mht(S/N broj ispod rutera, s time da je u sredini slovo i veliko znači I)

taj sam modem i ja dobio nedavno (valjda je to taj, neznam jel adsl il vdsl), no ja nemogu imat ni blizu 20mbitni internet, pitao sam i nema tehnickih mogucnosti, a u zagrebu sam..jebo zagreb
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 03:47   #3132
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ima admina, šifra je !tc0Mht(S/N broj ispod rutera, s time da je u sredini slovo i veliko znači I)

taj sam modem i ja dobio nedavno (valjda je to taj, neznam jel adsl il vdsl), no ja nemogu imat ni blizu 20mbitni internet, pitao sam i nema tehnickih mogucnosti, a u zagrebu sam..jebo zagreb
Hvala, radi, nego samo kako pristupiti onome dijelu gdje mogu vidjeti line attenuation, modulaciju i slično? Potpuno sam izgubljen u ovome ADB-u...
  Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 10:29   #3133
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
ma i ja isto, trebalo je da dođem do toga

settings -> physical Interfaces -> DSL Line -> statistics

svakako napiši noise margin i atenuation baš me zanima, znači imamo isti ruter ja i ti, taj vdsl2, samo što meni nema takva brzina, 10mbit max
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 14:09   #3134
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ma i ja isto, trebalo je da dođem do toga

settings -> physical Interfaces -> DSL Line -> statistics

svakako napiši noise margin i atenuation baš me zanima, znači imamo isti ruter ja i ti, taj vdsl2, samo što meni nema takva brzina, 10mbit max
Evo ga: http://i.imgur.com/hRFl3Mk.png

Attenuation je 4 deciBela...što znači da sam udaljen 0.29629629629 metara od local exchangea ("centrale"). Možeš ovo ovdje koristit, da dobiješ nekakav okvir, samo upišeš attenuation http://www.kitz.co.uk/adsl/max_speed_calc.php

Edit: ili podijeli sa 13.5, odnosno 4/13.5

Na Zyxelu je attenuation bio 5, a ovdje četiri, mada su tehničari stavljali telefonsku žicu u onaj uređaj i rekli da je linija odlična. Sumnjam da to ima bilo kakvoj učinka, vjerojatno su testirali kolika je najviša moguća. Samo...da mi je pronaći te kutije ovdje u kvartu, baš me zanima gdje li su :P

Izgleda da ipak nisam na VDSL-u...da jesam vjerujem da bi maximum attainable rate bio ohoho

Još jedan edit: Ako router nema antene onda podržava VDSL, ako ima onda je onaj drugi koji je samo ADSL2+, just so others know

Zadnje izmijenjeno od: athmo. 31.07.2013. u 14:14.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 15:08   #3135
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
moj je točno ovakav



ovo je moja atenuacija, ali ni 10mbita neide, pucketa mi net onda jer mi je na 10mbita noise margin 6 a to je loše

http://i.imgur.com/AFCeMoP.jpg
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 15:47   #3136
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ovo je moja atenuacija, ali ni 10mbita neide, pucketa mi net onda jer mi je na 10mbita noise margin 6 a to je loše

http://i.imgur.com/AFCeMoP.jpg

Pa kako to loše?

Susjedov preko puta
http://imgur.com/GA6Jh10

Moj
http://imgur.com/iUAYaMn
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 16:39   #3137
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
kad stavi 10mbita onda mi noise margin bude 6 a to je loše dosta..pa mi je napravio profil 7mbita i sad je 15. mogu ja imat 10, ali riskiram nestabilnost
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 19:43   #3138
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Stvarno ne znam gdje ovi VDSL routeri vode, interesantno u svakom slučaju. Još jedno pitanje, hoće li prebacivanje telefona sa splittera direktno u router (phone1) uzrokovati nekakve smetnje, mijenjati vrijednosti (tipa attenuation i slično)? Zato jer ubrzo mi je rečeno da ću biti prebačen >_<, odnosno da telefon neće raditi ukoliko nije uključen u router.
  Reply With Quote
Staro 31.07.2013., 19:49   #3139
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Neče se ništa promjeniti.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 00:13   #3140
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kad stavi 10mbita onda mi noise margin bude 6 a to je loše dosta..pa mi je napravio profil 7mbita i sad je 15. mogu ja imat 10, ali riskiram nestabilnost
Ne mora bit margina 6 losa. Ovisi o modulu rada, o tome dali je parica sama ili je u cetvorci(do drugog dsla). Ako je + tv onda je zajebano ali samo za internet moze se postelat da radi kako treba bez problema.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 02:34   #3141
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
samo internet je, nema tv

kako se moze postelat? ja sam htio čak i 20mbita, onaj najbrži, ali kao nema tehnickih mogucnosti..
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 12:49   #3142
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Zoveš szk da ti stave veći profil, probaš par dana i vidiš ako je stabilno ostaviš, ako nije zoveš da vrate nazad.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 13:19   #3143
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
pa stavljen je prvotno profil 10mbita, pucketo je net pa sam zatražio manje, sad je na 7 i ok je
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 15:12   #3144
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor athmo Pregled postova
Još jedno pitanje, hoće li prebacivanje telefona sa splittera direktno u router (phone1) uzrokovati nekakve smetnje, mijenjati vrijednosti (tipa attenuation i slično)? Zato jer ubrzo mi je rečeno da ću biti prebačen >_<, odnosno da telefon neće raditi ukoliko nije uključen u router.
Moguće da će se promjenit atenuacija, al to ti ovisi o kvaliteti parice. Npr. kod mene di je atenuacija jako visoka (60db) ima razlike kad se makne spliter i to na bolje.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 12:10   #3145
athmo
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
Moguće da će se promjenit atenuacija, al to ti ovisi o kvaliteti parice. Npr. kod mene di je atenuacija jako visoka (60db) ima razlike kad se makne spliter i to na bolje.
Hvala. Samo me jedna stvar nevjerojatno nervira kod ovog routera to je što ne podržava MAC filtering ili san ja toliko sakat da ga ne mogu nać nigdi...od toliko opcija ono što meni treba na kraju će ispast da nema ha-ha

edit: Pronašao: login kao administrator -> Advanced Mode -> WiFi -> Advanced Configuration -> Access Points -> Klik na ikonu skroz desno od wl0 interfacea -> Security -> Na dnu postaviti Access Control List na allowed i ispisati željene MAC adrese

Zadnje izmijenjeno od: athmo. 06.08.2013. u 12:16.
  Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 15:41   #3146
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
samo internet je, nema tv

kako se moze postelat? ja sam htio čak i 20mbita, onaj najbrži, ali kao nema tehnickih mogucnosti..
Mozes imat 10 mbita bez problema, samo prijavi kvar pa da ti to tehnicari rijese sa ovima koji to mogu postelat kako treba.Puno ih ne zna, nego samo stavlja 1,2 profila koja su ponudjena ali ima i vise opcija.Moras naletit na nekog ko zna a to na szk neces uspjet.
bokinho je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 17:00   #3147
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
hmm, kako da prijavim kvar kad ubiti sve radi, samo ne na maximalnih 10mbita

vjerujem da neki tehnicar moze to bolje napravit, ali ja do tehnicara nemogu doc, jedino da ih hvatam po gradu u onim caddyjima i žicam da mi riješe :S
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 18:58   #3148
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
Citiraj:
Autor bokinho Pregled postova
Mozes imat 10 mbita bez problema, samo prijavi kvar pa da ti to tehnicari rijese sa ovima koji to mogu postelat kako treba.Puno ih ne zna, nego samo stavlja 1,2 profila koja su ponudjena ali ima i vise opcija.Moras naletit na nekog ko zna a to na szk neces uspjet.
evo nazvao sad, prijavio da primam 6mbita umjesto 10, pa će teh. služba riješit..vidit ćemo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 20:25   #3149
skroby_17
Premium
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 67
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
evo nazvao sad, prijavio da primam 6mbita umjesto 10, pa će teh. služba riješit..vidit ćemo
Iskreno mislim da neće srediti ništa! Zato što je tebi u ugovoru brzina od 5Mbit/s do 10 tako da ukoliko je tebi 5 i više mislim da ti oni to ne idu ni gledati nego automatski stavljaju da je sve uredu! E sad...nadam se da ćeš naletit na nekog kome je stalo da ti to sredi ali inace nista! Govorim ti iz vlastitiog iskustva!
skroby_17 je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2013., 22:06   #3150
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,456
da, tom misli sam se i ja vodio, ali u zagrebu sam, trebo bi moć imat šugavih 10mbita..kako god bilo vidit ćemo, neće me bit do 14.8. pa ću tek onda znat jel se štogod promijenilo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na