Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 25.10.2020., 15:53   #691
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Gasly na 5.mjestu u poretku vozaca, a kako ga se bilo ne tak davno komentiralo...

Jebeno vozi mali
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 25.10.2020., 16:17   #692
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Gasly na 5.mjestu u poretku vozaca, a kako ga se bilo ne tak davno komentiralo...

Jebeno vozi mali
Hmmm... a kak je vozio tada kad ga se komentiralo? Ubijao minutu/krug iza Maxa u istom bolidu i boljem nego ovom sada?

Tako si i za Hondu pričao. "Gle kak ubijaju sada i kak se nedavno pljuvalo po njima." Da, potrošnja od 40 motora po sezoni je stvarno stvar divljenja i respekta i nikako ne zaslužuje kritike

Situacije se mjenjaju. I Perez je smatran za šljuka vozačem pred nekoliko godina, pa eto ga danas. Perez 2020 = Leclerc 2019. Unatoč svim momčadskim odredbama i favoriziranju "prvog" vozača, lik radi čuda i guzi sina gazde gdje stigne

Gasly želi natrag u Red Bull i vozi odlično, ali čabe mu kad mu Čmarko ne vjeruje. Jednom kad te Čmarko potera, nema natrag u prvu momčad. A i mislim da je bolje da bude glavni u Alpha Tauriju nego vodonoša Maxu u Red Bullu.

A Perez nakon ove sezone mora ostati na gridu. Em ima dobro financijsko zaleđe em u ovoj sezoni odrađuje lavovski posao. Ok i bolid je bolji, ali Strollov je još bolji pa eto
Brko je offline  
Staro 25.10.2020., 16:56   #693
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Rb je uzasno pipljav bolid, i da bi extremno high rake bolid funkcionirao mora ga se voziti na granici...stalno.(max i ricc su to naucili, jednom prilikom ricc je rekao da mu prvih više od pola sezone u renaultu bilo užasno teško, da je stil vožnje morao skroz promjeniti, nuff said.

Pola godine privikavanja Gaslyu ocito nije bilo dovoljno + pritisak od vodstva itd., Albon je dobio puno bolju situaciju, a još uvijek vozi lošije od Gaslya dok je bio u RB.

Što se Honde tice, oni imaj drugi motor na gridu, dakle bolji nego prije par sezona, ono što nisu ispjeli - napraviti bolii motor od. mercovog, no bome nisu ni drugi, štoviše razlika se još povecala.

Btw. gdje si vidio da Gasly želi u RB, ja sam vidio da je njemu super u AT, bar tak veli.

Edit. Ferkan je danas bio solidan, zapravo u rukama lcl je jako dobro izgledao, izgleda da su poceli nekaj dobroga raditi na aeru/šasiji...napokon
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 25.10.2020. u 17:08.
Gigi1 je offline  
Staro 25.10.2020., 17:18   #694
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 25.10.2020., 17:24   #695
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Steta sto nije pao pljusak. Pocetak odlican. Kad je Hamilton prosao Bottasa, gledao sam jos pa iskljucio jer je postalo dosadno.

Kimi odlican. Deda dobro vozi i uziva 😊

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 25.10.2020., 17:30   #696
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,639
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Steta sto nije pao pljusak. Pocetak odlican. Kad je Hamilton prosao Bottasa, gledao sam jos pa iskljucio jer je postalo dosadno.

Kimi odlican. Deda dobro vozi i uziva 😊

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Šteta je jedino što je nakon ovog završio tamo gdje je i počeo
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline  
Staro 25.10.2020., 17:31   #697
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Kimi BOG!
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 25.10.2020., 17:41   #698
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ovo je Play of the Season do sada. Kak je jedan Renol fino odsklizao u zavoju, bilo je fajn sklisko.

Ali su SuperSoft brzo prošle u qrac.
Citiraj:
Autor aski Pregled postova
Steta sto nije pao pljusak. Pocetak odlican. Kad je Hamilton prosao Bottasa, gledao sam jos pa iskljucio jer je postalo dosadno.

Kimi odlican. Deda dobro vozi i uziva 😊

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
Cijelo vrijeme navijao za kišu i na kraju klinac. Malo škrapalo cijelo vrijeme ali ništa disruptive. 4 vozača u istom krugu. Mercedes je UBIO na ovoj stazi, a toliko se palamudilo o šansi RedBulla jer kakti Mečka nema nekog predznanja o stazi... moš mislit.

Staza mi se sviđa. Bacit van ono đubre od staze Singapur ili drek od Abudabija i da ovo bude stalna destinacija.

Veselim se Imoli. Uska staza, široki bolidi, moglo bi fest biti krša i loma u Tamburellu nakon starta.
Brko je offline  
Staro 25.10.2020., 17:50   #699
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Itekako. Cim sam vidio Imolu, isto sam prognozirao.

Stvar je da ce sad i tamo temp. biti dosta nize, kise sve cesce. Te staze su se uvijek vozile u rano proljece kad je vrijeme vec dosta ugodno.

Od danasnjih vozaca mislim da samo Kimi zna stazu i vjerojatno Hamilton iz F2.

Kako je Mp4-20 bio hebeno brz bolid i taj zvuk:
https://youtu.be/Ah_wIR1YV3k

+ Dan iza dvoboj Alonsa i Schumachera i ponizavanje Buttona u Variante Alta.
Godinu dana kasnije, repriza u obrnutim ulogama 🤗

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 25.10.2020., 18:34   #700
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Rb je uzasno pipljav bolid, i da bi extremno high rake bolid funkcionirao mora ga se voziti na granici...stalno.(max i ricc su to naucili, jednom prilikom ricc je rekao da mu prvih više od pola sezone u renaultu bilo užasno teško, da je stil vožnje morao skroz promjeniti, nuff said.

Pola godine privikavanja Gaslyu ocito nije bilo dovoljno + pritisak od vodstva itd., Albon je dobio puno bolju situaciju, a još uvijek vozi lošije od Gaslya dok je bio u RB.

Što se Honde tice, oni imaj drugi motor na gridu, dakle bolji nego prije par sezona, ono što nisu ispjeli - napraviti bolii motor od. mercovog, no bome nisu ni drugi, štoviše razlika se još povecala.

Btw. gdje si vidio da Gasly želi u RB, ja sam vidio da je njemu super u AT, bar tak veli.

Edit. Ferkan je danas bio solidan, zapravo u rukama lcl je jako dobro izgledao, izgleda da su poceli nekaj dobroga raditi na aeru/šasiji...napokon
Gdje sam vidio da želi natrag u Red Bull? Pa ovdje naprimjer:

https://www.gpblog.com/en/news/71195...at-in-f1-.html

Nisam baš siguran da baš ne želi natrag u RB.
Brko je offline  
Staro 28.10.2020., 12:02   #701
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ništa od toga...
Citiraj:
Pierre Gasly will remain with AlphaTauri for the 2021 Formula 1 season after being formally named as part of the team's line-up for next year on Wednesday.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 28.10.2020., 12:43   #702
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ništa od toga...
Kao da se Alpha Tauri nešto pita po tom pitanju. Nek on još dva puta ostvari ovakav rezuktat,ne daj Bože podija, vidjet ćeš u čijem će lineup-u biti.
Prki je offline  
Staro 28.10.2020., 15:04   #703
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
ne vjerujem da ce RB za iducu sezonu npr uzeti Hulka, Pereza ili mooozda Russela kao zamjena Albonu pa onda na pol sezone dati pedalu nekom od njih i vratiti Gaslya, nije nemoguce ali je mala šansa.
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 28.10.2020., 15:14   #704
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Recimo da je Gasly confirmed za AT, Max u RB... imam osjecaj da RB/Honda zeli Tsunodu u drugom AT sjedalu. Znaci li to da Albon kompletno otpada iz F1? Kakav silly season... mislim da ce Kvyat sigurno nogu dobit samo je pitanje tko ce na to mjesto.

A onda za RB Hulk/Perec.

Takodjer, Russel isto potencijalno otpada iz F1. A ostaju nam Stroll, Latifi... para vrti di burgija nemere.

Oh i za kraj, objavljen potencijalni raspored za sljedecu godinu. Sve neke pustinjske staze po zemljama koje skroz stoje za #WeRaceAsOne. Bas me zanima hoce li Formula W imat utrke kao support series u tim zemljama A na kalendaru nema Nuerburgring, Portimao, Mugello... stvarno tragedija sta guraju na kalendar a sta je otpalo.
GoGzS je offline  
Staro 28.10.2020., 15:17   #705
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Imam osjećaj da bi mogla biti ovakva priča:

Perez i Mazepin idu u Haas. Oba budu donesli fine pare tamo.

Russell bude ostal u Williamsu inače bi cijena motora/supporta mogla malo narasti. Ljatifi (i majanci i ostali indijanci) isto ostaje jer također tatko fino uplaćuje.

Alpha Tauri zadržava Gaslyja jer je ionako najavljeno da Alpha bude više krenula u razvoj i da će se približit Red Bullu. Kvyat koji je ove godine u Vettel modu bi na kraju mogal dobit kopačku, pa na jednu godinu uzmu onog malog japanca Tsunodu (to su i nekad "obećali" Hondi dok je cvetalo cveće i mirisala rosna trava).

Red Bull bi mogao uzeti Hulkenberga. Nije pretnja Verstappenu, ali mu može biti solidan wingman. Spoj mladosti i iskustva, recept sličan onom iz 2009-2013 koji je donio fine rezultate.

Albon bi komotno mogal ostat i bez drajva za 2021 pa evenutalno doć umjesto japanca u 2022, a 2021 provest u simulatoru.

Dakle, 2021, ovako:

Red Bull:
Max Verstappen
Nico Hulkenberg

Alpha Tauri:
Pierre Gasly
Yuki Tsunoda

Haas:
Sergio Perez
Nikita Mazepin

Williams:
2020 postava

To je moja pretpostavka. Pa ćemo da vidimo
Brko je offline  
Staro 28.10.2020., 22:01   #706
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Gasly je trebao otići u neki drugi tim.
Xenon je offline  
Staro 28.10.2020., 22:10   #707
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ja bi rekao da ce Perec u Williams uz Latifija a u Haas idu Mick (Ferrari) i Mazepin (pare). Zivi bili pa vidili. Bit ce mi zao ako Russel izvisi.
GoGzS je offline  
Staro 28.10.2020., 22:16   #708
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel neće Mick u Alfu? Umjesto ovog đovanocija?


__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline  
Staro 28.10.2020., 22:33   #709
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Gasly je trebao otići u neki drugi tim.
U koji je to tim trebao otići?

Svi bolji timovi od Alpha Taurija su popunjeni ako uzmemo u obzir da je Horner rekao da povratak Gaslyja u RB nikad nije ni bila opcija?

Da ide u Haas? Ne može jer su to 2 zica na prodaju "tko da više".
U Alfa Romeo? Ne može jer je to rezervirano za Ferrari akademiju.
U Williams? Vidi pod Haas + Mercedesov vozač tam treba bit.

Tako da on da je i htio, nebi imao kamo.
Brko je offline  
Staro 28.10.2020., 23:02   #710
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Ne mislim sad di će završit i di je mogao. Već da su ga ostali trebali razmatrat kao opciju. Mali je talent koji RB ne prepoznaje, eto im sad Albona.
Xenon je offline  
Staro 28.10.2020., 23:19   #711
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zašto bi itko razmatrao Red Bullovog vozača kad svaki tim ima svoju akademiju ili kroz neka sponzorstva "mora" uzeti nekog vozača, bilo sina milijardera, bilo nekim drugim dogovorima. Jači timovi imaju superstar/all star vozača.

Mercedes mislim da tu ne trebamo ni spominjati.
Ferrari također jer je Leclerc njihovo dijete prema kojem.će graditi momčad, a kupili su Sainza na temelju odličnih vožnji tijekom 2019.
Red Bull ga je otpisao i nema natrag.
McLaren ima svoje dijete Landa Norrisa (također sina milijunaša) i kupili su all star vozača Ricciarda jer McLaren nakon Alonsa MORA imati neko IME.
Aston Martin ima sina vlasnika momčadi i suvlasnika Vettela.
Renault ima svog francuza Ocona kojem navodno Mercedes daje plaću i vraća se Alonso (što se zna još od lani).

Dakle, kao što rekoh, nije njega imao tko razmatrati. Politika je ovdje na prvom mjestu, a samo izraziti talent te može lansirati u neku bolju momčad. A budimo fer, Gasly nije u toj klasi, koliko god odličan ove godine bio.

Možda tebi to zvuči neshvatljivo zašto ga nitko nije htio, ali to je isto kao kad @begi kaže da nije fer što Mercedes neće dat motore Red Bullu otkad nema duhanskih sponzora, nema više ni para ko nekad. A Red Bull sigurno neće nekome davat pare da daju Gaslyju sjedalo, kao što to Mercedes radi kroz razne oblike "suradnje".
Brko je offline  
Staro 29.10.2020., 00:12   #712
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Akademiju koja ga je napustila. Sve je to meni jasno ali druge momčadi su to mogle odradit možda i one manje poput AR-a Haasa i sl.
Ne može mi netko reći da danas tako nešto nije moguće kad se odluke preko noći mijenjaju.
Xenon je offline  
Staro 29.10.2020., 12:40   #713
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Todt o Red Bull zahtjevu za engine development freeze:

''In May, Red Bull told us that under no circumstances should there be a stop on the development of the engine, because otherwise Honda would stop. Now they want the opposite. It can go fast in this business'', Todt must laugh a little at Red Bull's demands. However, the President of the FIA does not allow himself to be blackmailed into leaving.

Dakle prvo ne želiš ni čut o zamrzavanju razvoja motora, a onda za 5 mjeseci pretiš i ucjenjuješ odlaskom ako se to NE dogodi. Ma baci bombu goni bandu preko izvora (potoka pića)...

A s druge strane, Čmarko kaže da je znao i prije svibnja da Honda odlazi kakav moron je taj stari panj. Horner siromak mora jest i pravdat njegova sranja.

Iako bi želio vidjeti to da Red Bull ima "svoj motor", očigledno je da potporu za to neće dobiti. Dakle Todt se smije tome, Ferrari ne želi ni čuti za to pogotovo sad kad im je motor zaqrac, Renault je bez komentara, a jedini Totara Wolff podržava ideju jer time si osigurava da ga nitko ne ugrozi po pitanju motora.

Dok Red Bull cvili, kuka i zapomaže, Mečka nagodinu dofurava novi motor sa 20HP više šou samo takav.
Brko je offline  
Staro 29.10.2020., 12:57   #714
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ne vjerujem da ce zalediti razvoj motora, cak i da renault pristane ferkan ce lupit veto, ukratko, piši kući oropalo i dizajniraj šasiju za renault masinu 2022, ćiro mora da umire od samozadovoljštine
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 30.10.2020., 09:10   #715
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Evo sad na autosportu mi iskocila obavijest da u Alfi ostaju Kimi i Đovinaci.

Mislio sam da ce Schumacher junior biti s Kimijem 🤔

Jedino Haas.

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 30.10.2020., 10:25   #716
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Priča se da u Haas idu Schumacher i Mazepin
Max_Damage je offline  
Staro 30.10.2020., 10:32   #717
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Nakon ova dva jebivjetra, a s dobrom financijskom pozadinom, to se cini ok potezom 😊

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 30.10.2020., 11:14   #718
zeljkotg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Trogir
Postovi: 54
Evo sa Kimijevog instagrama




Sent from my iPhone using Tapatalk
zeljkotg je offline  
Staro 30.10.2020., 13:36   #719
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Car, vozika se okolo, relativno dobro plaćen, zahebava se kad može, ...
Nikky je offline  
Staro 30.10.2020., 13:39   #720
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,941
Williams potvrdio Latifi i Russel, znaci Perez i Hulk se sad "bore" za drugo sjedalo u Red Bulu jer pretpostavljamo da ce Hass uzeti Mika i Illota ili tko je vec drugi u Ferrari junior skoli ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na