Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.05.2003., 00:26   #1
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
program za usporedbu dva filma

naime kako capturiram u mjpeg zanima me da li ima koji program koji mi moze pokazati kolika je razlika izmedju tog fajla i kada ga kodiram u divx...posto mi je malo teze okom usporediti koji je najbolji

a frend mi je pricao da gordian knot ima to za dvd ali ne znam da li ima i za bilo koja dva avi-a

zna tko?

tnx
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 09:40   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ako sam te dobro shvatio, zelis da ti program ocijeni koji format filma ima kvalitetniju sliku?

Ako iz MPEG2 radis DivX, tada DivX moze imati samo losiju sliku, eventualno samo priblizno iste kvalitete (cija je razlika vidljiva samo na kvalitetnim 28" TVima). Ipak je rijec o jos jacoj kompresiji.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2003., 10:19   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Ako sam te dobro shvatio, zelis da ti program ocijeni koji format filma ima kvalitetniju sliku?

Ako iz MPEG2 radis DivX, tada DivX moze imati samo losiju sliku, eventualno samo priblizno iste kvalitete (cija je razlika vidljiva samo na kvalitetnim 28" TVima). Ipak je rijec o jos jacoj kompresiji.
nekidan prebacujem divx u mpeg (VCD) i jebemu slika bolja u mpegu...sve bi to bilo ok da sam radio obrnuto ali na koju foru iz loseg je postalo bolje????to sam radio ko dbratica i imam neki osjecaj da mu je dvix decoder u kurcu vjerovatno pa slika ispada ocajna (dobro, ne bas ocajna ali u svakom slucaju losija od dobivenog mpega)
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 10:45   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
nekidan prebacujem divx u mpeg (VCD) i jebemu slika bolja u mpegu...sve bi to bilo ok da sam radio obrnuto ali na koju foru iz loseg je postalo bolje????to sam radio ko dbratica i imam neki osjecaj da mu je dvix decoder u kurcu vjerovatno pa slika ispada ocajna (dobro, ne bas ocajna ali u svakom slucaju losija od dobivenog mpega)
Hm, cini se da je DivX/MPEG4 kompresija dobre kvalitete, ali dolazi do problema i gubitka kvalitete prikaza pri play-anju.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 12:00   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Hm, cini se da je DivX/MPEG4 kompresija dobre kvalitete, ali dolazi do problema i gubitka kvalitete prikaza pri play-anju.
a vjerovatno...trebo si nam viditi face kad sam pustio taj VCD u dvd playeru i kad smo skuzili koliko je slika bolja....odmah sam zgrabio cekic i odjurio traziti gresku na kompu
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 12:21   #6
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by greg SE
a vjerovatno...trebo si nam viditi face kad sam pustio taj VCD u dvd playeru i kad smo skuzili koliko je slika bolja....odmah sam zgrabio cekic i odjurio traziti gresku na kompu
hehe, pa sto je to obicaj u Vinkovcima problemi s racunalom rijesavaju cekicem?
Naime, frend iz Vinkovaca kada ga komp pocne zezati prvo izvadi cekic iz ladice i stavi ga na kuciste.
Tvrdi da stvar funkcionira.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2003., 17:48   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by gpremec
hehe, pa sto je to obicaj u Vinkovcima problemi s racunalom rijesavaju cekicem?
Naime, frend iz Vinkovaca kada ga komp pocne zezati prvo izvadi cekic iz ladice i stavi ga na kuciste.
Tvrdi da stvar funkcionira.
ako neupale prijetnje ides s cekicem.....
a ako sila nepomaze - uzmes veci cekic
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2003., 16:59   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Re: program za usporedbu dva filma

Citiraj:
Originally posted by msvrtan
naime kako capturiram u mjpeg zanima me da li ima koji program koji mi moze pokazati kolika je razlika izmedju tog fajla i kada ga kodiram u divx...posto mi je malo teze okom usporediti koji je najbolji

a frend mi je pricao da gordian knot ima to za dvd ali ne znam da li ima i za bilo koja dva avi-a

zna tko?

tnx
Aaaaaa-koliko vidim svi pile po MPEG-u,a ti si pitao za MJPEG.....
Razlika je sljedeća-DivX jednostavno nije "predviđen" za capture u real-time,mislim...nije da nemožeš...ali sa MJPEG dobiješ ajmo blago reći malo veći file ali poslije možeš puno kvalitetnije raditi konverziju u DivX.

Po meni-sve je to teška pljuga.
Dakle-prvo delaš capture u nekom losless codecu,poslije moraš konvertirat i video i audio...bez-veze...
Da nebi molim te za neku seriju kaj bum propustio delao teška sranja i izgubio hrpu vremena...

Jedino ako si kolekcionar nečeg pa ti je to gušt.

Po meni je najbolje /ak imaš perja/ snimiti u MPEG2,zapeći na DVD pržilicu i gledati na "linijskom" DVD playeru...
Za mjesec-dva budu i cijene tih pržilica još malo pale tak da to meni izgleda nekak najprimamljivija mogučnost...

Inače-ja još uvijek večinu stvari sa telke snimam na VCR vulgaris
Pa ak bi to baš htio spremit-tek onda na komp.
Baš sam bio probao snimiti LOTR sa VHS-a na komp u MPEG2,i stvar izgleda super.

I tak se sva ona čuda kaj delamo na kompu/kaj se tiče snimanja i obrade videa/ na TV-u baš i ne vide...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 14:36   #9
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
evo ja snimim neku seriju u mjpegu ili kojem god vec...

i onda ga rekodiram s divx5.0,divx 5.0.2,divx 5.0.5 i xvid... i kad sve rekodiram zanima me da koja je ispala najkvalitetnija...okom su iste ali znaju tu i tamo dosta odstupati..a i zanima me zato da nadjem koja mi je dovoljno dobar bitrate u nekom o codeca...

a neda mi se jednu epizodu 5 puta gledati da vidim jel ima odstupanja...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 14:54   #10
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
evo ja snimim neku seriju u mjpegu ili kojem god vec...

i onda ga rekodiram s divx5.0,divx 5.0.2,divx 5.0.5 i xvid... i kad sve rekodiram zanima me da koja je ispala najkvalitetnija...okom su iste ali znaju tu i tamo dosta odstupati..a i zanima me zato da nadjem koja mi je dovoljno dobar bitrate u nekom o codeca...

a neda mi se jednu epizodu 5 puta gledati da vidim jel ima odstupanja...
???
Istu stvar kodiras 4 puta? Cujem li rijec kompliciranje u zraku? Osobno smatram da razlike izmedju navedenih kompresija nije bas neka bitna. Samo se trebas odluciti za jedan i gotovo.

Koliko sam cuo od ljudi, razlika izmedju DivXa i DivXa je jedino uocljiva ako je film od 2 sata velik 1.4GB. Sve ispod 1.2GB za dva sata je unistavanje. Znaci, zavrsis na 1h maximalno po CDu, a to je vec VCD.

Cuj, a da fino enkodiras samo jednom, u MPEG1 i puknes to na VCD? Moci ces gledati na kompu i na DVD playeru (kojeg ces u buducnosti vjerujem imati.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.05.2003., 15:04   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gpremec
???
Istu stvar kodiras 4 puta? Cujem li rijec kompliciranje u zraku? Osobno smatram da razlike izmedju navedenih kompresija nije bas neka bitna. Samo se trebas odluciti za jedan i gotovo.

Koliko sam cuo od ljudi, razlika izmedju DivXa i DivXa je jedino uocljiva ako je film od 2 sata velik 1.4GB. Sve ispod 1.2GB za dva sata je unistavanje. Znaci, zavrsis na 1h maximalno po CDu, a to je vec VCD.

Cuj, a da fino enkodiras samo jednom, u MPEG1 i puknes to na VCD? Moci ces gledati na kompu i na DVD playeru (kojeg ces u buducnosti vjerujem imati.
ma istu stvar kodiram 4 puta da vidim koja je bolja..zato mi i treba taj program...i zanima me koji mi je minimalni bitrate potreban da slika bude ok..da ne radim prevelike fajlove bezveze...

a i muci me to kaj ja snimam u ful pal a ne u 1/2 ili 1/4 pal...a to su ogromni fajlovi...npr u mjpegu na full palu je minuta oko 190 mb s kvalitetom 18/20...audio je na 48k,16bit i kaj ja znam...a to je 11gb po uri...

neke serije zelim skupljati...

sto se tice dvd playera tesko da cu u skorije vrijeme..naime moj tv je 15" a monitor 17"...starci imaju velki sony ali ja ga ni ne palim...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 15:19   #12
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
ma istu stvar kodiram 4 puta da vidim koja je bolja..zato mi i treba taj program...i zanima me koji mi je minimalni bitrate potreban da slika bude ok..da ne radim prevelike fajlove bezveze...

a i muci me to kaj ja snimam u ful pal a ne u 1/2 ili 1/4 pal...a to su ogromni fajlovi...npr u mjpegu na full palu je minuta oko 190 mb s kvalitetom 18/20...audio je na 48k,16bit i kaj ja znam...a to je 11gb po uri...

neke serije zelim skupljati...

sto se tice dvd playera tesko da cu u skorije vrijeme..naime moj tv je 15" a monitor 17"...starci imaju velki sony ali ja ga ni ne palim...
Ah...ti sve gledaš na monitoru a ne na telki-onda ćeš se morati pomiriti sa malo većim file-ovima jer se na monitoru vide stvari koje na telki ni ne vidiš.

Ja si za snimanje/ak hoću gledat na monitoru/ koristim MPEG2,ili sa Pinnacleom ili sa Power DVD-om,samo poslije zvuk stisnem u MP3...file je od 15-25 mb/min.ovisno sa kojim programom snimam.

Mislim-kakve veze ima to kaj ti je telka mala,pa spojiš si DVD player na komp,i lijepo gledaš...ja sam probao na 17" monitoru je slika super.

Uh...da mi je još piknut DVD pržilicu...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 15:53   #13
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Ah...ti sve gledaš na monitoru a ne na telki-onda ćeš se morati pomiriti sa malo većim file-ovima jer se na monitoru vide stvari koje na telki ni ne vidiš.

Ja si za snimanje/ak hoću gledat na monitoru/ koristim MPEG2,ili sa Pinnacleom ili sa Power DVD-om,samo poslije zvuk stisnem u MP3...file je od 15-25 mb/min.ovisno sa kojim programom snimam.

Mislim-kakve veze ima to kaj ti je telka mala,pa spojiš si DVD player na komp,i lijepo gledaš...ja sam probao na 17" monitoru je slika super.

Uh...da mi je još piknut DVD pržilicu...
zakaj trositi lovu na dvd kad je divx tak jak...frend ima puno backupova dvdova u tom formatu pa mi ne treba..a ponekad mu i ja napravim dodatni backup jer njegovi cd-ovi su neki srot

ak me razumijete...

e inace imam problem s virtual dubom..kaj god mu radio nahebe mi zvuk nakon minute filma...ako ga playam nema problema ali kao skoknem razbije ga i kasni po 20 min....

daj mi reci gdje mogu skinuti mpeg2 codec? ili kak se isti zovu...onaj pinnaclov nemogu puknuti u vdubu...a na doom9 nisam ih uocio...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 16:10   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
zakaj trositi lovu na dvd kad je divx tak jak...frend ima puno backupova dvdova u tom formatu pa mi ne treba..a ponekad mu i ja napravim dodatni backup jer njegovi cd-ovi su neki srot

ak me razumijete...

e inace imam problem s virtual dubom..kaj god mu radio nahebe mi zvuk nakon minute filma...ako ga playam nema problema ali kao skoknem razbije ga i kasni po 20 min....

daj mi reci gdje mogu skinuti mpeg2 codec? ili kak se isti zovu...onaj pinnaclov nemogu puknuti u vdubu...a na doom9 nisam ih uocio...
Ja sam si skinuo neki VDub sa podrškom za MPEG2/AC3...možeš si i probati skinuti neke druge WDM drivere da zezneš ono ograničenje u VDub-u od 320,ali ti onda najvjerovatnije neće htjeti delati Pinnacleov software.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 16:22   #15
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
daj mi reci gdje mogu skinuti mpeg2 codec? ili kak se isti zovu...onaj pinnaclov nemogu puknuti u vdubu...a na doom9 nisam ih uocio...
Koliko je meni poznato, nema besplatnih MPEG2 kodeka.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 16:27   #16
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Koliko je meni poznato, nema besplatnih MPEG2 kodeka.
a u tome je fora...


a i dalje stoji ono pitanje...jel postoji takav program
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 16:46   #17
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by gpremec
Koliko je meni poznato, nema besplatnih MPEG2 kodeka.
Neda mi se baš čačkat po netu-ali mislim da ima...i free i demo...
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2003., 17:51   #18
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Neda mi se baš čačkat po netu-ali mislim da ima...i free i demo...
Nije problem naci demo, vec freeware. Prije godinu i pol kada sam zadnji put trazio nije ih bilo.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na