Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.09.2005., 17:40   #1
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Unhappy 3500+ Venice OC problemi...

Pozdrav svima,

nakon što već dugo sam imao vjerni Athlon 1200MHz T-bird skupio sam lovu za novi komp , konfa je sljedeća:
Athlon 64 3500+ Venice
Zalman 7700-Cu
DFI Lanparty nF4 Ultra-D (flashao 623-3, s DFI-evog sajta)
4x512MB DDR400 Corsair Value Select
PSU je Fortron 500W
(ostalo i nije baš bitno za oc, ali evo: GPU = 7800GT, zvučna = A2ZS)

Nešto sam probao OC-at, a kad ono ne ide baš... ok, stari proc mi je bio T-bird pa je dosta prošlo od tada, gledam po netu neke guidove za A64 overclocking (te DFI imaju RAM timinga da ti se zavrti ), probam, ali neće da ga ...

Prvo sam probao sve na stock voltaži (CPU 1.4v, chipset 1.5v,ldt 1.2v, ram 2.6v), RAM radi na 1:1 (ili 1:01) divideru, max mi je HTT od
220MHz-Prime95 10h stabilno 0 errora i warninga, (proc na 2420Mhz, multi mi je još uvijek 11x), sve više od toga (čak i 1 Mhz na HTT-u) = automatski restart kompa nakon 1-10min.

Ok, možda nisam imao sreće i dobio stvarno neki POS proc ili/i RAM pa da probam veće voltaže, 1.475v na proc, 2.7v na RAM, LDT i chipset na default - i vidi čuda, sada je 'čak' stabilan na 225MHz.

Nemrem vjerovati da proc sa 1.475v ne može gurati 225 na HTT-u (btw od početka mi je LDT multi na 4x , probao čak na 3x ali ne ide), najvjerojatnije je RAM, pa sam probao sa 2.8v na RAM-u, ali onda mi se ne želi niti pravilno bootati u Windowse (kad prijeđe 'welcome' screen restarta). Dosad nisam vidio takav RAM da na 2.8v reboota :mad:

Isprva sam probao s auto settingsima u bios-u, što mi je dalo 2.5-3-3-7 na DDR400 (1:1), probao sam i 3-4-4-8 kad sam dignuo RAM voltažu na 2.8v, ali nisam dobio ni MHz na HTT...

Pa dobro, istina da Corsair value select nije predivan RAM , uz to tu je faktor da ga imam 2GB i to u 4x512MB, tako da odmah sam morao popustiti timinge da bi bootao (CPC na 2T, ili inače ne boot-a). Znam kad se svi slotove zapune s tolko RAM da ne mogu očekivati OC na 300HTT, ali bi htio nekih stabilnih 2600MHz(237MHz na HTTx11), ili barem 2500MHz da radi bez problema.

Probao sam prvo divider 5/6 (DDR33) pa probao oc-at proc na stock voltažama, 2600MHz radi stabilno, no čim mi RAM onda prijeđe 200MHz, instant reboot. Pokušao sam i druge dividere, ovaj RAM (ili barem ova kombinacija 4x512MB) ih stvarno ne voli- kada RAM dođe do neke granice od oko 200MHz (195-205MHz ovisno o divideru) reboota u Windowsima u roku 5min(RAM je na 3-4-4-8).

Stvarno bi htio da mogu vrtiti na barem 230HTT i to na 1:1 divideru, ali ne znam kako :confused: , 2.8v na RAM pa mi restarta komp?! Više nisam ni htio probati na RAM kad mi već na ovom restarta da ga možda ne bi skurio (iako 2.9v i nije baš da bi skurilo, ali uz ovakvu situaciju na 2.8v više nisam siguran).

nForce driveri su 6.66, ForceWare je 77.77 ili 78.03 (oba probao ista situacija).

Probao sam timinge prema dfi-street-ovom memory guide-u i to one za OC preko A64 tweakera... Time dobijem samo nekoliko MHz na HTT-u.

Jedino što mi je čudno su mi očitanja voltaža u BIOS-u, iako su voltaže i pod punim opterećenjem stabilne, proc kao da je 'undervoltan', a RAM 'overvoltan' - npr. ako stavim procesoru voltažu na 1.425v, to rezultira 1.41v u bios-u očitavanjima; 1.45v mi da tamo 1.43v, a 1.475 mi daje 1.45v, s tim da su voltaže u Windowsima pod opterećenjem do 0.02v niže, ali stabilne. RAM s druge strane na 2.6v mi daje u bios-u 2.76v, na 2.7v daje isto 2.76v(?!), a na 2.8v mi onda prijavljuje 2.85v na RAM-u (tada instant restarta u Windowsima). Da li je ovo standardno na DFI nF4 Lanparty-u (krivo očitavanje voltaža?) ? (btw 4v jumper nije postavljen za više RAM voltaže). S druge strane chipset i ldt su u točne (čistih 1.500v na chipset i 1.200v na ldt-u)...

Vidim ljude da s ovim procom piče preko 2.65GHz bez frke (ok, s nešto boljom memom),čak ih ima dosta s 300MHz HTT na zraku, ali meni bi bilo ok 230 na HTT, pa manji multi (10x), no ovaj RAM kao da neće potegnuti više od 225MHz na 1:1 bez obzira dam mu ja 2.5-3-3-7 ili 3-4-4-8 ili čak više?!

Sorry svima na dužem postu, ali htio sam pokriti što više stvari da bi bilo što jasnije. Oprostite ako sam negdje pogriješio jer imam komp tek 5 dana, i tek se upoznajem s Athlon 64 overclockiranjem tako da je vrlo moguće da sam provalio neke nebuloze.

Cijenio bih bilo koji savjet, bilo koji link koji bi pomogao. Znam da tu neki ljudi imaju DFI Lanparty nF4 i to čak i Ultra-D, pa se stvarno nadam da mi mogu pomoći ako imaju iskustva u Athlon 64 OC-anju na toj ploči (ako je to moguće T.T).

Zadnje izmijenjeno od: Arcanum. 03.09.2005. u 17:59.
Arcanum je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2005., 17:56   #2
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Ne znam koliko ti tvoji rami vrijede, al meni normalno radi na 228htt s kingmaxovim 433, 1:1. Probaj možda s nekom drugom memom...
Edit: Na default voltaži mi je sve
Crais je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.09.2005., 18:02   #3
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
oops, tek sam sada vidio kad si spomenuo svoj kingmax ddr433 da nisam stavio da su mi moduli ddr400, editirao sam da bude što jasnije. Btw, koji su ti timings na 228HTT, sad sam uspio da mi radi na 2.5-3-3-7 na 223MHz HTT 5h stabilno na Prime95, još barem 7MHz i zadovoljan sam
Hvala na brzom odgovoru
Edit: i ja sam isto na 1.4v CPU, 2.6 na RAM-u, chipset i ldt isto default sada
Arcanum je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2005., 18:05   #4
Crais
Guest
 
Crais's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Zgb - shpaolin
Postovi: 641
Također 2.5-3-3-7 S tim da ja nisam dugo testirao, nekih sat vremena, ali mislim da bi čak mogao i povećati htt za 2-3 tak da bi 228 trebalo biti stabilno.
Crais je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2005., 20:19   #5
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Imaš sličan post na forumu kaj se tiče DFI Ultra-D i 4x512MB RAM-a.
Potraži ga, nedavno sam ga čital i tip se isto žalil da mu nekaj sere OC.............čini mi se da se na kraju ispostavilo da mu je to zbog 4x512MB RAM-a, pa nije mogel staviti 1T već samo 2T, a i RAM se nije dal dobro clockat.
Za te pare koje si dal za 2GB Corsair Value Selecta-a, mogel si kupiti 1GB Corsair XMS XL, OCZ Platinum EL ili OCZ Gold EL.................i još bi ostalo za cugu.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2005., 20:42   #6
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Ma znam da čim imaš 4x512MB (često i za 2x1GB) CPC ti gotovo uvijek mora ići na 2T (meni uopće ne boota ako nije na 2T) i tu gubiš nešto performansi (dosta u sandri, malo u igrama), isto znam da čim imaš >1GB RAM-a , osobito ako je to 4x512MB se možeš pozdraviti s nekakvim ultra-super-duper OC-om, ali 235MHz na HTT-u, pa makar da trebam staviti CPU multi na 10x, nije stvarno niš impresivno.

@Crais

Memu bi sad očito mijenjao i probao neku drugu (OCZ Value mi pada na pamet), ali nije kao da imam kutiju punu RAM stickova pa ih mogu mijenjati U dućanu mi sigurno neće zamijeniti ovaj RAM samo zato što ga ne mogu OC-at iznad 225 na HTT-u, pa čak uz nadoplatu...

@ McG

Ma znao sam tjedne prije nego sam kupio komp da mi je izbor 2x512MB pa neki kvalitetan RAM koji mogu dobro clocknuti ili 4x512MB pa value koji će sigurno ići na niži HTT... Otišao sam s drugom varijantom očito, pošto nisam lud za clockanjem i neki mid-range OC mi je i više nego dovoljan, a barem 1.5GB RAM mi treba (AV editiranje + BF2,s tim da se više igra nego bavi AV editingom ), pa sam onda uzeo 4x512MB value da bar radi u dual channel-u.

Ako je 223MHz HTT na 2.5-3-3-7 max za ovih 4x512MB i nije mi nešto previše žao, samo sam htio propitati malo, jer se ljudi tu kuže pa sam mislio možda bum 'izmuzao' još tih par MHz na HTT-u.

BTW, da li netko zna koji su tip ovi Corsair Value Select (BH5,UTT,TCCD,TCC5.... nešto treće?)
Arcanum je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2005., 21:01   #7
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Citiraj:
Originally posted by McG
Imaš sličan post na forumu kaj se tiče DFI Ultra-D i 4x512MB RAM-a.
Potraži ga, nedavno sam ga čital i tip se isto žalil da mu nekaj sere OC.............čini mi se da se na kraju ispostavilo da mu je to zbog 4x512MB RAM-a, pa nije mogel staviti 1T već samo 2T, a i RAM se nije dal dobro clockat.
Za te pare koje si dal za 2GB Corsair Value Selecta-a, mogel si kupiti 1GB Corsair XMS XL, OCZ Platinum EL ili OCZ Gold EL.................i još bi ostalo za cugu.
tak je sused!!! ...hmm... još bi mu ostalo da i nama plati cugu!

Ram ti se s razlogom zove Valuse select... trebal si ne šparati na ramu i kupiti kvalitetnijg... 1:1 omjer s tim ramom nikad nebus postigel...

Probaj staviti novi bios na plocu! Opet ti o value kitovim... Ako hoćeš klokati izbi si sve kaj ima veza sa value iz glave... kupi cosair xms, ocz glod/platinum el/vx, Buffalo firestix, ... ili bilo kaj tog cijenovnog ranga! Kolko para tolko megaherca!

Probaj bios updejtat i prodaj ovaj rami i kupi nešt bolje!
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2005., 21:34   #8
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Istina je da sam tek nekoliko dana u A64 overclockiranju, ali valjda znam zakaj se nešto zove value, i što mogu od toga očekivati... Pročitaj post gore, treba mi 1.5GB ili više, a ove 4x512MB stickove sam dobio za malo love u oriđiđi pakiranju još, pa sam mislio -zaš ne (30-ak kuna jeftinije nego da sam kupio 2x512MB kvalitetniji corsair ili ocz). Još sam negdje pročitao da Corsair testira svoje memorije na A64 testbedovima (ili su to samo kvalitetnije verzije), pa sam mislio da bum valjda s tim dobio 230HTT, više od toga mi ne treba.. I na stocku mi piči, a sve što se igra na njemu leti u 1280x1024 sa 4x AA (Supersampling) , uključujući BF2 na ultra settingsima, bez ikakvog OC-a.
Rekao sam već da mi nije cilj 300MHz na HTT-u, ni 250MHz, bilo bi lijepo da mi radi na 230MHz, a super na 235-236MHz... Znao sam da vjerojatno neću ni prismrditi 240HTT, ali mislio sam da je 230 realno...

Uglavnom, noviji od ovog biosa je 704 koji ima problema s CPU voltažom (neki su si spalili prockase, iako su to posebni slučaji), tak da to ne diram ni s štapom.

Da sam lud za clockanjem sada bi imao u kompu vjerojatno OCZ VX 2x512MB na 3.3v+ ili neš slično, ali nisam, pitam samo jel mogu iz ovog nešto izvući više nego trenutnih 223HTT na 2.5-3-3-7 na stock voltažama....
Arcanum je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2005., 21:56   #9
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Da si umjesto 7800GT-ice kupil neku jeftiniju grafičku, imal bi za 2x1GB OCZ Titanium (koja ti po defaultu dela na 2-3-2-5) i ne bi sad muku mučil s ovom memorijom koju imaš.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 19.03.2006. u 18:07.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 03.09.2005., 23:57   #10
Arcanum
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Uff... tema je bila da li se nešto više može izvući iz ove konfe što se tiče 1:1 OC-a, a vi tupite po boljem RAM-u. Dobro , ako baš hoćete....

...da sam si kupil 2x512MB OCZ-a, ili čak 2x1GB OCZ-a pa ih clockao na recimo 240-250MHz (više ne bi dizao ni da ne znam što, jer rekao sam, nisam lud za time da mi konfa radi toliko izvan stock-a, nemam toliko love da ako mi slučajno pregori proc ili RAM da ga mogu zamijeniti u roku mjesec dana,pa 2.9v na RAM i 1.5v na proc je najviše što bi uopće išao), AV editing bi mi bio nešto brži, ali igre bi čak s tim OC-om bile sporije od trenutnog 223MHz 1:1 HTT-a sigurno, barem novije (BF2 ili Sam 2/Unreal 3 koji tek će izaći, recimo?), 3DM05 bi sigurno bio dosta sporiji, ali za to me nije ni briga. Fora je u tome što kad kupujem novi komp kupujem ga na barem 3-4 godine i to ne mijenjam, da sam recimo kupio 6800GT (~2630kn, 7800GT sam platio 3200kn = 570kn bi ušparao za najbolji OCZ) + 2x1GB najboljeg ocz-a kladim se da bi za 3-4g igrao na manjim detaljima nego ovako. Sve 'moram' raditi na 1280x1024 jer mi je to native reza LCD-a (a crne bordere oko ekrana ne da mi se gledati, kako bi zadržio kvalitetu slike, jer zašto sam onda kupio 19" LCD?!), sa 6800GT to sigurno ne bi mogao za već jednu i pol godinu (u igrama mislim), ovako i na stocku igram na 4x Supersampling AA + 8xAf min, a kad prođu 2g prijeći ću na igranje bez AA i nešto manjim AF i još će mi biti glatko, ako mi se baš spuhne, napravio bum Ultra-D to SLI mod i pukno još jednu 7800GT, pa bum onda i Unreal 3 igrao s AA i AF... sumnjam da bi to mogao i sa dvije 6800GT (sigurno ne tako glatko barem).
Tako, iako bi imao ludi RAM za iste pare prošao bi lošije, to što bu mi možda AV editing išao nešto sporije nego da mi je HTT na 250MHz, tak me živo briga, jer nisam jedini čovjek u obitelji koji koristi komp, a dvoje nas intenzivno igra, tako da bi me brat gnjavio do besvjesti da sam za tolko love kupio nešto na čemu sve igre ne 'lete'...

Ne znam, možda je stvar u meni, ali meni se čini da je deal sa 7800GT je puno bolji nego da sam si uzeo 6800GT (ispod toga sigurno ne bi išao).

No dobro, natrag na temu... stvarno bi molio da ljudi postaju stvarno nešto što je najdirektnije vezano uz temu, a ne da mi idu soliti pamet da sam trebao kupiti 2x512MB (kada kažem da mi treba 1.5GB min za AV editing), ili 2x1GB najboljeg ocz-a uz slabiju grafulju kad bi to kasnije ispalo da je zapravo sporije od trenutne konfe (u igrama barem)...

Stvarno se ne želim prepucavati što bi bolje i kako radilo itd., samo sam postavio pitanje guruima ovog foruma koji se kuže u A64 OC-anje da mi probaju savjetovati par različitih timinga ili neke slične bios mem settinge da dođem do 230MHz HTT ako je moguće, više niti ne trebam, niti ne želim...

P.S. sorry ak je ovo ispalo kao izazivanje na flame war ili tak neš, stvarno nisam mislio da ovak ispadne, ali ne da mi se sada preformulirati cijeli post. bez ljutnje, samo želim konkretne savjete vezane uz ovu konfiguraciju, jer nema šanse trenutno da bum kupio novi ram ili nešto drugo....
Arcanum je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.09.2005., 00:27   #11
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Ovdje je par bez uvrede ikome ali noobova napalo čovjeka da zakaj je kupio 2gb sporijeg rama i bolju grafu
Ako neznate pomoć onda nemojte provocirat i forsirat svoje ideje.
To kaj vi imate rame od 2k kuna a igrate se na gf2 je vaš izbor.
Što se tiče cvs-a prilično solidan memorija koja može povuć do 220-230 ali to joj je max.
Što se tiče klokanja a64 tu ti nažalost nemogu pomoći jer dotičnog ne posjedujem.
Ako nisi proučio prčitaj ovo
možda nađeš kaj korisno.
Nedaj se i nadam se da češ dogurat do 230
Evo i test corsa
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 01:41   #12
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
1. niko tu nikoga ne provocira
2. ne posjedujen memoriju u vrijednosti od 2000 kn niti se igram na GeForce2
3. noobova imaš ko u priči na Army-evim serverima, pa njih zajebavaj


Sorry ak si mislil da te mi tu možda provociramo kaj se tiče tvog odabira memorije i grafičke, ali stvar je u tome da ti imaš odličnu grafičku uparenu s još boljim procesorom i onda staviš 4x512 Corsair Value Select.
To jednostavno ne ide jedno s drugim.
Memorija se s razlogom zove Value Select.....za prilično pristojnu svotu kuna dobiš prilično kvalitetnu memoriju koja radi na 200MHz na latencijama 2-2-2-5 i to je to.......Corasir na tu memoriju nije niti stavljal pasivne hladnjake, jer ta memorija nije ni namijenjena nakom boljem overclocku.
Zato sam ti rekel da bi bolje prošel s 2x1GB, jer bi onda mogel staviti 1T, a ovak si prisiljen imati 2T i zato ne možeš dobiti 230HTT.
Dobil buš 230HTT kad izvadiš 2x512MB i spustiš 2T na 1T.


Ovaj biser kaj je počel s noobovanjem nek si malo bolje pogleda review od Corsair-a......oni su dobili to uz 1T i 2.8V
s tim da su kao minus istaknuli da memorija ne radi na CAS2 na dual-channel pločama.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 04.09.2005. u 01:52.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 01:51   #13
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Ma bolje imat 256 tccd-a nego 1gb valuea
Ako je čovjek reko da mu oc nije primarna stvar čemu forsat skuplju memoriju. U pravilu svaka memorija može dat više nego što je deklarirana. A kakve veze ima jel 1t ili 2t? Molim te daj mi to sad obrazloži
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 01:56   #14
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by MRKONJA
U pravilu svaka memorija može dat više nego što je deklarirana. A kakve veze ima jel 1t ili 2t? Molim te daj mi to sad obrazloži
Kingmaxi cesto nejdu na kaj su deklarirani
Pa bolje su performanse sa 1t
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 01:57   #15
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Citiraj:
Originally posted by McG
Da si umjesto 7800GT-ice kupil neku jeftiniju grafičku, imal bi za 2x1GB OCZ Titanium (koja ti po defaultu dela na 2-3-2-5) i ne bi sad muku mučil s ovom memorijom koju imaš.
Ok,kad već znaš onda reci gdje ima kod nas kupiti 2x1 GB te memorije?
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 01:59   #16
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Citiraj:
Originally posted by ZED-M
Kingmaxi cesto nejdu na kaj su deklarirani
Pa bolje su performanse sa 1t
Kingmax je priča za sebe
U sintetici u onom za kaj komp služi 90% korisnika nema.
@McG-Heatsprederi označavaju memoriju podobnu za OC:confused:
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:05   #17
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Čitaš ti postove ili samo letiš pogledom prek njih............pa čovek je lepo napisal da ako nije na 2T opće neće bootati mašinu. Opće poznata stvar je da memorija (bilo koja) ima bolje performanse na 1T, a on ne može staviti na 1T kad ima sve DIMM-ove zapunjene. Sam si lepo napisal da svaka memorija uvijek daje više nego što je deklarirana (i to je potpuno točno), naravno ako je na 1T daje još više.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:06   #18
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Originally posted by MRKONJA
Kingmax je priča za sebe
U sintetici u onom za kaj komp služi 90% korisnika nema.
@McG-Heatsprederi označavaju memoriju podobnu za OC:confused:
Pa ima razike al ti bus to tesko primjetio ne
Al zakaj ne stavit na 1t ak se moze
A kaj se HS tice nemora nuzno to oznacavat mem pogodnu za oc
(primjer geil value, makar na nekima ima utt chipova)
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:12   #19
E.T.
Moderator
Moj komp
 
E.T.'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,457
@Arcanum
Kako si podesio u BIOS-u napone-probaj ovako:
Cpu Startup VID = 1.425 Volts,
CPU VID= 1.425 Volts.
CPU VID Special Control = 110% ako neide probaj 113%

Si iskljucio Cpu throttling?
__________________
www.rabbits-clan.com

Zadnje izmijenjeno od: E.T.. 04.09.2005. u 02:26.
E.T. je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:13   #20
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
@ivan OS

Kaj se tiče OCZ Titaniuma cijena ti je 1020 kn (da dobro si pročital) za 2x512MB pakiranje...............a ako poznaš prave ljude sve se da kupiti ili naručiti.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:15   #21
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Citiraj:
Originally posted by ZED-M
Pa ima razike al ti bus to tesko primjetio ne
Al zakaj ne stavit na 1t ak se moze
U ovom slučaju nemože i čovjek se pomirio sa time.
@Mcg kaj ti uopće pokušavaš reć da bi radilo na 1t da je uzeo 4x512 ocz platinuma:confused:
Tvoji postovi imaju smisla ne,a to kaj tebe plaši da češ imat manji rezultat u aidi od nekog durgog tvoja stvar.
Naravno da bi bilo idealno uzet i memriju koja bi pratila proc ali rađe idem na više jeftinijeg rama i bolju grafu jer na kraju krajeva ja monitor uštekavam u grafičku a ne u memoriju.
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:16   #22
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Citiraj:
Originally posted by McG
@ivan OS

Kaj se tiče OCZ Titaniuma cijena ti je 1020 kn (da dobro si pročital) za 2x512MB pakiranje...............a ako poznaš prave ljude sve se da kupiti ili naručiti.
I onda ja ne čitam postove. Moduli od 1gb znači jedna pločica a ne 2x512
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:17   #23
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Citiraj:
Originally posted by MRKONJA
Ma bolje imat 256 tccd-a nego 1gb valuea
Ako je čovjek reko da mu oc nije primarna stvar čemu forsat skuplju memoriju. U pravilu svaka memorija može dat više nego što je deklarirana. A kakve veze ima jel 1t ili 2t? Molim te daj mi to sad obrazloži
Sry ali ti si tu jedini koji forsira nekaj ali mi još nije jasno kaj.. :confused: :confused: :confused:


Kupi pasivne za ram-ove pa mozda izcjediš koji megaherc više...

Oko 40 Kn ti je komad...

4 dimm-a ti ne mogu raditi sa CPC 1T. Razlika u performanasama u 1T i 2T je oko 20-25%. Kratko kad je CPC 1T memorija ima veci bandwidth.
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:20   #24
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Citiraj:
Originally posted by MRKONJA

Naravno da bi bilo idealno uzet i memriju koja bi pratila proc ali rađe idem na više jeftinijeg rama i bolju grafu jer na kraju krajeva ja monitor uštekavam u grafičku a ne u memoriju.
To je tvoja stvar... Ja bi rade manje memorije pa brze... jer ako nisi primjetil FPS ti ovise i o brzini memorije!
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:22   #25
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Forsiram to da se skinete tipu sa one stvari i prestanete spamat po topicu i da ga pustite da sam kupuje kaj hoče,kad hoče i kolko hoće. Napiso vam je ljepo da zna kaj može očekivat od vs memorije i da mu oc nije primarna stvar. Ako neide neide njegov problem. Ako mu nemožete pomoć da ga riješi rađe šutite a nemojte kvokodakat ko dve seoske babe
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:23   #26
MRKONJA
M.U.P.
 
MRKONJA's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,277
Citiraj:
[i]Originally posted by psf-[Tomek]
To je tvoja stvar... Ja bi rade manje memorije pa brze... jer ako nisi primjetil FPS ti ovise i o brzini memorije!
Već sam valjda milijun puta napiso tvoj fckin izbor,nemoraju zato svi radit ono kaj i ti. EOD
MRKONJA je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 02:24   #27
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Naravno da 4x512MB Platinuma ne bude radilo na 1T, a bome ne bude niti bilo koja druga memorija..........ja sam sam rekel da bi bilo bolje da si je čovek kupil 2x1GB umjesto 4x512 MB.

@MRKONJA
Nemam AIDA-u (a niti se više ne razvija) i ne patim na rezultate.
OCZ Titanium 2x1GB dođe 1600 do 1800 kn.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 04.09.2005. u 03:24.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 03:29   #28
ivan OS
Premium
Moj komp
 
ivan OS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 910
Citiraj:
Originally posted by McG
@ivan OS

Kaj se tiče OCZ Titaniuma cijena ti je 1020 kn (da dobro si pročital) za 2x512MB pakiranje...............a ako poznaš prave ljude sve se da kupiti ili naručiti.
Evo pomozi mi,ja bih naručio 2x1GB.Hvala ti unaprijed
ivan OS je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 03:32   #29
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Jesi probao sa samo 2x512? i jeli radi uopce onda na 1t?

evo ja imam venica 3000+ na 9x 233 sinkrono kingmax ide na 2.5-4-4-8 sa time da sam tek na pronalazenju max koliko ide sinkrono stabilno tako da latencije bi isle i malo nize

Uglavnom mislim da si se zajebo sto si uzeo 3500+ proc....
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2005., 03:50   #30
psf[i]-[Tomek]
-nVidiot-
 
psf[i]-[Tomek]'s Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin/Zabreg
Postovi: 962
Citiraj:
Originally posted by MRKONJA
Napiso vam je ljepo da zna kaj može očekivat od vs memorije i da mu oc nije primarna stvar. Ako neide neide njegov problem. Ako mu nemožete pomoć da ga riješi rađe šutite a nemojte kvokodakat ko dve seoske babe
Seoske budale... Sad smo već i bezobrazni...

U hrvatskoj postoji nešto što se zove sloboda izražavanja, a ti odi u Anić po riječnik stranih riječi pa pogledaj što znači SPAM.
__________________
psf[i]-[Tomek] je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na