Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.11.2008., 19:10   #1
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
problem sa Toshibom Satellite Pro A200-1MA

Toshiba Satellite Pro A200-1MA
Model no. PSAE7E-00J00CG3


Dakle imam problem s ovim laptopom. star je otprilike malo vise od godinu dana, a dosao je sa Windowsima Vista Business bez SP1 koji tada nije ni izasao. Nakon nekih pola godine poceo je raditi dosta sporo sto zbog kolicine podataka (spama/virusa/sta-sve-vec-ne) sto zbog neodrzavanja, pa sam nakon konzultacije s frendovima odlucio s nLite-om ubaciti drivere za HDD u WinXP i imao sam XPsp2 do prije mozda 3-4 tjedna. Cijelo to vrijeme laptop se nenormalno pregrijavao na podrucju gdje mu stoji CPU, nijedna zahtjevnija igra nije htjela raditi duze od 15-20 min jer se rusio, pa bi onda morao softverski spustati cpu frekvenciju na oko 1ghz da bi mi i DotA uopce radila normalno. E sad, nakon sto mi je prekipjelo, odlucim se instalirati Vistu Ultimate, i imao sam dosta problema dok sam je pokusavao instalirati... nije htio bootat dvd, pa nije ocitavao fajlove po dvd-u i sl... ne znam ni sam kako sam ga uspio instalirat, al Vista Ultimate je radila savrseno 3 tjedna, sve igre su radile savrseno, grijanja gotovo da uopce nije bilo pri najvecim opterecenjima i sl.... i na kraju jucer mi je opet poceo blokirat na sve strane. Doslovno se svako 2-3 sec komp zblokira na 5-10 sec i tako non stop...

Imam instaliran Kaspersky Internet Security koji redovno update-am a i nemam neku naviku zabijat glavu svukuda tako da mislim da nije problem u nikakvim virusima i sl...

Palo mi je na pamet instalirati svjezu Windows Vistu Business koja je dosla s laptopom, samo verziju sa SP1 pa je instalirati sa original cd-keyem al nisam siguran hoce li to pomoci uopce...

Jel ima netko slicnih iskustava sa Toshibom, ili zna mozda u cemu je problem, jer ga ja stvarno ne mogu dijagnosticirati!

hvala unaprijed
Tichma je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2008., 02:00   #2
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
lap nije moj nego od frenda, ugl. moze lock na temu problem je rješen na sljedeći način:

Update BIOS-a na zadnju verziju, jer toshibe imaju sranja ako se naknadno instalira SP 1 za vistu, pa treba updejtati bios da bi sve to radilo, pa ako neko bude imao sličan problem pravac na toshiba europe i provjerite pod support-Technical Knowledge Base i tu nađete svoj model i laganini trazite ono što odgovara vašem problemu.
Tichma je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na