Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2006., 20:54   #1
mzabicster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Thumbs up Cijena laptopa ?

Pozdrav !

Evo ovako:
frend mi nudi stariji laptop pa bi mene zanimalo ako bi netko mogao dati mi okvirnu cijenu koliko bi laptop vrijedio,odnosno koliko bih mu objektivno morao dati novaca, a karakteristike su mu slijedeće: IBM ThinkPad, 128 RAM, Celeron 650MHz, 20GB HDD, DVD-ROM.

Lap je ovako malo stariji i upravo zbog toga ne znam koliko bih trazio pa bih molio cijenjene kolege sa foruma da upute neko kratko mišljenje.

Moje je mišljenje za ne bi trebalo ići iznad 1200 kn, s obzirom da nema przilice, samo je 128 RAM-a ?
Eto, to je moje mišljenje pa vas molim za pomoć....

Srdačan pozdrav...: hello2 :
mzabicster je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2006., 09:40   #2
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Ja ne bih dao više od 1000 kn za to. Sad opet zavisi u kakvom je stanju, tj. kako je sačuvan. Postavlja se pitanje kaj ćeš uopće s tim laptopom? Treba li ti uopće i imaš li kakav kompjutor trenutno?
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera





Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2006., 09:59   #3
mzabicster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Pozdrav...
Pa laptop je prilično očuvan i na prvi i drugi pogled stvarno je u dobrom stanju i sve funkcionira...na njemu se čak vrti Win Xp PRO, i premda nije baš prebrz ipak je brzina zadovoljavajuća za moje potrebe...
Ma trenutno nemam nikakav komp, moj PC mi je krepao pa sam u potrazi za MBO
A ovo mi izgleda ok jer ga mislim koristiti samo za Internet, word, winamp i eventualno za pogledati koji filmić u BS-playeru.Uglavnom, mislim da bi ova konfiguracija za sve ove navedene zadatke trebala biti dostatna jer ga ne mislim forsirati za neke velike stvari...

Znači, okvirno da se nađemo negdje na 900 kuna i to bi bilo prihvatljivo ?

Svakako zahvaljujem na svakoj dodatnoj informaciji...
mzabicster je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2006., 10:10   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
1000 kn max. Provjeri trajanje baterije, skini XP i stavi 98SE. Radit će brže i manje trošiti svoje ograničene resurse.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2006., 10:24   #5
mzabicster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Svakako sam razmišljao da u slučaju kupovine skinem Xp i stavim nešto manje zahtjevnije (npr. tu 98-icu SE).
Eh, ali ako ostavim Xp i isključim sve one grafičke gluposti i dodatke dali bi onda stroj nešto bolje radio ? Ili da možda stavim Xp home ? Dali on ima nešto manje zahtjeve ?

Nisam previše stručan po tom pitanju pa bih molio neku dodatnu uputu...
mzabicster je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2006., 18:07   #6
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Stavi windowse 2000, najsigurniji su sto se tice propusta, a dobro rade i nisu zastarjeli kao 98.

To je neki Thinkpad A - model?
Ma 1000kn je vrlo dobra cijena, pogotovo ako baterija traje dosta, za tu cijenu nema bolje , a prenosan je.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2006., 19:31   #7
mzabicster
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Da, Thinkpad model je.

Ništa, preostaj mi samo se iskreno zahvaliti na vašoj sradačnoj pomoći i ponuditi neku cijenu kolegi.
Mislim da ćemo se mi naći još i negdje ispod 1000 kn, iznad ovoga iznosa mislim da objektivno ne bih trebao ići...

Još jednom hvala...

Aj živili " : cheers2
mzabicster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na