Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2018., 19:21   #1
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Racing Simulacije - preporuka

Pozz, trebam preporuku nekih vozackih simulacija (trka), da je aktivna, naravno zanima me iskljucivo multiplayer, jer je SP ugl dosadan....

Da je realisticno, ali isto tako da volan nije obavezan, jer mi je lakse igrati na gamepadu takve igre

Zadnje sto sam igrao a bilo mi je zarazno je bilo onaj rfactor

F1 2018 budem kupi kad izadje...

Recimo Asseto Corsa, da li se igra jos? ili nesto slicno tako..

STari GTR2 mi je bio dobar recimo

Zadnje izmijenjeno od: exer1212. 01.07.2018. u 19:27.
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2018., 20:01   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Project CARS, Assetto Corsa, F1, Forza...
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.07.2018., 20:28   #3
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
za forzu kazu da je vise arkada nego simulacija,,, mene vise zanimaju simulacije, gdje je sve realnije, nego cisto napucavanje
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2018., 21:14   #4
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
iRacing, Asseto corsa, to je solidan start neceg ozbiljnijeg. rFactor je jos uvijek aktualan afaik. Pcars 2 je okej, ali nije u domeni pravih simulacija. Svejedno dobra igra. F1 nema konkurenciju u tom zanru i meni je prilicno dobra.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2018., 23:06   #5
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
slazem se za f1, ali necu sad kupovati 2017 kad ce uskoro izaci 2018
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2018., 19:46   #6
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor exer1212 Pregled postova
za forzu kazu da je vise arkada nego simulacija,,, mene vise zanimaju simulacije, gdje je sve realnije, nego cisto napucavanje



bez uvrede, ali simulacija u istu recenicu sa gamepadom NE IDE
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 16:07   #7
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Znam da ne ide, ali se moze fino igrati, zasto ne? Igrao sam prije rfactor natjecateljski s gamepadom i bio sam medju boljima... sve zavisi kako se naviknes..

recimo sigurno bi bio katastrofa s volanom, dok se skroz ne naviknes.. s gamepadom sam puno sigurniji i brzi, naravno ako je gamepad kvalitetan (preciznost gljiva)


Btw, da li itko igra f1 2017? tj da li ima online ljudi? da li se isplati kupiti za 12 eura?

imam original 2015 ali nema ljudi pa nemam s kime igrati
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 16:30   #8
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
F1 2016/17 su normalne igre. Sve prije toga je bilo lose/arkadno naspram ovoga danas. Jos uvijek se ove dvije zadnje igraju u velikoj vecini. Pogotovo iz razloga sto 17ica nije tako veliki skok naspram 16ice.

Gamepadom se moze jako dobro igrati, bez sumnje. Netko ce reci da simulacije bez ir trackera ili vr-a nisu dostojne pokretanja exe-a... Sta reci, svatko kroji svoje veselje igranja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 16:55   #9
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Kad smo već kod toga, postoji koja racing igra kaj npr. Gran Turismo gdje se može kupiti auto pa lagano nabrijavati, ali da je više simulativnog oblika a ne arkade poput NFS-a. Ne zanima me estetika toliko, koliko da se može slagati motor, podvojze itd.

Znači krenuo bi od nule, lagano bildao auto za jače utrke, pa kupio kasnije bolji itd.

GT2 je to imao, zato pitam.

Hvala
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 17:50   #10
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
F1 2016/17 su normalne igre. Sve prije toga je bilo lose/arkadno naspram ovoga danas. Jos uvijek se ove dvije zadnje igraju u velikoj vecini. Pogotovo iz razloga sto 17ica nije tako veliki skok naspram 16ice.

Gamepadom se moze jako dobro igrati, bez sumnje. Netko ce reci da simulacije bez ir trackera ili vr-a nisu dostojne pokretanja exe-a... Sta reci, svatko kroji svoje veselje igranja
Ok, kupim onda 2017

samo se nadam da su ljudi normalni, jer sjecam se davno kad sam igrao onaj f1 challenge online, to je bilo katastrofa, ne mozes zavrsitut utrku, vecinom idioti igraju kojima je samo do krsenja, a ne igranja
exer1212 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.07.2018., 17:52   #11
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Assetto Corsa, imam 200 tinjak sati odvoženo. Svaka preporuka kao prava simulacija. Sada se nudi key sa svim dlcovima jeftino. Serveri su ok popunjeni.

Project cars 2 je ok isto.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 17:55   #12
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Assetto je oko 7 eura, to je dzabe, samo ne znam da li je igriva s gamepadom
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 18:25   #13
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Assetto za 7 eur je osnovna igra, a ima ponuda vidio neki dan za oko 20 eur sa svim dlcovima. Ja ni nemam sve. A nebi igrao nijednu simulaciju s gamepadom.

Imam logitech driving force GT, skroz ok.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 18:31   #14
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Kako velim, gamepad i racing simulacija ne idu u istu rečenicu ako misliš pošteno voziti i biti pravo konkurentan.

Da li ćeš moći voziti, da.

Da li ćeš biti top, ne.

Ili ako popalis sve pomoci, asistencije, itd, onda nemamo što dalje pričati.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 23:37   #15
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Da li ćeš biti top, ne.
Dva zivuca primjera pratim koji su top, voze na pcu/xboxu na gamepadu i nimalo ne zaostaju. Cak stovise, F1 koji oni voze izgleda kao po tracnicama. Na kraju su oboje presli na skuplje volane i trebalo im je neko izvjesno vrijeme privikavanja. Presli su jer su te jace lige gdje su htjeli voziti bile wheel only.

Nemaju neka bolja vremena naspram prije kad su igrali mixed lige sto meni potvrdjuje samo to da su dosli do limita igre, a ne da ih je gamepad limitirao.

Ja sam dan danas uvjeren da sam bolje vozio dirt rally na gamepadu bas iz razloga jer sam imao brži lijevo-desno pokret na gljivi (korekcije smjera) i rucnu na botunu pri ruci. Volan je sporiji ako igras na 400+° i rijetki (citaj, skupi) dolaze s rucnom. Rucna na botunu na volanu nema smisla kada okreces volan, eventualno space tipka na tipkovnici

S druge strane F1 ne znam voziti na gamepadu, to mi je j* prebrzo...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2018., 23:53   #16
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja znam za slučaj gamera koji igra nogama i dobar je.

Jel to znači da je igrati nogama jednako dobro ko rukama?

Na sve se čovjek može naviknuti, ali faking vožnja je vožnja i postoji volan i pedale, još u nijednom autu nisu stavili gljivice i tipkice umjesto doticnih
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 07:26   #17
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Oooookej, vracam se na post #8 i napustam raspravu. Ti ces naravno Armu ili nekakav Battlefield igrat s puskom, jer prave puske nemaju tipku R niti vojnici trce po fronti s misem u rukama
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 13:22   #18
exer1212
IM
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: tu
Postovi: 180
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ja znam za slučaj gamera koji igra nogama i dobar je.

Jel to znači da je igrati nogama jednako dobro ko rukama?

Na sve se čovjek može naviknuti, ali faking vožnja je vožnja i postoji volan i pedale, još u nijednom autu nisu stavili gljivice i tipkice umjesto doticnih
ovo ti je glupa usporedba...

istina da je s gamepadom dosta teze igrati ako su sva pomagala iskljucena, to stoji, recimo mene najvise koci mijenjanje brzina, jer mi je dosta nespretno.. dok ostale stvari bez problema mogu s gamepadom
exer1212 je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 13:58   #19
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Sve ovisi do toga što čovjek preferira. Meni je glupo igrati automobilske simulacije na gampadu. Dobro je investirat u kvalitetan volan. Za G29 nisam imo novaca, ali sam našao jako povoljan očuvan driving force gt i isplatilo mi se.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2018., 17:02   #20
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
A gdje vam je force feedback na gljivicama, osjećaj u rukama kud će auto,
Gamepad dobar isključivo za arkade.

No opet, ima ljudi koji su se ispraksali sigurno, ali bi onda sigurno o bili još puno bolji sa volanom
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2018., 16:12   #21
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kad smo već kod toga, postoji koja racing igra kaj npr. Gran Turismo gdje se može kupiti auto pa lagano nabrijavati, ali da je više simulativnog oblika a ne arkade poput NFS-a. Ne zanima me estetika toliko, koliko da se može slagati motor, podvojze itd.

Znači krenuo bi od nule, lagano bildao auto za jače utrke, pa kupio kasnije bolji itd.

GT2 je to imao, zato pitam.

Hvala

forza motorsport 7 za pc? Nisam igrao, igrao sam 4ku, i prakticki isti djir ko gran turismo...
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2018., 16:53   #22
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Već je na PC-u, kroz noć skidao. Javim dojmove.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 12:33   #23
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
da malo osvježimo ovu temu.
autor teme je pitao za kombu gamepad/autosim.
može se sve, samo dok nema volana, barem, dotle nema ni pravog gušta.
zanimljiva činjenica je ta da kada se prelazi sa gamepad na volan, iz prve vremena po krugu nisu bolja nego sa gamepad. sve je stavar navike, drugačijeg setupa auta itd.
ali kada se uđe u đir, volan je ono što je tu bitno da se upotpuni doživljaj. i dobije na brzini po krugu.

svaka preporuka svima koji počinju da se prihvate logia za početak.
znači može se i polovno nabaviti, jer ih ima dosta u oglasnicima.
Logitech dfgt za početak nije loš, ali ako se želi imati priključak sa alienima, onda je minimum g25, g27 ili g29. thrustmaster neki, t300 itd.
nažalost u hr nema zastupnika za skuplje volane, tipa fanatec i sl. jer smo mi očito zaostala zemlja i neisplativa za tu skuplju igrariju. a u svijetu se ta industrija danas jakooo razvila.

od simulacija obavezno rfactor 1(zastario, ali i dalje se igra), rfactor 2, AC (asetto corsa), RRR i naravno iRacing.
iR je naravno kralj simulacija, ali je papreno skupa cijela priča oko njega.
AC je jako zanimljiv i naj povoljniji. k tome danas se razvila velika zajednica modera koji rade dobar posao. ima tu i smeća, ali nađu se pravi dragulji. k tome ima drifter ekipa. opčenito jako puno raznih staza itd. opčenito must have za auto simulacije.
i naravno ovo su sve vrhunske simulacije. prave simulacije.
ostalo su polu arkade-simulacije ili čiste arkade.
  Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 21:48   #24
p3c3k
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 124
Ja bi dodao Live For Speed. Besplatna verzija sadrzava 3auta i jednu stazu. Ostatak se dokupi, nije neki veliki iznos. Naravno preporuka za volan
p3c3k je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2019., 22:06   #25
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
naravno. ima sad tu varijacija na temu. lfs je dosta star ali još može proći. isto kao i rf1. samo to je sve zastario engine i nema baš toliko korisnika kao AC, a mogučnosti sa modovima ima na pregršt u AC.
naravno da se tu može pridodati i recimo automobilista, koja će dobiti vrlo očekivanog nasljednika automobilista 2.
godinama se očekuje legendu GTR3, jer prethodne verzije 1 i 2 su bile dugo vremena pojam auto simulacija.
  Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 10:45   #26
Izet Fazlinovic
Premium
Moj komp
 
Izet Fazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek-Zagreb
Postovi: 328
Imam AC obicnu + neke dlc-ove, rfactor 2 i novi f1 s logitech g29. Ako netko hoce nekad malo MP nek se javi na PM. Malo sam u guzvi sad, ali mozda se nade vremena.

I gt sport na plejci za kauc i gamepad.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Izet Fazlinovic je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 11:11   #27
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
od simulacija obavezno rfactor 1(zastario, ali i dalje se igra), rfactor 2, AC (asetto corsa), RRR i naravno iRacing.
iR je naravno kralj simulacija, ali je papreno skupa cijela priča oko njega.
AC je jako zanimljiv i naj povoljniji. k tome danas se razvila velika zajednica modera koji rade dobar posao. ima tu i smeća, ali nađu se pravi dragulji. k tome ima drifter ekipa. opčenito jako puno raznih staza itd. opčenito must have za auto simulacije.
i naravno ovo su sve vrhunske simulacije. prave simulacije.
ostalo su polu arkade-simulacije ili čiste arkade.
iRacing ima najbolji online ranking sistem (i za skill i za safety rating) te odlično posložene serije i jedino tu je "kralj". Na žalost niti jedna druga simulacija to nema posloženo kak spada i nije "plug and play" kao iRacing gdje doslovno uvijek imaš dobru utrku na raspolaganju već se treba malo potrudit. Jedino šteta što u handlingu i force feedbacku dosta kaska za npr AC, ACC, RF2 i to je najveći razlog zbog kojeg sam odustao od njega unatoč tome što već imam skoro sav content koji me zanima. Nadam se da će se nešto promijeniti po tom pitanju pa ću razmisliti o reaktivaciji.

I savijet ako netko igra, uvijek plaćati kroz paymentwall jer se tako prođe bez pdv-a, a 25% je ipak velika razlika

Zadnje izmijenjeno od: nub. 29.11.2019. u 11:42.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 14:34   #28
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Izet Fazlinovic Pregled postova
Imam AC obicnu + neke dlc-ove, rfactor 2 i novi f1 s logitech g29. Ako netko hoce nekad malo MP nek se javi na PM. Malo sam u guzvi sad, ali mozda se nade vremena.

I gt sport na plejci za kauc i gamepad.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
ako se okuplja 15+ vozača po utrci za AC i ako imate lige, zovi.

Citiraj:
Autor nub Pregled postova
iRacing ima najbolji online ranking sistem (i za skill i za safety rating) te odlično posložene serije i jedino tu je "kralj". Na žalost niti jedna druga simulacija to nema posloženo kak spada i nije "plug and play" kao iRacing gdje doslovno uvijek imaš dobru utrku na raspolaganju već se treba malo potrudit. Jedino šteta što u handlingu i force feedbacku dosta kaska za npr AC, ACC, RF2 i to je najveći razlog zbog kojeg sam odustao od njega unatoč tome što već imam skoro sav content koji me zanima. Nadam se da će se nešto promijeniti po tom pitanju pa ću razmisliti o reaktivaciji.

I savijet ako netko igra, uvijek plaćati kroz paymentwall jer se tako prođe bez pdv-a, a 25% je ipak velika razlika
meni je ffb na iR dobar. drugačiji naravno od Ac. možda jer sam navikao na Ac i podesio sve kako mi odgovara pa zato mi na AC bolji. inače svi vele da je bolji na iR.
vjerojatno ovisi i do volana koji se koristi.
fizika mi je isto na iR dobra. doduše vozio sam često samo mx5. grafika nije savršena kao na AC i sl., ali mi se sviđaju određeni detalji. recimo kako se u retrovizorima vide stvarni dijelovi auta i još neke sitnice.
globalno odlična simulacija sa puno korisnika (zanimljivo. kad se nešto plača, ljepe se za to ko muhe na g.... ).
  Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 15:01   #29
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor igofanatic Pregled postova
meni je ffb na iR dobar. drugačiji naravno od Ac. možda jer sam navikao na Ac i podesio sve kako mi odgovara pa zato mi na AC bolji. inače svi vele da je bolji na iR.
vjerojatno ovisi i do volana koji se koristi.
fizika mi je isto na iR dobra. doduše vozio sam često samo mx5. grafika nije savršena kao na AC i sl., ali mi se sviđaju određeni detalji. recimo kako se u retrovizorima vide stvarni dijelovi auta i još neke sitnice.
globalno odlična simulacija sa puno korisnika (zanimljivo. kad se nešto plača, ljepe se za to ko muhe na g.... ).
ffb je ac je imo dosta bolji, to je i generalno stav ljudi na netu koji su probali više simulacija. Problem kod iracinga je što se understeer ne osjeti kroz volan nego se mora oslanjati na zvuk škripanja, proklizavanja guma.

Možda su neke klase ok, kao što je i mx5, ali npr gt3 je koma, neki auti su skroz fulani. Tu ih acc šije što je i logično pošto je acc isključivo gt3 igra i ima neku suradnju i feedback s gt3 vozača. S druge strane, za oval utrke praktički nema konkurencije iracingu, al to me ne zanima .

Generalno u usporedbi ac, acc, rfactor2, pa i rrr imaju model handlinga koji omogućava plesanje na granici gripa, feedback koji daje do znanja što se događa s autom i daje mogućnost napravit korekciju. Iracing ima model gdje ima puno gripa sve dok se ne pređe granica i onda je dosta teško napravit ikakvu korekciju ili dolazi do čudnog snap oversteera kod nekih autiju. Navodno rade na novom tire modelu, ali trenutno je dostupan samo na klasama koje nisam nikad vozio, tj kupio (gt1, f3, skip i novi rs3 tcr). Vidjet ćemo

Same utrke su ipak dost više kvalitete, pogotovo ako se uspoređuje s public serverima u ostalim igrama.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2019., 16:18   #30
igofanatic
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
ffb je ac je imo dosta bolji, to je i generalno stav ljudi na netu koji su probali više simulacija. Problem kod iracinga je što se understeer ne osjeti kroz volan nego se mora oslanjati na zvuk škripanja, proklizavanja guma.

Možda su neke klase ok, kao što je i mx5, ali npr gt3 je koma, neki auti su skroz fulani. Tu ih acc šije što je i logično pošto je acc isključivo gt3 igra i ima neku suradnju i feedback s gt3 vozača. S druge strane, za oval utrke praktički nema konkurencije iracingu, al to me ne zanima .

Generalno u usporedbi ac, acc, rfactor2, pa i rrr imaju model handlinga koji omogućava plesanje na granici gripa, feedback koji daje do znanja što se događa s autom i daje mogućnost napravit korekciju. Iracing ima model gdje ima puno gripa sve dok se ne pređe granica i onda je dosta teško napravit ikakvu korekciju ili dolazi do čudnog snap oversteera kod nekih autiju. Navodno rade na novom tire modelu, ali trenutno je dostupan samo na klasama koje nisam nikad vozio, tj kupio (gt1, f3, skip i novi rs3 tcr). Vidjet ćemo

Same utrke su ipak dost više kvalitete, pogotovo ako se uspoređuje s public serverima u ostalim igrama.
u svakom slučaju pre skup sport, odnosno ne opravdava u cijelosti cijenu koju traže. kao što i sam kažeš koje su boljke opčenito.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na