Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.03.2020., 17:12   #241
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Pitanje: Imam konfiguraciju da je TP-LINK Archer C7 glavni router koji daje internetsku vezu, DHCP i dijelom WiFi (spojen na ISP-ov router koji je u bridgeu) i nakon toga dolazi switchevi i klijenti.

Ako kupim Huawei B535 ili neki drugi 4G router i spojim ga na jedan od switcheva, dam mu ručnu IP adresu, isključim wifi i DHCP, hoće li pristup sa svih klijenata u mreži ići preko te veze ako postavim default gateway IP adresu 4G routera (na klijentu) ili treba nešto postaviti na Archeru? Vjerujem da WiFi preko Archera tada više ne bi radio, ali to je sporedno. Želio bi osigurati neki backup veze za ovakve situacije, cijenu routera lako pregrmim, a kartice sva 3 operatera imam tako i tako aktivne radi posla.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2020., 17:47   #242
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Možda malo drugačija varijanta tj. konfig:
- spremi trenutni konfig Archer C7 na komp (da imaš rezervu)
- samo neki 4G routeri mogu raditi u Bridge modu rada, ali recimo da sad za alternativu nije bitno
- upogoni taj Huawei B535 i ugasi mu WiFi
- kada ispadne glavni link ištekaj Lan kabel sa ISP routera (koji je u Bridge modu) i uštekaj na Huawei B535
- u Archer C7 pod WAN promijeni na Dynamic IP + Applay

Na taj način cijela mreža ti je ostala ista i drugim putem izađe na Internet.
Povratak na glavni link je da vratiš Lan kabel i load spremljenog konfiga + Applay.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2020., 18:39   #243
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova

Ako kupim Huawei B535 ili neki drugi 4G router i spojim ga na jedan od switcheva, dam mu ručnu IP adresu, isključim wifi i DHCP, hoće li pristup sa svih klijenata u mreži ići preko te veze ako postavim default gateway IP adresu 4G routera
da.
možeš imati i 10 gatewaya u mreži, kako kojeg klijenta prebaciš na njegovu ip adresu, tako da će taj klijent ić na net preko upravo tog gatewaya.
istu situaciju imam i ja, gdje mi je tp-link (doduše sa openwrt-om) dsl gateway sa isp modemom u bridge-u. i imam još 1 pristup netu preko routera sa ugašenim dhcp-om. po defaultu je većina klijenata na dhcp-u, a ja si komp po potrebi prebacujem s jednog neta na drugi.

ovdje si, po pitanju automatike, puno fleksibilniji ako imaš openwrt router (digneš 2 wifi mreže svaku sa svojim dhcp serverom i onda ovisno na koji si wifi spojen ideš na net preko drugačijeg gatewaya) ili sa mikrotikom (samo failover, ako jedan net rikne da te prebaci na drugi, load balancing ne šljaka onako kako bi mi htjeli da šljaka i to treba izbjegavati).

ili i dalje ručno prebacuj ip adrese. ako koristiš windowse, netsetman je zgodna aplikacijica koja čami u trayu i klikom na nju prebacuješ između mrežnih postavki koje se ranije definirao.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2020., 06:45   #244
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ovaj dlink ti ima opciju automatskog prebacivanja sa wana na 4g kad ti net na wanu prestane radit

https://eu.dlink.com/uk/en/products/...-4g-lte-router

Jedino mi se čini da ima samo 20 mjesta za prosljeđivanje portova
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2020., 22:39   #245
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Hvala na odgovorima

Ne bi sad mijenjao glavni router jer sam ovoga kupio tek na jesen, a i mjesto gdje dolazi WAN linija nije optimalno za smještaj 4G routera. Ovako sam kod dogradnje kuće jedan UTP kabel odvukao na tavan i predvidio strujnu utičnicu, gore će mu bit lijepo, doživjet će cijeli raspon radne temperature Mobitel (Huawei P20Pro) na bonbonu tamo ima >50/20 brzinu, dok je DSL 20/2.

Konfiguracija je:

ISP router <-> Archer C7 <-> switch <-> managed switch <-> 4G router

Računala u starom dijelu kuće su spojena na običan switch, a u novom dijelu kuće na managed.

NetSetMan je odličan programčić, ali ne smijem ga imat u uredu Lako se promijeni gateway kad/ako bude potrebe, a možda bi NAS-u postavio taj gateway za stalno jer on najviše uploada na cloud pa da malo prodiše veza
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 13:19   #246
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Pozdrav!

Trebao bih malo pomoći i imam zadatak za znalce.

U potrazi sam za router/AP + LTE modemom, može biti u jednom uređaju ili razdvojeno rješenje. ISP je HT, no pristup internetu je sekundaran. Bitno je da ima odličnu pokrivenost Wi-Fiem na oba banda, MU-MIMO, nisku latenciju u lokalnom prijenosu paketa i da ne štekucka. Podrška za mesh je poželjna. U pravilu će biti spojeno 2-10 klijenata. Također je poželjno da ima čim više otvorenih postavki i statistika, da nije zalockan i poglupljen za običnog korisnika.

Koristit će se za povezivanje jednog vozila u skladištu opremljenog senzorima s laptopima za development i stream real-time podataka između njih. Na vozilu je Intel INT-9260 (moguć je upgrade po potrebi) + Delock 88913 antene. Laptopi su Lenovo P1 Gen 2 s Intel AX200.
Budžet je do recimo 2500-3000kn s PDV. Naravno, ako može manje, uvijek je poželjno uštediti... Nije fiksna ugradnja, tako da ne mora biti ultra rugged.

Zasad sam na prvu gledao:
- Ubiquiti rješenja (već dugo slinim da si doma ugradim nešto njihovo)
- AVM FRITZ!Box 6890 LTE
- Asus 4G-AC68U
- Mikrotik Audience LTE6 Kit
- Linksys WRT3200ACM + neki LTE USB

Hvala vam unaprijed!

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 04.04.2020. u 16:54.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2020., 16:30   #247
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Radio sam puno s Unifi-em, Mikrotikom i zadnje vrijeme s Arubom. I tim redom bi ih preporučao.

S naglaskom da Mikrotik ima više mogućnosti konfanja, ali malo kompliciraniji.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 13:07   #248
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Ljudi, gdje se vidi razlika kod rutera s jednojezgrenim (Asus RT66U s tim da 66U više nema podršku za merlin firmware) procesorom i dvojezgrenim (Asus RT68U) procesorom?
Ili je kod odabira rutera nebitno jel jednojezgreni tj dvojezgreni proc?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 13:37   #249
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Kod VPN, ali ne razlika u broju jezgri nego isključivo MHz.
Pošto sam imao oba, ukoliko ćeš vrtiti VPN na routeru 66U ti može maksimalno povući oko 12 mbit preko openvpn veze, dok 68U ukoliko ima 1GHz cpu može oko 60-70mbit.

Openvpn i dalje koristi samo jednu jezgru, tako da se ne iskorištava veći broj jezgri.

Vjerojatno ti je i razlika u broju uređaja koji mogu podnijeti da poslužuju, ali mislim da se tu svodi na razliku tipa jako puno i jako jako puno uređaja tako da ako je za kućnu upotrebu nemaš razlike.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 14:14   #250
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Kod VPN, ali ne razlika u broju jezgri nego isključivo MHz.
Pošto sam imao oba, ukoliko ćeš vrtiti VPN na routeru 66U ti može maksimalno povući oko 12 mbit preko openvpn veze, dok 68U ukoliko ima 1GHz cpu može oko 60-70mbit.

Openvpn i dalje koristi samo jednu jezgru, tako da se ne iskorištava veći broj jezgri.

Vjerojatno ti je i razlika u broju uređaja koji mogu podnijeti da poslužuju, ali mislim da se tu svodi na razliku tipa jako puno i jako jako puno uređaja tako da ako je za kućnu upotrebu nemaš razlike.
Tnx..

Baš sam gledao ovaj 68U, al još cijenu drži..
Mislim da je bio na akciji neki dan Asus RT86U, 720kn, drugi dan pogledam, nema više, regularna cijena je oko 1200kn ili je to neka greška bila, ili su brzo planuli, uglavnom cijena je bila
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 14:57   #251
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
68U je definitivno top router i neki best buy. Na tvom mjestu bi gledao ipak nove AX verzije, i to nekog direktnog nasljednika 68U.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 17:12   #252
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
68U je definitivno top router i neki best buy. Na tvom mjestu bi gledao ipak nove AX verzije, i to nekog direktnog nasljednika 68U.
AX serija je skupa.. Koji je uopće nasljednik 68U rutera?

Ovdje se govorilo o ruteru s podrškom za NAS od Synologya, al ne i o tome koji bi to bio konkretan ruter..

Jel možda neko od vas zna više o tome?
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 18:03   #253
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Što ti znači sa podrškom za NAS od Synology?

Ako si mislio na Synology router, imaš i njih, ne znam kakvi su.

Na AX sam mislio zbog budućnosti, kada već kupuješ da kupiš nešto što će trajati.
Nešto tipa AX58U ili AX56U.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 19:03   #254
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Kao veliki Asus Router pobornik/advokat, ako ces ici na tu opciju, obavezno stavi Asus Merlin firmware.

Proslo mi je preko ruku valjda 50ak tih uredjaj za produkciju, i svi rade ono sto trebaju.

https:///imgur.com/a/DHbY4Oy

2x 86U pokrivaju ~250 kvadrata ureda u meshu i drze na sebi 20 aktivnih WiFi klijenata i nemampojmakolko toga na LAN-u, s time da je jedan od njih okacen na stalni Aktonov link, te hendla sve od FW-a QOS-a, DHCP-a, OpenVPN-a. 87U je sa stalnim OpenVPN klijentom povezan s uredom i drzi na sebi 4-5 racunala u 5GHz WiFiju. Da ne pricam kakvu hrpu custom pizdarija sam digao gore (SKynet, Diversion...).

Routeri jesu skupi, ali za to sto njihov softver pruza, vjeruj mi, osim ako nemas nekih uber extra razloga, nisi dovoljno bogat da ucis Mikrotik.

Ono sto meni nije jasno zasto se reklamiraju kao "gaming routeri", jer su daleko od neozbiljne opreme (ponavljam, obavezno Merlin!).

BTW, sto se tice OpenVPN-a, kako je i receno, meni recimo 68U nije davao vise od 10ak Mbps, dok 86U guta cijeli Aktonov link (30/30) bez greske.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.

Zadnje izmijenjeno od: Bubba. 05.04.2020. u 19:10. Razlog: Retardirani imgur
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 20:26   #255
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Što ti znači sa podrškom za NAS od Synology?

Ako si mislio na Synology router, imaš i njih, ne znam kakvi su.

Na AX sam mislio zbog budućnosti, kada već kupuješ da kupiš nešto što će trajati.
Nešto tipa AX58U ili AX56U.
Ni jedan nema podršku za Merlin, osim svehvaljenog 68U.
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Kao veliki Asus Router pobornik/advokat, ako ces ici na tu opciju, obavezno stavi Asus Merlin firmware.

Proslo mi je preko ruku valjda 50ak tih uredjaj za produkciju, i svi rade ono sto trebaju.

https:///imgur.com/a/DHbY4Oy

2x 86U pokrivaju ~250 kvadrata ureda u meshu i drze na sebi 20 aktivnih WiFi klijenata i nemampojmakolko toga na LAN-u, s time da je jedan od njih okacen na stalni Aktonov link, te hendla sve od FW-a QOS-a, DHCP-a, OpenVPN-a. 87U je sa stalnim OpenVPN klijentom povezan s uredom i drzi na sebi 4-5 racunala u 5GHz WiFiju. Da ne pricam kakvu hrpu custom pizdarija sam digao gore (SKynet, Diversion...).

Routeri jesu skupi, ali za to sto njihov softver pruza, vjeruj mi, osim ako nemas nekih uber extra razloga, nisi dovoljno bogat da ucis Mikrotik.

Ono sto meni nije jasno zasto se reklamiraju kao "gaming routeri", jer su daleko od neozbiljne opreme (ponavljam, obavezno Merlin!).

BTW, sto se tice OpenVPN-a, kako je i receno, meni recimo 68U nije davao vise od 10ak Mbps, dok 86U guta cijeli Aktonov link (30/30) bez greske.
Tnx.
Nego, jel imaš možda iskustva s još nekim asus ruterima?

Ma baš gledam, podršku Merlin firm.za neke rutere.

RT-AC66U_B1 (same firmware as the RT-AC68U)
RT-AC68U (including revisions C1 and E1)
RT-AC68P (same firmware as RT-AC68U)
RT-AC68UF (same firmware as RT-AC68U)
RT-AC87
RT-AC3200
RT-AC88U
RT-AC3100
RT-AC5300
RT-AC1900 (same firmware as RT-AC68U)
RT-AC1900P (same firmware as RT-AC68U)
RT-AC86U (starting with version 382.1)
RT-AC2900 (same firmware as RT-AC86U)
RT-AX88U

A ovaj AC87 je, najjeftniji (ED)1700kn, inače cijena, 2tkn..

Dok je 68U oko 1100kn, samo je opet pitanje kolko će još imat podršku za custom firmware, pošto je već to stariji ruter na tržištu..

Dok sam nabavio 66U neko kratko vrijeme sam imao Merlin, poslije su navedeni ruter maknuli s liste
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 20:37   #256
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Radio sam puno s Unifi-em, Mikrotikom i zadnje vrijeme s Arubom. I tim redom bi ih preporučao.

S naglaskom da Mikrotik ima više mogućnosti konfanja, ali malo kompliciraniji.
Hvala! Nažalost, izgleda da neko Unifi rješenje s LTE modemom prelazi budžet.

Možda je rješenje ovako nešto što Bubba spominje, Asusov router + LTE USB, iako imam neku averziju prema tom proizvođaču.

Mesh bez zasebnog backhaula je neozbiljan mesh.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 05.04.2020. u 20:42.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 21:35   #257
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ni jedan nema podršku za Merlin, osim svehvaljenog 68U.

...

Dok je 68U oko 1100kn, samo je opet pitanje kolko će još imat podršku za custom firmware, pošto je već to stariji ruter na tržištu..

Dok sam nabavio 66U neko kratko vrijeme sam imao Merlin, poslije su navedeni ruter maknuli s liste
Imam Merlin na routeru već godinama. Prebacivao se između Shibby Tomato, Johns fork i Merlin, ali se uvijek nekako vratim na Merlina.

https://www.asuswrt-merlin.net/changelog-382

Prije 10 minuta izašla nova inačice Asus Merlina, AX56U i AX58U su službeno podržani.
A 68U mislim da će imati još barem godinu do dvije podršku, iako je definitivno Asusov najdugovječniji router.

Ovako na prvu, gledajući nove AX modele, čini mi se da je AX58U sljedeći best buy kod Asusa.
Koliko vidim ovdje, cijena je ok.
https://www.nabava.net/search.php?q=ax58u

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 05.04.2020. u 22:05.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 22:28   #258
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,064
nije li kupnja "ax" routera koji NE podržava 160mhz širinu kanala kinda pointless u ovo vrijeme?

plaćate extra komad hardvera kojeg ne možete danas maksimalno iskoristiti, a u futuru će već bit zastario.
batalite kupnju routera sa ax standardom kojeg vendori još ionako nisu prigrlili. laptopi zadnje generacije i dalje dolaze sa ac karticama.

"običan" ac će vam danas izgurat 500mbita. ax možete komotno preskočit, dok ne dođe 802.11be standard za koju godinu.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2020., 22:55   #259
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
To je vječna dilema kod ljudi koji kupuju nešto novo. Ako ćeš čekati nešto novije, nećeš nikada ništa kupiti.

Cijena je ista, ovako na prvi pogled AX58U ima sve što i AC68U, ali podržava i noviji standard i wpa3. Mana mu je što nije testiran, ne znam se da li ima mušice ili ne, dok je AC68U definitivno jedan od najboljih routera za soho segment.

Da kupujem novi router ja bih sigurno istražio što se nudi u AX segmentu i za koje novce. Ali pošto imam AC68U, nemam potrebe mijenjati router vjerojatno dok ovaj ne krepa.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 14:58   #260
zoricsb
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Croatia
Postovi: 21
Može jedno malo glupavo pitanje, kupujem novi router koji mi treba da pojačam signal po kući pa me zanima koji od ova dva routera ima bolji wifi domet.
Asus AC88U ili Asus AX88U
zoricsb je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 16:09   #261
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ni jedan nema podršku za Merlin, osim svehvaljenog 68U.


Tnx.
Nego, jel imaš možda iskustva s još nekim asus ruterima?

Ma baš gledam, podršku Merlin firm.za neke rutere.

...

A ovaj AC87 je, najjeftniji (ED)1700kn, inače cijena, 2tkn..

Dok je 68U oko 1100kn, samo je opet pitanje kolko će još imat podršku za custom firmware, pošto je već to stariji ruter na tržištu..

Dok sam nabavio 66U neko kratko vrijeme sam imao Merlin, poslije su navedeni ruter maknuli s liste
Imaš RT-AC86U kojega hvale. Bolji je od RT-AC88U i RT-AC87U. 1300-ish kn.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 07.04.2020. u 11:12.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 16:14   #262
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Imaš RT-AC86U kojega hvale. Bolji je od RT-AC88U i RT-AC87U. 1300-ish kn.
Yep, ja ga ulovio na spanjolskom amazonu za 99 eura bez poreza
Open VPN melje ko od sale.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 17:26   #263
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Bome si ga po dobroj cijeni ulovio

@Icy, po cem je 68U bolji od 88U i 87U? Cak mislim da je potonji koju stotku skuplji od 68U al je noviji ruter.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2020., 23:11   #264
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
86U!

68U je starija legenda.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 09:01   #265
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
86U!

68U je starija legenda.
Sad tek pročitao kak treba, meni se samo vrtio po glavi ovaj 68U
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 11:06   #266
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Ako se može nabaviti 86U za cijenu 68U tj. oko 1200kn, nemaš što razmišljati. Možda malo prosurfati Amazonima.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 12:46   #267
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Ako se može nabaviti 86U za cijenu 68U tj. oko 1200kn, nemaš što razmišljati. Možda malo prosurfati Amazonima.
Mislim da može, kod nas je oko 1200kn..

Jel ovaj 86U ima kakvih značajnih problema po pitanju prijema signala (2.4-5GHz)?
Kolko čitam, pojedincima krepa mreža nakon par mjeseci ona na 2.4GHz, znači ruter je za reklamaciju.

https://www.google.com/search?q=asus...hrome&ie=UTF-8

https://www.snbforums.com/threads/rt...roblems.58113/
https://www.reddit.com/r/HomeNetwork...ection_issues/
Asus RT 86U 2.4GHz Wifi Band problem Potential firmware Bug

Zadnje izmijenjeno od: zvonac. 07.04.2020. u 12:52.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 12:49   #268
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
o pitanju prijema signala (2.4-5GHz)?
Kolko čitam, pojedincima krepa mreža nakon par mjeseci ona na 2.4GHz, znači ruter je za reklamaciju.
Zasad sve radi. Stavio sam zbog VPNa dva ventilatora na njega sa aliexpresa (prije ovog sranja) koji pasu ko budali samar. Temp su pale sa 75C na 45C
i tako ga drzim. Bez njih se penje, ali ako nemate VPN, sve ostaje do 60C.
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 13:16   #269
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor RaneZ Pregled postova
Zasad sve radi. Stavio sam zbog VPNa dva ventilatora na njega sa aliexpresa (prije ovog sranja) koji pasu ko budali samar. Temp su pale sa 75C na 45C
i tako ga drzim. Bez njih se penje, ali ako nemate VPN, sve ostaje do 60C.
Ti imas 68U..

A pitam za 86U, taj ima nekih problema sa 2.4 mrezom.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 22:20   #270
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Ti imas 68U..
A pitam za 86U, taj ima nekih problema sa 2.4 mrezom.
86U imam, nema nikakvih problema ni 2.4 ni 5 xD
Ne gledaj naslove item-a vec na sto sve ide taj vent
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na